Staromodna babeczka

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Yuriko » pn paź 19, 2020 2:20 pm

Obrazek
Sen, pobudka, praca – tak wygląda codzienność 39-letniego Nozue, którego dotyka kryzys wieku średniego. Wszystkiemu bacznie się przygląda jego zaufany podwładny, 29-letni Togawa. Pewne drobne zdarzenie powoduje, że obaj trafiają do pełnej dziewczęcego śmiechu knajpy z naleśnikami. Wtedy Togawa, z myślą o swoim szefie, wpada na pomysł terapii przeciwstarzeniowej. Wspólne obiady, wspólne spędzanie weekendów, wspólne wypady w różne miejsca… Nozue zaczyna się zastanawiać, czy to normalne, by podwładny tak bardzo poświęcał wolny czas dla przełożonego…

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Koichi » pn paź 19, 2020 3:27 pm

Opis jest tak uroczy, że chcę to mieć bez zastanowienia :oops:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: ninna » pt lis 27, 2020 5:36 pm

Tomik już za mną i muszę powiedzieć, że lektura była przyjemna. Nie jest to nic odkrywczego. BL jakich wiele i jedyne, co tę mangę wyróżnia to wiek jednego z bohaterów. Ale czyta się dobrze i z zaciekawieniem obserwuje rozwój relacji między panami. Najlepsze było to, że przez prawie cały tomik wyraźnie widzimy ich wzajemną fascynację, której oni sami wydają się nie dostrzegać bądź są powstrzymywani przez "konwenanse". Jest tu wiele zagrań, jakie widziałam w wielu boys love ale nie zgrzytają mi one. Historia jest wiarygodna, a bohaterowie prawdziwi i dają się lubić. Aczkolwiek 39-latek mówiący o sobie per "starzec" mnie rozbawił :lol: (mam nadzieję, że to była z jego strony autoironia).

Standardowo mamy też bonus na końcu tomiku. Zawiera on to samo, co 99% takich bonusów. Nie ukrywam, że ich nie lubię ale przynajmniej czyta się je szybko (bo i za dużo czytania tam nie ma :wink:). "Babeczka" mogłaby się zakończyć po rozdziale dodatkowym i byłoby idealnie.

Kreska jest PRZEPIĘKNA! Każdy, najmniejszy kadr narysowany jest z wielką starannością i na każdym obrazku można na dłużej zawiesić oko. Ostatnio tak zachwycona byłam, kiedy zobaczyłam kreskę Hagi. Patrzyłam na baka updates i autorka "Babeczki" wydała łącznie dwie mangi. Dango mogłoby wydać też tę drugą bo opis brzmi ciekawie. Wincyj! :P

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Gokiburi » pt lis 27, 2020 7:06 pm

ninna pisze:
pt lis 27, 2020 5:36 pm
Aczkolwiek 39-latek mówiący o sobie per "starzec" mnie rozbawił :lol: (mam nadzieję, że to była z jego strony autoironia).
W Polsce też młodym się jest do 35 roku życia, a potem starość :D :D :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: ninna » pt lis 27, 2020 8:09 pm

Gokiburi, mów za siebie :P. Ja mimo moich 33 lat czuję się (i jestem) młoda. Mojego 48-latka też nazywam "chłopakiem" :D. Kolejne "dyszki" na karku to kolejne młodości!

Przeczytaj mangę, pokazano tam fajną terapię antystarzeniową :wink:.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Gokiburi » pt lis 27, 2020 8:24 pm

Już czytałam, tylko jakoś nie widzę zastosowania do siebie :P Co najwyżej mogę zaszaleć i kupić papier toaletowy w jednorożce :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Koichi » wt gru 01, 2020 4:26 pm

Przeczytałem i przyznam, że spodziewałem się trochę czegoś innego. Nie jestem jakoś bardzo rozczarowany, ale...
Jak dla mnie, trochę ta manga jest przegadana i momentami ciężko mi było przebrnąć przez pół strony tekstu. Dodatkowo przez cały proces czytania towarzyszyło mi to irytujące uczucie:
► Pokaż Spoiler
Ogólnie, sam pomysł takiej "terapii" nie jest zły, ale istotne jednak z kim to robisz i jak.

Jeśli chodzi o styl rysowania autorki, to też mi się średnio podobał. Owszem, otoczenie i krajobrazy były ładnie narysowane, a desery nawet na tyle realistycznie, że zdołały narobić mi smaka, choć bardzo rzadko jem coś słodkiego.
Ale ta scena w deszczu nie spodobała mi się w ogóle. Autorka mogła się bardziej postarać. Jak już oni stali w deszczu i gadali, to przynajmniej włosy mogły im zmoknąć, mieć strużki deszczu na twarzy, a nie wyglądać tak "normalnie". Nie żebym oczekiwał dramatycznego klimatu jak w "Śniadaniu u Tiffaniego", ale serio, można było tą scenę lepiej narysować.
To tyle mojego czepiania się :)
Myślę, że wrócę do tego tomiku jak będę mieć lepszy nastrój i przecztam go na spokojnie. Być może dostrzegę wtedy coś, co mi teraz umknęło, a na razie stawiam to na półce ze średniakami.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: KAWAIILOVE » czw gru 10, 2020 10:38 am

Wczoraj przeczytałam i przyznam, że mi manga się podobała, ale jednak nie było to nic odkrywczego lub coś co zapamiętam na długie lata.

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że manga jest przegadana - nie jakoś bardzo, a jednak da się to odczuć.
Historia to prosty i przyjemny schemat dla yaoica z tym, że poza problemem romans mężczyzna/mężczyzna, dochodzi relacja szef/podwładny oraz różnica wieku.
Bohaterowie są oki, mogłam polubić obu - historia skupia się na głównej parze co jest plusem dla jednotomówki.
Rysunki wykonane ładne oraz schludne, można na co popatrzeć. Tłumaczenie jest dobre (znalazłam z trzy małe literówki).
Małymi minusami jakie mogłam znaleźć to:
- długość - można byłoby skrócić tomik do połowy, a wyszłoby na to samo. Jednak ilość kadrów, które niby nic nie wnoszą daje odczucie jak ta relacja się budowała. Powoli, krok po kroku, co dodaje realizmu.
- odniesienia do kobiet/kobiecości - strasznie mnie to zawsze drażni w yaoi. Mówienie mężczyźnie jaką pozycję przyjąłby jako kobieta, kobieta to, kobiety robią to tak, a dziewczyny to poszłyby i nie musiały ... Ugh, mnie to męczy i irytuje. :roll:

Jednotomówke można przeczytać, śmiało polecam, bo jak na takiego dość prostego boyslovca ma w sobie coś przyjemnego i nawet uroczego.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Koichi » czw gru 10, 2020 11:01 pm

odniesienia do kobiet/kobiecości - strasznie mnie to zawsze drażni w yaoi. Mówienie mężczyźnie jaką rolę przyjąłby jako kobieta, kobieta to, kobiety robią to tak, a dziewczyny poszłyby i niemusiałyby.. Ugh, mnie to męczy i irytuje.
Też prawda. Zacznijmy jednak od tego, że normalnie jak facet chce pocieszyć/podnieść na duchu innego faceta, to zwykle zbiera kumpli i razem wyciągają delikwenta do baru zalewać smutki. W tej mandze to nie działa, za to koleś daje się namówić podwładnemu (a co tam!) na spotkanie we dwójkę, poczym później kontynuują (potajemne?)schadzki. Do tego obaj walą sobie nawzajem dwuznaczne podteksty, co definitywnie wygląda jak randkowanie. Jednak gdyby zamienić te postacie na dwie kobiety, spotykające się po pracy na ploty przy deserku, to nie wyglądałoby to tak dziwnie i chyba o to tutaj chodzi? Główne postaci czuli się niezręcznie i chyba byli zazdrośni, że nie mogą być wobec siebie tacy otwarci w przestrzeni publicznej, jak mogą być kobiety. Jednak oczywiście i tak nie przeszkadzało im to w flirtowaniu.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Yuriko » sob sty 30, 2021 1:40 am

Kontynuacja jednotomówek ciąg dalszy :D
Sagan Sagan tworzy "Old-fashioned Cupcake with Cappuccino". Chyba już wyszły 4 rozdziały, więc pewnie za jakiś czas ukaże się tomik w wersji papierowej. Ciekawe czy Dango wyda.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Matii » sob sty 30, 2021 10:49 pm

Dango to masz szczęście do BLek, które mają kontynuacje xD
Mam nadzieję że druga część będzie równie dobra co pierwsza. Chociaż nie jestem fanem ciągłych kontynuacji jednotomówek.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Yuriko » śr kwie 14, 2021 2:08 pm

Okładka sequelu „Old-fashioned Cupcake with Cappuccino”
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Monsterlight » śr kwie 14, 2021 2:20 pm

Ooo, całkiem ładna :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: ninna » śr kwie 14, 2021 3:40 pm

Babeczka bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że Dango zdecyduje się wydać również to.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Monsterlight » śr kwie 14, 2021 4:09 pm

ninna pisze:
śr kwie 14, 2021 3:40 pm
Babeczka bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że Dango zdecyduje się wydać również to.
Wrzucili dzisiaj tę okładkę na swoją grupę na Facebooku, więc całkiem prawdopodobne :>
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Yuriko » śr kwie 14, 2021 7:59 pm

Dango gdzieś chyba pisało, ze Babeczka bardzo dobrze się sprzedała, wiec jest duża szansa, ze wydadzą. Tylko mnie ciekawi czy autorka na tym poprzestanie, czy będzie dalej tworzyć historie do tej serii.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: KAWAIILOVE » śr kwie 14, 2021 8:04 pm

Babeczka była jednym z lepszych yaoi jakie ostatnio czytałam, więc chętnie wezmę i kontynuację.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Matii » śr kwie 14, 2021 9:51 pm

O nie wiedziałem że to ma kolejną część. Czekam aż Dango to wyda ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Gokiburi » śr kwie 14, 2021 10:26 pm

Już w maju premiera w Japonii, to jak Dango się zdecyduje to może nie będziemy musieli długo czekać.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Staromodna babeczka

Post autor: Yuriko » czw kwie 15, 2021 12:33 pm

Info z fb
No pewnie, że wydamy. W końcu to kontynuacja.
Ja już się nie mogę doczekać :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości