Prawdziwa bestia

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Monsterlight » czw mar 18, 2021 5:02 pm

Kochani,
przed Wami okładka do kolejnego, już dziesiątego, tomu Prawdziwej bestii. Dodatkiem do przedsprzedaży jest pocztówka. 🙂
PREMIERA:
30.03.2021
Okładka:
► Pokaż Spoiler
Pocztówka:
► Pokaż Spoiler
💖
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Yuriko » czw mar 18, 2021 9:18 pm

Bardzo się cieszę, że Dango wyda ten tomik tak szybko :D Jeszcze trochę i nadgonimy Japonię.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Kocurzyca » czw mar 18, 2021 9:49 pm

Super :D Muszę nadrobić kilka tomików polskiego wydania, nie mogę się doczekać
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Monsterlight » czw mar 18, 2021 11:16 pm

Yuriko pisze:
czw mar 18, 2021 9:18 pm
Bardzo się cieszę, że Dango wyda ten tomik tak szybko
Podoba mi się to u nich. Nawet, jeśli któryś tom zaliczy obsuwę to w miarę możliwości i tak kolejne wychodzą zgodnie z planem :) Szkoda, że inne wydawnictwa nie robią podobnie.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Yuriko » pt mar 19, 2021 1:23 am

Monsterlight pisze:
czw mar 18, 2021 11:16 pm
Nawet, jeśli któryś tom zaliczy obsuwę
Mnie zaskakuje to, że Dango prawie nie ma żadnych obsuw, a często mają nawet tomiki przed daną premierą. W zeszłym roku pisali, że chcą jakaś liczbę tomików wydać w tym roku, a patrząc teraz, to może być ich nawet więcej, niż zakładali.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: usagisensei » pt mar 19, 2021 4:52 pm

Od dłuższego czasu dumam nad tą serią. Dobre toto? Do czego innego na naszym rynku ją przyrównać? Namówcie mnie :p
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Monsterlight » pt mar 19, 2021 5:26 pm

usagisensei pisze:
pt mar 19, 2021 4:52 pm
Od dłuższego czasu dumam nad tą serią. Dobre toto? Do czego innego na naszym rynku ją przyrównać? Namówcie mnie :p
Jak można się domyślić nie jest to nic super duper ambitnego z niesamowitą fabułą, a yakuza nie przypomina faktycznej yakuzy (a przynajmniej tak myślę, nie znam nikogo od nich osobiście :P ), jest po prostu, żeby być i stworzyć kontrast policjant-gangster, ale w sumie mimo wszystko podoba mi się to, jak autorce to wyszło :) Seria ma w zamyśle przede wszystkim bawić i jest naprawdę super, kiedy chcemy się odstresować albo poczytać coś lżejszego. Bohaterowie są bardzo sympatyczni, zarówno główna para, jak i postacie poboczne, jedynie matka bottoma mnie irytowała, ale nie ma jej jakoś dużo, więc jest to do przeżycia. Kreskę manga ma ładną, nie uświadczymy powykrzywianych potworków anatomicznych, jak na przykład w mangach Shungiku Nakamury :roll: i momentami jest mega urocza. W sumie nie wiem do czego innego można by tę mangę porównać, chyba nie ma nic w tym stylu u nas, a przynajmniej nie kojarzę :) Pierwszy tom podobał mi się najmniej, ale potem było o wiele lepiej i seria cały czas utrzymuje się na podobnym, dobrym poziomie. Ja polecam bardzo, ale wnioskując po kiepskiej sprzedaży nie każdemu Bestia podpasowała. Myślę, że jak przeczytasz powiedzmy 2 pierwsze tomy to będziesz już wiedzieć czy to coś dla ciebie, czy też lepiej sobie odpuścić.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Yuriko » pt mar 19, 2021 7:20 pm

Monsterlight pisze:
pt mar 19, 2021 5:26 pm
Seria ma w zamyśle przede wszystkim bawić
Za każdym razem, jak Aki mówi „Łysy”, to nie mogę przestać się śmiać xD

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Monsterlight » pt mar 19, 2021 7:26 pm

Yuriko pisze:
pt mar 19, 2021 7:20 pm
Monsterlight pisze:
pt mar 19, 2021 5:26 pm
Seria ma w zamyśle przede wszystkim bawić
Za każdym razem, jak Aki mówi „Łysy”, to nie mogę przestać się śmiać xD
Ja też XD I ogółem kocham wszystkie sceny z tą dwójką :lol:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Kocurzyca » pt mar 19, 2021 8:13 pm

usagisensei pisze:
pt mar 19, 2021 4:52 pm
Od dłuższego czasu dumam nad tą serią. Dobre toto? Do czego innego na naszym rynku ją przyrównać? Namówcie mnie :p
Jako wieloletnia fanka tej serii, i przez wieloletnia mam na myśli chyba od czasów jak miała ona tylko jakieś 2-3 tomy, to może coś z mojej strony.

Ta manga nie każdemu podpasuje, bo to komedia obyczajowa. Jest tam odrobina akcji czasem, zwłaszcza, że główni bohaterowie to policjant oraz syn głowy rodziny yakuzy. Ale są to jakieś drobne elementy. Praktycznie nie ma w niej dram ani jakiś tragicznych scen, wszystkie konflikty są rozwiązywane na przestrzeni rozdziału-dwóch bo ta manga nie jest o konfliktach, a o codziennym życiu tej pary i sytuacjach, w jakie wpadają.
Pierwsza sprawa, nie ma tutaj tego odwiecznego konfliktu "O NIE, LUBIĘ FACETÓW, CO ZA HORROR, KONIEC ŚWIATA, CO TERAZ" jak jest w niektórych seriach BL, tutaj obaj bohaterowie są bi i płeć w zasadzie nie gra żadnej roli, nie ma tego konfliktu pod tytułem "o nie, jesteś facetem, nie mogę z tobą chodzić :(" i płacz nad tym przez pięć tomów.
Bohaterowie schodzą się ze sobą już w pierwszym tomie (to serio nie jest żaden spoiler, to dosłownie początek mango) więc nie ma tu też takiego standardowego czym my jesteśmy, czym nie jesteśmy, co między nami jest??? tylko zaczynają się umawiać jak normalni ludzi :lol: pod pewnymi względami manga jest całkiem realistyczna i bohaterowie mają problemy które miałyby normalne pary i przechodzą powoli przez kolejne etapy związku. Wraz z trwaniem mangi powoli obserwujemy jak ich związek się rozwija od zwykłego umawiania się po poważny związek, poznawanie rodziny etc. Nie jest to tak bardzo oderwane od rzeczywistości jak przy wielu mangach BL.
Seria jest dosyć epizodyczna. W sensie jasne, ma ciągłość fabularną, jak najbardziej. Ale składa się głównie z pojedynczych historii które dostają 1-3 rozdziały na siebie i opowiadają o konkretnych sytuacjach z ich życia. Myślę, że do takiego formatu komedii obyczajowej to jak najbardziej pasuje.
Nie ma tu takich tropów jak "przez gwałt do miłości".
Obaj bohaterowie są sympatyczni i ja ich obu bardzo lubię. Mają obaj swoje wady i zalety, określony, konsekwentny charakter którego pani Kotetsuko się trzyma na przestrzeni mangi. Bardzo lubię kreację Uedy i czytanie o nim to dla mnie czysta przyjemność. That is some kind of a Neutral Good cop here. Aki jest uroczy i przezabawny i uwielbiam to jak nieokrzesany potrafi być :lol: Myślę, że oboje bardzo dobrze się uzupełniają. Drugo i trzecioplanowe postaci też są spoko i mają jakieś swoje zaznaczone charaktery. Później w historii pojawia się dodatkowa para poboczna.
No i, moim zdaniem, ta manga jest po prostu zabawna. Kwestia jest taka że ludzie mają różne poczucie humoru i jednych jeden typ humoru może bawić a innych nie. Więc jak komuś nie będzie odpowiadał humor pani Kotetsuko, zwłaszcza w tej serii, no to jest spora szansa że manga mu sie nie spodoba, bo ona polega głównie właśnie na 1) komedii 2) rozwoju relacji dwójki głównych bohaterów i wokół tych rzeczy ściśle się kręci. Ja mam ten problem że po prostu... czytałam już tę mangę tyle razy, zwłaszcza jakieś pierwsze 7 czy coś tomów, że zwyczajnie znam już wszystkie gagi i żarty na pamięć XDD
Chętnie odpowiem na wszystkie ewentualne pytania.


Ach. W mandze jest sporo scen seksu. Nie jest on jakiś graficzny czy coś, no ale jest go sporo.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Ame » sob mar 20, 2021 8:11 pm

Kurczę Kocurzyca, ty to potrafisz zachęcić do kupna.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: usagisensei » sob mar 20, 2021 9:28 pm

Kocurzyca pięknie dziękuję. Ostatnio mam niedosyt lekkich historii więc chyba zdecyduje się wziąć 1 tom na sprawdzenie. :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Kocurzyca » ndz mar 21, 2021 11:05 pm

usagisensei pisze:
sob mar 20, 2021 9:28 pm
Kocurzyca pięknie dziękuję. Ostatnio mam niedosyt lekkich historii więc chyba zdecyduje się wziąć 1 tom na sprawdzenie. :)
Nie ma sprawy :D chociaż pierwszy tom jest taki se moim zdaniem, to głównie przedstawienie bohaterów, ich relacji i wprowadzenie do historii. Chociaż może dawać jakieś wyobrażenie o poczuciu humoru autorki, więc może i być wyznacznikiem czy seria się spodoba czy nie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Kocurzyca » ndz mar 21, 2021 11:06 pm

Ame pisze:
sob mar 20, 2021 8:11 pm
Kurczę Kocurzyca, ty to potrafisz zachęcić do kupna.
Przepraszam za dwa posty pod rząd, ale nie zauważyłam drugiej wiadomości :(
A dziękuję :D lubię pisać krótkie analizy/recenzje/opisy serii, które czytam, więc polecam się na przyszłość!
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Monsterlight » czw mar 25, 2021 5:41 pm

Komuś też jeszcze nie dotarł 9 tom z preorderu? Zaczynam się martwić, że mi go Poczta zgubiła :?
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Matii » czw mar 25, 2021 10:10 pm

Monsterlight pisze:
czw mar 25, 2021 5:41 pm
Komuś też jeszcze nie dotarł 9 tom z preorderu? Zaczynam się martwić, że mi go Poczta zgubiła :?
Ja dostałem już w tamtym tygodniu. Ja bym już powoli się o niego martwił.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Monsterlight » pn mar 29, 2021 3:34 pm

Chyba trochę zapeszyłyśmy tym chwaleniem ich terminowości xd :(
FB Dango pisze:Już chciałyśmy pisać posta, że jutro wysyłka 10 tomu Bestii... Jednak musiałyśmy reklamować ten tom. 🙁
Drukarnia źle wkleiła kolorową stronę.
Jak tylko będziemy miały informację, na kiedy wydrukują poprawnie tomiki, od razu damy znać. 🙂
Przepraszamy za problem. 😣
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Yuriko » pn mar 29, 2021 3:56 pm

Wina drukarni, nie wydawnictwa. Szkoda, bo czekam mocno na tomik. Bardzo lubię wątek drugiego policjanta, a on chyba w tym tomie się zaczyna.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Kocurzyca » pn mar 29, 2021 3:58 pm

Yuriko pisze:
pn mar 29, 2021 3:56 pm
Wina drukarni, nie wydawnictwa. Szkoda, bo czekam mocno na tomik. Bardzo lubię wątek drugiego policjanta, a on chyba w tym tomie się zaczyna.
Ja też :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mokosz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 05, 2021 9:42 pm
Gender:
Status: Offline

Prawdziwa bestia

Post autor: Mokosz » pn kwie 05, 2021 10:04 pm

Ame pisze:
sob mar 20, 2021 8:11 pm
Kurczę Kocurzyca, ty to potrafisz zachęcić do kupna.
Potwierdzam. Przez długi czas wahałam się czy kupować tę serię. W końcu zamówiłam niedawno pięć tomów serii i jak na razie czekam na przesyłkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości