Do Adolfów #2

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw kwie 20, 2017 10:07 pm

Lilka, szczerze mówiąc to idealny kandydat. Ale kto wie czy Waneko nie zrobi jeszcze gorszej okładki czegoś innego xD
Alexandrus888, jakbyś miał jakiś fajny projekt na obwolutę i chciałbyś się nim podzielić to napisz do mnie ;) Z chęcią skorzystam ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » czw kwie 20, 2017 10:36 pm

DzikiDuch pisze:Najlepsze jest to, że ktoś za zaprojektowanie tak koszmarnej okładki wziął pieniądze. To niekwestionowane pierwsze miejsce w kategorii najbrzydszych okładek dla mangi.
Może myk polega na tym, że w ramach cięcia kosztów okładkę przygotowano w paincie przez randomowego pracownika z wolną chwilą :P . Niemożliwe żeby ktoś serio wziął za to pieniądze :lol: .

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » czw kwie 20, 2017 10:51 pm

Pamiętajcie, że projektów było kilka, a tylko ten zaakceptowali w KKW...
Aż mnie świerzbi z ciekawości, jak wyglądały inne :V

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw kwie 20, 2017 11:11 pm

>Gdy mangi Tezuki w końcu pojawiają się w Polsce, ale wstyd postawić je na półce

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Online

Post autor: majo » pt kwie 21, 2017 8:16 am

vishaad pisze:Liczyłem na inną kolorystykę, np. niebiesko białą. Zastanawia mnie skąd to dziwne tło przy gwieździe Dawida. Wygląda jak wycięte z jakiegoś z zdjęcia. Mniejsza o walor estetyczny, czy ktoś wie do czego konkretnie to nawiązuje?
Aż przez ciekawość poszukałam sobie skąd żółta kolorystyka i wygląda na to, że to nawiązanie do naszywki jaką Niemcy kazali nosić Żydom na piersi.
" Osobą, która w 1941 roku przypomniała Hitlerowi problem oznakowania Żydów, był minister propagandy III Rzeszy Josef Goebbels. W połowie sierpnia otrzymał na to zezwolenie i od 1 września 1941 roku weszło w życie stosowne rozporządzenie. Szczegółowo dyktowało ono, by „czarny zarys sześcioramiennej gwiazdy wielkości dłoni na żółtym tle z napisem »Jude« naszywano w sposób widoczny i noszono na piersi po lewej stronie ubrania”."
Chociaż kolorystyka niebiesko-biała z szarą okładką przynajmniej byłaby bardziej strawna. Do tego żółtego okładkę mogli też dać czarną jak w pierwszym tomie z żółtymi napisami, przynajmniej jakoś te tomy razem by współgrały.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pt kwie 21, 2017 9:52 am

Podoba mi się :3 kolory bardziej mi pasują niż przy pierwszym tomie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt kwie 21, 2017 11:09 am

Jak pokazałam lubemu i powiedziałam, że będzie stało obok swastyki z pierwszego tomu to stwierdził, że jak ksiądz na kolęde przyjdzie to zaklei :mrgreen: .
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pt kwie 21, 2017 4:43 pm

majo, tom 2 miał w zamyśle być utrzymany w jasnej kolorystyce, bo jedynka-niemcy-zła, dwójka-żydzi-dobra. Czy jakoś tak... :lol:
Ostatnio zmieniony pt kwie 21, 2017 11:52 pm przez Alexandrus888, łącznie zmieniany 1 raz.

Gwathgor
Status: Offline

Post autor: Gwathgor » pt kwie 21, 2017 8:17 pm

Mnie sama w sobie ta okładka aż tak nie razi, po pierwszej nie oczekiwałam niczego lepszego (chociaż ten materiał na Gwieździe Dawida...). Ale przynajmniej spodziewałam się, że oba tomy będą bardziej do siebie pasować ;p

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pt kwie 21, 2017 8:52 pm

Lilka pisze:Dopiero kwiecień, a tu już chyba mamy dramę roku 2017 :lol:
Waneko będzie chyba przodować w rankingach :lol: nie tylko za tę okładkę, ale i za "mondrości" askowe :lol: :lol:

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Online

Post autor: majo » sob kwie 22, 2017 3:37 pm

Alexandrus888 pisze:majo, tom 2 miał w zamyśle być utrzymany w jasnej kolorystyce, bo jedynka-niemcy-zła, dwójka-żydzi-dobra. Czy jakoś tak... :lol:
No nie wiem dobry to biały. Czarny to także żałobny, a taki jasnofioletowy to nie wiadomo co, no chyba, że to jednak szary i ma oznaczać dwuznaczność moralną.

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » ndz kwie 23, 2017 1:11 pm

Koszmarna okładka. Ale nie spodziewałem się czegoś lepszego.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn kwie 24, 2017 3:15 am

Kolejny raz sie powtorze - okladka jak okladka, ani mi sie specjalnie nie podoba, ani nie razi tak bardzo. Dla mnie wazniejsze co jest w srodku - dajcie mi juz poznac dalsze losy Soheia!

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt maja 19, 2017 5:08 pm

Tomik już za mną :P Tak jak przy pierwszym tomie, gdy zacząłem czytać to nie potrafiłem oderwać się od tomu ^^ Oczywiście były literówki. Były też błędy, źle ponumerowane strony. Zamiast 539str było napisane 339 strona. No i dwa razy 572 strona.
► Pokaż Spoiler
Naprawdę świetny tytuł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości