pytania, porady i inne takie

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
HARDGEYf
Status: Offline

pytania, porady i inne takie

Post autor: HARDGEYf » śr gru 26, 2007 11:27 am

mmm... nie wiecie może czy można kupić martwą łapę jakiegos tygrysa, lwa albo lamparda?

:o serio pytam

albo może uszyte, ale wyglądające jak to czego szukam?
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2008 4:41 pm przez HARDGEYf, łącznie zmieniany 1 raz.

Mirax
Status: Offline

Post autor: Mirax » śr gru 26, 2007 12:35 pm

baka-oni-ri pisze:Mirax: jak to jest zip to rozpakuj go do katalogu, którym jest reszta pędzli w ps (coś tam-presets-brushes chyba) a potem w opcjach pędzla możesz go dodać.
Powinni takie wytłumaczenie dawać w plikach pomocy :D Dzięki ^_^

HARDGEYf pisze:nie wiecie może czy można kupić martwą łapę jakiegos tygrysa, lwa albo lamparda?
Chyba lamparta? :roll: Spróbuj na stadionie :P

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » śr gru 26, 2007 7:53 pm

jesteście...niesamowici :O
kompletnie nic nie zrozumiałam.... :shock:
a własnie, jak korzystacie z photoshopa to macie swoje tablety?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » śr gru 26, 2007 8:04 pm

Mikado13 pisze:a własnie, jak korzystacie z photoshopa to macie swoje tablety?
ja mam ^^ wacom volito 2 :D malutki ale mi wystarcza :D

HARDGEYf
Status: Offline

Post autor: HARDGEYf » śr gru 26, 2007 8:07 pm

jest u mnie dziewczyna co rysuje na tablecie, bardzo brzydko wyglada, taka zgarbiona i w ogole ;p

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr gru 26, 2007 11:20 pm

do mnie dopiero się zbliża pocztą mój bambus (do tej pory mialam pentagrama).
A ja rysuje rozwalona na krzesle z nogami na stole XDDDD

HARDGEYf
Status: Offline

Post autor: HARDGEYf » śr gru 26, 2007 11:22 pm

ja wole jednak przy sztaludze :P (pogadac se z kolezankami :P) XDD

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw gru 27, 2007 12:35 am

HARDGEYf pisze:jest u mnie dziewczyna co rysuje na tablecie, bardzo brzydko wyglada, taka zgarbiona i w ogole ;p
a to bez roznicy czy na tablecie czy np na kartce :P a ja nie lubie sztalug, plecy mnie bola i reka od rysowania na nich :<

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » czw gru 27, 2007 7:29 am

czyliii bardziej sie opłaca kupić tablet?

możeee jakieś propozycje co do modeli?

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw gru 27, 2007 12:36 pm

ciężko powiedzieć "bardziej się opłaca" - jak planujesz spędzieć większość życia na robieniu grafik na kompie to tak. Jak wolisz kredki i farbki to średnio. Tablet to wygodna rzecz ale nei zawsze potrzebna ;) znam parę osób, które myszą robią takie dzieła ze w pięty idzie.
Co do modeli - jak chcesz. Pentagramy są tanie i na początek wystarczą. Możesz kupić ten który ma Kira - Wacom Volito2, też bardzo go lubiłam. Wacom jest lepszy niż Pentagram ale tym samym droższy.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw gru 27, 2007 7:10 pm

baka-oni-ri pisze:Wacom jest lepszy niż Pentagram ale tym samym droższy.
teraz kosztuje cos 200zl, a jego powierzchnia aktywna jest przyblizona do formatu A6, niektorzy mowi, ze to malo, ale np. mi w zupełnosci wystarcza ^^
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 10:06 am przez Kira the Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw gru 27, 2007 7:58 pm

a o którym mówisz?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pt gru 28, 2007 10:06 am

baka-oni-ri pisze:a o którym mówisz?
o wacom volito 2, tu jest calkiem tanio :D

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » pt gru 28, 2007 12:43 pm

oooo bardzo dziękuje za podpowiedzi <ukłon, ukłon>
i inne pytanie. (alez ja tu spamuje xD)
gdzie na terenie polski moge kupić rastry?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pt gru 28, 2007 3:52 pm

Mikado13 pisze:gdzie na terenie polski moge kupić rastry?
bodajze w sklepie waneko

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » pt gru 28, 2007 6:49 pm

tylko?
ja bym wolała obejrzeć zanim kupie żebym wiedziała w jakich butach chodze xD

Charizman
Status: Offline

Post autor: Charizman » sob sty 05, 2008 1:22 pm

A wracając do tabletów. Czy Wacom Bamboo One różni się bardzo od Volito2? Bo wydają się takie same. No i w tej samej grupie cenowej jest też Pentagram O'pen XXL.
Do rysowania postaci, no i do samej mangi, ważniejszy jest obszar roboczy, czy może jakość najważniejsza i na małym wacomie też sie da dobrze rysować? :)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob sty 05, 2008 2:01 pm

na bamboo (zależy którym rzecz jasna) pracuje sie tak samo właściwie jak na volito, w końcu to Wacom, i lepiej imo niż na pentagramie.
Różnicy w rysowaniu na wielkim i małym ni widze, choć mniejszy chyba wygodniejszy. Sama musisz zobaczyć na czym ci wygodniej, najlepiej wykorzystaj znajomych z tabletami :) z a5 na a6 przestawilam sie bez niczego, a jak mi przyszło w drugą stronę to był problem ;P

btw, skarbeczku, usuń grafike z podpisu :)

Charizman
Status: Offline

Post autor: Charizman » ndz sty 06, 2008 8:15 am

baka-oni-ri pisze: Sama musisz zobaczyć
Hej, ja jestem facetem ;D

A o co generalnie chodzi ze na Wacom rysuje sie lepiej niz na pent. Poziomow nacisku niby tyle samo. W pent nawet wieksza rozdzielczosc. Tylko pen na baterie..
To w takim razie o co chodzi z ta roznica :roll: pentagramy lagują polaczenie czy co? :P

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » ndz sty 06, 2008 11:17 am

ooops, my bad XD

ogólna opinia o pent jest gorsza. Ludzie mówią, że zdarza się że powierzchnia penta może nie być płaska albo że jest punkt na obszarze roboczym, w którym pen nie kontaktuje. Sprawa baterii to jest masakra bo żre prąd jak małpa kit. Największa różnica między jednym a drugim jest taka, że - oczywiście że to kwestia ustawień - ale wacomem zrobisz bardziej prostą kreskę niż pentem, w sensie że ręka ci drży a tablet to łapie. Niby to samo, ale jakoś na wacomie lepiej. Choć na upartego można to podciągnąć pod siłę sugestii :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości