kolorowe rysunki.

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
wnuk07
Status: Offline

kolorowe rysunki.

Post autor: wnuk07 » pt sie 25, 2006 7:17 pm

Od niedawna rysuję. wiem jak robić czarno-białe rysunki ale nie mam pojęcia czym robić kolorowe. czym oprócz farb i kredek mógłbym robić kolorowe rysunki?

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pt sie 25, 2006 8:19 pm

Może poprostu zeskanuj i komputerowo pokoloruj ;) ?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob sie 26, 2006 12:29 am

mozesz uzyc kolorowego tuszu, pasteli suchych lub olejnych, farb olejnych, plakatowych lub akwareli, tempery, a najlepiej wybierz sie do sklepu z przyborami do rysowania i tam poogladaj i moze popytaj sprzedawce :wink:

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » sob sie 26, 2006 10:33 am

Najbardziej odpowiada mi kolorowy tusz. Tylko czego mam użyć do kolorowania tuszem?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob sie 26, 2006 6:51 pm

stalówki z obsadką :) albo rapidografu

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » ndz sie 27, 2006 3:53 pm

Co to jest stalówka z obsadką i jak się jej używa? Co wedłóg was jest lepsze i wygodniejsze w używaniu stalówka z obsadką czy rapitigraf?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz sie 27, 2006 6:53 pm

Stalowki z obsadką czyli piórka uzywa sie mniej wiecej w taki sam sposob jak pióra wiecznego, tylko ze trzeba je co chwile maczac w tuszu, natomiast rapidograf mozna by porownac hm.. do cienkopisa :wink: i oczywiscie zwykle piórko jest tansze niz rapidograf

pustynny GAARA
Status: Offline

Post autor: pustynny GAARA » pn sie 28, 2006 8:02 am

Według mnie dobrym pomysłem jestkorzystanie z tych dwóch, chociaż pomysł ze zeskanowaniem obrazka nie jest zły. Jak zeskanujesz takowy obrazek to najlepiej gdybyś go pokolorował w Corelu Photopaincie lub Photoshopie :)

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » pn sie 28, 2006 11:23 am

A gdzie można kupić tą stalówkę z obsadką czy tam te piórko i po ile?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn sie 28, 2006 6:47 pm

ee wydaje mi sie ze w sklepie z przyborami szkolnymi czy w jakims papierniczym powinni to miec, a za ile to ciezko mi powiedziec ale chyba drozej niz 10zl nie bedzie.

Gaara -> do kolorowania na komputerze najlepiej jest miec tablet, a to juz wiekszy wydatek <nie twierdze ze bez tableta sie nie da, ale to zmienia komfort pracy>

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » wt sie 29, 2006 12:12 pm

Gdybym używał tego rapitografu lub tej obsadkit to bym się sporo namęczył przy kolorowaniu, bo z tego co zrozumiałem to te rapitografi i stalówki z obsadką robią cienkie linie miniej więcej takie jak cienkopis. Nie ma czegoś co by robiło gróbsze linie?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt sie 29, 2006 3:59 pm

sa takie specjalne markery ale nie pamietam jak to sie nazywa, ale wiesz przy kolorowaniu nie da sie nie nameczyc :wink: na tym to w sumie polega

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » wt sie 29, 2006 8:44 pm

Wiem żę na tym to ppolega ale bez przesady. Nie będe przeciż kolorował tak cienką linią takieo wielkiego obszaru jakim jest kartka A4 lub A3.Pozatym myślisz że profesionalni rysownicy mang tak się menczą gdy kolorują tuszem? Napewno jest na to jakiś sposób. Możę są rapitografy lub coś innegi co rysuje tuszem, które robią grube linie takie do kolorowania. Napewno są.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt sie 29, 2006 9:19 pm

stalowki do piorek sa roznej wielkosci :wink: a mangacy najczesciej uzywaja do tego asystentow i z tego co wiem wiekszosc kolorowych prac jest robiona farbami chyba a jak wiadomo sa pedzle roznej wielkosci :wink:

<poza tym kolorowalam kiedys kartke A4 cala cienkopisem XD fajna zabawa XD;>

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » śr sie 30, 2006 9:57 am

Dam Ci przykład. Akira Toriyama sam rysuje kolorowe rysunki i użtwa do tego kolorowego tuszu. jastem tego pewien. od dawna zastanawiam się czego on używać do kolorowania tuszem. poza tym kolorowanie tuszem jest strasznie drogie. Żeby rysunek był efektowny i jakoś wyglądał to trzeba mieć co najmniej dwa odcienie jadnego koloru tuszu. I do tego kilka rapitografuw lub stalówek z obsadką do karzdego koloru JEDNA.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » śr sie 30, 2006 10:51 am

czy ja wiem czy tak strasznie drogie :) farby olejne sa drozsze no ale nie nadaja sie za bardzo do kolorowania zwyklych obrazkow :wink:
a wiesz wcale nie trzeba miec kazdej stalowki do innego koloru, a pojemniczek tuszu kosztuje 3 zł, a jedna stalowka chyba nie wiecej niz 1zł ale kupowalam dawno to nie bardzo pamietam :roll:

luis66
Status: Offline

Post autor: luis66 » śr sie 30, 2006 12:29 pm

ale nabijacie sobie postów...heh

Mirax
Status: Offline

Post autor: Mirax » śr sie 30, 2006 1:03 pm

wnuk07 pisze:Akira Toriyama sam rysuje kolorowe rysunki i użtwa do tego kolorowego tuszu. jastem tego pewien.
A sam kiedyś w Slumpie pisał, że używa do tego jakichś specjalnych flamastrów, które rozmywa wodą...
luis pisze:ale nabijacie sobie postów
Odezwał się ten, co to nie nabija :roll:

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » czw sie 31, 2006 9:07 am

Może i w slumpie kolorował jakimiś flamastrami ale w Dragon Ballu tuszem.
A co do tych stalówkek to nie wiem jak można kolorować kilkoma kolorami jedną stalówką. Po za tym nie jastem pewien czy są aż tak gróbe stalówki żeby wygodnie się nimi kolorowało.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw sie 31, 2006 9:36 pm

mam stalówke ktorej szerokosc przekracza 1,5cm ale czy sie jej wygodnie uzywa nie jestem w stanie powiedziec bo jej nie uzywalam :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości