Inne tomy

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
Kisara
Status: Offline

Inne tomy

Post autor: Kisara » pn lip 09, 2007 3:41 pm

Witam
Założyłam ten temat z myślą o innych tomach "How to Draw Manga". Na pewno chodząc po internecie spostrzegliście, że tomów już wyszło dość sporo i na pewno jakieś wam szczególnie wpadły w oko. Chciałabym, byśmy w tym temacie wymienili tomy, jakie byśmy chcieli zobaczyć po polsku i nasze opinie ewentualne. Ja zacznę:
Chciałabym bardzo, by te dwa tomy się u nas ukazały:

How to Draw Manga: vol 42 - drawing yaoi. Na empik.com jeszcze nie idzie go zamówić, ale znacznie wolałabym go po polsku.

Obrazek

How to Draw Manga: vol 7 - amazing effects. Wątpię, by ten tom jednak wyszedł, ale marzyć można. Waneko nie wydaje oczywiście ich po kolei, a wybiera tylko niektóre.
Jednak bardzo by mi na tym tomie również zależało...

Obrazek

A wy? 8-)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn lip 09, 2007 4:17 pm

Ja powyższe (szczególnie to pierwsze ;D), plus to co pokazałaś mi na amazonie :)

Creating Stories i ewentualnie ciuchy - Dressing your character - Suits&Sailor Suits


Obrazek Obrazek

Charizman
Status: Offline

Post autor: Charizman » czw gru 20, 2007 8:57 pm

Ja cały czas czekam na Amazing Effects ;) dlaczego uważasz że raczej go nie wydadzą. Mało osób by chciało czy jak?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw gru 20, 2007 9:00 pm

Charizman pisze:dlaczego uważasz że raczej go nie wydadzą. Mało osób by chciało czy jak?
Chodzi o numerację... nie wydaje waneko wszystkich tomów JPM, często omija np. 4 ;) A amazing effects to numer miało 7...
...ale spoko, zamówiłam ten tom, czekam, do dwóch tygodni będzie ;)

Charizman
Status: Offline

Post autor: Charizman » czw gru 20, 2007 10:29 pm

A nie myślisz że mogą wrócić do któregoś tomu o ile będzie zainteresowanie?

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw gru 20, 2007 11:01 pm

ja nie wiem czy oni omijają czy biorą je losowo, więc jak coś miało numer 7 to nie znaczy że u nas nie będzie miało numeru 20 (może dożyjemy xD)

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt gru 21, 2007 6:43 am

Charizman pisze:A nie myślisz że mogą wrócić do któregoś tomu o ile będzie zainteresowanie?
Ja myślę, że zanim u nas w Polsce dobije 20 tom JPM, to pewnie będę koło trzydziestki.
Dlatego szybciej jest kupować ulubione tomy po ang, fakt, są trzykrotnie droższe (niekiedy dwukrotnie), ale nie chce mi się czekać aż tyle czasu ;)

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » pt gru 21, 2007 8:28 am

ja to bym chciała How to Draw Manga: Guns & Military Vol. 1 i Vol.2
How to Draw Manga: Animals
How to Draw Manga: Ninja & Samurai Portrayal
no ale zbyt dużo oczekiwać chyba nie warto xD

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pt gru 21, 2007 10:15 am

Kisara pisze:są trzykrotnie droższe (niekiedy dwukrotnie)
jak juz bede piekna madra i bogata, to tez sobie kupie, a co. Na razie mnie nie stac XD
Mikado13 pisze:How to Draw Manga: Animals
4XTAK!
Bronią tez bym nie pogardziła, choć nie rysuję, a reference do pistoletu można znaleźć w googlu.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pt gru 21, 2007 11:31 am

Kisara pisze:Ja myślę, że zanim u nas w Polsce dobije 20 tom JPM, to pewnie będę koło trzydziestki.
nie przesadzaj,przeciez te tomy co wyszly to nie wydaja je od 15lat :roll:

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt gru 21, 2007 3:00 pm

nie przesadzaj,przeciez te tomy co wyszly to nie wydaja je od 15lat
Ale tom 13 wydawali przez rok, a teraz sami napisali, że będą na razie tylko dodruki przez co nie tylko nie wyjdzie nic nowego (nowy tytuł) ale spowolnią się normalne dwumiesięczniki, które mogą zostać nawet trzymiesięcznikami ;]

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pt gru 21, 2007 4:31 pm

Jak teraz spowalniaja to pozniej znaczy sie ze przyspiesza,troche optymizmu ;]

Myszolka
Status: Offline

Post autor: Myszolka » wt sie 26, 2008 11:42 am

Witam.

Uczestniczyłam w ostatnim PierniCON'ie (4), gdzie miałam okazję wymienić kilka zdań z szanownymi członkami ekipy Waneko =>
Zapytałam się, czy planują (i na kiedy) wydać nowe tomy JPM.
Pani odpowiedziała, że tak, mają to w planach. Najpierw zaopatrzą się w już wydane, brakujące tomy, a nastepnie przystąpią do realizacji planu wydania kolejnego.
I, uwaga, Pani powiedziała, że jescze wahają się nad Yaoi i Samuraje & Ninje -
w tym momencie tłoczące się przy ich stoisku (i dwóch sąsiednich stolikach obok) grupka dziewcząt chórem: YAOI! *___*
Mam nadzieję, że będzie to miało wpływ na ich decyzję =3
Co wy na to? (hihi)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt sie 26, 2008 1:00 pm

Na stronie Waneko pojawiła się ankieta. Do wyboru sa Zwierzęta, Yaoi i Ninja/Samuraje.

Zagłosowałam na pierwsze dwa, nawet nie wiem czy zwierzęta nie pasują mi bardziej (w końcu z yaoi za pan brat X3)

byr
Status: Offline

Post autor: byr » wt wrz 09, 2008 3:40 pm

Zagłosowałem tylko na zwierzęta. Co do Yaoi, to nie mam w sumie nic przeciwko, ale i nie bardzo mnie to interesuje. Gdyby wyszło małe szanse, żebym kupił. Tak samo z ninja/samuraje - choć na fali popularności Naruto założę się że ten tytuł zajmie pierwsze miejsce w ankiecie.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt wrz 09, 2008 6:53 pm

Zagłosowałam na yaoi, bo to jedyna z tych opcji, jaką zdarza mi się rysować.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » wt wrz 09, 2008 7:13 pm

Również zagłosowałam na yaoi. Co prawda talent u mnie zerowy, ale tak to mogłabym nauczyć rysować się coś, na co przynajmniej lubię patrzeć. Może się uda ;)
Nad zwierzętami bym się wahała.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt wrz 09, 2008 11:07 pm

Zagłosowałam na wszystkie, bo i wszystkie kupie :D Dodatkowych info na temat rysowania nigdy za wiele ^^

Animola
Status: Offline

Post autor: Animola » śr wrz 10, 2008 4:56 pm

Zdecydowanie yaoi +___+

Lucid Atray
Status: Offline

Post autor: Lucid Atray » czw wrz 11, 2008 10:30 am

Kyaaa! Yaoi! :mrgreen: cóż mam angielską wersje ale na pewno skuszę się na polską mimo to,chociaż samuraje też bym chciała :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości