Dodruk obwolut.

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ponyd669
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2021 7:08 am
Status: Offline

Dodruk obwolut.

Post autor: ponyd669 » sob sie 07, 2021 3:14 am

Całkiem niedawno nabyłem mangę Deadman Wonderland, jednak z racji tego iż seria nie jest już wydawana i sprzedawana w sklepach byłem zmuszony zakupić ją z drugiej ręki. To co od razu po otrzymaniu paczki rzuciło mi się w oczy to to, że manga ewidentnie była co najmniej kilkukrotnie transportowana w plecaku szkolnym pierwotnej właścicielki. Obwoluty są w wielu miejscach pogięte, przetarte i pełne rys (na jednej z nich od wewnętrznej strony zapisane są życzenia urodzinowe :? ). Na zdjęciach podglądowych nie było tego aż tak widać, ale nie w tym tkwi problem, bo wydaje mi się że mimo wszystko znalezienie teraz tej pozycji w idealnym stanie mogło by być co najmniej problematyczne. Na szczęście same tomiki są w całkiem niezłym stanie. Z tego powodu zacząłem się zastanawiać czy nie dało by się po prostu takowych obwolut wydrukować np. w jakimś punkcie ksero czy też drukarni. Oraz czy gdybym odezwał się do Waneko, to byli by oni w stanie udostępnić mi wzory okładek? Na razie po prostu chce się zorientować w temacie i dowiedzieć czy samodzielny dodruk obwolut jest w ogóle możliwy/wykonalny.
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2022 12:03 am przez ponyd669, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruk obwolut.

Post autor: Alexandrus888 » sob sie 07, 2021 8:34 am

Oczywiście, że samodzielny druk obwolut jest możliwy, sam to robiłem. Ale...
Waneko nie udostępni ci obwolut, nie ma szans. Nie chcieli mi nawet podać jaką czcionkę użyli w swoim logo, nie mówiąc już o udostępnieniu takowego :?
Musisz więc polegać na materiale własnym. Najlepiej byłoby zeskanować te obwoluty które masz, wyedytować w gimpie (bo darmowy) wszelkie niedoskonałości i pójść do jakiegoś lepszego punktu druku. Drukujesz obwoluty (nie pamiętam na jakiej gramaturze) i zlecasz zafoliowanie obustronne. I gotowe :)

damiendada
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2021 11:44 am
Gender:
Status: Offline

Dodruk obwolut.

Post autor: damiendada » pn wrz 13, 2021 12:05 pm

Zgadzam się niestety Waneko nie odda pokrowców.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości