Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz kwie 23, 2023 6:45 pm

Wieść gminna niesie, że na Pyrkonie jest jakiś przypał w kwestii małych wystawców...

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: k.x. » ndz kwie 23, 2023 8:04 pm

Tłumaczenie, jak każda inna wymówka u Dango...
Alexandrus888 pisze:
ndz kwie 23, 2023 6:45 pm
Wieść gminna niesie, że na Pyrkonie jest jakiś przypał w kwestii małych wystawców...
O nie :( mali wystawcy to moja ulubiona część Pyrkonu...
Teraz trzeba przekopać internet, żeby wybadać co to za zamieszanie...
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1241
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mr.Chiquita » ndz kwie 23, 2023 11:02 pm

Łajza pisze:
ndz kwie 23, 2023 6:21 pm
Ale wydawnictwo nie składa się chyba przecież z jednej tylko osoby. Jak dla mnie trochę dziwne to tłumaczenie.
Ależ Dango składa się głównie z jednej osoby. Która siedzibę firmy ma w swoim domu (a raczej bloku, co widać po mapach Google), a z resztą kontaktuje się głównie online, bo mieszkają w innych rejonach Polski. Co przyznała przecież w ostatnim Q&A. Lecą na strasznej prowizorce, która generuje im wiele problemów.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pn kwie 24, 2023 2:35 am

Mr.Chiquita pisze:
ndz kwie 23, 2023 11:02 pm
Lecą na strasznej prowizorce, która generuje im wiele problemów.
W przypadku Dango, utrzymanie biura też byłoby problematyczne. Jeśli ich tytuły nie generują takich zysków jakie powinny być, to ja się nie dziwię, że wszyscy z Dango są rozsiani po Polsce. A pieniądze to i tak tylko wierzchołek góry lodowej.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: MonsterBebe » pn kwie 24, 2023 11:20 am

Utrzymanie lub nie biura to w przypadku Dango chyba najmniejszy z problemów. Chodzi raczej o prowizorkę organizacyjną dotyczącą każdego aspektu prowadzenia działalności wydawniczej.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pn kwie 24, 2023 12:25 pm

Prowadzenie działalności hobbystycznie robi swoje.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KAWAIILOVE » wt kwie 25, 2023 3:24 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz kwie 23, 2023 6:45 pm
Wieść gminna niesie, że na Pyrkonie jest jakiś przypał w kwestii małych wystawców...
Ano, prawda. Co mniejsi artyści wspominali, że Pyrkon robi im problem o sprzedaż fanartów i nie chce przyjmować ich zgłoszeń o stoiska.
Śmieszny fakt - ten sam Pyrkon nie robi problemu, żeby inni, więksi wystawcy stali i sprzedawali merch z Aliexpress w całości pokradzionymi designami czy rysunkami, zarówno oficjalnymi i fanowskimi.
W zeszłym roku stało parę takich gdzie wszystko mieli od Ali, a torby-nispodzanki na które ludzie się rzucili i chodziły po ogromnie zawyżonych kwotach to był dla mnie największy ubaw oraz zażenowanie w tym samym czasie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: miaka88 » śr kwie 26, 2023 3:34 pm

KAWAIILOVE pisze:
wt kwie 25, 2023 3:24 pm
W zeszłym roku stało parę takich gdzie wszystko mieli od Ali, a torby-nispodzanki na które ludzie się rzucili i chodziły po ogromnie zawyżonych kwotach to był dla mnie największy ubaw oraz zażenowanie w tym samym czasie.
Chodzi o te papierowe białe torby z tytułem danej serii? Co tam dają? Bo tyle razy widziałam ale szkoda było mi na to kasy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Tequilka » śr kwie 26, 2023 4:38 pm

miaka88, przeważnie kubek, podkładka pod kubek albo pod myszkę. Jakieś naklejki / breloczek / przypinka.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » śr kwie 26, 2023 6:51 pm

Widać kasa przesłania zdrowy rozsądek i jak w grę wchodzi duży wystawca, to organizatora już nie obchodzi, co oferuje. Innego wytłumaczenia tutaj nie widzę.

Co do Dango, to o ile rozumiem, że może ich być nie stać na opłacenie biura, o tyle nie wiem, czy nie taniej i efektywniej byłoby zatrudnić osoby z tego samego miasta. Przecież pracodawca musi zapewnić sprzęt do pracy zdalnej, teraz jeszcze wszedł dodatek za Internet. A gdyby to była osoba na miejscu, to mogłaby pracować z siedziby firmy i pomagać również np. w kwestiach logistycznych i ogarniać dodatkowo np. wysyłkę zamówień. Jak dla mnie dziwna decyzja, ale może po prostu się nie znam.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » śr kwie 26, 2023 6:57 pm

Martyna mieszka w pipidówie. Z tego co pamiętam. Raczej nie znajdzie na miejscu specjalistów chętnych do pracy przy tak dziwnym przedmiocie jak manga.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » śr kwie 26, 2023 7:19 pm

Wydaje mi się, że miłośnicy mangi mieszkają nie tylko w dużych miastach. Tacy ze wsi czy małych miasteczek z pocałowaniem ręki wzięliby taką pracę nawet za najniższą. No ale to tylko gdybanie, niech każdy prowadzi swój biznes, jak chce.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » śr kwie 26, 2023 9:32 pm

Łajza pisze:
śr kwie 26, 2023 6:51 pm
to mogłaby pracować z siedziby firmy
Ich siedziba to byłoby mieszkanie Martyny xD
Łajza pisze:
śr kwie 26, 2023 7:19 pm
Wydaje mi się, że miłośnicy mangi mieszkają nie tylko w dużych miastach.
Może i nie, ale nie każdy jest tłumaczem, grafikiem, czy redaktorem, a nawet jeśli ktoś jest, to nie jest pewne, że byłby dobrym pracownikiem. Nie popieram tego jak wygląda Dango, ale wolę już tak, niż żeby ktoś mi tłumaczył mangi na odwal się lub z pomocą tłumacza google, albo ze skanów xD

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KAWAIILOVE » śr kwie 26, 2023 9:55 pm

miaka88 pisze:
śr kwie 26, 2023 3:34 pm
KAWAIILOVE pisze:
wt kwie 25, 2023 3:24 pm
W zeszłym roku stało parę takich gdzie wszystko mieli od Ali, a torby-nispodzanki na które ludzie się rzucili i chodziły po ogromnie zawyżonych kwotach to był dla mnie największy ubaw oraz zażenowanie w tym samym czasie.
Chodzi o te papierowe białe torby z tytułem danej serii? Co tam dają? Bo tyle razy widziałam ale szkoda było mi na to kasy.
Nie tylko. Na Pyrkonie było jedno stoisko wyłącznie z torbami ale nie białymi tylko z widocznymi grafikami. Torby duże i szerokie, na pierwszy rzut oka było widać, że z grafikami ukradzionymi z internetu i tak jak wspomniała Tequilka, taka zawartość była tych toreb z tego co widziałam po relacjach czy tym jak ludzie je otwierali na miejscu.

Tu zdjęcie, które mi się udało znaleźć jak one wyglądały:
FB_IMG_1682538964647.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » czw kwie 27, 2023 11:30 pm

Yuriko pisze:
pn kwie 24, 2023 12:25 pm
Prowadzenie działalności hobbystycznie robi swoje.
Jak okrutnie XD

Ale prawda, nieciekawie wygląda sytuacja Dango. Intuicja mi chyba dobrze podpowiedziała, że mają spore kłopoty. Mam nadzieję, że ze zdrowiem się u Martyny unormuje i wszystko będzie ok, ale co do dalszej działalności wydawnictwa, to niestety czarno widzę.

Łajza pisze:
śr kwie 26, 2023 7:19 pm
Wydaje mi się, że miłośnicy mangi mieszkają nie tylko w dużych miastach. Tacy ze wsi czy małych miasteczek z pocałowaniem ręki wzięliby taką pracę nawet za najniższą. No ale to tylko gdybanie, niech każdy prowadzi swój biznes, jak chce.
Wydaje Ci się. Młodzi dzisiaj nie chcą pracować za najniższą, wolą zostać influencerami XD

Poza tym już widzę ten tłum chętnych do pracy przy mangach z których większość to gejoza :P

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » sob kwie 29, 2023 2:14 pm

Koichi, przecież yaoi to chyba najlepiej sprzedające się mangi w Polsce, serio wydaje Ci się, że na wsiach czy w miastach powiatowych nie ma nastolatek/studentek, które kochają yaoi i chętnie przygarną pracę przy gejozie nawet za najniższą na zleceniu? Przecież wiele młodych osób sobie dorabia, mieszkając z rodzicami. Wiadomo też, że za najniższą nie zatrudnisz specjalisty w żadnej dziedzinie, a jeśli wydawnictwa nie stać nawet na biuro, to tym bardziej pasowałaby mi opcja ze studentami.

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: sano2 » sob kwie 29, 2023 5:21 pm

Najlepiej sprzedające się mangi to shouneny i seineny. W top 5 na Gildii zawsze są serie typu Kimetsu no Yaiba, Tokyo Revengers, Chainsaw Man, czasem znajdzie się jakieś yuri albo mangi od Hanami i Akumy. Jeszcze nigdy nie widziałem by jakieś yaoi było w topce. Z resztą Dango wydając same yaoice samo ucina sobie grono potencjalnych klientów, bo prawie żaden facet i tak tego nie kupi, a ze zwyczajnych serii mają bardzo mały wybór.
Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 337
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: lexis » sob kwie 29, 2023 5:33 pm

Z tego co pamiętam, to przedstawiciele wydawnictw kiedyś mówili, że yaoi nie sprzedają się jakoś wybitnie dobrze, ale z reguły nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Ot, umiarkowany, ale stabilny zysk. Przy czym mowa tu bardziej o jednotomówkach, bo dłuższe yaoi sprzedają się gorzej (Prawdziwa Bestia to chyba najgorzej sprzedająca się manga Dango).

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łajza » sob kwie 29, 2023 6:18 pm

Ok, dzięki za wyjaśnienie. W sumie chyba najtrafniej ubrać to w słowa, że najbardziej opłaca się wydawanie najpopularniejszych serii, ale tutaj niestety małemu wydawnictwu zapewne bardzo trudno o licencję. Stąd może próba ratowania się mangami yaoi.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » ndz kwie 30, 2023 12:02 am

Ja myślę, że Martyna od początku miała taki biznesplan, żeby wydawać tylko yaoi, a inne gatunki to tak tylko, żeby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, bo tak jak ktoś wyżej wspomniał: prawie żaden facet nie kupi BL-ki.
Te parę lat temu, to i może był dobry pomysł na biznes, bo yaoi wtedy to było coś nowego, a tytuły takie jak Rouge, Czerwień i czerń, czy Zakochany we śnie, krążyły po necie nielegalnie przetłumaczone i miały już grono swoich fanów. Ale wtedy to była garstka tych mang, w porównaniu do tego jaka ilość na rynku jest teraz. Obecnie to już nie są setki, a tysiące tytułów, jeśli policzyć japońskie i dodatkowo koreańskie oraz chińskie prace, z których można wybierać. A z takiej ilości to już coraz trudniej wyłuskać coś, co zainteresuje potencjalną klientelę i nie zniknie gdzieś w stosie przeciętnych tytułów na wystawie w księgarni.
I to niestety chyba zaczyna być widać. Boom na yaoi powoli zaczyna mijać, już nie ma tego szaleństwa, że kupuje się każdą wydaną BL-kę.
A druga kwestia to, że mangi drożeją, co też może zniechęcać do zakupu.
Dango miało możliwość rozwoju biznesu przez te osiem lat, ale nie udało im się, z różnych przyczyn. A teraz to już chyba za późno, bo nikt ich już nie traktuje poważnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości