Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Akiho » czw sty 06, 2022 10:17 pm

Canis pisze:
czw sty 06, 2022 2:34 pm
Chodzi o to że któraś ze stron mogła mieć jakieś uwagi, więc w odpowiedzi na nie Dango narobiło szumu, bo gdyby tego nie zrobiło, mogłoby mieć pod górkę z tą stroną w przyszłości.
Nie twierdzę że tak akurat było, po prostu istnieje taka ewentualność.
Grafikę robiła jakaś dziewczyna która jest w ekipie dango jako graficzka znana w necie jako IchigoTutu. Więc to konflikt, że tak powiem krajowy - czyli robienie szumu o nic.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Canis » czw sty 06, 2022 10:37 pm

No to rzeczywiście, strzeliłem w płot. Nie było tematu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Monsterlight » pt sty 07, 2022 12:46 pm

Kochani, dzisiaj mamy dla Was kilka informacji.
1. Gniazdo miłości tom 3 oraz Dead Mount Death Play tom 2 - będą opóźnione. Będzie to kwestia kilku, max. kilkunastu dni.
2. Kiedy yakuza zostaje niańką tom 5 - zostaje przeniesiony na luty. Nowa data premiery: 28.02.2022.
3. Piekło bez kwiatów tom 4 - premiera z początku miesiąca zostaje przeniesiona na 18.02.2022.
4. Kontrast - zostaje przeniesiony na marzec w termin premiery 6 tomu Yakuzy: 25.03.2022.
5. Kiedy yakuza zostaje niańką (kolejne tomy) - będą szły co 2 miesiące od lutego, czyli kolejne premiery to kwiecień i czerwiec.
6. Żegnaj, Heron - przeniesiony na maj: 11.05.2022.
Aktualny terminarz w formie tabelki udostępnimy w weekend. 🙂
[WYJAŚNIENIE/ZAMÓWIENIA]
Aktualnie pakujemy zamówienia od 159XX. Postanowiłyśmy trochę pozmieniać daty premier i poprzenosić tytuły, ponieważ chcemy maksymalnie do 20 stycznia wysłać wszystkie zamówienia, które były złożone w Black Friday i po nim (do czasu wyłączenia możliwości zamówień). Uznałyśmy, że lepiej przenieść, niż zaniedbać pracę nad mangami i rozwlekać w czasie wysyłkę zamówień.
Przepraszamy za problem.
I dziękujemy za zrozumienie. 🙂
Wasze Kluchy
:x :deszcz:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pt sty 07, 2022 10:29 pm

Aha xD To jednak podziękuję za taki BF, przez który premiery moich wyczekiwanych mang zostają przesunięte xD

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » sob sty 08, 2022 9:25 am

Yuriko pisze:
pt sty 07, 2022 10:29 pm
Aha xD To jednak podziękuję za taki BF, przez który premiery moich wyczekiwanych mang zostają przesunięte xD
Oj tam, oj tam...nie przesadzaj. Zawsze mogło być gorzej. Np mogłaś zostać pozwana za handel zakładkami i spędzić dożywocie z pierdlu :D Cieszmy się z małych rzeczy xD

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Monsterlight » wt sty 11, 2022 5:03 pm

Kochane Kluski i Kluseczki,
prezentujemy wstępny terminarz na pierwszą połowę tego roku. 🙂
O wszelkich zmianach i opóźnieniach będziemy informować na bieżąco.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » wt sty 11, 2022 6:08 pm

To ile tomów będzie miało Gniazdo Miłości?

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Monsterlight » wt sty 11, 2022 6:31 pm

Koichi pisze:
wt sty 11, 2022 6:08 pm
To ile tomów będzie miało Gniazdo Miłości?
4.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » wt sty 11, 2022 9:23 pm

Monsterlight pisze:
wt sty 11, 2022 6:31 pm
Koichi pisze:
wt sty 11, 2022 6:08 pm
To ile tomów będzie miało Gniazdo Miłości?
4.
Dzięki. Pytam, bo widzę że Mój Policjant zaznaczone jest, że 3 tom będzie ostatni, a Gniazdo Miłości nie ma takiego oznaczenia, więc chciałem się upewnić :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » wt sty 11, 2022 10:28 pm

Dalej im nie wybaczę, że przesunęli mi Kontrast o ponad miesiąc :/

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » pt sty 28, 2022 10:01 am

Dawno mnie na forum nie było, wróciłam i proszę, jaka drama. Pozwolę sobie opublikować garść swoich przemyśleń.

Osobiście nie jestem docelowym klientem Dango, bo generalnie nie czytam BL, ale mimo to lubiłam inne ich tytuły. Zawsze też podobała mi się ta atmosfera kluchów, puchatości i serdeczności z ich strony, byli dla mnie świeżym powiewem na naszym rynku i zdawali się być bardzo sympatyczni, mili i wyrozumiali. Dzięki temu mieli u mnie plusa, mimo że rzadko coś od nich kupowałam.

I wiecie, co najbardziej boli? Że okazuje się, że jak w grę wchodzą pieniądze, to bycie miłym jest tylko na pokaz. Ten screen z Discorda, na którym wypowiedziała się osoba z wydawnictwa, sprawił, że ostatecznie w nich zwątpiłam. Bo o ile rozumiem, że każdy popełnia błędy i nie zamierzam wieszać na nikim psów za to, że w przeszłości sprzedawał np. nielicencjonowane gadżety z anime, o tyle to wytłumaczenie typu "Bo inni też tak robią!" jest:
a) na poziomie przedszkola ("Plosę pani, a Zdziś tez udezył Hanię łopatką!"),
b) idealną przepustką do posiadania złych stosunków z innymi wydawcami na przyszłość. Bo stanowi dowód na to, że przyciśnięte do ściany Dango robi im zwyczajnie koło pióra.
Już pomijając fakt, że w tej wiadomości jest tyle pasywnej agresji, że jestem pewna, iż nie pisała tego osoba mająca jakiekolwiek pojęcie o PR.

I jasne, na kalendarzu pojawiła się informacja, że nie jest on do odsprzedaży, i wydawnictwo mogło chcieć o tym przypomnieć, ale nie poprzez zastraszanie i żerowanie na naiwności nieobeznanych z prawem ludzi. Najgorsze jest to, że aby teraz zachować twarz, będą musieli rzeczywiście pozywać każdego, kto ośmieli się odsprzedawać ich dodatki. Czyli będzie ciąganie się po sądach za kalendarze odsprzedawane za pięć złotych. Życzę im powodzenia, bo kasy i czasu stracą na tym mnóstwo, a każda ze spraw zostanie umorzona i żadnego odszkodowania ani ukarania "przestępcy" się nie doczekają.

Cała sprawa pozostawiła we mnie taki niesmak, że nie zamierzam ich już w żaden sposób wspierać. Bardzo lubiłam ich dodatki (szczególnie notesiki, które zawsze w jakiś sposób wykorzystywałam), ale zdecydowanie nie są one tego warte. Od dzisiaj kupuję ich mangi jedynie z drugiej ręki (btw ciekawe, czy odsprzedaży mang też kiedyś zabronią), bo nie mam ochoty dokładać cegiełki do oficjalnej dystrybucji. Zdaję sobie sprawę z tego, że utrata takiego klienta ich nie zaboli, ale przynajmniej będę mogła spać spokojnie.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » pt sty 28, 2022 7:34 pm

Łajza pisze:
pt sty 28, 2022 10:01 am
...lubiłam...podobała...byli...zdawali się być...mieli
Szanuję za czas przeszły...takie zapędy należy tępić.
Łajza pisze:
pt sty 28, 2022 10:01 am
Że okazuje się, że jak w grę wchodzą pieniądze, to bycie miłym jest tylko na pokaz.
Witaj w dorosłym świecie :(
Łajza pisze:
pt sty 28, 2022 10:01 am
Już pomijając fakt, że w tej wiadomości jest tyle pasywnej agresji, że jestem pewna, iż nie pisała tego osoba mająca jakiekolwiek pojęcie o PR.
W ogóle ta wiadomość wygląda jak pisana pod wpływem jakichś naprawdę twardych dropsów.
Łajza pisze:
pt sty 28, 2022 10:01 am
I jasne, na kalendarzu pojawiła się informacja, że nie jest on do odsprzedaży, i wydawnictwo mogło chcieć o tym przypomnieć, ale nie poprzez zastraszanie i żerowanie na naiwności nieobeznanych z prawem ludzi.
Tylko, że mogą tam sobie pisać co im się podoba ale nie ma to zastosowania dla osób prywatnych. Kiedyś na płocie było napisane "dupa". Klepnąłem i wiecie co? Drzazga mi się wpier***iła. To mniej więcej ten sam poziom co dopiski Dango xD
Łajza pisze:
pt sty 28, 2022 10:01 am
Najgorsze jest to, że aby teraz zachować twarz, będą musieli rzeczywiście pozywać każdego, kto ośmieli się odsprzedawać ich dodatki. Czyli będzie ciąganie się po sądach za kalendarze odsprzedawane za pięć złotych. Życzę im powodzenia, bo kasy i czasu stracą na tym mnóstwo, a każda ze spraw zostanie umorzona i żadnego odszkodowania ani ukarania "przestępcy" się nie doczekają.
Przecież oni nawet w sądzie by nie pisnęli. Jak mój prawnik zobaczył te mądrości to mało z krzesła ze śmiechu nie spadł. Stwierdził, że średnio rozgarnięty student pierwszego roku prawa jest w stanie to podważyć więc pozdro dla kancelarii, która obsługuje Dango :D
Łajza pisze:
pt sty 28, 2022 10:01 am
Cała sprawa pozostawiła we mnie taki niesmak, że nie zamierzam ich już w żaden sposób wspierać.
Dokładnie tak samo do tego podchodzę. Najlepiej głosować portfelem i piętnować takie zachowania. Jak pieniążki na koncie przestaną się zgadzać, a rachuneczki będzie trzeba opłacić to szybko im się światopogląd zmieni.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 29, 2022 10:53 am

Witaj,Łajza! Faktycznie dawno cię nie było widać. Dobrze, że znów jesteś na horyzoncie :mrgreen:
Łajza pisze:
pt sty 28, 2022 10:01 am
I jasne, na kalendarzu pojawiła się informacja, że nie jest on do odsprzedaży
Pytanie tylko, czy taki tekst jest prawnie wiążący. Gdyby napisali "do dozgonnego przechowywania" znaczyłoby, że nie mogę nigdy wyrzucić kawałka papieru by nie być ciąganym przez prokuraturę? Papier przyjmie wszystko, ale jak to się ma do realiów prawnych? Nie wiem i nie chce mi się szukać. Dość, że dotąd mi nie odpowiedzieli na komentarz, a mimo przypominajki dalej milczą. "Zrobiliśmy burzę o nic, a teraz zamieciemy sprawę pod dywan, niech wszyscy zapomną". No nie! Szambo się wylało i trzeba by posprzątać, a nie czekać aż przyschnie i położyć wykładzinę :lol:
Łajza pisze:
pt sty 28, 2022 10:01 am
Najgorsze jest to, że aby teraz zachować twarz, będą musieli rzeczywiście pozywać każdego, kto ośmieli się odsprzedawać ich dodatki.
Już widzę Dango zachowujące twarz :lol: Co najwyżej będą pisać skargi do olx, że aukcja jest "niezgodna z prawem". Jestem ciekaw jak na to portal będzie reagował.
Archerito pisze:
pt sty 28, 2022 7:34 pm
W ogóle ta wiadomość wygląda jak pisana pod wpływem jakichś naprawdę twardych dropsów.
Nie, pod wpływem za małej ilości waleriany :P Właścicielce stanęło przed oczami widmo pozwu o łamanie praw autorskich, ale skierowane DO nich, a nie PRZEZ nich i świat zaczął się kręcić. Jakim trzeba być orłem, by wiedzieć, że sprzedaż nielicencjonowanego stuffu jest sprzeczna z prawami autorskimi?
Archerito pisze:
pt sty 28, 2022 7:34 pm
Stwierdził, że średnio rozgarnięty student pierwszego roku prawa jest w stanie to podważyć
Ja, nie studiujący nigdy prawa, jestem w stanie to podważyć - tak wnioskuje, skoro nie są w stanie wysunąć kontrargumentów na moje. Więc każdy człowiek - z dostępem do internetu, minimalną zdolnością do szukania w nim informacji i przyzwoitą umiejętnością rozumienia tekstu pisanego - jest w stanie tego dokonać.
Archerito pisze:
pt sty 28, 2022 7:34 pm
Jak pieniążki na koncie przestaną się zgadzać, a rachuneczki będzie trzeba opłacić to szybko im się światopogląd zmieni.
I zaczną na powrót sprzedawać nielegalny staff :lol:

BTW, Dango dopiero w najbliższym tygodniu ma się odkopać z pod hałdy czarnego piątku. Co roku mówili, że 2x skalkulują siły dobrze i znów się nie udało, więc niestety hajs się zgadza, psychofani kluski utrzymują.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » sob sty 29, 2022 11:55 am

Alexandrus888, nie jestem prawnikiem ani studentem prawa, ale wiem, że w kwestii praw autorskich nasze sądy mają akurat spore pole do własnej interpretacji. I mam wrażenie, że Dango ostro zderzy się z rzeczywistością, kiedy to odkryje. Sami sobie to zrobili, bo czeka ich teraz zakładanie co najmniej kilkunastu/kilkudziesięciu spraw karnych miesięcznie, a zrezygnować i zmienić postępowania już nie mogą, bo słowo się rzekło. Choć pewnie będą próbowali w nadziei, że sprawa rozejdzie się po kościach i ludzie zapomną.

OLX nic z takimi ogłoszeniami nie zrobi, bo ma prawników o wiele lepszych niż Dango i pewnie panowie będą mieć niezły ubaw, jak przeczytają taką skargę.

Tak jak wspomniałam, kompletnie nie przeszkadzałoby mi przypomnienie przez wydawnictwo, że źle patrzą na odsprzedawanie dodatków. Gdyby nie próbowali przy tym zastraszać ludzi, to pewnie ich wiadomość miałaby zupełnie inny odzew.


Też miło Cię ponownie widzieć!

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » sob sty 29, 2022 12:00 pm

Alexandrus888 pisze:
sob sty 29, 2022 10:53 am
Pytanie tylko, czy taki tekst jest prawnie wiążący.
Absolutnie nie jest :( Ten zapis był wprowadzony po to, żeby nie można było oddzielić np. szminki dodawanej do "Pani domu" i sprzedać jej osobno. W przypadku osób prywatnych możesz sprzedać taki gadżet bez żadnych konsekwencji, a tłumaczenie Dango ma mniej więcej takie umocowanie prawne jak wszelkie rozporządzenia promaseczkowe albo proszczepionkowe xD
Alexandrus888 pisze:
sob sty 29, 2022 10:53 am
Już widzę Dango zachowujące twarz Co najwyżej będą pisać skargi do olx, że aukcja jest "niezgodna z prawem". Jestem ciekaw jak na to portal będzie reagował.
To też jest ciekawa sprawa bo generalnie jest to już w jakiś sposób nękanie i poświadczanie nieprawdy w stosunku do sprzedającego. Ciekawe czy jest na to paragraf?
Alexandrus888 pisze:
sob sty 29, 2022 10:53 am
Właścicielce stanęło przed oczami widmo pozwu o łamanie praw autorskich, ale skierowane DO nich, a nie PRZEZ nich i świat zaczął się kręcić. Jakim trzeba być orłem, by wiedzieć, że sprzedaż nielicencjonowanego stuffu jest sprzeczna z prawami autorskimi?
Myślisz, że wydawnictwo, które trzepało hajs na produktach sprzedawanych bez licencji wystraszyło się pozwu od twórczyni instagramowych bazgrołków? No chyba, że kierując się mentalnością "Japonia daleko, autorka blisko".
Alexandrus888 pisze:
sob sty 29, 2022 10:53 am
Ja, nie studiujący nigdy prawa, jestem w stanie to podważyć - tak wnioskuje, skoro nie są w stanie wysunąć kontrargumentów na moje. Więc każdy człowiek - z dostępem do internetu, minimalną zdolnością do szukania w nim informacji i przyzwoitą umiejętnością rozumienia tekstu pisanego - jest w stanie tego dokonać.
Oczywiście masz rację, natomiast szkoda mi dzieciaków, którym ulubione wydawnictwo wciska taki kit i straszy sądem. Tak być nie powinno.
Alexandrus888 pisze:
sob sty 29, 2022 10:53 am
I zaczną na powrót sprzedawać nielegalny staff
Hahaha amen xD Mimo, że Dango nie ma za bardzo w ofercie nic dla mnie to zawsze miałem jakieś ciepłe uczucia do tego wydawnictwa. Aczkolwiek po tej akcji naprawdę życzę im, żeby odczuli efekty swoich działań.
Alexandrus888 pisze:
sob sty 29, 2022 10:53 am
Co roku mówili, że 2x skalkulują siły dobrze i znów się nie udało, więc niestety hajs się zgadza, psychofani kluski utrzymują.
Bierz pod uwagę, że cała akcja miała miejsce już PO BF więc myślę, że nawet osoby, które przestały wspierać Dango w większości nie zrezygnowały z tańszych komiksów. Mam jednak nadzieję, że po BF wypiją piwo, którego naważyli.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » sob sty 29, 2022 12:34 pm

Łajza pisze:
sob sty 29, 2022 11:55 am
Sami sobie to zrobili, bo czeka ich teraz zakładanie co najmniej kilkunastu/kilkudziesięciu spraw karnych miesięcznie, a zrezygnować i zmienić postępowania już nie mogą, bo słowo się rzekło.
Ale co się rzekło? Przecież Dango straszyło pozwami, a nie od razu składało je do sądu. Ich słowa są tylko słowami i na 100% żadna osoba nie dostanie od nich pozwu. Całe ich wydawnictwa zostało przywrócone do rzeczywistości już w dniu napisania tego ich durnego postu. Brnąć w to dalej będą tylko słownie.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » sob sty 29, 2022 12:50 pm

Yuriko, bo jak kogoś straszysz bez zamiaru spełnienia swojej groźby, tracisz wiarygodność. Sami napisali: "Informujemy, że będziemy pisać do każdej osoby, która wystawia na sprzedaż nasze rzeczy. Będą za to grozić konsekwencje prawne" i ciekawi mnie, co zrobią, jak sprzedawca machnie na ich "straszaka" ręką. Jeśli odpuszczą i żadnych "konsekwencji prawnych" wyciągać nie będą, to ich ostrzeżenia będą funta kłaków warte, wieść szybko się rozniesie i ludzie będą się z nich tylko śmiać (już się śmieją). Więc tak naprawdę sami zamknęli sobie drogę ewentualnego odwrotu.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » sob sty 29, 2022 1:05 pm

Przecież pozwanie chociażby jednej osoby to ogromne koszta. Dango nie pozwało nikogo i nie pozwie. Z góry mają przegraną sprawę, a że napisali co napisali, to jedynie można się z nich śmiać. Swoją wiarygodność stracili odpisując na komentarze, gdzie ludzie zaprzeczali im słowom, a one odpowiadały na nie ciągle tym samym komentarzem od jakiegoś prawnika, który prawa nie zna. Bardziej by mnie zdziwiło gdyby faktycznie kogoś pozwały, niż kogoś nie pozwą.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 29, 2022 1:58 pm

Archerito pisze:
sob sty 29, 2022 12:00 pm
Ten zapis był wprowadzony po to, żeby nie można było oddzielić np. szminki dodawanej do "Pani domu" i sprzedać jej osobno.
Od tego jest klauzula "zakaz sprzedaży", a my mówimy o "zakaz odsprzedaży". To pierwsze się tyczy tylko przetsiębiorców, to jasne. Ale to drugie dotyka też nabywcę. Tylko, czy prawnie taką notką można mu zabronić.
Archerito pisze:
sob sty 29, 2022 12:00 pm
Myślisz, że wydawnictwo, które trzepało hajs na produktach sprzedawanych bez licencji wystraszyło się pozwu od twórczyni instagramowych bazgrołków? No chyba, że kierując się mentalnością "Japonia daleko, autorka blisko".
Dango groziło, że puści sprawę do Japonii i wtedy oni zakażą wszystkim wydawnictwom jakichkolwiek dodatków (śmiechłem bardzo). Ale wtedy "ktoś życzliwy" mógłby wysmarować pismo do Japonii o kryminalnej ( :lol: ) przeszłości Dango. Gdyby takich ktosiów byłoby więcej, gotów jestem uwierzyć, że wydawcy japońscy którzy współpracują z kluskami byli by cokolwiek źli, a z mentalnością tamtego kraju, taki gniew mógłby się źle skończyć dla właścicielki.
Archerito pisze:
sob sty 29, 2022 12:00 pm
Oczywiście masz rację, natomiast szkoda mi dzieciaków, którym ulubione wydawnictwo wciska taki kit i straszy sądem.
Najlepsze jest to, że te dzieciaki same kablują Dango takie aukcje. Także mi ich tam aż tak bardzo nie żal...

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » sob sty 29, 2022 2:33 pm

Yuriko, i właśnie w tym tkwi cały element komiczny sprawy - że Dango nic nie wskóra, ewentualne sprawy w sądzie ma z góry przegrane i nie może nawet poskarżyć się Japonii, bo wtedy wyjdzie na jaw, że sami sprzedawali nielicencjonowane gadżety. Mają zatem dwa wyjścia:
a) napiszą sprostowanie do swojego postu, przepraszając ludzi, radząc się dobrego prawnika i zatrudniając dobrego specjalistę od PR-u i CM-a, którzy zajmą się ich mediami i dopilnują, żeby nikt z wydawnictwa nie pisał już na FB czy na Discordzie (lub żeby każda wypowiedź była gruntownie sprawdzona przed publikacją),
b) będą iść w zaparte, co będzie wiązać się z koniecznością ciągania po sądach i pozywania dzieciaków z podstawówki, które odsprzedają ich dodatki.

Minął prawie miesiąc i nie widać, by pierwsza opcja weszła w życie, więc ciekawi mnie, ile spraw sądowych się już toczy. :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości