Nasz Cud #2

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3784
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Nasz Cud #2

Post autor: Itachi Uchiha » pn cze 13, 2016 4:21 pm

Obrazek
Premiera 2 tomu zaplanowana jest na ok. 18 lipca 2016.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn cze 13, 2016 5:03 pm

Logo nadal ma nierówne brzegi... -.-'

Nie wiem, czy to tylko moje zdanie, ale ostatnio jakość mang Waneko trochę spadła. Z ostatnich dziesięciu nowości zainteresowały mnie tylko dwie, obie nieidealne. W Bakumanie kiepska korekta i typesetting, w Naszym Cudzie logo. Szczególnie, że to naprawdę wygląda brzydko na wydrukowanej obwolucie.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn cze 13, 2016 6:06 pm

Jak patrzę na ten logotyp to odechciewa mi się kupienia jakiejkolwiek mangi od Waneko kiedykolwiek. Takiego koszmaru nasz rynek od dawna nie widział, zwycięstwo w plebiscycie na najgorszą okładkę roku gwarantowane.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pn cze 13, 2016 6:19 pm

Nie kupuje mangi ale... Auć! xD Jak patrzę na okładkę to ciesze się, że nie kupuje tego tytułu. Biedna zandam pewnie cierpi katusze kiedy widzi jak waneko okalecza jej ulubiony tytuł. :cry:
Ostatnio zmieniony pn cze 13, 2016 9:32 pm przez Cavaliere, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pn cze 13, 2016 7:32 pm

Dla mnie jest okej, tylko tego zawijasa mogliby poprawić. :( I oczywiście przykładać się do korekty (np. w Bakumanie). :<

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn cze 13, 2016 8:18 pm

Obrazek na okladce mi się podoba ale po co ten szlaczek przy tytule? Pasuje jak kwiatek do kożucha.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn cze 13, 2016 8:21 pm

Nie kupuje mangi ale... Auć! xD Jak patrzę na okładkę to ciesze się, że nie kupuje tego tytułu. iedna zandam pewnie cierpi katusze kiedy widzi jak waneko okalecza jej ulubiony tytuł. :cry:
:cry: :cry: :cry: Płaczę, jak widzę taką fuszerkę i brak profesjonalizmu, tym bardziej u wydawcy z takim doświadczeniem (Na domiar złego, to już druga taka sytuacja, bo Kanoko też miała okropną okładkę). :< Najgorsze jest to, że zauważyłam kolejnego bubla w postaci białych kresek z photoshopa na przedniej okładce. Nawet przez logo biegną (wiem, że KIEDYŚ bym to zignorowała, mając pewność, że w ostatecznej wersji i tak tego nie będzie, ale po tym okropnym logotypie wszelka nadzieja umarła :< ) Szczerze mówiąc, dziwię się, że autorka się nie przeraziła, jak to zobaczyła. W końcu studiowała kierunek związany ze sztuką. :?

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn cze 13, 2016 8:22 pm

Okładka jest naprawdę ładna kolorystycznie i projekt jest świetny, ale to logo jest masakryczne. Po prostu masakryczne. Zastanawiam się JAK to w ogóle przeszło. To widać. Wiele osób to wypominało. Więc czemu Waneko nic z tym nie zrobiło? Zrobienie gładkich brzegów to naprawdę nie jest bóg wie co.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn cze 13, 2016 8:40 pm

Kocurzyca pisze:Więc czemu Waneko nic z tym nie zrobiło?
Widocznie nie przeszkadza im te logo.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn cze 13, 2016 8:57 pm

Komiks sympatyczny, ale okładki takie jakieś bez szału.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn cze 13, 2016 8:59 pm

Na tej okładce też widać te białe paski na postaciach. Ogółem nie wiem, po co ten gradient, tło, czy co to tam jest za postaciami.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn cze 13, 2016 10:00 pm

Przeczytałem kawałek w Empiku, wydawało się ok. Kreskę mogę przeboleć, brzydsze mangi się kupowało, a ponoć historia niezła. Tak przynajmniej w internecie czytam, z różnych opinii wnioski wyciągam i nakręcam się. Następnie patrzę na okładkę i przez moje ciało przechodzi dreszcz. Nie, to nie jest dreszcz, to obrzydzenie mną wzdryga. Pierwszy raz mam tak, że chcę kupić mangę z ciekawości, bo interesuje mnie fabuła, ale potem patrzę na okładkę i cały entuzjazm opada. Co dziwniejsze, nie jest to wina autorki rysunków. Zazwyczaj to okładka przekonuje mnie do zakupu średniej/słabej mangi wypełnionej schematami. No cóż, najwyżej będę trzymał swoje tomiki grzbietem do ściany, chociaż ta część okładki jest jeszcze znośna.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt cze 14, 2016 10:16 am

Podobno poprawili jakoś obwolutę.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt cze 14, 2016 10:23 am

Nie widzę różnicy >.<
Pytanie z kategorii niewygodnych: Co jest z logiem Naszego Cudu? Gałązka ma widoczny cellulit O,O I to nie tylko na okładce pierwszego tomu, ale i na drugim! Prosimy o komentarz. CanisTomek

[Madziozord] Odpowiedź z gatunku szczerych: Te "schodki" na szlaczku były zamierzone. Nie będziemy ich ruszać. Poprawiliśmy lekko jedynie górę "listka".
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt cze 14, 2016 10:27 am

:shock: Zamierzone?! =D> :lol:
Okej.... okej...
W sumie dobrze, że Waneko zaczęło wydawać tak mało tytułów dla mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » wt cze 14, 2016 3:01 pm

Jeżeli schodki są zamierzone, to wtedy tytuł powinno się zrobić w podobnej stylistyce, bo są w tej samej konwencji. Tak to jedno z drugim się gryzie i w tym wypadku to proste literki z tytułu są tymi dobrymi, a ślaczek robi wrażenie rysowanego na kolanie. Najlepiej to po prostu poprawić według mnie i będzie spokój. ;)

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt cze 14, 2016 9:43 pm

Dramat.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt cze 14, 2016 10:09 pm

Jeśli nierówności są "zamierzone" ale nikomu(?) się one nie podobają to chyba coś jest nie halo. Jakby to był zamierzony efekt to chyba czytelnicy by to zauważyli. Teraz chyba każdy widzi tu niechlujstwo grafika. Najprościej byłoby to wygładzić, a nie na siłę obstawać przy swoim.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt cze 14, 2016 10:09 pm

[Madziozord] Odpowiedź z gatunku szczerych: Te "schodki" na szlaczku były zamierzone.
=D>
Na więcej mnie nie stać, sorry.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt cze 14, 2016 10:46 pm

Próbuję być neutralny i nie hejcić ale to aż się prosi.
miaka88 pisze:Te "schodki" na szlaczku były zamierzone.
Nie wiem czy się śmiać czy płakać:

[spoiler]Obrazek [/spoiler]


Ogólnie to współczuję tylko fanom :/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Nasz Cud"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość