Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alqua » czw lut 09, 2023 8:58 am

Zrobiłem zamówienie w Dango, ale widzę, ze termin realziacji to 12 dni. I taki sam jest dla wszelkich innych pozycji. Czy to u nich normalne?

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Monsterlight » czw lut 09, 2023 9:25 am

Od jakiegoś roku z hakiem tak XD
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alqua » czw lut 09, 2023 9:29 am

Monsterlight pisze:
czw lut 09, 2023 9:25 am
Od jakiegoś roku z hakiem tak XD
To moje pierwsze zamówienie u nich stąd zaskoczenie:D
Dzięki za info.

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: czareg » czw lut 09, 2023 9:57 am

Ostatnio (grudzień) wysłali do mnie paczkę po 5 dniach od złożenia zamówienia . Przewidywany czas wysyłki był na te 12 dni wpisany w zamówieniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: MonsterBebe » czw lut 09, 2023 10:45 am

Tak mnie zaskoczyło to, co tu czytam, że postanowiłam aż zajrzeć na fb Dango. Jak przeczytałam, że mieli "kłopoty ze znaczkami", to aż chciałam im napisać, że jest coś takiego jak frankownica i żadnych znaczków nie potrzeba, ale potem zobaczyłam, że ktoś już mnie w komentarzach wyręczył, bo też o frankownicy napisał. W życiu nie widziałam bardziej zaskakującego (i osłabiającego) wytłumaczenia na temat opóźnień wysyłek.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: neiki » czw lut 09, 2023 11:08 am

Te 12 dni to są dni robocze. Przynajmniej w praktyce mojego styczniowego zamówienia u nich ;)

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alqua » czw lut 09, 2023 1:15 pm

neiki pisze:
czw lut 09, 2023 11:08 am
Te 12 dni to są dni robocze. Przynajmniej w praktyce mojego styczniowego zamówienia u nich ;)
Znaczy mi się nie pali czasowo - bardziej mnie to dziwi.
MonsterBebe pisze:
czw lut 09, 2023 10:45 am
Tak mnie zaskoczyło to, co tu czytam, że postanowiłam aż zajrzeć na fb Dango. Jak przeczytałam, że mieli "kłopoty ze znaczkami", to aż chciałam im napisać, że jest coś takiego jak frankownica i żadnych znaczków nie potrzeba, ale potem zobaczyłam, że ktoś już mnie w komentarzach wyręczył, bo też o frankownicy napisał. W życiu nie widziałam bardziej zaskakującego (i osłabiającego) wytłumaczenia na temat opóźnień wysyłek.
Ale jaki problem ze znaczkami? Wchodzi się na stronę http://www.filatelistyka.poczta-polska. ... index.php5 i można bez problemu zamówić wszelkie dostępne nominały. Ja rozumiem, ze nie każdy ma dostęp do poczty z frankownicą, ale ogarniecie znaczków dla wydawnictwa to nie powinien być problem. Plus przecież jak zamawia się więcej niż jedną mangę to i tak nie ma opcji na zwykły list wiec znaczki sa w ogóle niepotrzebne.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » pt lut 10, 2023 12:32 am

MonsterBebe pisze:
czw lut 09, 2023 10:45 am
Tak mnie zaskoczyło to, co tu czytam, że postanowiłam aż zajrzeć na fb Dango. Jak przeczytałam, że mieli "kłopoty ze znaczkami", to aż chciałam im napisać, że jest coś takiego jak frankownica i żadnych znaczków nie potrzeba, ale potem zobaczyłam, że ktoś już mnie w komentarzach wyręczył, bo też o frankownicy napisał. W życiu nie widziałam bardziej zaskakującego (i osłabiającego) wytłumaczenia na temat opóźnień wysyłek.
:klask: Brawo! Dango nie zawodzi w wymyślaniu wymówek. Akurat w tym trzymają poziom :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gokiburi » pt lut 10, 2023 11:55 pm

Obstawiam, że te 12 dni pojawiło się po przemyśleniu ich ostatniego BF gdzie ludzie narzekali, że paczka jeszcze nie wysłana, więc asekuracyjnie dają dłuższy termin oczekiwania.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alqua » pn lut 13, 2023 1:01 pm

Gokiburi pisze:
pt lut 10, 2023 11:55 pm
Obstawiam, że te 12 dni pojawiło się po przemyśleniu ich ostatniego BF gdzie ludzie narzekali, że paczka jeszcze nie wysłana, więc asekuracyjnie dają dłuższy termin oczekiwania.
Moze tak być. Zobaczymy kiedy mi wyślą.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » wt lut 14, 2023 10:10 am

Love is love! Nawet o północy... Bo czyż nie kochamy siedzieć o tej godzinie przed ekranami naszych komputerów i telefonów? ;)

Dzisiaj Klusek ma dla Was promocję z okazji walentynek!
Na wszystkie tytuły 20% rabatu (z wyjątkiem zapowiedzi) - jednak tylko od północy do północy! ;)

Przy okazji informujemy, że tytuły: Akamatsu & Seven oraz CANIS nie będą miały dodruków. :)
Przypominamy również, że na wyprzedaży w całkiem fajnych cenach pozostaje kilka tytułów.

1. Podczas promocji nie można używać punktów.
2. Podczas promocji nie działają poziomy Stałego Klienta.
3. Niektóre tytuły są w dodruku, prosimy zwracać uwagę na dostępność. :)
4. Jeśli jakiś nakład się wyczerpie, będziemy się kontaktować mailowo.
5. Zależnie od ilości zamówień, czas wysyłki może się wydłużyć.
Dla mnie najważniejsza informacja:
Przy okazji informujemy, że tytuły: Akamatsu & Seven oraz CANIS nie będą miały dodruków. :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » wt lut 14, 2023 10:45 am

1 tom Akamatsu sprzedał się w 900 egzemplarzach xD mam wrażenie, ze Dango ostatnio ma pecha do nowych serii.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: MonsterBebe » wt lut 14, 2023 11:01 am

Yuriko pisze:
wt lut 14, 2023 10:45 am
mam wrażenie, ze Dango ostatnio ma pecha do nowych serii.
Raczej rynek jest już na tyle nasycony, że BL-ki się tak nie sprzedają jak kiedyś. Poza tym inflacja spowodowała, że ludzie mają mniej pieniędzy na zakupy "dla przyjemności", a młodzież jadąca na kieszonkowym, którego im raczej rodzice nie rewaloryzowali, też cienko przędzie i musi się bardziej zastanawiać, na co wydać kasę, a co sobie odpuścić.
Podejrzewam, że to nie tylko dotyczy Dango, ale i innych wydawców.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: MrOrochimaru » wt lut 14, 2023 11:21 am

Trzeba się cieszyć z faktu, że sprzedaż BL spada

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Desponia » wt lut 14, 2023 11:34 am

Yuriko pisze:
wt lut 14, 2023 10:45 am
1 tom Akamatsu sprzedał się w 900 egzemplarzach xD mam wrażenie, ze Dango ostatnio ma pecha do nowych serii.
A wiesz może jaki był nakład? Zdaje się, że Dango i tak ma dość niskie nakłady, co wpływa znacznie na koszt druku i przekłada się na stosunkowo wysoką cenę tomików.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alqua » wt lut 14, 2023 11:56 am

MrOrochimaru pisze:
wt lut 14, 2023 11:21 am
Trzeba się cieszyć z faktu, że sprzedaż BL spada
Czemu? W sensie co komukowleik daje niska sprzedaż BLek? Nie mówię, ze trzeba kupować - sam dośc wybiórczo traktuję ten rynek, ale no co jest złego w tym, ze pojawiają się tytuły, które innych cieszą?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » wt lut 14, 2023 12:04 pm

Gotowi na walentynkową randkę? 😉
Są takie mangi, których nie da się tak łatwo opisać. Seinen czy shounen? Bardziej romans czy komedia? Czasami nawet wydawcy nie wiedzą, co wydają (Ech, szefowo... trzeba było rozegrać to ostrożnie i zapowiedzieć shounen 😉 - Janek)! Długo można się zastanawiać, co bardziej pasuje do Boku no Kokoro no Yabai Yatsu, ale każdy fan tej serii zgodzi się co do jednej rzeczy - ta manga ma w sobie "to coś".
W przypadku każdej nowej licencji moment jej ogłoszenia jest czymś specjalnym, ale w przypadku BokuYaby jesteśmy jeszcze bardziej nakręceni niż zazwyczaj! Musicie bowiem wiedzieć, że na zdobycie licencji na ten tytuł czekaliśmy aż dwa lata. 🙂 W końcu jednak nie dość, że nasze modlitwy zostały wysłuchane, to sama manga stała się przez ten czas... jeszcze lepsza! Liczne nominacje i zdobyte nagrody, zapowiedź anime, coraz ciekawsza fabuła - tym bardziej się cieszymy, że Wy też będziecie mogli poznać ten tytuł i wyjątkowych bohaterów!
Tytuł: Boku no Kokoro no Yabai Yatsu
Tytuł polski (roboczy): Czarne chmury w moim sercu
Autor: Norio Sakurai
Cena okładkowa: 26.90 PLN
Ilość stron: Ok. 170
Ilość tomów: 8 (seria dalej powstaje)
Gatunek: Romans, komedia, szkolne życie, okruchy życia
Tłumacz: Agata Zielezińska
PREMIERA: 31.08.2023
OPIS: Kyotaro Ichikawa przeżywa młodzieńczy kryzys i fantazjuje o morderstwie Anny Yamady, klasowej gwiazdy. Podążając za swoim zabójczym instynktem, zaczyna ją uważnie obserwować – okazuje się, że Anna wcale nie jest taka, jak ją sobie wyobrażał… Kyotaro pierwszy raz w życiu się zauroczył… Przed wami wesoła komedia o relacji chłopaka i dziewczyny o charakterach różnych jak Yin i Yang!
Tutaj kupicie tomiki w przedsprzedaży: https://sklep-dango.pl/czarne-chmury-w- ... c-526.html
Z okazji walentynek preordery na ten tytuł 10% taniej!
► Pokaż Spoiler
Meh, nie wejdę w kolejnego on-goinga.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mr.Chiquita » wt lut 14, 2023 12:07 pm

Tytuł z mojej listy, więc na pewno będę zbierał. Dla mnie jedno z lepszych ogłoszeń Dango od dłuższego czasu.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Monsterlight » wt lut 14, 2023 12:15 pm

Na ten moment nie wiem czy wezmę. Obczaję najpierw anime, jak wyjdzie. Ale też mnie status on-going nie zachęca.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » wt lut 14, 2023 12:32 pm

MonsterBebe pisze:
wt lut 14, 2023 11:01 am
Raczej rynek jest już na tyle nasycony, że BL-ki się tak nie sprzedają jak kiedyś
Wątpię, bo jeśli by tak było, to po co by wydawali takie ilości? Jak dla mnie, tutaj zawiniła okładka, która nie jest zbyt ładna.
MrOrochimaru pisze:
wt lut 14, 2023 11:21 am
Trzeba się cieszyć z faktu, że sprzedaż BL spada
Źródło: No stary mówię ci


Co do nowości, to nic ciekawego, ale obejrzę anime jeśli znajdę czas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości