Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » wt maja 10, 2022 10:53 am

Akiho pisze:
pn maja 09, 2022 11:48 pm
Coś mnie chyba ominęło jeżeli chodzi o prenumeraty od Dango, bo nieco zaskoczona byłam jak zobaczyłam cenę końcową za tomik. Podsumowując, totalnie nie opłaca się kupować prenumeraty bo w zasadzie musisz dopłacać do interesu który przekracza wartość mangi
Nom...i do tego możesz pójść siedzieć jeśli będziesz handlować dodatkami z ich mang, tak więc podwójne ryzyko xD

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Raegnorwi » wt maja 10, 2022 2:24 pm

Prawda, że średnio się uśmiecha płacić pełną cenę za tomik w prenumeracie + wysyłkę, zwykle zgarniam ich rzeczy z empiku albo dokładam do jakiegoś większego zamówienia.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Akiho » wt maja 10, 2022 10:05 pm

Archerito pisze:
wt maja 10, 2022 10:53 am
Nom...i do tego możesz pójść siedzieć jeśli będziesz handlować dodatkami z ich mang, tak więc podwójne ryzyko xD

A może to przykrywka właśnie do handlu dodatkami? By sobie zrekompensować dopłacanie wydawnictwu, handlując na czarnym rynku pocztówkami i zakładkami? A gdy cię złapią płacisz miliony za szkody na rzecz firmy? :lol: :lol: :lol: Taka wiesz gra w kotka i myszkę z wydawnictwem :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KAWAIILOVE » śr maja 11, 2022 2:19 pm

Archerito pisze:
wt maja 10, 2022 10:53 am
Akiho pisze:
pn maja 09, 2022 11:48 pm
Coś mnie chyba ominęło jeżeli chodzi o prenumeraty od Dango, bo nieco zaskoczona byłam jak zobaczyłam cenę końcową za tomik. Podsumowując, totalnie nie opłaca się kupować prenumeraty bo w zasadzie musisz dopłacać do interesu który przekracza wartość mangi
Nom...i do tego możesz pójść siedzieć jeśli będziesz handlować dodatkami z ich mang, tak więc podwójne ryzyko xD
Po grupkach na Facebooku widzę, że ludzie wystawiają od nich dodatki na sprzedaż i przez cały ten czas ani razu (może świeżo po akcji raz czy dwa) policja Dangowa nie ścigała winnego. :lol:

Coś słabo im to idzie, chyba że skończył już się papier na pozwy.
Ostatnio zmieniony śr maja 18, 2022 9:38 pm przez KAWAIILOVE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » śr maja 18, 2022 12:34 pm

Podnoszą ceny za tomiki, bo taki pozew w ilościach hurtowych dla kilkudziesięciu osób to nie jest wcale tania sprawa, muszą sobie jakoś odbić. :)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » sob maja 21, 2022 6:45 am

Łajza pisze:
śr maja 18, 2022 12:34 pm
Podnoszą ceny za tomiki, bo taki pozew w ilościach hurtowych dla kilkudziesięciu osób to nie jest wcale tania sprawa, muszą sobie jakoś odbić.
Ciekawe czy w ogóle będzie pozew...może od razu wynajmą ruską mafię, która będzie łamać kulasy niepokornym :D

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » sob maja 21, 2022 10:52 am

Oczywiście, że żadnego pozwu nie będzie. Zrobili z siebie pośmiewisko i teraz zapewne mają nadzieję, że tamten post ze straszeniem pozwami gdzieś się zakopie, zapomni, przyklepie i nikt już nie będzie pamiętał, a oni nadal będą mogli zwracać się do ludzi "kochani" i kreować siebie jako najbardziej sympatycznych w branży.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Akiho » sob maja 21, 2022 10:58 am

cóż nie zmienia faktu, że moim zdaniem to bardzo duży błąd każąc płacić za wysyłkę osobom które chcą kupić w przedsprzedaży i przekazać 100% zysków wydawnictwu. Chciałam kupić Blue Sky komplex cena 24,90 końcowa 30 zł :lol: Naprawdę, chciałam kupić kilka ich ostatnich zapowiedzi, ale ostatnio Dango i ich decyzje skutecznie odstraszają klienta więc będę po prostu kupować gdzie indziej
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » sob maja 21, 2022 12:35 pm

Akiho pisze:
sob maja 21, 2022 10:58 am
cóż nie zmienia faktu, że moim zdaniem to bardzo duży błąd każąc płacić za wysyłkę osobom które chcą kupić w przedsprzedaży i przekazać 100% zysków wydawnictwu. Chciałam kupić Blue Sky komplex cena 24,90 końcowa 30 zł :lol: Naprawdę, chciałam kupić kilka ich ostatnich zapowiedzi, ale ostatnio Dango i ich decyzje skutecznie odstraszają klienta więc będę po prostu kupować gdzie indziej
Zgadzam się. Nie tylko po premierze jest taniej, to jeszcze odpada ten nowy koszt wysyłki dla każdego tomika. Dlatego będę kupowała w przedsprzedaży tylko przy wyjątkowo ciekawych dodatkach (np. plakat), a resztę albo u nich przy akcji rabatowej albo po prostu dorzucę do zamówienia w innych sklepach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » ndz maja 22, 2022 10:10 am

^this. Imho lepiej poczekać do premiery i kupić interesujące nas tytuły zbiorczo na Gildii. Dodatki przecież i tak będzie można sobie dokupić. :wink:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 22, 2022 10:36 am

Z takim myśleniem, to nie będzie można dokupić :lol: bo nikt nie kupi prenumerat i dodatki pozostaną "na składzie" wydawnictwa. No a ono nie może nimi handlować. I to nie może-nie może, a nie nie może, ale jednak może :lol: Kurde, pokręcone to. Chyba, że właścicielka zacznie na boku sprzedawać jako osoba prywatna... Ciekawe jak na to sie zapatruje prawo... :lol: :mrgreen:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » ndz maja 22, 2022 10:42 am

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 22, 2022 10:36 am
Z takim myśleniem, to nie będzie można dokupić
Spokojnie...chętnych do golenia nie brakuje więc jeszcze długo będzie można na spokojnie kupić dodatki za grosze :)
Alexandrus888 pisze:
ndz maja 22, 2022 10:36 am
Chyba, że właścicielka zacznie na boku sprzedawać jako osoba prywatna... Ciekawe jak na to sie zapatruje prawo...
Gdyby sama sprzedawała to pewnie dość śliskie. Aczkolwiek ileż to wynająć słupa do handlowania dodatkami pod Empikiem czy inną Yattą? xD

Ja to się bardziej zastanawiam jak sama sobie wręczy pozew xD

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » ndz maja 22, 2022 10:59 am

Archerito, przynajmniej jakiś pozew by był i mogliby zamknąć usta nam, hejterom. :D

No i pamiętajcie, że robicie wszystko na własną odpowiedzialność. Kupując z drugiej ręki karteczki, zakładki i notesiki o wartości kilku groszy na zawsze już wkraczacie na drogę bandyctwa i wydawnictwo dopilnuje, byście spędzili resztę życia za kratkami. Takich degeneratów to nawet nie warto resocjalizować, więc pewnie od razu będzie dożywocie.

Będzie jak na tym memie:

Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » ndz maja 22, 2022 11:01 am

Łajza pisze:
ndz maja 22, 2022 10:59 am
Będzie jak na tym memie:
O BOSZ...kradnę i wrzucam na profil Dango przy najbliższej sprzyjającej temu tematowi okazji :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 22, 2022 11:05 am

Ale ci "chętni do golenia" to raczej turbofani kluska, a ci im wierzą i idą za polityką "dilujesz - odsiadujesz" :P
Ja mogę robić za słupa, będę brał z każdego wzoru na użytek własny i potrącał 10% od sprzedaży :twisted:

Łajza, kupować wolno. Sprzedaż jest zakazana. To jak z piractwem i dragami.
Kurde, wychodzi na to, że dodatki są jak narkotyki XD

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » ndz maja 22, 2022 11:12 am

Łajza pisze:
ndz maja 22, 2022 10:59 am
Będzie jak na tym memie:
Okazja napatoczyła się szybciej niż myślałem xD
Alexandrus888 pisze:
ndz maja 22, 2022 11:05 am
Ja mogę robić za słupa, będę brał z każdego wzoru na użytek własny i potrącał 10% od sprzedaży
Diler Dango: "Kierowniku, kierownik podejdzie. Może zakładeczkę spod płaszczyka?"

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 22, 2022 11:25 am

Będę stał w prochowcu, z kapeluszem mocno wciśniętym na głowę z ciemnymi pinglami. Koniecznie w szaliku. W środku lata. Aktóweczka przyczepiona do nadgarstka kajdankami: "A może towar specjalny? Archiwalna pocztóweczka Marcowego lwa - nerwowo się rozglądam, wyciągam z rękawa kartonik dłonią w czarnej skórzanej rękawiczne. Pottykam go sobie pod nos i mocno zaciągam - daje po gałach, że aż będziesz mieć flashback'i z lektury... Tanio. 20 złociszczy i ten antyk może być twój. Tylko się psom nie wygadaj skąd masz. Jakby co strugaj głupa, żeś frajer i loser, i kupiłeś preorder" :twisted:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Archerito » ndz maja 22, 2022 11:31 am

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 22, 2022 11:25 am
Jakby co strugaj głupa, żeś frajer i loser, i kupiłeś preorder"
Hahaha co Ty ćpiesz człowieku :D Chyba to sobie wydrukuję oprawię w ramkę i wyślę na adres wydawnictwa :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 22, 2022 11:33 am

Jak to co? Dodatki ćpam... :lol:

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » ndz maja 22, 2022 11:39 am

Alexandrus888, wcale bym się nie zdziwiła, jakby przy takiej znajomości prawa Dango chciało przy okazji pozywać też kupujących jako współwinnych popełnienia zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości