Nasz Cud #13

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: Itachi Uchiha » pn sie 06, 2018 3:40 pm

Obrazek
Przed Wami obwoluta trzynastego tomu Naszego Cudu. Do kogo wrócą wspomnienia?
Premiera tego tomu planowana jest na 10 września.

Szkoda mi mangu, pewnie będę musiał przesiąść się na skany, a potem czytać po polsku, bo przez to zapomnę, co tam się dzieje. :|

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: mika » pn sie 06, 2018 3:53 pm

Jeszcze ponad miesiąc...

Glandire
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: Glandire » czw sie 09, 2018 8:53 pm

Uhh chciałabym już... Bo kurcze no, jak już człowiek zaczął ogarniać kto jest kim i co z czym, to teraz takie przerwy, że znów można zapomnieć. Co za los xD

Nawet się zastanawiałam czy nie czekać z dalszym czytaniem aż uzbiera mi się chociaż kilka nieczytanych tomów na półce, ale za bardzo kusi.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: engrisz » czw sie 09, 2018 9:00 pm

Glandire pisze:
czw sie 09, 2018 8:53 pm
Nawet się zastanawiałam czy nie czekać z dalszym czytaniem aż uzbiera mi się chociaż kilka nieczytanych tomów na półce, ale za bardzo kusi.
Ja skończyłam czytać na 8 tomie i chyba poczekam, aż wyjdzie całość, żeby przeczytać. Albo będę czytać na bieżąco, ale założę sobie zeszyt i rozrysuję wszystkie relacje, co może wcale nie jest takim głupim pomysłem. :lol: Szkoda, że tomiki są wydawane tak rzadko, bo chciałabym się zabrać za czytanie w końcu. :cry:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: Canis » czw sie 09, 2018 11:04 pm

engrisz pisze:
czw sie 09, 2018 9:00 pm
Albo będę czytać na bieżąco, ale założę sobie zeszyt i rozrysuję wszystkie relacje, co może wcale nie jest takim głupim pomysłem.
Polecam takie rozwiązanie. Ja tak zrobiłem z Pandorą i dzięki temu nie musiałem wracać do starszych tomów za każdym razem, kiedy wyszedł nowy.
Z lekturą zatrzymałem się na 10 tomie, ale chyba przeczytam wszystkie trzy na raz jak 13 wyjdzie.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: zandam » czw sie 09, 2018 11:12 pm

Glandire pisze:
czw sie 09, 2018 8:53 pm
to teraz takie przerwy, że znów można zapomnieć. Co za los xD
engrisz pisze:
czw sie 09, 2018 9:00 pm
Albo będę czytać na bieżąco, ale założę sobie zeszyt i rozrysuję wszystkie relacje, co może wcale nie jest takim głupim pomysłem.
Przecież na początku każdego tomu macie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z poprzednich tomów i rozpiskę kto jest kim (a przy niektórych postaciach nawet pojawiają się istotne informacje). :P

Ja tam was podziwiam za taką cierpliwość. Znając siebie, po prostu bym skany nadrobiła i rawy odkopała, a potem spokojnie kupowała dalsze tomy. Zresztą tak robię (kupując też japońskie wydanie specjalnie), a powtórne czytanie "starych" tomów sprawia mi sporo frajdy (bo i przy okazji jest sposobność po raz setny odświeżyć sobie całość). :P

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: engrisz » pt sie 10, 2018 9:40 am

zandam pisze:
czw sie 09, 2018 11:12 pm
Przecież na początku każdego tomu macie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z poprzednich tomów i rozpiskę kto jest kim (a przy niektórych postaciach nawet pojawiają się istotne informacje). :P
Może jestem jakaś nieogarnięta, ale i tak nie ogarniałam wszystkiego. :lol:
zandam pisze:
czw sie 09, 2018 11:12 pm
Ja tam was podziwiam za taką cierpliwość.
Mam po prostu za dużo do nadrobienia seriali, książek i mang, więc muszą cierpliwie poczekać na swoją kolej.

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: Nanami » pt sie 10, 2018 5:15 pm

Niby w Japonii każdy kolejny tom ukazuje się co 6 miesięcy, ale przynajmniej co miesiąc mogę sobie kupić raz dwa Comic Zero-Sum i być na bieżąco... ale czekanie długich miesięcy na pewno nie pomaga. Ja już przewałkowałam ten tytuł na tysiąc sposobów, poukładałam sobie wydarzenia z przeszłości, przetłumaczyłam, powiązałam fakty, próbowałam wyłapać kto może kłamać i dlaczego miałby to robić... i nadal czasem się gubię albo o czymś zapomnę, że miało miejsce. W najnowszym rozdziale (tj. 77) pomyliłam Zeze z Minamim hahaha. No i nagle znów masa informacji, których nijak czytając po japońskiemu nie jestem w stanie należycie ogarnąć :wink:

Skany są wiele rozdziałów do tyłu, a plan "nadgonienia" coś się ślimaczy (cóż, żyyycieeee), ale to zawsze trochę więcej (plus tekstowe tłumaczenia do rawów). No i jednak nadgonienie do kiedy się da, a potem powrót do polskich jest na pewno mniej konfundujący.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz Cud #13

Post autor: mika » pt sie 10, 2018 8:29 pm

Canis pisze:
czw sie 09, 2018 11:04 pm
engrisz pisze:
czw sie 09, 2018 9:00 pm
Albo będę czytać na bieżąco, ale założę sobie zeszyt i rozrysuję wszystkie relacje, co może wcale nie jest takim głupim pomysłem.
Polecam takie rozwiązanie. Ja tak zrobiłem z Pandorą i dzięki temu nie musiałem wracać do starszych tomów za każdym razem, kiedy wyszedł nowy.
Z lekturą zatrzymałem się na 10 tomie, ale chyba przeczytam wszystkie trzy na raz jak 13 wyjdzie.
Ja zatrzymałam się na 16 czekając na wszystkie i do dziś się nie zebrałam, żeby je w końcu od początku przeczytać, a ile już od końca Pandory minęło :lol: Co gorsza, mam parę takich tytułów :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Nasz Cud"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości