Taniej nie tylko w promocji!

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw mar 13, 2014 9:58 am

miaka88 pisze:To po co ta ustawa?
Po to, żeby duże sieci księgarskie zrzeszone w organizacji proponującej ustawę utrzymały zyski i żeby ich internetowa konkurencja padła.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw mar 13, 2014 10:14 am

Jak tego słucham to od razu widzę Rosję i sytuacje na Krymie. No bo przecież oni to robią dla swoich rodaków i chcą ich obronić przez złą Ukrainą i zachodem. :lol:

Taaa dla dobra czytelników... jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze albo o politykę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw mar 13, 2014 10:42 am

Nie ekscytowałbym się zanadto tą ustawą. Nawet jeśli wprowadzi ona jakieś obostrzenia, to wydawcy sobie z tym poradzą i wprowadzą innego rodzaju promocje, rabaty, etc.

HakunaMatata
Status: Offline

Post autor: HakunaMatata » czw mar 13, 2014 11:54 am

Potrzebujemy w tej sprawie solidarnego, mówiącego jednym głosem środowiska wydawców, księgarzy i hurtowników.
z tej stronki (http://www.pik.org.pl/komunikaty/157/ap ... ie-ksiazki) wynika że potrzebują jeszcze głosu wydawców, księgarzy i hurtowników (o ile dobrze zrozumiałam) nie sądzę żeby wzyscy się na tę ustawę zgodzili, a nawet większość pewnie będzie na nie... z tego względu , że jeśli to wprowadzą to większość księgarni padnie (może zrobimy protest tak jak robili w sprawie ACTA ? XDD (żarcik :))
i jeszcze co do tego że księgarnie padają, to nie wina ludzi którzy kupują ''za mało'' tylko wina tych którzy te księgarnie otwierają 1 na 2 (u mnie w kato są np. 3 matrasy (wszystkie w centrum o i jeszcze 4 w silesi+ empik)+ jeszcze chyba z 4 jakieś inne księgarnie, nie licząc 2 antykwariatów z różnymi książkami + jeszcze 5 z podręcznikami noo i do tego komiksiarnia )
więc jak księgarnie mają przetrwać skoro w 1 mieście jest ich nadmiar a w innym wcale -.-
na początek powinni się tym zająć ...

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw mar 13, 2014 4:10 pm

Akurat księgarnie, wyjąwszy te internetowe, ale pewnie także, mają gdzieś tą ustawę. 95% stacjonarnych sklepów sprzedaje po cenach okładkowych z wyjątkiem promocji na święta itp. A co do przetrwania księgarni to rynek sam się reguluje. Tak działa obecny system.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » czw mar 13, 2014 7:58 pm

Daminox pisze:Akurat księgarnie, wyjąwszy te internetowe, ale pewnie także, mają gdzieś tą ustawę. 95% stacjonarnych sklepów sprzedaje po cenach okładkowych z wyjątkiem promocji na święta itp.
A co z księgarniami które mają rabaty na wszystko dla stałych klientów? Przy tej ustawie chyba nie będą mogły ich stosować.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw mar 13, 2014 8:20 pm

kazuya pisze:
Daminox pisze:Akurat księgarnie, wyjąwszy te internetowe, ale pewnie także, mają gdzieś tą ustawę. 95% stacjonarnych sklepów sprzedaje po cenach okładkowych z wyjątkiem promocji na święta itp.
A co z księgarniami które mają rabaty na wszystko dla stałych klientów? Przy tej ustawie chyba nie będą mogły ich stosować.
Nie wiem. Ustawę znam dość pobieżnie. Jak tylko przeczytam całość to dam znać.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw mar 13, 2014 8:22 pm

Też mam nadzieje, że to nie wypali. Bo jakoś nie wyobrażam sobie księgarń internetowych bez darmowej wysyłki z cenami okładkowymi. Albo te wielkie sieci typu Empik chcą się przez tą ustawę ich pozbyć żeby klienci do nich przychodzili. Bo w dobro klienta nadal nie wierze,
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw mar 13, 2014 8:33 pm

miaka88 pisze:Bo w dobro klienta nadal nie wierze,
OCZYWIŚCIE, że tu nie chodzi o nas, tylko o nich. :roll: Naiwniakom będą mydlić oczy, żeby uwierzyli w te bzdury, że czytelnikom to się opłaci...
Chociaż z drugiej strony to oni są naiwni, jeśli myślą, że klienci zaczną chętniej chodzić do Empików i kupować po cenie okładkowej. Ja osobiście z nowości to się kuszę jedynie na magazyny (typu Arigato, Torii), a na mangi/książki poluję z drugiej ręki.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw mar 13, 2014 8:33 pm

Tzn. jeśli przewidywania analityków, czy kto tam wysnuł te fanaberie, pod tytułem: "ceny będą niższe", "będzie więcej ambitnych tytułów" itp. okażą się prawdą, to jestem w stanie nawet przyklasnąć tej ustawie. Problem w tym, że nie jestem do końca przekonany do tego, że te przypuszczenia odbiją się w naszych realiach. :|
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw mar 13, 2014 8:38 pm

Daminox pisze:Problem w tym, że nie jestem do końca przekonany do tego, że te przypuszczenia odbiją się w naszych realiach.
Znając życie, będzie tylko gorzej. :roll: Może jestem zbyt pesymistycznie nastawiona, ale nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach to tylko kasa i kasa...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw mar 13, 2014 9:50 pm

Mixik pisze:Chociaż z drugiej strony to oni są naiwni, jeśli myślą, że klienci zaczną chętniej chodzić do Empików
Od tego trzeba zacząć,że nie wszędzie jest Emplik :roll: U mnie jest tylko jedna księgarnia,która ma więcej zabawek niż książek(podobno się to zmieniło,ale i tak jest uboga :( ).

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw mar 13, 2014 11:08 pm

Przeczytałem ustawę i nic nowego się nie dowiedziałem z wyjątkiem tego, że przy kupnie całej serii, kolekcji itp. cena może być inna od okładkowej. A co do sklepów internetowych to mam wrażenie, że ustawa była wręcz napisana przeciwko nim. Może trochę przesadzam, ale nie aż tak wiele. W jednym z dokumentów, które mozna było pobrać i przeczytać na stronie PIK-u, były różne statystyki i kilkukrotnie powoływali się na rynek brytyjski, który 20 lat temu zniósł podobną ustawę, a w którym znaczny procent sprzedaży książek to księgarnie internetowe. pewnie skończy się na tym, że będzie ten 5& rabat i prawdopodobnie gratisowe przesyłki. W takim przypadku albo pewne sklepy wezmą się w garść, albo wszyscy przyjdą do innego pewnego sklepu, który oferuje wysoką jakość tego co robi. :wink: A, no i kto będzie mógł będzie kupował na konach z 15% rabatem.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt mar 14, 2014 12:00 pm

Ame pisze:Od tego trzeba zacząć,że nie wszędzie jest Emplik
To był tylko taki przykład. :P

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » wt mar 18, 2014 10:06 am

Jak dla mnie ustawa od samego początku była w głównym interesie wydawców i autorów. Fakt może się to obrócić przeciwko nim, ale to samo mówili o wprowadzeniu VATu na książki. Fakt ceny książek są trochę za wysokie i zdecydowanie powinno się coś z tym zrobić, ale zwróćmy też uwagę, że nie jest to ciastko, które się przecenia gdy straci świeżość, ale książka, wytwór intelektualny człowieka, który choćby nie wszystkim się podobał i nie był na poziomie godnym Pulitzera (wyjątek tu moim zdaniem stanowią słynne Harlequiny bo one nie stanowią żadnego poziomu) to jednak zasługuje na szacunek, a sprzedawanie książek w marketach na kilogramy to już moim zdaniem profanacja ("Dzień Dobry! Poproszę kilogram Mickiewicza, pół kilo Kafki i z 300g tych "chińskich" bajeczek"!)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt mar 18, 2014 4:06 pm

Fonin pisze:a sprzedawanie książek w marketach na kilogramy to już moim zdaniem profanacja ("Dzień Dobry! Poproszę kilogram Mickiewicza, pół kilo Kafki i z 300g tych "chińskich" bajeczek"!)
E tam, trochę przesadzasz. :P Profanacja to niszczenie książek, a nie sprzedawanie ich po taniości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości