Do Adolfów #1

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt gru 06, 2016 11:24 am

Najpierw że przekona nas pełna okładka, kiedy to nie zdało egzaminu, każą czekać na egzemplarz fizyczny... Co dalej? "Przekonacie się do słuszności tej decyzji gdy będziecie mieć na półce komplet"?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt gru 06, 2016 11:37 am

Jak ja lubię to wanekowe poklepywanie się po plecach.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt gru 06, 2016 11:45 am

Alexandrus888 pisze: "Przekonacie się do słuszności tej decyzji gdy będziecie mieć na półce komplet"?
Może na grzbiet drugiego dadzą sierp i młot? :lol:
Problem w tym, że ja nigdy nie będę mieć na półce tych dwóch tomów, więc nigdy się nie przekonam. Szkoda, bo coraz bardziej mam ochotę przeczytać tę mangę.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt gru 06, 2016 11:54 am

Sierp i młot nie pasują ideologicznie. Skoro tom pierwszy bazuje nażołnierzu niemieckim, to może drugi będzie na żydowskim obozancie: grzbiet w więzienny pasiak + opaska z gwiazdądawida zamiastsfastyki :lol: To dopiero się będzie komponować jedno obok drugiego :lol:

Albo po prostu dadzą godło SS i z dyńki...

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt gru 06, 2016 12:01 pm

To było do przewidzenia, że już nie zmienią. Dziwi mnie, że Japonia zaakceptowała. Coś nie mają szczęścia do mang dla dorosłych. Najpierw Battle Royale i od pierwszego tomu nie czyszczenie krzaczków i nawet dopisków po Polsku a teraz ta nieszczęsna okładka. Niech lepiej trzymają się młodzieżówek :lol: .
Obrazek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt gru 06, 2016 12:32 pm

Okładka nie jest taka zła, podoba mi się bardziej niż wznowienie "On wrócił" w twardej oprawie.
Zobaczy się na żywo jak to będzie wyglądać.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt gru 06, 2016 3:11 pm

vishaad pisze:Problem w tym, że ja nigdy nie będę mieć na półce tych dwóch tomów, więc nigdy się nie przekonam. Szkoda, bo coraz bardziej mam ochotę przeczytać tę mangę.
Można zobaczyć w Internecie jak wyglądają :D

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » wt gru 06, 2016 3:11 pm

A moze Waneko ten grafik jeszcze dopłaca aby oni mówili takie brednie, bo nie wierze, ze okładka została zaprojektowana, pokazana wydawnictwu a oni uznali ze super pomysł wysyłamy Japonii (to ze Japonia to zaakceptowała to inna sprawa, chociaz patrząc po tym ze ten potworek przeszedł to moze strona japońska ma wy*ebane na to jak okładki wyglądają xD) szczegolnie ze naprawde mieli dużo czasu na stworzenie tej okładki, manga jest przesuwana od kwietnia (?) i zapowiedziana bodaj rok temu (?) wiec było aż nadto czasu aby przemyśleć wyglad xD jeszcze jakby to kosztowało ja wiem ze 35 zł to bym tam dobra walić okładkę ale przy mandze za 60 zł to troche żart

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » wt gru 06, 2016 3:22 pm

Okładka mi się podoba. W sumie bardziej sam grzbiet. Fajnie by było jakby dodali jakieś elementy z tym lakierem wybranym(?) chyba tak to się nazywało.. Będzie bosko *w*

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt gru 06, 2016 11:46 pm

Na dokładkę dodam tylko, że Waneko wciąż nie zdecydowało w którą stronę dawać napisy na grzbietach.

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » śr gru 07, 2016 10:52 am

Na dokładkę dodam tylko, że Waneko wciąż nie zdecydowało w którą stronę dawać napisy na grzbietach.
W tym przypadku, to chyba najmniejszy problem

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » śr gru 07, 2016 4:29 pm

Czekałem tylko na tą ich odpowiedź że w rzeczywistości będzie wyglądać lepiej :lol:

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » śr gru 07, 2016 9:11 pm

Napisałam strasznie długiego posta na temat tej nieszczęsnej obwoluty, ale w międzyczasie zawiesił mi się telefon :') Drogie waneko, Wasz projekt jest najzwyczajniej w świecie brzydki. I nieczytelny. Zmieńcie czcionkę i wyjustujcie tekst, to może się zastanowię. No chyba że bardzo chcecie aby ktoś wysłał Wasz projekt do grafik płakał jak projektował na fb. W takim wypadku to mogę tylko poradzić użycie comic sansa.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt gru 09, 2016 3:21 pm

Okładka "Do Adolfów" wywołała wielkie emocje, w związku z czym informujemy, że wysłaliśmy kilka innych projektów, ale tylko ten został w całości zaakceptowany przez stronę japońską.
Swastyka na grzbiecie nie łamie prawa. Użycie tego symbolu łamie prawo tylko wtedy, gdy użyty jest do propagandy ideologii nazistowskiej, nawoływania do ustroju totalitarnego i nienawiści.
"Zabronione jest propagowanie symboli nazistowskich, na podstawie ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeksu Karnego (Dziennik Ustaw 1997 nr 88 poz. 553) w art. 256 i 257 mówi: Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego z dnia 28 marca 2002 r.: Propagowanie, w rozumieniu art. 256 i 257 k.k., oznacza każde zachowanie polegające na publicznym prezentowaniu, w zamiarze przekonania do niego, faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa. "
Lol
Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt gru 09, 2016 3:26 pm

Aż chcę zobaczyć pozostałe :D

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt gru 09, 2016 3:39 pm

Ja chyba nie chcę.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt gru 09, 2016 3:46 pm

Kochane Waneko, naprawdę się tym nadal przejmujecie? Szkoda zdrowia i sił.
Nikt tu nie zrozumie jak ciężko się negocjuje ze stroną japońską i jak to wpływa na wydania.
Nie przejmujcie się, róbcie dalej swoją dobrą robotę.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt gru 09, 2016 4:08 pm

ociesek pisze: Nikt tu nie zrozumie jak ciężko się negocjuje ze stroną japońską i jak to wpływa na wydania.
Nie przejmujcie się, róbcie dalej swoją dobrą robotę.
Zakładam że większość osób, przynajmniej z forum, z fb niekoniecznie, nie raz słyszało opowieści o tym, jaka ta Japonia jest zła i praca z nią jest ciężka, nie tylko na przykładzie Waneko, ale też JPF-u i Kotori.
Poza tym co mnie obchodzi, że Waneko nie potrafi trafić w gusta Japończyków, płacę to wymagam.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt gru 09, 2016 5:18 pm

vishaad pisze:płacę to wymagam
Przecież nie musisz tego kupować :)

Nie no, rozumiem rozgoryczenie. Nie rozumiem tej gównoburzy.
Ale w sumie... Co mi do tego...

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pt gru 09, 2016 8:21 pm

A mnie dziwi, że w Waneko absolutnie nikt nie pomyślał, że może nie każdy chce eksponować wielką swastykę u siebie na półce. Zobaczcie sobie jak WK w Mausie to fajnie i stonowanie zrobiło. Kupić raczej kupię, ale manga trafi od razu na dno szafy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości