Nasz cud - temat ogólny

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » wt kwie 28, 2020 6:49 pm

Nowa specjalka to też "neonowy róż", którego wrzutka chyba nie najlepiej oddaje... 8-) W sumie nie widzę informacji o bonusie do limitowanej edycji ani o kim tym razem jest... dziwne.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » pn maja 04, 2020 10:39 pm

kuras, czy daty ze sklepiku można brać za pewnik, przynajmniej miesięczny? Dokupuję sobie właśnie pre-ordery i przecieram oczy ze zdumienia notując daty:
  • 19 - 21 lipca 2020 (choć z marca zanotowany mam wrzesień)
  • 20 - 21 września 2020
  • 21 - 21 listopada 2020
  • 22 - 22 grudnia 2020(!)

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » pn maja 04, 2020 10:41 pm

Łoo faktytcznie wrzucili w tryb 2-miesięczny 8-)

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: kuras » wt maja 05, 2020 12:21 pm

Z tego co wiem, to cud wrócił na tryb 2 miesięczny, wcześniej był wydawany naprzemiennie z shiki.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » wt maja 05, 2020 1:21 pm

kuras pisze:
wt maja 05, 2020 12:21 pm
Z tego co wiem, to cud wrócił na tryb 2 miesięczny, wcześniej był wydawany naprzemiennie z shiki.
To rozumiem i bardzo mnie to cieszy, ale ten grudzień mnie tu najbardziej zadziwił :o

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: kuras » wt maja 05, 2020 2:08 pm

A grudzień to błąd pewnie, już go poprawiam :)

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » wt maja 05, 2020 4:36 pm

No tak mi sie właśnie wydaje, bo by musiał wyjść niecały miesiąc po poprzednim, patrząc na to, jak wydajecie mangi w grudniu :) Tak czy siak, cieszy mnie bardzo powrót do 2-miesięcznego trybu. Pre-ordery zamówione :)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: miaka88 » wt maja 05, 2020 7:51 pm

Dobrze, że szybciej będą kolejne tomy. Gorzej jak już z Japonią się zrównamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » śr maja 06, 2020 9:30 pm

Wtedy zawsze jeszcze są comiesięczne magazynowe rozdziały... 8-)
Aczkolwiek tomikowe raz na pół roku bolą.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: k.x. » sob cze 06, 2020 9:31 am

Wpadło mi trochę pieniądza, który mogłabym przeznaczyć na rozrywkę, więc uzupełniłam Nasz cud ile mogłam, tj tomy 2-10 :lol: teraz chyba będę się zadłużać u braci, żeby szybko kupić pozostałe 8, bo seria wciąga niesamowicie. Peter Ace (zarówno przy jego wspomnieniu jak i przy dodatku z 10 tomu musiałam sięgać po chusteczki, co wcześniej przy tej serii mi się nie zdarzało) z miejsca został moim ulubieńcem tak samo jak Vincent, jeżeli zaś chodzi o teraźniejszość to najbardziej lubię Zeze i Teshimano. Historia jest fantastyczna i bardzo chciałabym, że by więcej osób mogło "odkryć" tę mangę, ale rozumiem, że kreska może trochę odrzucić. Mimo, że czytałam 9 tomów hurtem, to musiałam zaglądać do przedstawienia postaci prawie cały czas, a i tak zdarzało mi się mylić postaci :P Po za tym wygląda dość shojkowato, a to chyba nie przekonuje starszych czytelników? Ja w każdym razie jestem kupiona :D
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » sob cze 06, 2020 1:00 pm

Spoko, ja przeczytałam 17 tomów i wciąż czasem niektóre postacie mi się myliły :D na szczęście duzo mniej, niż na początku.
I też z teraźniejszości moim ulubieńcem est Teshimano. Kocham gościa.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » sob cze 06, 2020 2:56 pm

Ja zawsze i wszędzie cierpię na niezbyt dokładne kojarzenie bohaterów powyżej 4 (no dobra, poza OP i sportówkami), więc zaglądanie na rozpiskę tu, to u mnie norma, bo tryb wydawniczy jeszcze swoje dodawał :P Część pamiętam, tych dalszych już nie zawsze, ale kreski bym za to nie winiła, przynajmniej nie w moim przypadku :lol:

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » śr cze 10, 2020 9:15 pm

Okazjonalnie na różnych ujęciach postaci wyglądają "zupełnie jak nie oni" i wtedy mi się czasem myli, ale ja tam generalnie tyle przewałkowaną tą mangę, że nikt mi się już nie myli :lol:

Przy okazji wydania tomu 22 przewinęłam go sobie raz jeszcze i muszę przyznać, że to co się w nim dzieje, to uwaaaa :twisted: I powoli acz konsekwentnie myślę, że zbliżamy się ku końcowi. Ale bardzo powoli :wink:

I za 2 tygodnie rozdział 100! Aaaale się nie mogę doczekać! Oczekuję fajerwerków :mrgreen:

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » czw cze 11, 2020 12:57 am

Nanami pisze:
śr cze 10, 2020 9:15 pm
I za 2 tygodnie rozdział 100! Aaaale się nie mogę doczekać! Oczekuję fajerwerków :mrgreen:
Odejdź, siło nieczysta, bo jestem pewna, że niemałe spoilery by mnie tam zastały :lol: :P

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: usagisensei » czw sie 13, 2020 1:16 pm

Ponieważ seria z tego co mówicie prawdopodobnie zbliża się ku końcowi postanowilam wreszcie się z nią zapoznać i dorzucilam 1 tom do koszyka w Gildii. Nim przyjdzie minie z 1mc zapewne, ale juz teraz chcę się zapytać na co się nastawić? Do jakich innych tytułów można tę serię przyrównać? Na skany nie mam od kilku lat czasu więc opisy i Wasze opinie to dla mnie podstawa. :)
Ot namówcie mnie na tą serię... :p


Wcześniej się nie zagłębiałam ten temat i tytuł, a z napiętym czasem nie mam nawet kiedy cały wątek przeczytać.
(Poproszę więc nie czepiać się, że rekomendacje byly wcześniej)...
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Meliona » czw sie 13, 2020 1:48 pm

Do DARK z Netfliksa. Tu i tu głównym zadaniem odbiorcy jest zapamiętanie kto jest kim :lol: (trochę żart, trochę nie)

Bohaterowie reinkarnowali i wszyscy znaleźli się w jednej szkole i chyba w jednym roczniku. Teraz muszą (bo nie da im to spokoju, jeśli nie poznają prawdy) dowiedzieć się, co wydarzyło się w ich poprzednim życiu. Do tego muszą poradzić sobie z powracającymi wspomnieniami i nakładającymi się dwiema osobowościami (z tego i poprzedniego życia). Dawne urazy, a także miłostki odżywają. Mnóstwo z nich kłamie, manipuluje i chce coś ugrać dla siebie. Wspomnienia powracają im w strzępach, a te najistotniejsze rzeczy wyparowały, żeby seria mogła dłużej trwać. Wszystko jest bardzo ciekawe, tylko się wlecze jak nie czyta się tego ciurkiem, tylko tom po tomie. Cieszę się, że miałam od razu 15 tomów do przeczytania - chociaż najlepiej byłoby mieć od razu wszystkie tomy, bo naprawdę to wszystko wciąga xD
Obrazek

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: usagisensei » czw sie 13, 2020 2:00 pm

Za namową meża od jakiegoś czasu siadam do czytania danego tytułu tylko jak jest zakończony wiec jak kupię to i tak będą tomiki czekaly na przeczytanie do zakonczenia serii. Także problem zapominania o szczegółach chyba można uznać za nieistniejacy. Ale to chyba wymagający myslenia i sprytu tytuł.

Motyw reinkarnacji i wspomnien w strzępkach kojarzy mi się z Please Save My Earth. Jak się mają te 2 serie do siebie? Bo PSME uwielbiam...
Ostatnio zmieniony czw sie 13, 2020 2:05 pm przez usagisensei, łącznie zmieniany 1 raz.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Bukafo » czw sie 13, 2020 2:04 pm

Meliona, a jak wygląda sytuacja z kreską? Zmienia się z czasem, czy cały czas jest taka sama - "shojkowa"? :d
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Meliona » czw sie 13, 2020 2:16 pm

usagisensei pisze:
czw sie 13, 2020 2:00 pm
Ale to chyba wymagający myslenia i sprytu tytuł.
Ja wiem? Wystarczy zapamiętać postacie :lol: Ja tam zwykle olewam duże rozmyślania nad daną kwestią, tylko czekam mniej lub bardziej cierpliwie, aż manga da mi odpowiedzi sama i bawię się dobrze xD
Bukafo pisze:
czw sie 13, 2020 2:04 pm
Meliona, a jak wygląda sytuacja z kreską? Zmienia się z czasem, czy cały czas jest taka sama - "shojkowa"? :d
Zmienia się o tyle, że jest bardziej staranna, ładniejsza. Porównują tom 1. do 18. widzę, że oczy się zmniejszyły z czasem. Ale autorka nie porzuciła swojego stylu, tylko go podrasowała.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Canis » czw sie 13, 2020 3:08 pm

Ta kreska była ciężka do przełknięcia na początku. Dodając do tego gąszcz bohaterów, ciężko było się połapać kto jest kim, a postacie ciągle mi się myliły. Ale tylko przez pierwsze dwa tomy. W trzecim widać już wyraźny postęp w porównaniu do pierwszych rozdziałów, a licealistów łatwo da się rozróżnić.

Ta manga ma wysoki próg wejścia. Pierwszy tomik nie jest jakiś super, rzekłbym nawet że jest przeciętny. Dopiero w w drugim zaczyna robić się ciekawie, a od czwartego kompletnie przepadłem. :D
Najlepsze w tym tytule jest to, że nie wiadomo kto jest wrogiem, z którym walczą bohaterowie. Jak na początku większość z nich chce odrzucić wcześniejsze życie za siebie i skupić się na swoim teraźniejszym życiu, tak szybko okazuje się że nie wszyscy są w stanie zapomnieć o urazach z poprzedniego życia i licealiści są zmuszeni przypomnieć sobie przeszłość. Cały czas ktoś łże, bohaterowie nie wiedzą na czym stoją i komu mogą ufać, niemal każdy ma jakiś sekret i ukrywa coś przed pozostałymi. A jako że postaci jest dużo, tworzy to tak misterną pajęczynę intryg i kłamstw, że nie da się w nią nie wpaść. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Nasz Cud"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości