Niepewne serca

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Niepewne serca

Post autor: Yuriko » czw gru 03, 2020 11:08 am

Obrazek
Uczęszczająca do drugiej klasy liceum Tsukasa,
w wyniku wcześniejszych doświadczeń, nie potrafi rozmawiać
z chłopcami w jej wieku. Z początkiem nowego roku szkolnego
w pensjonacie jej rodziny zamieszkuje dwóch starszych kolegów ze szkoły:
Ren Matsuoka, który nie przepada za dziewczynami, oraz Ryohei Miwa,
znany z tego, że nie zamierza ukrywać swoich uczuć wobec nikogo.

Oto historia o poplątanej miłości niepewnych siebie nastolatków,
narysowana delikatną kreską Tohru Tagury.

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Niepewne serca

Post autor: Momomiya » czw gru 03, 2020 12:43 pm

Jaka śliczna okładka! Tytuł jest pięknie zrobiony pod ten akwarelowy, romantyczny wygląd. :)

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Niepewne serca

Post autor: Matii » pt gru 04, 2020 7:56 pm

Zgodzę się. Ten akwarelowy styl okładki jest genialny. Teraz tylko czekać na tomik.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Niepewne serca

Post autor: Meliona » wt sty 12, 2021 11:28 pm

Przeczytałam już pierwszy tom. Najmocniejszą stronę tej mangi jest kreska. Urocza jest i kojarzy mi się z Historią o miłości.
Jak ktoś ma alergię na zahukaną główną bohaterkę shojca, to może sobie ten tytuł odpuścić. Dziać działo się niewiele, tomik szybko się skończył. Na razie mi się ta manga podoba i ciekawi mnie, co będzie dalej. Zastanawiam się, czy Niepewne serca nie dostały cancela w Japonii i dlatego są tylko dwa tomy, bo nie wiem, w jaki sposób ta seria może się rozwinąć i zakończyć w drugim tomie. Obym się myliła.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Niepewne serca

Post autor: ninna » pn sty 18, 2021 3:23 pm

Też już przeczytałam swój tomik i lektura była bardzo przyjemna. To typowa, spokojna szojka bez większych dramatów, z dylematem "którego wybrać". Czy główna bohaterka jest zahukana? Trochę tak, ale dostrzega swój problem i stara się z nim walczyć, a to ogromny plus. Bohaterowie nie są może jacyś wielce oryginalni ale dają się lubić. Tak, jak lubię krótkie tytuły, tak w tym przypadku szkoda, że manga ma tylko dwa tomy. Podobnie jak Meliona, mam wątpliwości, jak autorkom uda się zmieścić zakończenie w drugim tomie i sensownie wszystko zakończyć.

Kreska, jak i cały klimat mangi, nieco przypominał mi "Gwiazdę spadającą za dnia", którą też bardzo lubię. Tłumaczenie jest w porządku i żadnych wpadek nie zauważyłam. W jednym miejscu tylko dziadek rozmawiając przez telefon mówi, że pokoju nie mogą wynająć osoby niepełnoletnie, podczas gdy Matsuoka i Miwa je wynajęli. Dopiero potem wyjaśnia się, że można to zrobić, jeśli przyjdzie się z opiekunem (co, jak się domyślam, chłopcy zrobili). Można było to napisać jaśniej ale to drobiazg.

Na końcu tomiku mamy też bonus w postaci opowiadania. LN i tworów im podobnych nie lubię, jednak przeczytałam je bez zgrzytania zębów.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Niepewne serca

Post autor: ninna » pt mar 19, 2021 7:02 pm

Całość historii za mną. O dziwo autorkom udało się ładnie wybrnąć z trójkąta i wypadło to wiarygodnie. Historia trójki bohaterów spokojnie mogłaby wydarzyć się w prawdziwym życiu, obyło się bez udziwnień i zbędnego dramatyzowania. Co ważne, postacie przechodzą przemianę, która jest widoczna. Znów na końcu tomiku mamy krótkie opowiadanie, tym razem zamykające fabułę (poprzednie było umiejscowione w czasie między rozdziałami). Ponownie czytało się je dobrze, aczkolwiek dużo do opowieści nie wniosło. Ale ja po prostu nie przepadam za LN ani ich "miniaturkami".

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Niepewne serca

Post autor: Meliona » sob mar 20, 2021 5:01 pm

Nie spodziewałam się, że w tej mandze pojawi się temat
► Pokaż Spoiler
Nie jest może bardzo rozwinięty, ale to na pewno spora zaleta, szczególnie, jeśli komuś brakuje reprezentacji tej grupy w mandze.
Udało się autorom zgrabnie zamknąć serię. To była przyjemna manga :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości