Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » wt maja 02, 2023 12:22 pm

Koichi pisze:
pn maja 01, 2023 10:28 pm
A angażowania rodziny w prowadzenie firmy, to bym się akurat czepiał.
Jakbyś Ty miała własną działalność i prowadziła ją z domu, to też prosiłabyś rodzinę o pomoc i jeszcze chwaliła się tym na swojej stronie? Moim zdaniem mało profesjonalne zagranie. Tym bardziej jeśli osobą pomagającą jest mama, bo od razu mam wizję, że taka osoba jest mało zaradna i musi być prowadzona za rączkę przez mamusię. I nawet jeśli to była jednorazowa pomoc, to moim zdaniem słabo wygląda, nie ma się czym chwalić. Trzeba było podziękować mamie i nie pisać o tym w internecie.
Ile ludzi, tyle opinii. To, ze mama Martyny jej pomaga przy pakowaniu to nie oznacza, ze jest mało zaradna. Jest wiele firm większych lub mniejszych, gdzie rodzina pomaga córce lub synowi, ale tu jest taka różnica, ze martyna o tym głośno mówi. Nie widzę w tym żadnego problemu.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » wt maja 02, 2023 12:30 pm

Ja też postrzegam ich negatywnie. Niby kreują się na milusiego, puchatego Kluska, który zwraca się do swoich fanów per "kochani", a za pazuchą mają straszenie konsekwencjami za odsprzedawanie ich bezpłatnych dodatków i brak totalnego ogarnięcia w kwestii PR. Ktoś wkleił wcześniej jakieś ich wypowiedzi z Discorda i czuć w nich brak profesjonalizmu i jakąś dziwaczną agresję za zadawanie niewygodnych pytań. Dlatego postanowiłam, że jeśli będę kupować w przyszłości ich mangi, to tylko z drugiej ręki i żadne dodatki nie przekonają mnie do prenumeraty.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » wt maja 02, 2023 1:41 pm

Łajza pisze:
wt maja 02, 2023 12:30 pm
Dlatego postanowiłam, że jeśli będę kupować w przyszłości ich mangi, to tylko z drugiej ręki i żadne dodatki nie przekonają mnie do prenumeraty.
Ja mam bardzo podobnie z tą drobną różnicą, że kupiłem te ich półtora tytułu, który mnie interesował na grubej promce i na tym koniec. Wspierać w inny sposób nie zamierzam. Nawet Chudy ze swoją polityką wydawniczą nie irytuje mnie tak bardzo jak Dango. Generalnie podpisuję się pod tym co mówi Łajza.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » wt maja 02, 2023 7:16 pm

neiki pisze:
wt maja 02, 2023 8:01 am
Jasne, można prowadzić firmę rodzinnie i hobbystycznie. Tylko czyje to hobby? Rodzinne? Z różnych drobnych wypowiedzi Martyny bynajmniej nic na to nie wskazuje, wręcz przeciwnie, matka raczej słabo orientuje się w wydawanych przez córkę mangach. Jeśli założymy, że wydawnictwo ledwo buja się na granicy opłacalności, to jeszcze bardziej nie rozumiem czego tu bronić. Jakby z tej firmy cała rodzina się utrzymywała to ok, wtedy im wszystkim może zależeć na kontynuowaniu "rodzinnym" obniżając w ten sposób koszty wspólnej działalności. Ale tutaj dla mnie to wygląda na wykorzystywanie rodziny do spełniania własnych marzeń. Na początku działalności to jeszcze można podpiąć pod wsparcie rodziny, ale po tylu latach na rynku ciągnąć dzięki pracy własnych rodziców, to już trochę wstyd.
O! I właśnie tego mi brakowało do dokończenia co myślę na ten temat!
Łajza pisze:
wt maja 02, 2023 11:19 am
A ja uważam, że wchodzimy za głęboko w temat i to sprawa między Martyną i jej mamą. Za wiele rzeczy można Dango krytykować, ale proszę, nie przekraczajmy pewnych granic, bo zaraz zamiast skupiać się na działalności wydawnictwa, będziemy wyliczać, ile na rękę powinien otrzymywać członek rodziny za zaniesienie paczki na pocztę. Plus Martyna wspominała, że ma problemy zdrowotne i jest w trakcie diagnozy. Jako osoba, która sama się właśnie diagnozuje, doskonale wiem, ile idzie na to kasy, bo państwowo albo nie ma sprzętu, albo trzeba czekać na wizytę w nieskończoność, a jak już się człowiek doczeka, to lekarz olewa sprawę i nie chce dać skierowania na badania.
To niech Martyna przestanie narzekać na matkę w internecie i problem z krytyką jej egoizmu zniknie.
Co do problemów zdrowotnych to zgodzę się, jakiekolwiek leczenie się obecnie do ścieżka przez piekło. Szczerze jej życzę powrotu do zdrowia, ale kumplami nie będziemy.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Akiho » wt maja 02, 2023 8:26 pm

Uważam że nie znając historii ta dyskusja poszła o wiele za daleko. Nikt z nas nie jest w butach Martyny a to co widzimy to zaledwie ułamek wszystkiego, więc ocenianie kogoś na podstawie kilku wypowiedzi jest nie na miejscu. Być może popełniła kilka błędów, ale kurczę oceniajmy wydawnictwo jako całość a nie zagłębiajmy się w relacje jakie tam panują bo g... o tym wiemy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » wt maja 02, 2023 10:01 pm

Zgadzam się z Akiho. Nie oceniam Martyny jako człowieka, bo może być prywatnie fajną osobą. Jedyne, co mogę napisać, to że powierzyłabym dbanie o PR wydawnictwa innej osobie. I nie jest to z mojej strony żaden przytyk, bo nie bez powodu firmy wynajmują specjalistów, którzy dbają o dobry wizerunek ich marki i nie jest to wcale łatwy kawałek chleba.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Monsterlight » śr maja 31, 2023 4:11 pm

► Pokaż Spoiler
Kochani,
już około 20 lipca w Wasze łapki trafi tytuł BL od Moyori Mori - Kimi no Yoru ni Fureru!

Tytuł: Kimi no Yoru ni Fureru
Tytuł polski: Dotyk twojej nocy
Autor: Moyori Mori
Cena okładkowa: 26.90 zł
Ilość stron: około 200
Gatunek: Dramat, romans
Tłumacz: Joanna Brzykcy

PREMIERA: 20.07.2023

Link: https://sklep-dango.pl/dotyk-twojej-nocy-p-3412.html

OPIS: Zabójca Chinatsu przez przypadek pomógł Kasumiemu, który padł ofiarą kradzieży torby. Mężczyzna rozpoznał w nim chłopca, który wyciągnął do niego rękę w chwili, gdy na jego oczach zginął starszy brat. Przez zupełny zbieg okoliczności zabójca ponownie spotkał się ze swoim przeznaczeniem. Kiedy usłyszał, że Kasumi jest niewidomy, nie chciał zostawić go samego, chociaż wiedział, że nie powinien się do niego zbliżać. Odległość, która ich dzieliła, coraz bardziej zaczęła się zmniejszać...

Historia wybawienia pogrążonych w ciemności dwóch ludzi, którzy nawzajem roztapiają swoją samotność.
Brzmi nawet ciekawie. Chyba wezmę.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » śr maja 31, 2023 5:31 pm

Biorę na pewno. Jedna z lepszych jednotomowek jakie sie ostatnio pojawiły na japońskim rynku.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Thoreline » śr maja 31, 2023 6:40 pm

Mało zrozumiały dla mnie opis. Zabójca na wolności? Jednotonówek yaoi i tak nie biorę :angel: .

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » śr maja 31, 2023 7:05 pm

Thoreline pisze:
śr maja 31, 2023 6:40 pm
Zabójca na wolności
Takie rzeczy dzieją się nawet w prawdziwym świecie.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: lexis » śr maja 31, 2023 9:52 pm

Ładne... Pewnie wezmę na jakiejś promocji, a o te u Dango łatwo :angel:

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gokiburi » śr maja 31, 2023 11:52 pm

Nie znam, wezmę.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » czw cze 01, 2023 1:34 am

Yuriko pisze:
śr maja 31, 2023 5:31 pm
Biorę na pewno. Jedna z lepszych jednotomowek jakie sie ostatnio pojawiły na japońskim rynku.
Zgadzam się, ta manga jest warta uwagi i to tysiąckrotnej, dlatego też ją na pewno zakupię :)
Co prawda tłumaczenie tytułu mi się zupełnie nie podoba, możnaby to zrobić ładniej, ale okładka jest przepiękna :oops: Mam nadzieję, że w środku manga przetłumaczona jest lepiej, chociaż mam obawy...

Kreska w mandze jest fenomenalna i mam wrażenie, że Dango idzie teraz w tym kierunku, żeby dobierać tytuły na które rzeczywiście przyjemnie się patrzy. Do tego fabuła to jest czyste złoto, coś tak pięknego, że lałem łzy jak głupi mimo, iż nie jedno w życiu widziałem.
Naprawdę, ta manga może człowieka rozmiękczyć i słowo "czyste" nabiera w tym kontekście jeszcze większego znaczenia. Kasumi jest tutaj bowiem takim synonimem czystości, a Chinatsu tym, który tkwi w szlamie i próbuje się z niego wydostać. Czy mu się uda, to musicie sami przeczytać :wink:
Yuriko pisze:
śr maja 31, 2023 7:05 pm
Thoreline pisze:
śr maja 31, 2023 6:40 pm
Zabójca na wolności
Takie rzeczy dzieją się nawet w prawdziwym świecie.
W prawdziwym świecie to nie wiem, ale na filmach płatni mordercy zawsze są nieuchwytni, bo inaczej nie mogliby być w takim fachu 8-)
Btw, tutaj spoiler:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Tequilka » czw cze 01, 2023 12:40 pm

Kurczę, tak chwalicie tą mangę, że aż sama się na nią skuszę :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » czw cze 01, 2023 1:14 pm

Ja z kolei chyba sobie daruję. Zerknęłam na skany i kreska rzeczywiście jest piękna ale opis mnie nie zachęca. Zapowiada coś przedramatyzowanego. Lubię dramaty ale bez przesadyzmu.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » pt cze 02, 2023 8:33 am

BL, więc sobie daruję.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » pt cze 02, 2023 3:26 pm

Łajza pisze:
pt cze 02, 2023 8:33 am
BL, więc sobie daruję.
+1

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łukasz.T » pt cze 02, 2023 4:44 pm

BL, więc sobie odpuszczam.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » pt cze 02, 2023 5:52 pm

ninna pisze:
czw cze 01, 2023 1:14 pm
Ja z kolei chyba sobie daruję. Zerknęłam na skany i kreska rzeczywiście jest piękna ale opis mnie nie zachęca. Zapowiada coś przedramatyzowanego. Lubię dramaty ale bez przesadyzmu.
Manga nie jest przedramatyzowana, uwierz mi :wink:
Chociaż moja reakcja była identyczna jak Twoja, kiedy zetknąłem się z tym tytułem. Dopiero kiedy znalazłem spoiler zakończenia (ktoś był miły napisać XD), to zdecydowałem się przeczytać i cieszę się, że to zrobiłem. Historia jest naprawdę wzruszająca i daje do myślenia.
Ja naprawdę nie lubię bardzo depresyjnych klimatów i ten tytuł taki nie jest.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gokiburi » ndz cze 04, 2023 11:10 pm

BL więc bierę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości