Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Gina89 » pt paź 27, 2023 4:53 pm

Hej, założyłam konto tutaj właśnie aby zadać to pytanie. Czy są jakieś tytuły które kończą sie szczęśliwym zakończeniem (a dokładnie zwiazkiem głównych bohaterów)? Ostatnio obejrzałam kilka fajnych anime ale we wszystkich, zakończenia mnie nie satysfakcjonują. Niby bohaterów ciagnie do siebie ale to nie do końca związek. I człowiek ogląda 12-24 odcinki o rozwoju uczucia by na końcu dostać otwarte zakonczenie. I jak w anime mige to przeżyć to chciałabym mieć w kolekcji mange w której dostane zakończenie rodem z komedii romantycznej. Aha sam gatunek mangi nie ma dla mnie znaczenia.
Baaaardzo proszę o jakieś propozycje

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: lexis » pt paź 27, 2023 5:33 pm

Jest takich mang nawet sporo, grunt to szukać wśród romansów :P Ot z rzeczy wydanych w Polsce to chociażby Fruits Basket (tam w ogóle większość postaci jest na koniec w związku z kimś), Zapach miłości, Switched, Zbudź się śpiąca królewno, Jak zostałam bóstwem, Służąca przewodnicząca, Fushigi Yuugi, Card Captor Sakura, Horimiya... Chociaż w niektórych z tych tytułów bohaterowie są razem na długo przed końcem, więc nie wiem, czy to ci odpowiada ;<

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Gina89 » pt paź 27, 2023 5:36 pm

Dziękuję ci dobra osobo. Zaraz sobie sprawdzę te tytuły. I jak najbardziej mogą być związki już w trakcie serii. To w sumie nawet lepiej.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Yuriko » pt paź 27, 2023 5:44 pm

Gina89 pisze:
pt paź 27, 2023 4:53 pm
człowiek ogląda 12-24 odcinki o rozwoju uczucia by na końcu dostać otwarte zakonczenie.
Anime często adaptuje tylko część mangi, więc nie dziwne, że te zakończenia są otwarte lub nawet nic się nie dzieje między bohaterami.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Angu » pt paź 27, 2023 5:47 pm

Gina89, anime ma to do siebie, że jest reklamówka mangi, często tworzoną wtedy, kiedy komiks nie jest jeszcze skończony. Stąd otwarte zakończenia.

Z mang na pewno gorąco polecę Emma wydana przez wydawnictwo sjg (anime nie oglądałam, więc ci nie powiem czy dobre).
Później jeszcze jakieś propozycje podrzucę
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Nelinnor » pt paź 27, 2023 5:54 pm

Większość anime nie jest oryginalna, zazwyczaj adaptują mangę, light novel czy inne media. Bardzo rzadko pojedynczy sezon adaptuje całość, a kiedy brak perspektyw na kolejne sezony to niestety większość anime kończy jako reklama dla materiału źródłowego.

Jeżeli mowa o dobrych i solidnych zakończeniach to zdecydowanie mogę polecić Zapach Miłości od Waneko. Opis fabuły może początkowo brzmieć trochę dziwnie, ale to jeden z lepszych romansów na polskim rynku mangowym. Główna para stawia kolejne kroki na ścieżce szczęśliwego związku. Napotykają różne problemy, ale rozwiązują je jak dorośli, bez zbędnej dramy, a ich relacja cały czas się rozwija. Tam gdzie inne serie się kończą na jakimś wyznaniu, tak tutaj się wszystko dopiero zaczyna.

Z innych tytułów tego typu to Sposób na Pięcioraczki też ma kompletne zakończenie. Czytelnik od samego początku już wie, że protagonista weźmie za żonę jedną z bohaterek, bo takie jest też założenie tej mangi, pytanie tylko którą.

Spice & Wolf także kończy się dobrze co raczej nie jest tajemnicą. Bohaterowie podróżują razem od samego początku i naturalnie budują relację. Niestety manga jest adaptacją light novel i od 7 tomu pomija część przygody dążąc do zakończenia, ale ogólnie nie jest aż tak źle.

ReLife ma też podobno solidne zakończenie, ale nie mogę potwierdzić, bo seria czeka u mnie na półce na dokończenie.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Just » pt paź 27, 2023 7:09 pm

Z anime np.:
► Pokaż Spoiler
Z mang wydanych u nas to chyba każda shojka (szczególnie te wydane już jakiś czas temu), ale w życiu bym nie poleciłbym ich do czytania xD

Jakieś inne co mi przychodzą na szybko na myśl to np.
► Pokaż Spoiler
Nelinnor pisze:
pt paź 27, 2023 5:54 pm
ReLife ma też podobno solidne zakończenie, ale nie mogę potwierdzić, bo seria czeka u mnie na półce na dokończenie.
W anime zakończenie nie było rozwinięte, ale nie było też w otwarte i w sumie to nie zostawiło dużego pola do interpretacji. U mnie manga też jeszcze niestety czeka na przeczytanie na półce.

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Gina89 » pt paź 27, 2023 7:30 pm

lexis pisze:
pt paź 27, 2023 5:33 pm
Jest takich mang nawet sporo, grunt to szukać wśród romansów :P Ot z rzeczy wydanych w Polsce to chociażby Fruits Basket (tam w ogóle większość postaci jest na koniec w związku z kimś), Zapach miłości, Switched, Zbudź się śpiąca królewno, Jak zostałam bóstwem, Służąca przewodnicząca, Fushigi Yuugi, Card Captor Sakura, Horimiya... Chociaż w niektórych z tych tytułów bohaterowie są razem na długo przed końcem, więc nie wiem, czy to ci odpowiada ;<

W sumie po zastanowieniu to jednak wolałabym mange w ktorej związek pojawia sie w trakcie i po prostu trwa po jej zakonczeniu. Jak w Horimiya. Ale tu obejrzalam cale anime wiec nie wiem czy warto sięgać po mange

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: sano2 » pt paź 27, 2023 8:42 pm

Z mang to pewnie większość romansów się tak kończy xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Angu » pt paź 27, 2023 11:13 pm

Gina89 pisze:
pt paź 27, 2023 7:30 pm
W sumie po zastanowieniu to jednak wolałabym mange w ktorej związek pojawia sie w trakcie i po prostu trwa po jej zakonczeniu. Jak w Horimiya. Ale tu obejrzalam cale anime wiec nie wiem czy warto sięgać po mange
No to propozycje mang ode mnie
-Emma jak wspomniałam wyżej, bierz pan, bedziesz zadowolony
- Wampirzyca Karin - musisz polować z drugiej ręki, ale imo warto, bardzo sympatyczna manga z konkretnym zakończeniem
- Barwa twoich ust - jednotomówka Waneko (dodruków nie będzie, więc jak się zainteresujesz to kupuj póki jest)
- Strażnik domu momochi - haremówka, ale jest tu szybko nakreślona główna para, którą będziemy obserwować. Fajne wątki nadprzyrodzone. Ciężko powiedzieć czy na pewno nada się dla starszego czytelnika? Ja tam czytałam to mając 25+ i bawiłam się super przy tej pozycji. Zakończenie konkretne, choć... no samemu trzeba przeczytać xD
- Gwiazda spadająca za dnia oraz Ścieżki młodości - obserwujemy, którego adoratora wybierze główna bohaterka plus wątki pobocznych postaci, jak chcesz konkretne zakończenie, czasem z time skipem, to pozycje wyżej będą lepsze
- Dengeki Daisy - też do polowania z drugiej ręki, fajna szojka, z uroczymi momentami ale i historią z tajemnicą. Też obserwujemy rozwój relacji bohaterów .
- Perfect World - tutaj mamy związek dorosłych ludzi, z czego jeden jest niepełnosprawny. Czy uda im się stworzyć zdrowy związek? Czy niepełnosprawność jednak będzie zbyt dużą przeszkodą? Zdania podzielone czy to shojka, czy już josei ;)
- Klątwa Haru - tylko dwa tomiki ;)
- również MOCNO polecam FRUITS BASKET, jak ktoś wcześniej polecił

chyba styknie :D Wszystko wymienione jest/było wydane w PL
Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: lexis » pt paź 27, 2023 11:45 pm

Perfect World to josei i to nawet z tego samego magazynu, co Tokijskie Singielki, po prostu nawet mangi dla dorosłych bywają niedojrzałe (wymownie patrzy na Długo i Szczęśliwie)

Z tego czego jeszcze nie było mogę polecić Marsa jeśli uda się gdzieś znaleźć z drugiej ręki, nastoletni romans, momentami sporo dramatu, ale dobrze się czyta.
Sailor Moon ma romantyczny happy end, a bohaterowie są razem już od pierwszego łuku fabularnego, ale jeśli nie masz sentymentu, to lepiej sobie odpuścić ¬_¬

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Alexandrus888 » sob paź 28, 2023 2:12 pm

Tak od razu mi się skojarzyło: Zero no Tsukaima. Anime adaptuje LN. 4 sezony zakończone tak jak oryginał: szczęśliwym związkiem. No ale ja mam mega sentyment do tego tytułu...

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Canis » sob paź 28, 2023 3:12 pm

Moi przedmówcy wymienili już sporo tytułów*, więc na szybko podam te które kończą się ślubem (te wydane w PL, które znam):
Służąca Przewodnicząca, Sposób na Pięcioraczki, Spice and Wolf, Oh My Goddess, Love Hina

Oraz te w których jest jasno przekazane że ślub był, ale nie widzieliśmy go:
Fruits Basket, Ouran High School Host Club, ReLIFE

*zastrzegam że mogę się mylić, czytałem te mangi już jakiś czas temu
Nelinnor pisze:
pt paź 27, 2023 5:54 pm
ReLife ma też podobno solidne zakończenie, ale nie mogę potwierdzić, bo seria czeka u mnie na półce na dokończenie.
Zakończenie mangi jest znacznie treściwsze od anime. Seria TV to herbatnik w porównaniu do wspaniałego ciasta jakim jest pierwowzór. Polecam.

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Gina89 » sob paź 28, 2023 4:22 pm

Dzięki za wszystkie propozycje. Sprawdze wszystkie podane tytuły i cos z tego wybiore

avensis
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 25, 2020 2:19 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: avensis » pn sty 15, 2024 11:59 pm

Witam, dzięki za sugestie, również sprawdzę.

Awatar użytkownika
EchoNinja
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 22, 2024 10:36 am
Lokalizacja: Bieszczady
Kontakt:
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: EchoNinja » czw lut 22, 2024 10:51 am

Od siebie polecam Horimiya autorstwa HERO i Daisuke Hagiwara. To jedna z najbardziej uroczych i ciepłych mang o relacjach, jakie można znaleźć. Grupą docelową tej mangi są zdecydowanie nastoletnie dziewczyny

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: Gina89 » sob mar 16, 2024 9:03 am

EchoNinja pisze:
czw lut 22, 2024 10:51 am
Od siebie polecam Horimiya autorstwa HERO i Daisuke Hagiwara. To jedna z najbardziej uroczych i ciepłych mang o relacjach, jakie można znaleźć. Grupą docelową tej mangi są zdecydowanie nastoletnie dziewczyny
Obejrzałam wszystkie odcinki i też sie zakochałam więc kupiłam wszystkie tomy na dwa razy. Co było błędem bo szybko je od sprzedałam. Manga na te kadry i teksty ma za mały format. Tyci dymki z tekstem, masa kadrów na jednej stronie i mini główki z mimiką bohaterów. Przez co straciła na swej uroczości wg mnie

jowzi
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 23, 2022 11:33 am
Status: Offline

Mangi ze szczęśliwym zakończeniem

Post autor: jowzi » śr mar 27, 2024 1:15 am

Cześć, również polecam Daisuke Hagiwara !

Tutuapp

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości