Usłyszeć ciepło słońca

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » wt sie 18, 2020 9:49 pm

Monsterlight pisze:
wt sie 18, 2020 9:15 pm
Fajnie będzie wreszcie poznać zakończenie
No ale wiesz, że to zakończenie Limitu, ale seria dalej będzie trwać.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Monsterlight » wt sie 18, 2020 10:00 pm

Yuriko pisze:
wt sie 18, 2020 9:49 pm
Monsterlight pisze:
wt sie 18, 2020 9:15 pm
Fajnie będzie wreszcie poznać zakończenie
No ale wiesz, że to zakończenie Limitu, ale seria dalej będzie trwać.
Wiem. Chodziło mi bardziej o zakończenie tego konkretnego wątku. A kontynuacja w formie tomikowej raczej prędko u nas nie wyjdzie.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Meliona » czw gru 10, 2020 12:31 pm

Zaczęła ukazywać się następna seria:
Manga Mogura pisze:"I can hear the Sunspot" by Fumino Yuki will start a new arc in the upcoming Canna issue 75 titled "Hidamari ga kikoeru - Shunkashuutou"
► Pokaż Spoiler
A komu to potrzebne? A dlaczego? :lol:

Tak naprawdę jestem ciekawa, jak autorka poradzi sobie, kiedy bohaterowie w końcu są w "prawdziwym" związku, bo mam wrażenie, że wstydzi się/nie potrafi/nie chce rysować scen BL.
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: KAWAIILOVE » czw gru 10, 2020 12:38 pm

Oj, oj. Ktoś już czytał i podzieli się czy w końcu jest coś nowego czy nadal relacja panów to drama? :lol:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Meliona » czw gru 10, 2020 12:46 pm

Nikt jeszcze nie czytał, bo ten magazyn jeszcze nie wyszedł. A zanim ktoś przetłumaczy, to hoho (no, są ludzie, którzy znają japoński xD).
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » czw gru 10, 2020 1:35 pm

Znając poprzednie tomy, to pewnie drama będzie jak nic. Ale bardziej niż ta seria, to interesuje mnie side story "Mushoku Toumei".

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: ninna » czw gru 10, 2020 4:41 pm

Ja po totalnym "wymęczeniu" "Limitu" podziękuję za kolejną kontynuację :roll:. Przed lekturą trzeciego tomu powtórzyłam sobie wszystkie poprzednie. Tylko pierwszy czytałam z prawdziwą przyjemnością. Też mam wrażenie, że autorka nie umie w BL...

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: KAWAIILOVE » czw gru 10, 2020 5:10 pm

ninna pisze:
czw gru 10, 2020 4:41 pm
Ja po totalnym "wymęczeniu" "Limitu" podziękuję za kolejną kontynuację :roll:. Przed lekturą trzeciego tomu powtórzyłam sobie wszystkie poprzednie. Tylko pierwszy czytałam z prawdziwą przyjemnością. Też mam wrażenie, że autorka nie umie w BL...
Znasz historię tytułu? Autorka od początku nie chciała, żeby to było yaoi tylko coś ala obyczajówka. Że nikt nie chciał mangi wydać to poszła do wydawnictwa od yaoi, a tam no - raczej powinna była wiedzieć na co się pisze. :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: ninna » czw gru 10, 2020 5:18 pm

KAWAIILOVE, tak, czytałam w którejś notce odautorskiej, że autorka była zdziwiona, iż publikuje w czasopiśmie specjalizującym się w BL. Ale tu już nawet nie chodzi o kwestię BL. W pierwszym tomie jest tego dosłownie odrobina (wręcz tylko zasygnalizowane), a jest on świetnym tytułem obyczajowym. Niestety, pozostałe tomiki to według mnie równia pochyła, są nudne, przegadane i męczące. Nie sprawdzają się ani jako BL, ani jako obyczajówki.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » czw gru 10, 2020 6:22 pm

KAWAIILOVE pisze:
czw gru 10, 2020 5:10 pm
raczej powinna była wiedzieć na co się pisze
Wiedziała na co się pisze, ale nie ona chciała ciągnąc serię na siłę, tylko wydawnictwo.
Ale Dango pisało, że podobno ta najnowsza część "Cztery pory roku", to ma być już naprawdę takie BL, w sensie różne sceny jajoistyczne.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Monsterlight » pn lut 22, 2021 11:43 am

(Starałam się pisać ogólnikami, więc raczej nie ma tu spoilerów, chyba że ktoś jest bardzo przeczulony to może niech lepiej nie czyta.)

Wczoraj przeczytałam wreszcie ostatni tom Limitu, który od września czekał na półce xd Wiem, że wielu osobom przestała się podobać ta manga, ale ja jestem zadowolona z tego, jak potoczyła się historia. Co prawda Taichi ma trochę Syndrom Onodery i relacja chłopców rozwija się baardzo powoli, ale to jest taki właśnie typ mangi i jakoś strasznie mi to nie przeszkadza. Fajnie też, że bracia dostali trochę stron i mogliśmy ich lepiej poznać. Niestety nie pamiętam ich imion, ale ten starszy mógłby dostać jakiś swój spinoff :twisted: Scena finałowa z ponownym spotkaniem Taichiego i Koheia wyszła super, normalnie prawie się łezka w oku zakręciła :P Rozdział bonusowy taki sobie, można to było zrobić lepiej, ale nie był najgorszy. Mam nadzieję, że Dango jest zadowolone ze sprzedaży tego tytułu, bo bardzo chętnie przeczytałabym kontynuację :) Ponoć autorka chce sprawić, żeby bohaterowie byli bardziej w sobie zakochani. Chociaż pewnie dalej to będzie tylko shounen-ai :roll: Ale tak czy inaczej lubię tę serię i nie mam jeszcze dość, tempo akcji w Sekaiichi Hatsukoi mnie zahartowało xD Czekam na więcej :D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Meliona » pn maja 03, 2021 8:13 pm

Okej, wyszły już dwa rozdziały kontynuacji. Nikt ich fanowsko nie tłumaczy, więc lipton, ALE znalazłam ciekawe info na twitterze autorki:
Tłumaczenie przez translator: If MUJI and happiness theory are sprinting and the limit is middle-distance running, the next spring, summer, autumn and winter edition is likely to be a full marathon, so it will be a long way to reach the goal, but I will do my best to finish the race anyway.
Link to twitta: https://twitter.com/fuminoyuki/status/1 ... 9570327552
Jeśli translator nie kłamie, to dla niej dwie pierwsze części-jednotomówki były sprintem, Limit był biegiem na średni dystans, a Wiosna Lato Jesień Zima będzie maratonem i będzie miała "długą drogę, żeby osiągnąć cel, ale da z siebie wszystko, żeby dobiec do mety".

Czyli... zamierza zrobić z tego tasiemca? O wow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » pn maja 03, 2021 10:24 pm

Jedynie co mnie pociesza to "but I will do my best to finish the race anyway.", reszta jest dla mnie trochę smutną wiadomością. Seria jest naprawdę spoko, przynajmniej na początku była, ale przez te ciągłe dramy zrobiła się meh.. Cóż, mam nadzieję, że nie będzie trwać to wiecznie i dożyję zakończenia.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » pt gru 03, 2021 8:43 pm

Okładka 1 tomu „cztery pory roku”
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Akiho » pt gru 03, 2021 10:00 pm

o, ładniutka :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Yuriko » pt mar 17, 2023 9:15 pm

Okładka 2 tomu „cztery pory roku”
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Usłyszeć ciepło słońca

Post autor: Monsterlight » pt mar 17, 2023 9:35 pm

Niech to się wreszcie skończy X D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości