Do Adolfów #1

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn gru 05, 2016 7:15 pm

A ja powiem tylko tyle, że okładka mi generalnie zwisa, nie porwałbym się tak daleko jak twierdzenie, że jest najgorszą w historii. Dajcie luz, ludzie. Ważne jest to, co jest w środku. Okładka i tak nie będzie zbyt widoczna na półce.

Nie mam zdania na temat okładki, bo ani mnie ziębi, ani grzeje. Fajnie, że jest twarda, o!

Może jestem za stary na takie przepychanki już...

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pn gru 05, 2016 7:57 pm

Do ludzi, którzy mowia ze kupia angielskie wydanie -volume 1 jest out of print i chodzi za calkiem spore sumy.

Jedyne na co pozostaje liczyc to dodruk w blizej nieokreslonej przyszlosci, wiec albo Polskie wydanie, albo trzeba wylozyc 300-500zł zaleznie od stanu.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » pn gru 05, 2016 7:58 pm

Będzie krótko bo wszystko zostało już powiedziane:
Czcionkę użytą do autora bym wymienił. Cień z grzbietu wywalił bo wygląda tandetnie. Koncept rękawa nazisty podoba mi się, szkoda że wyszło biednie. Popieram kurs grafika Waneko w JPFie...
Ogólnie Waneko cannot into graphica ale i tak kiedyś kupię
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » pn gru 05, 2016 8:02 pm

Czas na teorię spiskową. Waneko wiedząc, że nie wyrobi się z wydaniem w grudniu postanowiło zaprezentować okładkę robioną na kolanie, tylko po to by ostatecznie pójść ludziom na rekę i zmienić okładkę, co będzie się wiązało z koniecznością przesunięcia wydania. W efekcie czego ludzie będą zadowoleni na wieść o miesięcznym opóźnieniu :D
Obrazek Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn gru 05, 2016 8:04 pm

ociesek pisze:Okładka i tak nie będzie zbyt widoczna na półce.
Tym gorzej, bo widoczny za to będzie koszmarny biały cień pod napisałem tytułowym na grzbiecie.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn gru 05, 2016 8:08 pm

Okładka i tak nie będzie zbyt widoczna na półce.
Mnie osobiście grzbiet jeszcze bardziej się nie podoba niż okładka...

Co do samej okładki... Przełknęłabym ją jakoś, gdyby nie to, że tam po prostu brakuje czegoś na dole. No po prostu brakuje... Chociażby swastyki.... Ta pustka jest strasznie irytująca.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pn gru 05, 2016 8:24 pm

Mnie okładka ni ziębi ni grzeje... ale faktycznie jakaś taka aż za biedna. Mi też 2 projekt ||||| najbardziej się podobał. Mangę i tak kupię, ale przez swastykę nigdzie nie będę mogła jej postawić... a szkoda.
Ale ciekawostka mi wyskoczyła: weszłam na stronę Waneko zobaczyć okładkę na niej, a tu... śnieżek mi pada po monitorze i... o dziwo te białe kropeczki strasznie mi poprawiają wygląd tej czarnej okładki... ale ja ponoć dziwna jestem hehehe :lol:
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn gru 05, 2016 8:33 pm

Jak to jest, że Waneko zwykle coś skopie, gdy chodzi o seineny? Do tej pory były to zapowiedzi (będzie super, dla starszych i w ogóle, a było jak było), a gdy już strzelili porządnie, to spieprzyli okładkę xD
Cóż, dobrze, że tym mango nie jestem zainteresowany.

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pn gru 05, 2016 8:52 pm

ociesek pisze: Okładka i tak nie będzie zbyt widoczna na półce.
Gdyby nie ta swastyka na grzbiecie to bym sie zgodzila z tym, ale kurde jakos nie widzę stawiania sobie na półce książki/mangi/czegokolwiek z widoczną swastyką na grzbiecie, bylaby na okladce that's fine bo faktycznie nie bedzie widać, ale tak to kurde ani pozycji na display by okladką do przodu postawic nie da rady zrobić (bo przeciez nie ma czego na display dawać), ani grzbietem do przodu, a no serio nie każdy chce mieć swastykę displejniętą na pólce

Slepczyk
Status: Offline

Post autor: Slepczyk » pn gru 05, 2016 9:02 pm

To i ja podzielę się swoim projektem. Co prawda to jedynie skopiowana nazistowska flaga z wymazaną swastyką, w miejsce której poszedł tytuł z autorem.

[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Ewentualnie wariant bijący mniej po oczach:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn gru 05, 2016 9:19 pm

Gagantous pisze:Czas na teorię spiskową. Waneko wiedząc, że nie wyrobi się z wydaniem w grudniu postanowiło zaprezentować okładkę robioną na kolanie, tylko po to by ostatecznie pójść ludziom na rekę i zmienić okładkę, co będzie się wiązało z koniecznością przesunięcia wydania. W efekcie czego ludzie będą zadowoleni na wieść o miesięcznym opóźnieniu :D
Tyle że manga miała wyjść dopiero w 2017 (chyba widziałam ją w zapowiedziach na luty na gildii, poprawcie mnie, jeśli się mylę) i nagle puff, pojawia się w rozpisce na grudzień. Nikt w ogóle nie oczekiwał, że to wyjdzie jeszcze w tym roku, Waneko samo wszystko przyspieszyło.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 289
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » pn gru 05, 2016 9:29 pm

Może jestem dziwna, ale dużo bardziej obawiam się stawiania yaoi na półce, niż rzeczy ze swastyką. Serio, nie ważne ile czasu mija i jak bardzo uświadamiam sobie, że hej! jestem dorosła, yaoi wciąż mnie krępuje, podczas, gdy zagadnienia doktrynalne, już od dawna traktuje po prostu jako naukowe hobby. Być może to dla tego właśnie, że interesują mnie zganienia związane z III Rzeszą, gdy się już o tym poczyta i zagłębi w temat, to jedna okładka z bandą Hitlera w tę czy we w tę...

Dużo bardziej irytują mnie i martwią jednocześnie (? nie jestem pewna jak to nazwać) takie małe niedomówienia jak choćby w drugiej okładce Slepczyk, przepraszam, jeżeli źle to ujmę, projekt graficznie jest całkowicie poprawny, ale nie lubię tego właśnie, że "to nie będzie bić po oczach". Nigdzie tego nie lubię, ani w anime <hej, zmieńmy swastykę na cokolwiek, bo cenzura>, ani tym bardziej w książkach. Serio jakie głupoty można pisać, bo "to może być brutalne", to się działo na prawdę i taka była rzeczywistość i mam nadzieje, ze to właśnie o tym mówi ta manga. I dlatego mam pytanie, czy ktoś zaznajomiony z treścią mangi może mi powiedzieć na ile oddaje ona realia epoki i z jakiego/czyjego ujęcia obrazuje historię? :)
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn gru 05, 2016 9:58 pm

Wszystkie pomysły użytkowników były lepsze od tego waneko. :lol:

A jak zobaczyłam okładki hiszpańskie to miałam ochote kupić, świetne okładki zrobili, niech waneko się od nich uczy.
Obrazek

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn gru 05, 2016 10:08 pm

To wydanie hiszpańskie wygląda tak genialnie, że też mam ochotę kupić, mimo że mangą nie byłam wcześniej zainteresowana... :shock:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn gru 05, 2016 10:12 pm

Sam przód jeszcze ujdzie moim zdaniem. Ale całość już wygląda na zrobioną na kolanie. Wszystkie propozycje forumowiczów były lepsze niż wersja Waneko. Były zrobione z pomysłem. Tutaj tego pomysłu brakuje. Mam wrażenie, że okładkę "Adolfów" zrobiono na szybko żeby przyspieszyć wydanie.

Cieszę się, że mam od dawna na półce wydanie amerykańskie. Tamtejsze okładki mają "to coś", są odważne i zapamiętywalne.

Zastanawia mnie też jedno - w opisie z tyłu okładki Waneko ujawniło, co zawierają poszukiwane dokumenty. Wydaje mi się, że to spoiler... Mangę czytałam dawno ale wydaje mi się, że czytelnik nie wiedział od razu, co w owych dokumentach jest. W opisie w wydaniu anglojęzycznym też nie ma o tym ani słowa.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pn gru 05, 2016 11:19 pm

Wszystko da się naprawić. Waneko mogłoby do drugiego tomu dać jakiś fajny slipcase. Nawet jeśli wiązałoby się to z dopłatą, chętnie bym coś takiego przygarnął.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » wt gru 06, 2016 12:39 am

Ajsza pisze:Co do samej okładki... Przełknęłabym ją jakoś, gdyby nie to, że tam po prostu brakuje czegoś na dole. No po prostu brakuje... Chociażby swastyki.... Ta pustka jest strasznie irytująca.
Wydaje mi się, że Waneko inspirowało się takim projektem:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Ogólnie zamierzenie nawet niezłe, ale w realizacji coś się posypało. Ani fonty nie takie, ani ich rozmiar nie ten.
No i fatalny grzbiet. Inspiracje do niego ktoś podał wcześniej. Tylko znowu coś nie zagrało.

Uważam, że na grzbiecie "1" nie powinna stać bezpośrednio za tytułem. Najlepiej wyglądałaby chyba w białym polu zamiast swastyki. Odbiór byłby wciąż jednoznaczny, ale nie raziły by tak nazistowski symbol. (Choć zamieniłbym w ogóle tę nieszczęsną flagę na inny symbol - orła - jeżeli już chcą tak do tej tematyki nawiązać).
Ostatnio zmieniony wt gru 06, 2016 1:23 am przez biB, łącznie zmieniany 2 razy.

Slepczyk
Status: Offline

Post autor: Slepczyk » wt gru 06, 2016 12:57 am

k.x. pisze:Dużo bardziej irytują mnie i martwią jednocześnie (? nie jestem pewna jak to nazwać) takie małe niedomówienia jak choćby w drugiej okładce Slepczyk, przepraszam, jeżeli źle to ujmę, projekt graficznie jest całkowicie poprawny, ale nie lubię tego właśnie, że "to nie będzie bić po oczach". Nigdzie tego nie lubię, ani w anime <hej, zmieńmy swastykę na cokolwiek, bo cenzura>, ani tym bardziej w książkach. Serio jakie głupoty można pisać, bo "to może być brutalne", to się działo na prawdę i taka była rzeczywistość i mam nadzieje, ze to właśnie o tym mówi ta manga.
Dobrze Cię rozumiem, ale akurat nie miałem tego na względzie wrzucając czarno-białą wersję. Ten styl nawet bez koloru i swastyki od razu kojarzy mi się z reżimem nazistowskim.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt gru 06, 2016 8:29 am

Hmm, mi okładka nawet się podoba. Co prawda kiedy Madziozord wspominał o zobaczeniu całości, spodziewałem się że będzie jakaś grafika na tym czarnym tle (lakier punktowy?). I niestety muszę przyznać, że propozycje rzucone na tym forum są znacznie ładniejsze, podobnie jak wydanie hiszpańskie. Najbardziej się dziwię, że Waneko walnęło swastykę na grzbiet. Ja bym się bał na ich miejscu.
Ale jak napisałem przed chwilą, mi ten minimalizm nie wadzi. Zobaczymy jak będzie w środku.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt gru 06, 2016 11:11 am

O LOL
Waneko nie zmieni tej okładki :lol:
Kochane Wanekosie, a mnie się bardzo podoba okładka Adolfów. I wierzę, że to, co jest w środku też mi się spodoba^^ Jeszcze nigdy się na was nie zawiodłam (nawet jeśli zdarzały wam się błędy to takie do wybaczenia) <3
[Madziozord] Dziękujemy. Wydaje nam się, że jak już będziecie mieli tomiszcze w łapach, zobaczycie, że ten projekt zdaje egzamin.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości