Nasz cud - temat ogólny

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Bukafo » czw sie 13, 2020 3:38 pm

Kurde przestańcie, bo zaraz i ja się zdecyduję w końcu na tego Joseia! Canis, god dammit! :x

Choć podejrzewam, że w tej serii nie ma żadnych morderstw czy brutalności. :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Meliona » czw sie 13, 2020 3:43 pm

W poprzednim życiu były morderstwa, w tym obecnym tylko próby xD (na razie, bo kto wie, lol, ale to chyba nie ta manga)
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Canis » czw sie 13, 2020 6:04 pm

Bukafo pisze:
czw sie 13, 2020 3:38 pm
Choć podejrzewam, że w tej serii nie ma żadnych morderstw czy brutalności.
Brutalności i morderstw nie ma. Są tylko stłuczenia, otarcia, traktowanie ludzi fireballami, przysypywanie ich przez błotne lawiny i takie tam podobne. :lol: Ogólnie klimacik jest fajny, bo nie wiemy z kim w danej chwili rozmawiamy i do czego dana osoba jest zdolna, a jak wspomniała Meliona, było kilka usiłowań.

Tak więc... Don't fight us. Join us! :twisted:

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » czw sie 13, 2020 9:45 pm

Ja dalej, po 19 tomach, nie mam pojęcia o co chodzi "z tą kreską" :lol: Dla mnie manga od początku wyglądała normalnie i ładnie, a problemy z zapamiętaniem bohaterów nie były większe, niż mam je przy innych mangach :lol:

Ja najbardziej lubię to, że ani bohaterowie, ani my nie znamy tak naprawdę dawnej tożsamości postaci i/lub motywu ich działania, a nawet ich działania, bo niektóre akcje pokazywane są w sposób sugerujący jedno, a po pełnym ich podejrzeniu okazują się wyglądać zupełnie inaczej. Mnie ten tytuł chyba przypomina Pandorę (którą w końcu wypadałoby skończyć :roll: ), bo robi z nas wariata na każdym kroku :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Ame » czw sie 13, 2020 10:06 pm

Mnie dopiero od 6 tomu wciągnęło. Czytało mi się poprzednie tomy średnio.
mika pisze:
czw sie 13, 2020 9:45 pm
nie mam pojęcia o co chodzi "z tą kreską"
Po prostu nie była zbyt ładna oraz postacie ciężej było rozróżnić.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt sie 14, 2020 1:40 am

Mnie też pierwszy tom nie ruszył jakoś specjalnie, dopiero 2-5 się bardzo wciągnęłam.

Ogólnie za dużą zaletę tę serii uważam to, że ona, no, faktycznie... ma sens. Ma nagromadzone wiele bohaterów z czego każdy z nich jest podwójnie (nowe życie plus poprzednie życie. Nawet, jeśli to te same osoby niby, to wciąż się różnią częścią charakteru, relacjami, przeżyciami etc co wpływa na ich zachowanie) do tego dochodzą dwa czasy, szybkie tempo i wiele wątków, a jednak manga jest prowadzona starannie i skrupulatnie, nie ma chaosu, wszystko jest przemyślane i z sensem. Nie ma lania wody, rozdziałów zapychaczy i zbędnych wydarzeń. To naprawdę kawał solidnej serii.

I myślę, że wśród bohaterów każdy może znaleźć kogoś dla siebie. Manga naprawdę bardzo wciąga i ja następne tomy czytałam z zapartym tchem bo napięcie jest niewyobrażalne. W tej mandze faktycznie się czuje ciężar i napięcie jakie jest między bohaterami. Postacie faktycznie myślą i nie działają pochopnie a my, czytelnicy, nie mamy wszystkiego wyłożonego na tacy i powoli odkrywamy coraz to kolejne elementy historii. Każda z postaci jest istotna i ma coś do wprowadzenia do serii i postacie na siebie nawzajem wpływają.

Mało mamy serii tego typu obecnie na polskim rynku, a szkoda. Prawda jest taka, że Nasz Cud daje mi trochę klimat takiego bitewniaka, ale bez walk. Raczej z walkami na zupełnie, zupełnie innej płaszczyźnie niż fizycznej. Bo to, co się dzieje w mandze, to praktycznie zimna wojna xD a ja kocham takie motywy.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » pt sie 14, 2020 6:28 am

Ame pisze:
czw sie 13, 2020 10:06 pm
mika pisze:
czw sie 13, 2020 9:45 pm
nie mam pojęcia o co chodzi "z tą kreską"
Po prostu nie była zbyt ładna oraz postacie ciężej było rozróżnić.
Ja wiem o co Wam chodzi, po prostu ja czegoś takiego nie miałam.

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » pt sie 28, 2020 12:05 am

Meliona pisze:
czw sie 13, 2020 2:16 pm
usagisensei pisze:
czw sie 13, 2020 2:00 pm
Ale to chyba wymagający myslenia i sprytu tytuł.
Ja wiem? Wystarczy zapamiętać postacie :lol: Ja tam zwykle olewam duże rozmyślania nad daną kwestią, tylko czekam mniej lub bardziej cierpliwie, aż manga da mi odpowiedzi sama i bawię się dobrze xD
Autorka kiedyś udzielała wywiadu, w którym mówiła, że tworzy ten tytuł w taki sposób, by można go było docenić w dwojaki sposób - samemu aktywnie próbując rozwikłać zagadki, bo zostawia mnóstwo wskazówek, oraz po prostu ciesząc się z lektury i czekając na odpowiedzi, bez myślenia. I jestem skłonna przyznać, że jej się to udało.
Ja lubię tworzyć spekulację, a manga stanowi do tego idealną pożywkę. I mam ogromną frajdę, gdy okazuje się, że się nie myliłam... bądź, że jednak coś przeoczyłam :D

"Wystarczy zapamiętać postacie" :twisted: To jest jednak pewien wyczyn. Ja przeczesywałam tyle razy, że każdego kojarzę, choć czasem jednak zapominam imiona... ale to nie jest wcale łatwe. W zasadzie każdy z ich klasy ma coś do powiedzenia i może wrócić na karty powieści...

Tak jak wspomniano - ta manga ma sens. Autorka miała ogólny zarys WSZYSTKIEGO już od pierwszego tomu, potem tylko zmieniała szczegóły, jak na przykład setting czy kiedy coś zostaje ujawione. Nadal są elementy "ale o co chodziło", typu wspomniany pewien klucz, który Veronica trzymała w ukrytej szafce... czy kwestia duchów na zamku... ale pewnie i na to przyjdzie czas. Problemem jest to, że jeden DZIEŃ historii potrafi się ciągnąć dłuugooooo (np. po 4 tomy - czyli 2 lata). I zapominasz co, kto, gdzie i jak...

Dziś w Japonii został wypuszczony 102 rozdział, będzie wchodził w skład 24 tomu. Uwielbiam Zeze :D Trudno powiedzieć na pewno, ale szykuje się konkretna konfrontacja i pytań jakby coraz mniej!

Spore choć ogólnikowe spoilery pod spodem do tomu 23/24.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » pt sie 28, 2020 7:22 am

Te moje ciekawskie łapy... :lol: Cóż, główną nowinę i tak zaspoilerowałam sobie wczesniej sama :lol:

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » czw paź 01, 2020 6:24 pm

Uu ale tom 23 kończy się w ekscytującym momencie... :D Jak zwykle zresztą, ta seria ma tendencję do pięknych cliffhangerów.
► Pokaż Spoiler
W tamtym tygodniu wyszedł ostatni rozdział, który wejdzie w skład 23, a on sam będzie wydany w Japonii pod koniec listopada. Ciekawe kiedy w Polsce? :wink: Aczkolwiek przyznam, polskie tłumaczenie jest tak nieścisłe i zmienia sobie też czasem terminologię, że z trudem mi się je czyta... nic dziwnego skoro co chwila tłumacz się zmienia, ale i tak, smuteczek.

No i w listopadzie wychodzi też w Japonii bonusnowy tomik "other stories", w skład którego będą wchodzić historie specjalne, które do tej pory były załączane w formie bookletu do wydań specjalnych tomików.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » czw paź 01, 2020 7:26 pm

Nanami pisze:
czw paź 01, 2020 6:24 pm
No i w listopadzie wychodzi też w Japonii bonusnowy tomik "other stories", w skład którego będą wchodzić historie specjalne, które do tej pory były załączane w formie bookletu do wydań specjalnych tomików.
I którego pewnie nigdy w Polsce nie zobaczymy :roll:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: zandam » pt paź 02, 2020 12:19 pm

Guh, o nie! Już je zdążyłam zamówić w ciemno (bo liczyłam na coś nowego), a mam wszystkie bonusowe historie z wydań specjalnych (no dobra, prawie wszystkie, nie załapałam się tylko na historię z 6. tomu)... ale ze mnie gapa. >D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: miaka88 » pt paź 02, 2020 12:26 pm

zandam, a ciekawe są? Po ile byś sprzedała?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » pt paź 02, 2020 1:26 pm

zandam pisze:
pt paź 02, 2020 12:19 pm
Guh, o nie! Już je zdążyłam zamówić w ciemno (bo liczyłam na coś nowego), a mam wszystkie bonusowe historie z wydań specjalnych (no dobra, prawie wszystkie, nie załapałam się tylko na historię z 6. tomu)... ale ze mnie gapa. >D
Ale tom 6. ma tylko character chart :P
No i widziałam jeszcze jedną bookletową historię nową - z Eugienkiem na okładce, tylko bez napisów "special booklet". Nie chciało mi się jeszcze rozkminiać czy to robocza okładka do zbiorczego tomiku (raczej nie, bo to ma być okładka z Eugenem i Veronisią pokazywana w szkicach) czy jakiś nowy dodatek, może do tomu 23.

Generalnie bonusy są do zerknięcia, no poza ostatnią z Bartem, bo to ciężki orzech do przetłumaczenia. Każda opowiada wyrywek historii z przeszłości, które nie są aż tak istotne dla głównej osi fabuły. Ale np. jest historia o "królewskim złobku" z małym Eugenem haha. Biorąc pod uwagę popularność Naszego Cudu w Polsce raczej nie ma szans na wydanie.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » pt paź 02, 2020 7:06 pm

I i PS. Proszę nie pisać istotnych spoilerów w spoilerach, bo moja silna wola wyjechała już dawno do Honolulu na wakacje i coś nie wraca :lol:

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » pt paź 02, 2020 10:25 pm

Ja się tak nie mogę doczekać co będzie dalej, że z chęcią WSZYSTKO zaspoileruję :twisted: :D

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: zandam » ndz paź 04, 2020 12:23 am

Nanami pisze:
pt paź 02, 2020 1:26 pm
Ale tom 6. ma tylko character chart
Dziękuję, w takim razie mam wszystkie. :D
miaka88 pisze:
pt paź 02, 2020 12:26 pm
zandam, a ciekawe są? Po ile byś sprzedała?
Tak jak napisała Nanami opowiadają dodatkowe historie z życia bohaterów i są fajnym uzupełnieniem głównej historii, mi akurat bardzo się podobały. Choćby historia Vincenta.

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » wt paź 06, 2020 4:04 pm

Wykopałam informacje po japońsku jakie są obecnie dostępne o Bokura no Kiseki ~short stories~. Wersja papierowa będzie wydana w październiku, wersja online w listopadzie. Zamówienia fizycznych tomików w niektórych sklepach mają bonusowe ilustracje-karty. Tomik będzie się składał z dodatków, które były dodawane do tomów 6-12 (dwie rozpiski z bohaterami, teraźniejszymi i ich przeszłymi wcieleniami, plus 4 historie poboczne, plus jedna zupełnie nowa z Eugenem na okładce). Wersja cyfrowa będzie miała kolorowe strony otwierające każdy rozdział, a więc rozpiska bohaterów z tomu 6 i 7 zyskały zupełnie nowe kolorowe "okładki", wpasowujące się w gust pozostałych. Ostatnia historia bonusowa nie wychodzi jednak ze spoilerami poza tom 13 - chodzi o to, by po zbiór mogły sięgnąć zarówno osoby nieznające, jak i fani mangi :wink:

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: MarcinManga » ndz lis 08, 2020 2:43 pm

Okładka tomu 23
► Pokaż Spoiler
Okładka specjalnej edycji tomu 23
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Meliona » ndz lis 08, 2020 2:57 pm

To my jesteśmy aż tak blisko Japonii? :shock: To źle, oj, to źle :lol: W ostatnim wydanym w Polsce tomie miało się coś wyjaśnić, a się tylko bardziej pogmatwało. Te ostatnie tomy będą najgorsze :x
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Nasz Cud"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości