Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » sob lut 26, 2022 9:09 pm

Yuriko pisze:
sob lut 26, 2022 8:12 pm
I dobrze.
Przynajmniej mamy jasność z jakim poziomem myślenia mam do czynienia :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » sob lut 26, 2022 10:27 pm

Kolejne średniaki, sądząc po opisach. Nic dla mnie.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » sob lut 26, 2022 10:40 pm

Archerito, to rozumiem że WOŚP też nie popierasz? :wink:

Ja jestem chyba za stary, bo mnie ta sytuacja z Dango trochę bawi. Widać, że dziewczyny są niedoświadczone, dajmy im trochę luzu.
Fajnie, że chcą zrobić coś dobrego, chociaż faktycznie, teraz szczere intencje od nich wyglądają mało wiarygodnie.

Jak będę miał pieniądze i możliwość, to kupie zapowiedziane mangi.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » sob lut 26, 2022 10:55 pm

Koichi pisze:
sob lut 26, 2022 10:40 pm
Archerito, to rozumiem że WOŚP też nie popierasz?
Szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem co ma jedno do drugiego.
Koichi pisze:
sob lut 26, 2022 10:40 pm
Widać, że dziewczyny są niedoświadczone, dajmy im trochę luzu.
Może najpierw niech one same dadzą sobie troszkę luzu. Jak wrzucają petardy do szamba to niech się nie dziwią, że dostały gównem w twarz. Sorki ale ich "niedoświadczenie" mało mnie interesuje...to nie przedszkole. Bez obrazy ale jak dla mnie to jest tłumaczenie na poziomie Wersow, która zaj***ła logo jakiemuś zagranicznemu rysownikowi xD
Koichi pisze:
sob lut 26, 2022 10:40 pm
szczere intencje
Tia...
Koichi pisze:
sob lut 26, 2022 10:40 pm
wyglądają mało wiarygodnie
Bo nie są wiarygodne...to zwykły marketing i tyle.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » sob lut 26, 2022 11:14 pm

Archerito pisze:
sob lut 26, 2022 10:55 pm
Koichi pisze:
sob lut 26, 2022 10:40 pm
Archerito, to rozumiem że WOŚP też nie popierasz?
Szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem co ma jedno do drugiego.
To co napisałeś:

"...dla mnie kontekst ma ogromne znaczenie. Idąc tym tokiem rozumowania możesz opędzlować 10 staruszek z emerytury ale wystarczy, że część oddasz na sierociniec i już jest spoko...tematu nie było."

Skojarzyło mi się z Owsiakiem i jego działalnością, więc pomyślałem, że może jego inicjatywy też nie popierasz.

Coprawda Klusek nie podejrzewam aż o taki poziom perfidności, ale kto wie, jak rozwiną się w przyszłości? :roll:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » sob lut 26, 2022 11:28 pm

Koichi pisze:
sob lut 26, 2022 11:14 pm
Skojarzyło mi się z Owsiakiem i jego działalnością, więc pomyślałem, że może jego inicjatywy też nie popierasz.
Tutaj niestety musisz mi wybaczyć ignorancję ale chyba do końca nie rozumiem w czym jest rzecz. I na dobrą sprawę myślę, że to nie są przemyślenia pasujące do tematu Dango. Oczywiście jeśli masz życzenie poznać moją opinię na temat WOŚP to zapraszam na priv :)

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: yikkimy » ndz lut 27, 2022 2:34 pm

BL..BL...BL.. czyli nie dla mnie :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 27, 2022 7:17 pm

Widzę, że ogłoszenia Dango #nikogo. Cóż... przyłączam się :P

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gokiburi » ndz lut 27, 2022 7:26 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz lut 27, 2022 7:17 pm
Widzę, że ogłoszenia Dango #nikogo. Cóż... przyłączam się :P
Akurat mnie :P
jak wszystkie BL

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » ndz lut 27, 2022 7:35 pm

Gokiburi pisze:
ndz lut 27, 2022 7:26 pm
Akurat mnie
Mnie również interesują :D

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » ndz lut 27, 2022 7:38 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz lut 27, 2022 7:17 pm
Widzę, że ogłoszenia Dango #nikogo. Cóż... przyłączam się
Przyłączam się oczywiście do zainteresowania zapowiedzią Dango - #nikogo

A do tego #gdziemojpozew #cenzurawieczniezywa #dozywociezazakladke

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » ndz lut 27, 2022 8:40 pm

Idźcie z tym hejtem gdzie indziej. Serio.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » ndz lut 27, 2022 9:12 pm

Koichi pisze:
ndz lut 27, 2022 8:40 pm
hejtem
Hejt...słowo klucz na każdą wypowiedź, która komuś nie pasuje :D

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: neiki » ndz lut 27, 2022 9:12 pm

Te jednotomówki BL z ostatnich kilku zapowiedzi Dango już mi się tak zlewają, że mogliby zapowiedzieć ich jeszcze drugie tyle a i tak nie zwróciłabym uwagi, że to coś nowego :lol:

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Tequilka » pn lut 28, 2022 12:26 am

Spadające kwiaty, płynące gwiazdy bardzo podoba mi się okładka, ale niestety na tym się kończy. Dla mnie nic.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 359
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » sob mar 12, 2022 2:50 pm

Kolejne BL. Portfel odpocznie, bo nawet z drugiej ręki nie kupię.

Co do tych wszystkich akcji na rzecz wsparcia mieszkańców Ukrainy mam tylko jedno zastrzeżenie - z jakiegoś względu ofiarowywana kwota jest tak niska, żeby wydawnictwo jej braku nie odczuło. I to mnie mierzi, bo taka forma pomocy polega na tym, że dzielimy się czymś, co nam zbywa, a ofiarowaną kwotę odrobimy dwukrotnie, bo wszyscy się rzucą, żeby pomagać, zamawiając w naszym sklepie. Dokładnie w ten sam sposób zarabiają firmy produkujące gadżety na tzw. Pride Month: "Popatrzcie, jacy jesteśmy hojni, dobrzy i tolerancyjni, a tak naprawdę to tylko gość postawiony wyżej obliczył sobie w excelu, że nam się to opłaci". Nie twierdzę, że Dango nie chce szczerze pomóc ofiarom wojny i zgadzam się, że każda złotówka jest tutaj na wagę złota, ale prawda jest taka, że od siebie nie będą musieli nic praktycznie dać. Dla mnie to niestety nie ociepla ich wizerunku (a na tym też im zapewne zależy). Myślę, że jeśli rzeczywiście chce się pomóc, to lepiej zrezygnować z jednej mangi i za te 25 zł kupić produkty żywnościowe i zostawić w wózku w markecie albo przekazać tę kwotę fundacji, która rzeczywiście przekaże całość na rzecz potrzebujących.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » sob mar 12, 2022 3:45 pm

Łajza, według mnie liczy się fakt pomocy. Też nie lubię Dango i nie przeczę, że być może na pomoc "zrzucili się" czytelnicy ale i tak dobrze, że jakąś kwotę przelano. Nie wiem, jakie są możliwości finansowe Dango, może wychodzą na zero/wolą inwestować w coś innego/etc. Na pewno nie mogą sobie pozwolić na przekazanie takiej kwoty jak Waneko.

Jeszcze co do tego, że wydawnictwo "nie odczuło" braku pieniędzy, które przekazało na cel charytatywny: sama w najbliższych dniach chcę przelać pieniądze na pomoc naszym sąsiadom. Ale sorry - nie przeleję całej wypłaty i nie będę cały miesiąc głodować. Przekażę kwotę, jaką najmniej "odczuję". Według mnie pomagać też trzeba z głową, a nie oddać wszystko co się ma.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 359
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » sob mar 12, 2022 4:08 pm

ninna, ale jest różnica między oddaniem całej wypłaty, a nie przekazaniem niczego. Dango na tej całej akcji zarobi zapewne o wiele więcej niż przekaże, więc opłaca im się zrezygnować z malutkiej części zysków i opakować to w ładny papierek wsparcia potrzebujących. Gdyby napisali, że przekażą konkretną kwotę, to wyglądałoby to dla mnie uczciwiej, nawet gdyby to była niewielka kwota.

Podobny uraz mam do fundacji, które pomagają na zasadzie "Oddaj nam swoje stare ubrania, my je sprzedamy i 99% zysku wsadzimy sobie w kieszeń, a 1% oddamy na chore dzieci. Jesteśmy bohaterami!".

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » sob mar 12, 2022 6:01 pm

Łajza pisze:
sob mar 12, 2022 4:08 pm
Podobny uraz mam do fundacji, które pomagają na zasadzie "Oddaj nam swoje stare ubrania, my je sprzedamy i 99% zysku wsadzimy sobie w kieszeń, a 1% oddamy na chore dzieci. Jesteśmy bohaterami!
A niestety w większości tak to działa. Chociażby przytoczony przeze mnie przykład #dzienszpilek. Tłumacz ludziom, a oni i tak naiwnie wierzą, że firmy robią te wszystkie akcje z DOBREGO SERDUSZKA. A prawda jest taka, że gdyby się cyferki w Excelu nie zgadzały to wszyscy tęczowi, Ukraińcy, matki z dziećmi czy kto tam inny jeszcze guzik by dostali, a nie pieniądze. Czy nie zastanawia Was dlaczego wszyscy dają akurat na Ukrainę skoro na całym świecie toczy się ponad 30 (!) konfliktów zbrojnych? Bo temat jest nośny...bo każdy o nim mówi. Dla mnie sprawa jest prosta...jeżeli ktoś FAKTYCZNIE chce coś zrobić dla drugiego człowieka z dobrego serca to nie wstawia o tym postów na FB.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » sob mar 12, 2022 6:29 pm

Prawda. Wszystkie fundacje działają w ten sposób, włącznie ze wspomnianym przeze mnie wcześniej WOŚP na czele. Ci ludzie zarabiają na ludzkim nieszczęściu i to grube pieniądze, ale w mediach pokazują się jako niemal święci. Nie powiedzą przecież publicznie, że większość kwoty, którą wpłacili z dobrego serca ciężko pracujący darczyńcy, zgarniają dla siebie, a na rzeczywisty cel pomocy przeznaczają niewielką część tych pieniędzy.

Pomysłu Dango nie będę oceniać, pomagają jak mogą, a pytania typu "a dlaczego tak mało?" uważam za mocno nie na miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości