Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gina89 » sob mar 02, 2024 11:48 am

Jako dziecko wiele razy oglądałam animacje "dzielny mały toster". To tak wbiło mi sie w głowę że obecnie uważam, że szkoda było by niszczyć książki (obojetnie jakie) z powodu mało znaczącej wady. Na allegro pełno rzeczy powystawowych z wadami które jak są dobrze opisane to super.
Jedyna wada takiej akcji to jak zawsze Janusze biznesu. Co mogli by kupować po kosztach a później sprzedawać jako pełno wartościowy produkt

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » sob mar 02, 2024 11:58 am

W ogóle nie widzę w tym nic złego. Jeśli kupujący jest o wszystkim poinformowany to czemu nie? Nikt nikogo do kupna nie zmusza, kto będzie chciał to kupi. Tutaj chodzi bodajże o źle wstawioną kolorową stronę (jest na końcu zamiast na początku). Taki błąd nie odbiera nic z lektury. Poza tym kupujący wcale nie musi takich tomików "wykorzystać" do czytania. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Można np. powycinać sobie grafiki, użyć w jakichś projektach plastycznych itd. Albo jako kolorowankę jak ktoś lubi. Pełnoprawnego tomu byłoby szkoda ale np. taki z pomyloną kolejnością stron można użyć do czego się chce bez wyrzutów sumienia, że "niszczymy książkę".

Lata temu pamiętam, że Waneko spotkało się z ogromnym hejtem za sprzedaż mangowego outletu :(.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » sob mar 02, 2024 5:18 pm

Zdajecie sobie sprawę, że że zmielonej książki robi się masę celulozową, a z niej papier, na któtym można wydrukować nową książkę, prawda? Nie ma tu marnotrawstwa.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: k.x. » sob mar 02, 2024 6:16 pm

Alexandrus888, wydawało mi się, że celulozę pozyskuje się bezpośrednio z roślin, a papier uzyskany po przemieleniu jest papierem recyklingowym? ale chętnie poczytam o tym więcej, jeżeli masz jakieś dokładniejsze info
a wracając do tematu, to pewnie zależy od tego jak rozumie się marnotrawstwo - mimo wszystko proces odzysku papieru nie ma stosunku 1:1, nie wspominając energii o zużytej do produkcji...
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » sob mar 02, 2024 9:27 pm

Źródła ci nie podam, bo już nie pamiętam gdzie o tym czytałem. Ale pamiętam inną rzecz: jak byłem rok temu na KW w ramach WTK, było spotkanie z przedstawicielem drukarni, który powiedział rzecz dla mnie rewolucyjną. Papier stosowany w książkach i komiksach praktycznie rzecz biorąc nie jest drewnopochodny!

Tak na szybko: https://cyfrus.pl/druk_ksiazek_klejonyc ... e_miekkiej mają w ofercie zarówno okładki jak i środki z papieru ekologicznego białego.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: k.x. » ndz mar 03, 2024 8:30 am

Alexandrus888 pisze:
sob mar 02, 2024 9:27 pm
Papier stosowany w książkach i komiksach praktycznie rzecz biorąc nie jest drewnopochodny!
Dobra, mi też to trochę rozwaliło mózg xD teraz będę cały dzień czytać o pochodzeniu papieru, nie miałam o tym pojęcia, dzięki bardzo :)
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 363
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » ndz mar 03, 2024 11:47 am

Podejrzewam, że Dango po prostu bardziej się opłaca sprzedawać źle wydrukowane tomiki po 10 zł za sztukę, niż odsyłać mangi do drukarni i drukować ponownie. Kasa za tomiki będzie od razu (sama kupowałabym mangi w takiej cenie, gdyby problemem było jedynie miejsce umieszczenia kolorowej strony), a na zwrot kasy z drukarni trzeba zapewne trochę poczekać i jest z tym więcej zachodu. A pamiętajcie, że mówimy tutaj o "garażowym" wydawnictwie, które nie sprzedaje swoich mang w oszałamiającej ilości egzemplarzy.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alqua » śr mar 06, 2024 1:27 pm

Alexandrus888 pisze:
sob mar 02, 2024 9:27 pm
Źródła ci nie podam, bo już nie pamiętam gdzie o tym czytałem. Ale pamiętam inną rzecz: jak byłem rok temu na KW w ramach WTK, było spotkanie z przedstawicielem drukarni, który powiedział rzecz dla mnie rewolucyjną. Papier stosowany w książkach i komiksach praktycznie rzecz biorąc nie jest drewnopochodny!

Tak na szybko: https://cyfrus.pl/druk_ksiazek_klejonyc ... e_miekkiej mają w ofercie zarówno okładki jak i środki z papieru ekologicznego białego.
Co masz na mysli mówiąc, że nie jest drewnopochodny? Bo papier "bezdrzewny" dalej jest robiony z drewna.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: MrOrochimaru » śr mar 06, 2024 3:30 pm

Mogliby już przestać istnieć tbh

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: k.x. » śr mar 06, 2024 3:44 pm

Nie no, aż tak to nie, mają jeszcze kemping i lwa do dokończenia x'D ja wciąż liczę, że znów zapowiedzą jakąś fajną i nieznaną mi mangę. Przemiana w jaśnie pana mi przypadła, a Bracia z ulicy to jedna z częściej odświeżanych przeze mnie historii. Lubię takie krótkie i niszowe mangi. Poza tym wydaje mi się, że ich profil wydawniczy to dość fajna opcja dla młodszych czytelników :?: Wydają raczej krótsze albo epizodyczne mangi, które w dodatku bardzo szybko lecą na wyprzedaże
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gina89 » śr mar 06, 2024 4:00 pm

Ja tam po przeczytaniu 4 tomów Kołysanki świtu, czekam na wydanie tomu 5. Więc lepiej niech nie "padają"

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » śr mar 06, 2024 7:21 pm

Alexandrus888 pisze:
sob mar 02, 2024 5:18 pm
Zdajecie sobie sprawę, że że zmielonej książki robi się masę celulozową, a z niej papier, na któtym można wydrukować nową książkę, prawda? Nie ma tu marnotrawstwa.
Dawniej było coś takiego, jak skupy makulatury, gdzie oddawało się stare gazety i książki. Przeważnie młode chłopaki robili robote, bo im więcej kilogramów, tym więcej grosza wpadało, no ale dźwigać trzeba było. Dzisiaj nikomu by się nie chciało, łatwiej wrzucić do odpowiednio oznaczonego kubła na ulicy i mało się kto zastanawia, gdzie to później jedzie.
MrOrochimaru pisze:
śr mar 06, 2024 3:30 pm
Mogliby już przestać istnieć tbh
"Nie życz drugiemu co tobie nie miłe." :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » śr mar 06, 2024 8:07 pm

Alqua pisze:
śr mar 06, 2024 1:27 pm
Co masz na mysli mówiąc, że nie jest drewnopochodny? Bo papier "bezdrzewny" dalej jest robiony z drewna.
Już nie dopytywałem prowadzącego co ma dokładnie na myśli i o proces produkcyjny. Powiedział, że papieru na książki - wbrew powszechnej opinii - nie robi się z drzew. Tak przynajmniej pamiętam. W gruncie rzeczy po wrzuceniu w internet mamy info, że papier bezdrzewny jest z celulozy, a celuloze można pozyskiwać z różnych roślin, albo ją pozyskiwać z recyklingowego papieru.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mr.Chiquita » pt mar 08, 2024 6:21 pm

Trzy nowe szojki:
Kochani - pomyśleliśmy, że promocja z okazji Dnia Kobiet (i Mężczyzn) to trochę za mało, dlatego mamy dla Was coś extra: trzy nowe jednotomówki shojo!

Jakie konkretnie tytuły dla Was przygotowaliśmy?

Tytuł: Henyoku no Drops
Tytuł polski: Spadające krople
Autor: sora
Cena okładkowa: 26.90 zł
Ilość stron: około 180
Gatunek: Fantasy, romans, szkolne życie
PREMIERA: 23.07.2024
PREMIERA W SKLEPACH: 30.07.2024
Tłumacz: Joanna Weldu
LINK:https://sklep-dango.pl/spadajace-krople-p-3457.html

OPIS: Rok 3015. W drodze ewolucji ludzie zaczęli latać – poza jedną osobą... Tsubasa Shinkai jest „Kroplą” – człowiekiem starej generacji, który nie potrafi fruwać, co naraża ją na wykluczenie. Dziewczyna pragnie zostawić za sobą żałosną przeszłość i całkowicie odmienić swoje życie. Jednak gdy pierwszego dnia po przeniesieniu się do nowej szkoły jej wstydliwy sekret poznaje Ren Takatsuki – również nowy uczeń – okazuje się, że przypadłość Tsubasy wcale nie musi wiązać się z samotnością...

Tytuł: I Love You de Moyashite Misete
Tytuł polski: Miłosna ucieczka z show-biznesu
Autor: Chicken
Cena okładkowa: 26.90 zł
Ilość stron: około 180
Gatunek: Komedia, romans
PREMIERA: 23.09.2024
PREMIERA W SKLEPACH: 30.09.2024
Tłumacz: Agata Zielezińska
LINK: https://sklep-dango.pl/milosna-ucieczka ... -biznesu-p...

OPIS: Mairu, ciekawska i wesoła licealistka z Osaki przeprowadza się do Tokio, żeby zaopiekować się babcią. Pewnego dnia przyłapuje młodego chłopaka na kradzieży w sklepie i postanawia przemówić mu do rozsądku. Okazuje się, że złapała na gorącym uczynku samego Shu Kitano, popularnego młodego aktora. Chłopak proponuje Mairu, żeby została jego dziewczyną „na pokaz” – chce wywołać skandal, żeby mieć pretekst do zakończenia kariery. Ucieczka ze szponów świata show-biznesu nie będzie łatwa, ale na pewno wywoła u was niejeden uśmiech.

Tytuł: Mare no Bakegitsune
Tytuł polski: Mare i jej lisek
Autor: Tamaki Nariko
Cena okładkowa: 26.90 zł
Ilość stron: około 180
Gatunek: Komedia, fantasy, historyczny, supermoce
PREMIERA: 21.10.2024
PREMIERA W SKLEPACH: 28.10.2024
Tłumacz: Agata Zielezińska
LINK: https://sklep-dango.pl/mare-i-jej-lisek-p-3459.html

OPIS: Mare została porzucona w lesie jako mała dziewczynka. Tam znalazł ją Nibi, lisi demon, który postanowił ją przygarnąć. Choć sam potrafi przyjąć ludzką postać, Nibi upiera się, że nie znosi ludzi i jest chorobliwie zaborczy, gdy Mare wychodzi z domu załatwiać sprawunki. Porywczy i zawzięty Nibi oraz wrażliwa i beztroska Mare – choć tak bardzo się różnią, nie mogą bez siebie żyć. Jakie wyzwania czekają ich w świecie, gdzie zwykłe, codzienne życie przeplata się z japońskim folklorem?
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » pt mar 08, 2024 6:32 pm

Dla mnie "Spadające krople". Lubię kreskę autorki i zbieram też "Tensei Majo wa Horobi wo Tsugeru" od niej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mr.Chiquita » pt mar 08, 2024 7:13 pm

@Kuroneko
Masz wydanie Yen Pressu czy Altraverse? Bo widzę, że niemieckojęzyczne wychodzi szybciej. Zastanawia mnie, jak dużo jest akcji? Bo kreska wygląda naprawdę zacnie i szczegółowo (szczególnie tła). Ale nie lubię przesadnie przygodowych szojek.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » pt mar 08, 2024 7:30 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt mar 08, 2024 7:13 pm
@Kuroneko
Masz wydanie Yen Pressu czy Altraverse? Bo widzę, że niemieckojęzyczne wychodzi szybciej. Zastanawia mnie, jak dużo jest akcji? Bo kreska wygląda naprawdę zacnie i szczegółowo (szczególnie tła). Ale nie lubię przesadnie przygodowych szojek.
Niemieckie, przeczytałam aktualnie 5 tomów. Akcji typu walki mało, więcej miejsca zajmują relacje między bohaterami, magia i magiczne istoty, ich powiązania z władcami, główną bohaterka, ich przeszłość. Manga idzie raczej w stronę przygodowej, dramatycznej shojki z dużą porcją fantastyki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pt mar 08, 2024 9:06 pm

Oh wow, tak bardzo nijakich i drętwych tytułów dawno nie widziałam xD Naprawdę nie rozumiem skąd oni je biorą. Jest tyle fajnych krótkich serii, a Dango pcha się w coś takiego.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Just » pt mar 08, 2024 10:52 pm

Dango i Hakusensha to jest taki duet, że nie wiem czy za dychę na wyprzedaży to wezmę.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: lexis » pt mar 08, 2024 11:14 pm

Lubię jednotomowe shoujo na zabicie czasu, więc pewnie wezmę przynajmniej dwa pierwsze. Nad trzecim pomyślę bo ani kreska mi się nie podoba, ani opis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości