How to Draw Manga....

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
ODPOWIEDZ
Eti-chan
Status: Offline

How to Draw Manga....

Post autor: Eti-chan » wt sty 20, 2004 10:53 pm

HI!
Wlasnie sie obijam w polskich stronach i az mnie cierki przechodza gdy ide do ksiegarni i widze gdzies w kacie jedna poleczke z mangami i reszta tego kolorowego kramu. Coz musze przeprosic ale zabardzo przyzwyczailam sie ze wchodzac do ksiegarni widze wielki napis MANGA! a zaraz za nim cale regaly roznych pozycji.... ja wiem nie powinnam marudzic. ale pomarudze.
A pomarudze o "How to Draw Manga" obilo mi sie cos o uszy ze maja niby powstac jeszcze dwa polskie tomy \jak sie myle to przepraszam\. a moze by tak 3? jeszcze jeden dac? mam na mysli jeden bardzo sympatyczny tom: "How to Draw Manga: Drawing Pets, Birds and Wild Animals". W jakiejs polskiej "HtDM" widzialam \az\ jeden rozdzial o tym temacie, to troche malo.
Czy naprawde nie daloby sie jakos zorganizowac jeszcze tego tomu? Moze jakby polscy fani zrobili jakas protestacje przed rzadem albo barykady na drogach, albo jeszcze jakies takie polskie efekty specjalne wlaczyli by do gry to moze udaloby sie przekonac ze fajnie by bylo poza rysowaniem ludzi, rysowac tez zwierzeta.... \juz o roslinkach wole nie wspominac bo przeciagne strune\.
Czy ktos jest za? Moze udaloby sie przekonac droga redakcj WANEKO do tego tomu \?\.
Ostatnio zmieniony wt sty 27, 2004 5:02 pm przez Eti-chan, łącznie zmieniany 1 raz.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » wt sty 20, 2004 10:58 pm

Jeżeli taki tom istnieje to pewnie wydadzą. A jak nie, to kto niby ma zrobić? Przecież to nie jest rysowane przez Polaków tylko przez ludzi z zagranicy (chyba, że cos przeoczyłem) i od nich jest to zależne...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr sty 21, 2004 8:17 am

Mi się wydaje, że jak następne dwa tomy się będa dobrze sprzedawać, to kolejne to już będzie tylko kwestai czasu :) Jak to zwykle bywa: Time will tell :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw sty 22, 2004 11:52 am

Heh... Właściwie to taki tomik by mi sie przydał, ale kurcze zaczynam mieć problemy z kasą...
Swoją drogą to bym sie w końcu tła nauczyła rysować :?

Eti-chan
Status: Offline

Post autor: Eti-chan » wt sty 27, 2004 4:48 pm

W sumie nigdy nic nie wiadomo czy zostanie wydane czy nie.
Fajnie by bylo gdyby taki tom sie ukazal...

>>.....mam swira na punkcie HtDM.....<< ^___^

Jesli kogos to interesuje to podaje link do:
"HOW TO DRAW MANGA OFFICIAL DISTRIBUTOR & ONLINE STORE"

http://www.howtodrawmanga.com/htbooks.html

a tu cos wiecej:

http://www.visualartsbookstore.com/index.html

Shadow of Death
Status: Offline

Post autor: Shadow of Death » sob sty 31, 2004 9:50 pm

Kira << mogę Cię nauczyć :)

Kloe
Status: Offline

Post autor: Kloe » ndz mar 13, 2005 5:09 pm

Ja myślę, że HTDM ze zwierzętami byłby bardzo ciekawym podręcznikiem i miałby wzięcie, więc teraz tylko czekać...:D

Chikira
Status: Offline

Post autor: Chikira » ndz maja 14, 2006 4:31 pm

Czytając te posty się troche zdziwiłem, przecież w JPM4 jest jak rysować zwierzęta i te prawdziwe, i te wymyślone. Są też porady o rysowaniu przyrody, pojazdów, itp.

Eti-chan
Status: Offline

Post autor: Eti-chan » czw lip 27, 2006 1:49 pm

Chikira pisze:Czytając te posty się troche zdziwiłem, przecież w JPM4 jest jak rysować zwierzęta i te prawdziwe, i te wymyślone. Są też porady o rysowaniu przyrody, pojazdów, itp.
Owszem jest, ale ile? Jeden rozdział.
Pomijając kawałek poświęconą florze, chmurkom i wybuchom&#8230; zostaje może z jakieś osiem stron o zwierzętach, z czego większą część zajmują koty i smok. (chyba że mam jakieś &#8216;inne&#8217; wydanie)
- - -
W zapowiedziach na wrzesień jest pozycja &#8222;Jak powstaje manga 12&#8221; a dwa miesiące później powinien ukazać się tom 13.
Czy już wiadomo, o czym będą te tomy?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn lip 09, 2007 3:46 pm

Obecnie chyba wyszło 42 tomy HtDM i jest jakaś nowa seria.. ale nie wiem, czy to te same osoby malują...

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości