Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Sebek » pn cze 01, 2020 4:45 pm

Alexandrus888 pisze:
pn cze 01, 2020 4:41 pm
Mam pytanie dotyczące edytowania zamówienia na gildii - pierwszy raz to mam zamiar zrobić :oops:
Wybrałem komiksy, wrzuciłem do koszyka, zapłaciłem. Pojawiły się nowe pozycje które chcę. Mam napisać maila na bok@gildia.pl i tyle? Co mam w nim zawrzeć - numer zamówienia i pozycje, które chcę dokupić, to oczywiste, coś jeszcze? Jak z płatnością, tylko przelew bankowy na konto, czy dostanę możliwość dopłaty wszystkimi dostępnymi metodami? Rozumiem, że ceny zarówno prodóktów już opłaconych, jak i nowych, są takie jak w momencie dopisania ich do zatwierdzonego zamówienia (czyli stare się nie zmieniają, nowe są takie jakie są aktualnie). Czy coś pominąłem co jest warzne?
Na bok@gildia.pl wszystko Ci wyjasnia. Zawsze sa bardzo pomocni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Alzea » pn cze 01, 2020 4:46 pm

Ja zawsze zmieniam w odpowiedzi na maila potwierdzającego złożone zamówienie, do którego dokładam - w tytule jest już jego numer, potem w treści piszę jeszcze raz numer i daję linki co chcę dorzucić, odpisują mi ile mam dopłacić i numer konta. Wydaje mi się, ze tylko wpłata na konto wchodzi w grę, ale nie dam sobie ręki uciąć. Stare ceny się nie zmieniają.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Meliona » pn cze 01, 2020 4:47 pm

Piszesz na tego mejla, podajesz numer zamówienia i pozycje, które chcesz domówić. Potem dostaniesz mejla z informacją, ile masz dopłacić do zamówienia (raczej w grę wchodzi tylko przelew na konto, a przynajmniej ja zawsze płacę przelewem). To chyba tyle.
Alexandrus888 pisze:
pn cze 01, 2020 4:41 pm
Rozumiem, że ceny zarówno prodóktów już opłaconych, jak i nowych, są takie jak w momencie dopisania ich do zatwierdzonego zamówienia (czyli stare się nie zmieniają, nowe są takie jakie są aktualnie)
Tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Alexandrus888 » pn cze 01, 2020 4:54 pm

Dzięki, no to lecę pisać maila ^_^

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: miaka88 » pn cze 01, 2020 10:28 pm

Co takie opóźnienia są w gildii na mangi waneko?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » wt cze 02, 2020 2:13 pm

miaka88, dostępność mang zależy od realizacji dostaw przez Waneko. Wirus nieco skomplikował sprawę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Kakaladze » pn sie 17, 2020 2:01 pm

Hej, przyszedłem się dzisiaj podzielić moim doświadczeniem z pierwszym zamówieniem na Libristo. Generalnie zwykle unikam Polskich księgarni z zagranicznymi tytułami, bo marża na nich jest ogromna i opłacalność jest wątpliwa bo na takim amazonie/bd wychodzi lepiej. Ale tutaj spróbowałem głównie dlatego że niektóre tomy są opłacalne, z cenami podobnymi lub nawet czasem niższymi niż na bd/amazonie. Podkreślę tylko że niektóre, brałem dwie mangi FMA Fullmetal Edition vol 9 za 53zł i Inuyashę tom 9 za 49zł.


Ogółem w cenie zbliżonej do Amazonu/BD było kilka tomów FMA Fullmetal Edition, część miała absurdalne ceny około 100zł, to samo z Inuyashą. Więc nie zawsze się tam opłaca, ale okazuje się że czasem można wyjść naprawdę fajnie do przodu lub na zero ale z dostawą z kraju i pewniejszą niż z BD. Jak tak teraz spojrzałem to 6 tomów Inuyashy na ten moment ma sensowną cenę. W mojej ocenie to chyba jedyna księgarnia która ma siedzibę na ternie Polski (bo w rzeczywistości jest chyba Czeska bo stąd mi wystawiono fakturę, a ogółem działa w kilku państwach).

Wysyłkę od 300zł dają za darmo, w innym wypadku najtańsza dostawa to 8,99zł za paczkomaty lub 10.99zł za kuriera. Wadą i to według mnie dużą (bo nie lubię takich zabiegów) to dodatkowy koszt 1,50zł do każdego zamówienia za pakowanie. Chwalą się że to dlatego że karton jest jakiś niesamowity, ale według mnie zupełnie zwyczajny.


Poza tym generalnie mają sporo rabatów, 5% dla studentów, 5% dla klientów którzy robili już kiedyś zakupy (chyba po złożeniu zamówienia przysługuje na 12 miesięcy, ale nie wiem do końca). Jakieś punkty się jeszcze zbiera, poza tym można skorzystać z rabatu od znajomego np. który daje zniżkę 8,50 przy zamówieniu za 85zł chyba. Podrzucę swój na sam koniec jakby ktoś był ciekawy.


Generalnie sam raczej nie będę tam dużo zamawiał, zostanę przy Amazonie.de / Amazonie.co.uk / BD bo jednak tam zwykle wszystko ma dobre ceny, ale czasem sprawdzę Libristo bo okazuje się że czasem opłaca się tam coś zamówić, a mimo wszystko jak w podobnej cenie będę miał dostawę do paczkomatu, zamiast nierejestrowanej dostawy z BD to się na to zdecyduje.

Zakładam że na forum są ludzie którzy zamawiali importy z Polskich księgarni, można mieć na to różne powody, sam się bałem bardzo zamawiać na BD na początku np. i być może przyda im się informacja o kolejnej księgarni tego typu.

Podrzucam fotki "super" kartonu za 1,50zł i stanu książek:
► Pokaż Spoiler
Dostępność FMA była od ręki, Inuyashy od 4-7 dni. Zamówienie złożyłem 6.08.2020, inpost je dostał 14.08.2020, a ja odebrałem dzisiaj 17.08.2020.


Generalnie, po pierwszym zamówieniu polecam, sklep ma również dość dobre opinie w internecie. Jednak ja dalej zamawiając tam bym używał płatności kartą, jako że jest bezpieczniejsza w wypadku problemów ewentualnych niż zwykły przelew. Swoją drogą korzystałem z rabatu dla studentów, wcześniej zakładając konto. Okazało się że przy wyborze studenckiej zniżki, jestem wylogowywany a w trakcie składania zamówienia na podany mail strona i tak założyła mi konto, dziwny system.

Gdyby ktoś się zdecydował to podrzucam swój kod który dostałem "dla znajomych i przyjaciół": '1583093608', -8,42zł przy zamówieniu za 88,42zł.
Rabat zostanie przyznany automatycznie po wprowadzeniu numeru bonu w drugim kroku finalizowania zamówienia. Nic więcej nie trzeba robić.

Ogółem jest to 3 księgarnia z działalnością w Polsce, z której korzystałem. Wcześniej używałem:
-Krainy Książek która ma dobrą obsługę, dużo informacji w toku oczekiwania na zamówienie, ale ceny dość wysokie.
-Świat Książki który ma dobrą obsługę, żadnych informacji w oczekiwaniu na zamówienie i i tak udało im się sprowadzić tylko jeden tytuł na dwa po ponad miesiącu oczekiwania, tragedia.
-Libristo gdzie ciężko mi ocenić obsługę jeszcze, mają czasem dość dobre ceny jak na polski sklep.



Trochę się rozpisałem, ale chciałem się podzielić doświadczeniem z kolejnym sklepem, być może ktoś się dowie czegoś ciekawego :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » pt paź 16, 2020 8:37 am

Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Bukafo » pt paź 16, 2020 11:31 am

Szkoda tylko, że taka krótka ta promocja.

No i gdzie zniżki 25% na mangi od SJG?

Aż tak ich nie lubi Gildia? :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 16, 2020 11:37 am

To chyba zależność w drugą stronę - JG nie lubi Gildii i daje małe upusty hurtowe, że nie opłaca się dawać większych rabatów konsumentowi detalicznemu ;)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Bukafo » pt paź 16, 2020 6:49 pm

Alexandrus888 pisze:
pt paź 16, 2020 11:37 am
To chyba zależność w drugą stronę - JG nie lubi Gildii i daje małe upusty hurtowe, że nie opłaca się dawać większych rabatów konsumentowi detalicznemu ;)
A to dranie...
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Kakaladze » sob paź 17, 2020 12:20 pm

Wiem że sporo osób zamawia, bądź chce zamawiać na Bookdepository z forum. Pewnie część osób się wstrzymuje w związku z sytuacją na świecie, ja od jakiegoś czasu zapisuje sobie kiedy BD wysłało paczki, kiedy docierają i jaki jest średni czas. Wszystko na screenie przyszło Pocztą Polską, większość paczek idzie do Wejherowa, bo do Szczecina zaczął przynosić SpeedMail którego się obawiam, a że mam możliwość tam, to zamawiam tam.


Kolumna różnica, to kolumna w której liczę czas pomiędzy przewidywaną datą doręczenia, a faktyczną. Ujemna to opóźnienie względem przewidywanej, 0 to brak różnicy i dodatnie to szybsza dostawa względem przewidzianej.

Obrazek

Kiedyś kiedy mogłem jeszcze zamawiać do siebie, bez obaw że będą to nosić inposty, speedmaile czy inne dziwne podmioty, to paczki docierały do Szczecina w 5-6 dni roboczych, no ale ciągle uważam że jak na darmową dostawę to jest bardzo w normie.
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Nelinnor » sob paź 17, 2020 1:25 pm

Alexandrus888 pisze:
pt paź 16, 2020 11:37 am
To chyba zależność w drugą stronę - JG nie lubi Gildii i daje małe upusty hurtowe, że nie opłaca się dawać większych rabatów konsumentowi detalicznemu
A to nie jest przypadkiem tak, że oni wszystkim dają małe upusty hurtowe, żeby ich mangi trzymały ceny i nie konkurowały z Yattą? Z tego co widzę to nie tylko Gildia ma niskie obniżki na mangi SJG, praktycznie wszyscy. Wygląda mi to bardziej na przemyślaną politykę niż jakieś tam zwykłe uprzedzenie.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Archerito » sob paź 17, 2020 1:30 pm

Nelinnor pisze:
sob paź 17, 2020 1:25 pm
żeby ich mangi trzymały ceny i nie konkurowały z Yattą
Akurat ceny na Yattcie są tak korzystne, że konkurowanie z nimi wcale nie jest trudne. To chyba jeden z najdroższych sklepów wydawnictw.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Meliona » sob paź 17, 2020 1:59 pm

I oto chodzi, żeby ludzie nie mieli wyboru i nie mogli nigdzie kupować mang JG taniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Bukafo » sob paź 17, 2020 6:54 pm

Hajs się musi zgadzać.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » pn paź 19, 2020 10:54 am

Bukafo pisze:
pt paź 16, 2020 11:31 am
Szkoda tylko, że taka krótka ta promocja.
Ograniczony czas trwania jest wpisany w definicję promocji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Sebek » pn paź 19, 2020 1:21 pm

Lou pisze:
pn paź 19, 2020 10:54 am
Bukafo pisze:
pt paź 16, 2020 11:31 am
Szkoda tylko, że taka krótka ta promocja.
Ograniczony czas trwania jest wpisany w definicję promocji.
Mam nadzieje, ze taka akcja powtorzy sie z koncem listopada, badz w grudniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Monsterlight » pt sty 15, 2021 10:49 am

Zna ktoś może jakieś sensowne miejsca w Lublinie, gdzie można kupić mangi? Poza Empikiem oczywiście. Nie wiem, typu antykwariaty, księgarnie? Mieszkam tu od niedawna i fajnie by było wiedzieć czy jest gdzieś taka opcja :oops: :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 15, 2021 12:44 pm

Ooo, ty też w tym mieście? No to, moja droga, muszę cię zmartwić - o żadnym takim miejscu nie wiem :( Ale też nie szukałem jakoś dogłębnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości