Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » wt paź 04, 2022 6:28 pm

Kochane Kluski i Kluseczki,
przybywamy dzisiaj do Was z garścią informacji na temat opóźnień i nadchodzących mang. :)

Najpierw zaczniemy od sytuacji z akceptami. W tym tygodniu zostaną wysłane pozostałe akcepty mang, które mają wyjść do końca tego roku. Aktualnie obserwujemy największy problem z akceptacją tytułów Blue Sky Complex, MODS, Nights, Spadające kwiaty, płynące gwiazdy. Dlatego też do druku, niezależnie od terminarza, najpierw będą szły tytuły, które są już ogarnięte, i tylko czekają na akcept. Będziemy Was informować o wysyłce do druku, jednocześnie przypominając, że nadal jest możliwość kupna mang w przedsprzedaży. Nie zawsze od razu jest infomacja o terminie realizacji, ale będziemy się starać, aby w ciągu kilku dni, max. tygodnia potwierdzić mniej więcej termin. Drukarnie nie wyrabiają ze zleceniami, a od października ma być jeszcze gorzej, dlatego też na pewno przyspieszymy z przyszłorocznymi tytułami, pozyskując przy tym nowe Kluski do pracy, żeby mieć pewność, że terminy zostaną niezachwiane. :)
Naszym planem jest wysłanie do druku wszystkich mang, które mają być wysłane w tym roku, więc mamy nadzieję, że sytuacja z akceptami się uspokoi. Mamy też na liście kolejną drukarnię, więc postaramy się rozładować kolejkę mang do druku.

Nie zaprzeczamy, że ten rok posypał nam się jak domino, nie dość, że przez problemy zewnętrzne to i osobiste. Sytuacja się stabilizuje, więc mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie nam wyproszoną przez wszystkich terminowość wydań. Dziękujemy za Waszą cierpliwość!

------------

A teraz czas na przeprosiny dla Klusek i Klusków czekających na Prawdziwą bestię 13 - przez nasze niedopatrzenie, a konkretniej niewysłanie zamówienia na realizację, druk wisiał w powietrzu razem z plikami na FTP. Wszystko rusza jutro, więc już niedługo Aki i Tomoharu zagoszczą w Waszych domach. Jeśli chodzi o kolejny tom (14) pojawi się w tym roku, natomiast 15 tom wpisałyśmy już do terminarza na przyszły rok.
Natomiast Marcowy lew 15 będzie leciał do druku za około 2 tygodnie ze względu na awaryjną zmianę tłumacza. 16 tom Marcowego jest już w terminarzu na przyszły rok.
Pytaliście też o Beztroski kemping. W tym roku w Japonii wyjdzie też 14 tom, więc wówczas napiszemy o licencję na ten tom i oba wydamy w przyszłym roku.

------------

Aktualnie posiadamy akcepty: Akamatsu & Seven tom 3, Usłyszeć ciepło słońca -Cztery pory roku- tom 1, Dead Mount Death Play tom 5. Tytuły te pójdą w ciągu najbliższego tygodnia do druku. I niedługo pokażemy okładki.

------------

Wciąż zadajecie dużo pytań na temat tegorocznego Black Friday. Ponownie odpowiadamy, że w tym roku Black Friday nie będzie. Natomiast były i będą inne okazje. ;)

------------

Jeszcze raz przepraszamy i dziękujemy za Waszą kluskową cierpliwość. <3
Jeśli macie jakieś pytania, napiszcie je w komentarzu.
Z bestia to pojechali po całości xD

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Akiho » wt paź 04, 2022 10:18 pm

W sumie, moim zdaniem brak żadnej oferty na BF też nie jest chyba dobrym rozwiązaniem skoro praktycznie każde wydawnictwo ma takie promki, oczywiście nie mówię o rabatach które były w poprzednich latach. Niestety polityka Dango sprawiła, że nie kupuje u nich w sklepie już nawet preorderów przez dodaną wysyłkę, przez którą cena jest wyższa niż okładkowa a przez tegoroczne opóźnienia nie mam nawet takich zaległości by załapać się chociażby na darmową wysyłkę, także Dango mam na ten rok z głowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gokiburi » śr paź 05, 2022 12:35 am

Mamy kandydata na Szok! Roku - zapomnieć o wydrukowaniu mangi która wisiała sobie przez 3 miechy :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: miaka88 » śr paź 05, 2022 8:39 am

No, jak można przez tyle czasu zapomnieć o produkcie który się sprzedaje? :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » czw paź 06, 2022 12:40 am

Wreszcie poszli po rozum do głowy i zamierzają kogoś zatrudnić do pomocy! XD
Co prawda ja bym z nimi nie chciał pracować, bo do profesjonalizmu im daleko, ale mam nadzieję że znajdą kogoś na tyle kompetentnego, że zdołają wyjść z tego dołka. I oby tylko ten rok mieli taki pechowy, a kolejne już znakomite! :wink:

A na tytuły czekam dalej cierpliwie, bo tylko to pozostało. Nie ma co więcej komentować, tylko pokręcić głową i przedłużyć strzałkę w kalendarzu.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » czw paź 06, 2022 8:31 am

Koichi, nie wspominaj w jednej wypowiedzi o Dango i kalendarzach, bo to się jednoznacznie kojarzy. :lol:

Kompetentnego raczej nie znajdą, bo podejrzewam, że nie oferują atrakcyjnych warunków współpracy, prędzej poszukają jakiegoś studenta, który będzie ich całował za możliwość pracy w wydawnictwie mangowym na śmieciówce.

Pozbyłam się obecnie wszystkich swoich mang od Dango i czekam, aż w końcu zapowiedzą coś godnego uwagi, na co będzie można polować z drugiej ręki.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 06, 2022 1:12 pm

O! A gdzie jest info o tej rekrutacji? Bo nie mogę znaleźć...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » czw paź 06, 2022 1:51 pm

Alexandrus888 pisze:
czw paź 06, 2022 1:12 pm
O! A gdzie jest info o tej rekrutacji? Bo nie mogę znaleźć...
Drukarnie nie wyrabiają ze zleceniami, a od października ma być jeszcze gorzej, dlatego też na pewno przyspieszymy z przyszłorocznymi tytułami, pozyskując przy tym nowe Kluski do pracy, żeby mieć pewność, że terminy zostaną niezachwiane

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 06, 2022 1:57 pm

A, ogólnikami lecą. Kiedyś, kiedyś. A może nie. Myślałem, że już ogłoszona rekrutacja, a nie jej obietnica...

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » czw paź 06, 2022 9:15 pm

A co? Zgłosiłbyś się? :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 06, 2022 9:38 pm

Zawszeć to lepsze niż to, co obecnie robię :D Jakięś doświadczenie bym podłapał, miał co do portfolio/CV wpisać... Może darmowego Lwa bym wyrwał... Same plusy. Dla mnie i tak praca jest tylko jako zajęcie terapeutyczne, a nie stricte zarobkowe. Jasne, dodatkowa kasa zawsze na probsie, ale jakieś tam utrzymanie mam i tak ;)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ociesek » czw paź 06, 2022 9:41 pm

Jaki burżuj :P
Łajza pisze:
czw paź 06, 2022 8:31 am
Kompetentnego raczej nie znajdą, bo podejrzewam, że nie oferują atrakcyjnych warunków współpracy, prędzej poszukają jakiegoś studenta, który będzie ich całował za możliwość pracy w wydawnictwie mangowym na śmieciówce.
Czemu tak myślisz?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 06, 2022 10:28 pm

ociesek, uwierz, wolałbym nie być darmozjadem i twoim (i innych użytkowników tego forum) utrzymankiem. Ale laif is brutal end ful of zasadzkas... Jednak jestem na dobrej drodze do zakończenia pasożytowania :mrgreen: Praca u Dango byłaby kolejnym szczebelkiem w drabinie samowystarczalności. Pożyjemy obaczymy ;)

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » czw paź 06, 2022 11:01 pm

ociesek, bo wydaje mi się, że szukanie studentów na zleceniówkę jest raczej normą w tej branży. Choć może Dango pod tym względem pozytywnie zaskoczy. Nie twierdzę, że nie.

Alexandrus888, na start takie doświadczenie jest dobre, ale pamiętaj, że w takich miejscach na takich stanowiskach zarobki są mizerne. Jest to jakaś opcja na przeczekanie czy poszukanie czegoś lepszego, ale na stałe bym nie polecała.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ociesek » czw paź 06, 2022 11:03 pm

Alexandrus888, przecież ja żartowałem, nie bądź urażony :)

Łajza, no właśnie - wydaje Ci się.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 06, 2022 11:09 pm

Spoko, wiem, że żartowałeś, ale nie miałem pomysłu na lepszą ripostę :cry: :mrgreen:

Łajza, no właśnie ja sobie na to mogę pozwolić ;) Ale zobaczymy jak dadzą rekrutację. Raz się już zgłaszałem (ta... do Dango chyba też pisałem) i bez odzewu :deszcz:

A co do wynagrodzeń - Spell ostatnio opisał przypadek 260 PLN za kolory w 60-stronicowym komiksie, także tego...

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » czw paź 06, 2022 11:20 pm

Alexandrus888, to trochę nie rozumiem. W jednym poście mówisz o chęci zaprzestania pasożytowania, a w drugim godzisz się na podjęcie pracy za głodową stawkę. Jedno z drugim się wyklucza, ale sam najlepiej znasz swoją sytuację, więc nie będę dopytywać.

Ja jednak nie chciałabym dla nich pracować, bo jakbym później szukała pracy w branży pokrewnej, to ktoś mógłby ich skojarzyć i połączyć kropki ze wspomnianą jakiś czas temu aferą.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » pt paź 07, 2022 1:18 am

Łajza pisze:
czw paź 06, 2022 8:31 am
Koichi, nie wspominaj w jednej wypowiedzi o Dango i kalendarzach, bo to się jednoznacznie kojarzy. :lol:
A z czym? Bo nie wiem o co chodzi?
Alexandrus888 pisze:
czw paź 06, 2022 10:28 pm
ociesek, uwierz, wolałbym nie być darmozjadem i twoim (i innych użytkowników tego forum) utrzymankiem. Ale laif is brutal end ful of zasadzkas... Jednak jestem na dobrej drodze do zakończenia pasożytowania :mrgreen: Praca u Dango byłaby kolejnym szczebelkiem w drabinie samowystarczalności. Pożyjemy obaczymy ;)
Żartujesz, prawda? :shock:
...
Wiesz, to nie moja sprawa, ale jeśli chcesz się nauczyć samodzielności, to praca wszędzie indziej będzie dobra. Pytanie tylko czy naprawdę chcesz i będziesz umiał się nauczyć pracować?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 07, 2022 6:07 am

no tak pół żartem, pół serio. Ale takie większe pół to żartem ;)

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » pt paź 07, 2022 8:12 am

Koichi, chodzi o to, że Dango dodawało do zamówień darmowe kalendarze i jak zauważyło, że dzieciaki odsprzedają je na olx, to zaczęło straszyć, że zacznie wyciągać konsekwencje, bo nie życzy sobie zarabiania na dodatkach. Żeśmy się na forum śmiali, że jeszcze trochę i zakładki, kalendarze i notesiki będzie kupować się z drugiej ręki w podziemiu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości