JPM - opinie

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » śr maja 14, 2003 5:42 pm

Falke pisze:(...)Ja mam u siebie skany dalszych tomów CCS.
;P ja tez mam ;P , oj po to sa fansuby by sobie po ogladac na kompie a pozniej jak cos sie spodoba !kupic! :twisted: (oczywiscie jezeli to wyjdzie w tej Polsce _-_ )

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » śr maja 14, 2003 9:08 pm

Linaka1 pisze:,,jak powstaje manga'' mozna tanio kupic na Allegro bo duzo ludzi to sprzedaje czyli musi im sie chyba nie podobac lub brak kasy .THe EnD.
Ja sądzę że sprzedają bo już nauczyli się rysować i już nie jest potrzebne a kasa zawsze się przyda ;)

Mam tylko 2 tom.

Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » czw maja 15, 2003 6:27 pm

Naiya pisze: Ja sądzę że sprzedają bo już nauczyli się rysować i już nie jest potrzebne a kasa zawsze się przyda ;)

Mam tylko 2 tom.
moze tak, moze nie ,kto wie ... kasa to sie zawsze ale to zawsze przyda ;P

Neko
Status: Offline

Post autor: Neko » pt maja 16, 2003 7:09 pm

Gotenks pisze:ja mam tylko pierwszy tom, ale kupilem go tylko z ciekawosci, nie jest taki zly, ale zeby cos sie z niego nauczyc, to choc troche musisz umiec rysowac (to wlasnie powod dla ktorego nie kupie juz dalszych tomow, no moze ten o kobitkach :D )
Czy ja wiem? Ja na przykład zacząłem od KOMPLETNEGO zera, rysuje już ponad rok i z każdym dniem idzie mi co raz lepiej. Mam jak na razie wszystkie 8 tomów, z niecierpliwością czekam na 9. I dołożę własnych starań aby kontynuować tą serię. A każdy tom pomaga mi ulepszyć mój rysunek jedne beradziej drugie mniej ale zawsze.

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » sob maja 17, 2003 3:05 pm

Kupuję JPM od pierwszego tomu i uważam tę serie za jedną z najlepszych mangowych pozycji na polskim rynku. Rysowałam już wcześniej, ale dzięki niej dowiedziałam się jeszcze więcej o technikach rysunku i mogę spokojnie powiedzieć, że z dnia na dzień idzie mi coraz lepiej.

Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » sob maja 17, 2003 4:13 pm

Nyo ale jak ktos nie ma zdolnosci to nie rysuje

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » ndz maja 18, 2003 3:54 pm

Nyo właśnie. Ja NIE MAM żadnych zdolności. Rysowanie nie pociągało mnie, bo nigdy mi nie wychodziło. Dopiero jak zaczełam się interesować mangą powoli najpierw trochę kalkowałam, a później zapragnełam zrobić coś swojego. To dzięki mandze polubiłam rysowanie i dzięki niej robię się w tym coraz lepsza. :wink:

miku
Status: Offline

Post autor: miku » ndz maja 18, 2003 10:39 pm

ja tam wole uczyc sie nie z podrecznikow,ale od ludzi,ktozy sami rysuja.np.podgladac takie strony jak http://www.ai-no-demon.yaoi.pl/ albo http://www.marti.presents.prv.pl/. na szczescie wiekszosc dobrych polskich rysownikow z checia odpowiada na pytania a nawet koryguje bledy.mysle,ze lepiej uczyc sie od nich

Neko
Status: Offline

Post autor: Neko » pn maja 19, 2003 3:49 pm

wampirek pisze:To dzięki mandze polubiłam rysowanie :wink:
:mrgreen: Ja tak samo!

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » czw maja 22, 2003 8:12 pm

ja jestem antytalenciem plastycznym... ale np. kalkowac itp lubilem (tyle komixow aniszczylem jak bylem maly ^^')
mimo to skusilem sie na 1 tom JPM. a mam tom chyba 5 (ciekawe dlaczego :wink: )
moim zdaniem dla kogos kto rysuje lub dopiero zaczyna te podreczniki sa doskonale! ylko ta cena :x

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » czw maja 22, 2003 8:19 pm

Tyaaa ciekawe dlaczego ty mały zboczusiu :wink: 8) :twisted:

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » czw maja 22, 2003 8:24 pm

cicho Nai :wink:
ps. nie taki maly mam 186 wzrostu :lol:

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » czw maja 22, 2003 8:35 pm

kuso pisze:cicho Nai :wink:
ps. nie taki maly mam 186 wzrostu :lol:
I tak wszyscy wiedzą :twisted: ty duży zboczusiu :wink: :lol: 8)
jeszcze jeden post i zrobie z tego osobny temat ;P (Lilu)

Neko
Status: Offline

Post autor: Neko » pn maja 26, 2003 9:35 am

Wczoraj właśnie nabyłem tom 9 JPM. Muszę przyznać, że całkiem ciekawa książeczka. Mają wyjść jeszcze 2 tomy (przynajmniej na razie) w lipcu i wrześniu.

Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » śr maja 28, 2003 7:18 pm

Naiya pisze:
kuso pisze:cicho Nai :wink:
ps. nie taki maly mam 186 wzrostu :lol:
I tak wszyscy wiedzą :twisted: ty duży zboczusiu :wink: :lol: 8)
jeszcze jeden post i zrobie z tego osobny temat ;P (Lilu)
przyda sie ten osobny temat ;P

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » czw maja 29, 2003 8:46 pm

Ja już skończyłam ;P

Szatanka
Status: Offline

Post autor: Szatanka » ndz cze 08, 2003 3:13 pm

Ludzie o czym wy wogule tu mowicie bo ja sie zgubilam czytajac to wszystko. O co wam chodzi? Ze podreczniki sa za drogie? ze nic sie nie nauczyliscie? Spokojnie! Mam tu wiele do powiedzienia.

Sama posiadam wszystkie tomy JPM i jestem z nich baaardzo zadowolona, nie nazekam na cene bo wole dolozyc 10 zl do 15 niz kupic sobie jakac manga. Widze ze wiele osub mysli calkiem odwrotnie ale chyba sie spodziewali ze sie zajma fabula i wartka akcja(tego tu raczej nie ma), dla niektorych JPM to nastepne trofea mangowe, a dlamnie to naprawde wspanialy zbior podrecznikow z ktorzych wiele wyciagnelam i nie beda z nich napewno zachwycone osoby nie czujace sie dobrze w rysunku, bo to sa PODRECZNIKI DO NAUKI.
Ah i jeszcze sprawa niezadowononych ktorzy nic sie nie nauczyli. Zaden podrecznik nie powie wam jak czymac piorko, czy tez w jaki sposob czymac reke by linie byly proste jak od linijki. Tak sie malowac nie uczy! Tio chodzi o praktyke, w miesiac czy w rok nie staniesz sie Naoko Tekeuchi ! Nic nie uczy bardziej malowania niz sleczenie nad kartka dzien w dzien po pare godzin , Nie ma tu tez kwesti beztalecia, jezeli sie ma wielka wyobraznie to naprade jest poczatek do rysunku.

Wybaczcie ze sie tak rozpisalam :D

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » ndz cze 08, 2003 9:09 pm

och coz za szatanski poscik
oczywiscie nikt sie nie obrazi ze piszesz takie posty... im dluzszy tym lepciejszy :twisted:

ale mimo ze jestem beztalenciem to takze mnie az tak bardzo do rynsku nie ciagnie. tak jak trafnie zaowazylac JPM to dla mnie kolejne mangowe trofeum 8) ale oczywiscie nie tylko. jestem takze troche teoretykiem i chociarz sam nie rysuje lubie wiedziec co i jak sie robi. i takie zastosowanie tych podrecznikoww tez moze byc :wink:

Szatanka
Status: Offline

Post autor: Szatanka » ndz cze 08, 2003 9:12 pm

Nie ogladalam tego jeszcze z pod takiego kata :D sama byn na to nie wpadla :twisted:

Xantus
Status: Offline

Post autor: Xantus » wt lip 01, 2003 9:30 pm

Szatanka pisze:Wybaczcie ze sie tak rozpisalam
Kochaniutka... (mam nadzieję, że się za to nie obrazisz) Nie paplaj takich naiwniutkich głupoteczek! Bardzo dobrze, że możesz się obszernie wypowiedzieć! To się właśnie bardzo ceni!
No i odnośnie całej Twojej wypowiedzi - bardzo dobrze - zgadzam się z Tobą! ;)
Póki co, to żeby wszystkie tomiki kupić to trzeba wydać około 300zł! A za taką kasę można już sobie jakiś oryginalny, piękny artbook z "Evangelion" albo jakiejś innej genialnej mangi kupić albo jakiegoś znanego twórcy...
Jednak jest to naprawdę wspaniałe ukierunkowanie młodego twórcy... Myślę, że gdzieś w ciągu paru (kilku) lat jak ktoś naprawdę dobrze by się wziął do ćwiczeń, to technicznie mógłby dorównać Satoshi Urushiharze albo innemu wybitnemu twórcy. Oczywiście dochodzi kwestia wykształcenia własnego stylu i wprawności oraz biegłości i szybkości (czy to wszystko nie synonimy? :wink: ) w tworzeniu grafik.
Mam zamiar zakupić wszystkie tomy i przez następne parę lat w miarę możliwości się uczyć sztuki rysunku. Zresztą - to jest bardzo przyjemne samemu umieć np. zrobić czyjś portret w mangowym wydaniu ;) Np. ukochanej osoby - czyż nie romantyczne? To też może być mój cel ;) A poza tym - dla własnej satysfakcji. Żeby mieć umiejętność utrwalenia swojej fantazji. Jak wiadomo - myśli są ulotne.
Limaka1 pisze:
Naiya pisze:
kuso pisze: cicho Nai
ps. nie taki maly mam 186 wzrostu


I tak wszyscy wiedzą ty duży zboczusiu
jeszcze jeden post i zrobie z tego osobny temat ;P (Lilu)
przyda sie ten osobny temat ;P
Też coś! A ja mam 185 cm! (Ale w dowodzie wpisane 186 ;) ) I pewnie jestem większy od kuso! (Liczy się wielkość "w kłębie" ;) )

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości