Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: MrOrochimaru » wt lut 14, 2023 12:35 pm

Nie wygląda na nic ciekawego, pass

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: sano2 » wt lut 14, 2023 12:51 pm

O, jednak Dango potrafi jeszcze robić ciekawe zapowiedzi, bo w zeszłym roku nie wydali ani jednej fajnej mangi, nie licząc oczywiście wydawanych już serii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Sebek » wt lut 14, 2023 1:03 pm

Sprawdze pierwszy tomik i zobaczymy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gokiburi » wt lut 14, 2023 3:07 pm

Opis mnie nie zaciekawił. Pass.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Just » wt lut 14, 2023 4:26 pm

Miał być obyczajowy seinen, a brzmi to bardziej jak shounenowy rom-com. Może kiedyś na jakiejś większej promocji wezmę.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Canis » śr lut 15, 2023 7:47 pm

Desponia pisze:
wt lut 14, 2023 11:34 am
A wiesz może jaki był nakład? Zdaje się, że Dango i tak ma dość niskie nakłady, co wpływa znacznie na koszt druku i przekłada się na stosunkowo wysoką cenę tomików.
Kiedyś opublikowali następującą grafikę:
► Pokaż Spoiler
Co do zapowiedzi, to najpierw sprawdzę anime.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Desponia » śr lut 15, 2023 9:36 pm

Canis pisze:
śr lut 15, 2023 7:47 pm
Kiedyś opublikowali następującą grafikę:
► Pokaż Spoiler
Co do zapowiedzi, to najpierw sprawdzę anime.
Dzięki! Zupełnie zapomniałam o tej grafice, a tam faktycznie wszystko jest rozpisane.
Mam nadzieję, że ta nowa zapowiedź się sprzeda dużo lepiej niż Akamatsu i dwa lata czekania na licencję nie pójdą na marne :)

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » pt lut 24, 2023 9:56 am

Kochane Kluski i Kluseczki,
domyślamy się, że nie każdy z Was może sobie pozwolić na poznanie nowych serii, a także że czasem troszkę ciężko namówić Was na coś nowego. ;)
Przychodzimy więc do Was z kluskowym darem (:D) - pierwsze trzy tomu kilku kluskowych serii do końca marca dostaniecie o 30% taniej!

Kto wie? Może któraś skradnie Wasze serce. ;)

W promocji znajdziecie pierwsze trzy tomy tytułów:
- Beztroski kemping;
- Caste Heaven;
- Dead Mount Death Play (promocja związana z anime);
- Kiedy yakuza zostaje niańką;
- Marcowy lew;
- Niepokonana Jahy;
- Piekło bez kwiatów;
- Prawdziwa bestia;
- Śnieżny chłopak i cool dziewczyna.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pt lut 24, 2023 12:57 pm

Przez takie promocje i ubieranie zdania w takie słowa, to coraz bardziej się przekonuje, ze wszystkie tytuły Dango się miernie sprzedają.

Gryzoniak
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:38 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gryzoniak » pt lut 24, 2023 2:06 pm

Tytuły Dango to chyba częściej są na jakiejś promocji niż w cenie standardowej... Słabo to wygląda

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KAWAIILOVE » pt lut 24, 2023 6:59 pm

Coś kiepsko to ostatnie czasy wygląda z tym Dango. Oczywiście nie życzę im źle, ba jak najlepiej no ale kurczaki :|

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » pt lut 24, 2023 7:02 pm

Też sobie pomyślałem, że Dango robi promocje na tytuły, które się nie sprzedają. Szkoda, bo to znaczy, że chyba jednak sobie nie radzą :(

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » pt lut 24, 2023 7:31 pm

Koichi pisze:
pt lut 24, 2023 7:02 pm
Też sobie pomyślałem, że Dango robi promocje na tytuły, które się nie sprzedają. Szkoda, bo to znaczy, że chyba jednak sobie nie radzą
Pewnie te ciągnące się sprawy sądowe tak wydrenowały ich kieszenie...wszak kancelaria adwokacka kosztuje :(

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Desponia » pt lut 24, 2023 7:49 pm

Wydawało mi się, że akurat Śnieżny chłopak sprzedaje się całkiem nieźle. Kilka miesięcy temu podawali, że sprzedaż pierwszego tomu przekroczyła 5 tysięcy, co wydaje się całkiem przyzwoitym wynikiem.
Pamiętam też, że jedno moje zamówienie późno wysłali, bo przeciągał się dodruk dwóch tytułów.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pt lut 24, 2023 10:02 pm

Desponia pisze:
pt lut 24, 2023 7:49 pm
Kilka miesięcy temu podawali, że sprzedaż pierwszego tomu przekroczyła 5 tysięcy, co wydaje się całkiem przyzwoitym wynikiem.
Sprzedaż jednego tytułu im nie pomoże. Jak dla mnie Dango po prostu nie patrzy co ludzie chcą, a co oni sami chcą na rynku. W sumie ich wydawnictwo, więc mogą robić co chcą, ale widać jak bardzo im się to opłaca.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » sob lut 25, 2023 4:24 pm

Archerito pisze:
pt lut 24, 2023 7:31 pm
Koichi pisze:
pt lut 24, 2023 7:02 pm
Też sobie pomyślałem, że Dango robi promocje na tytuły, które się nie sprzedają. Szkoda, bo to znaczy, że chyba jednak sobie nie radzą
Pewnie te ciągnące się sprawy sądowe tak wydrenowały ich kieszenie...wszak kancelaria adwokacka kosztuje :(
To oni naprawdę z kimś się sądzą? Myślałem, że to tylko ich straszenie XD Raczej obstawiałem, że zwyczajnie zajechało ich kiepskie zarządzanie. To, że do tej pory radzili sobie dobrze, to mieli po prostu farta.
Yuriko pisze:
pt lut 24, 2023 10:02 pm
Desponia pisze:
pt lut 24, 2023 7:49 pm
Kilka miesięcy temu podawali, że sprzedaż pierwszego tomu przekroczyła 5 tysięcy, co wydaje się całkiem przyzwoitym wynikiem.
Sprzedaż jednego tytułu im nie pomoże. Jak dla mnie Dango po prostu nie patrzy co ludzie chcą, a co oni sami chcą na rynku. W sumie ich wydawnictwo, więc mogą robić co chcą, ale widać jak bardzo im się to opłaca.
Ja akurat nie zbieram żadnej z tej serii, co dali teraz w promocji. "Śnieżnego" chciałem kupić, jak wyjdzie już całość i może wiele osób pomyślało tak samo, bo ta seria chyba nie miała być długa? Może się nad nimi zlituję i kupię to teraz XD

A co do tego jakie tytuły wybiera Dango do wydania, to uważam, że nie są złe. Natomiast raczej coraz trudniej trafić w gust ludzi, bo wybór mang jest coraz większy.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » sob lut 25, 2023 5:14 pm

Koichi pisze:
sob lut 25, 2023 4:24 pm
To oni naprawdę z kimś się sądzą? Myślałem, że to tylko ich straszenie XD Raczej obstawiałem, że zwyczajnie zajechało ich kiepskie zarządzanie. To, że do tej pory radzili sobie dobrze, to mieli po prostu farta.
No coś Ty...to była ironia. Jaj starczyło im tylko na straszenie dzieciaków na Facebooku.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » pn lut 27, 2023 2:32 pm

‼️ WAŻNA INFORMACJA ‼️

Kochani!

Nie wszyscy lubią niespodzianki, tym bardziej kiedy nie są przyjemne... I tak niestety było w tym przypadku. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba i, szczerze mówiąc, myśleliśmy, że sytuacja będzie gorsza, niż jest.

Pierwsza miłość Kupidyna oraz Spadające kwiaty, płynące gwiazdy nie będą miały dodruków. Autorce kończy się umowa z wydawnictwem japońskim. Dzięki uprzejmości japońskiego wydawcy oraz autorki nasza umowa na szczęście skończy się pierwotną datą - 31 grudnia 2024 roku.
Nie będziemy brać na te tytuły nowej licencji z nowym japońskim wydawcą.
Sprzedaż będzie trwać do wyczerpania zapasów. ;)

https://sklep-dango.pl/pierwsza-milosc- ... c-521.html
https://sklep-dango.pl/spadajace-kwiaty ... -3351.html
Spadające kwiaty, płynące gwiazdy już mam i nawet mi się podobało, więc w Kupidyna też się zaopatrzę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pn lut 27, 2023 10:41 pm

Trochę słaba informacja. Aż dziwne, że wcześniej autorka nie dała znać. Mam tylko nadzieję, że nie wyjdą jakieś kontynuacje, bo wtedy pewnie zostalibyśmy tylko z tym co mamy.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » ndz mar 26, 2023 7:21 pm

Kochani,
nie uszło naszej uwadze, jak bardzo polubiliście Mamitę i jej Metalowca z sąsiedztwa. W samym naszym sklepiku zeszło ponad 500 egzemplarzy tytułu! Jest również rozchwytywany w Empiku oraz sklepach, z którymi współpracujemy. 🙂
Dlatego też... nie mogliśmy się powstrzymać i tym razem wydamy jej gajerkowy tytuł: Ginmokusei no Shitateya! 😉 Tak, tak, kobietki z Dango szaleją za dobrze skrojonymi garniturami...
Tytuł trafi w Wasze łapki już na początku listopada, ale preordery na oba tomy można zamawiać już teraz: https://sklep-dango.pl/ginmokusei-c-528.html
Opis fabuły:
Wbrew sugestiom wszystkich wokół Ubuki postanowił zaryzykować i przejąć po swoim zmarłym dziadku zakład krawiecki Ginmokusei. Niestety prowadzenie wystawnego sklepu z garniturami w Ginzie szybko okazuje się dużo trudniejsze, niż myślał. Dawni klienci dziadka opuszczają go jeden po drugim, a zdesperowanemu chłopakowi w oczy zaczyna zaglądać widmo bankructwa... Pewnego dnia odwiedza go elegancki mężczyzna imieniem Theo, który zaraz po wejściu stwierdza, że zatrudnienie go jest dla Ubukiego jedyną szansę na uratowanie zakładu. Czy na pewno można mu zaufać? Przed Wami manga skrojona specjalnie pod miłośników dojrzałych miłosnych historii!
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości