Gal i Bocchi

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: yikkimy » wt lut 23, 2021 5:29 pm

Temat do dyskusji o serii

Napisano, że ma tylko 1 tom i jest zakończone, a pojawił się kolejny tom. Więc jednak będzie kontynuacja?
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Meliona » wt lut 23, 2021 5:38 pm

Heh, ciekawe xD Na pewno dobrze, że pojawił się teraz, bo może Dango jeszcze zdąży dodać "1" na okładkę pierwszego tomu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Yuriko » wt lut 23, 2021 5:42 pm

Nie ma informacji na twitterze autorki. Ale heh, coraz więcej mang dostajemy, które nagle mają kontynuacje xD

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Monsterlight » wt lut 23, 2021 6:34 pm

Bardzo ładna okładeczka :) Preorder na tom 1 kupiony, zobaczymy jak mi się spodoba. A na kontynuację pewnie sobie trochę poczekamy xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Monsterlight » sob lut 27, 2021 3:44 pm

FB Dango pisze:Kochani,
przed Wami okładka do (o dziwo) 1 tomu Gal i Bocchi.
Dodatkiem będzie pocztówka. 🙂
Premiera: 18.03.2021 (...)
A teraz kilka słów wyjaśnień. 🙂
Pisząc o licencję na Gal i Bocchi, tytuł był jednotomówką - taka jest też informacja na stronie wydawcy. Stąd ogłoszenie Gal jako jednotomówki. Zaczęły pojawiać się ponownie rozdziały na twitterze, jednak wydawca nie podał jeszcze żadnej informacji na temat kontynuacji w formie tomiku. Z zaskoczeniem przyjęłyśmy, że jest to 2 tom, a nie sequel (tym bardziej że pierwszy w oryginale nie ma numeracji), dlatego dosłownie chwilę przed drukiem poprosiłyśmy o akceptację zmienionej okładki z dodaną numeracją.
Tomik w przedsprzedaży kupicie tutaj: https://sklep-dango.pl/gal-i-bocchi-p-3269.html

Okładka:
► Pokaż Spoiler
Pocztówka:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Monsterlight » sob lut 27, 2021 3:51 pm

FB Dango pisze:na drugi tom ile mniej więcej trzeba będzie czekać?

Napiszemy od razu, jak wyjdzie tomik. 🙂 Mniej więcej na czerwiec/lipiec. 🙂 Coś takiego.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: ninna » pn kwie 05, 2021 1:58 pm

Tomik przeczytany i jestem z niego baaaardzo zadowolona :D. To zbiór miniaturowych historii z życia dwóch uczennic (cienki tomik zawiera ponad 20 rozdziałów). Dziewczyny stanowią swoje zupełne przeciwieństwa: cicha samotniczka i towarzyska gyaru. Przez cały tomik obserwujemy ich rozwijającą się relację, przechodzącą w przyjaźń. Poświęcono też trochę czasu przeszłości dziewczyn, dzięki czemu możemy dowiedzieć się dlaczego obecnie Hina stroni od ludzi i dlaczego Hayashibara zdecydowała się do niej zagadać.

To bardzo pozytywna lektura. Bohaterowie są dla siebie mili (z małymi wyjątkami) i możemy tu ujrzeć wiele sytuacji, które powinny być oczywiste w codziennym życiu (chociażby to, żeby nie oceniać niczego i nikogo pochopnie). Reakcje bohaterów na te sytuacje też pozytywnie zaskakują. Dla mnie np. normalne jest żeby stanąć w obronie kogoś obgadywanego ale po mandze prędzej spodziewałabym się, że bohaterka to zmilczy z obawy przed odtrąceniem przez znajome. W "Gal i Bocchi" na każdym kroku bohaterki tak pozytywnie mnie zaskakują - zachowują się tak, jak zachowałby się dorosły człowiek i są przez to bardzo dojrzałe. Rozumiem, że osoby młodsze faktycznie mogą się obawiać "mieć inne zdanie" niż koledzy czy koleżanki. Czy przez to fabuła jest naiwna? Być może. Dla mnie jednak manga prezentuje cały wachlarz zachowań i reakcji, które POWINNY być normą dla wszystkich (ktoś mówi, że dana książka jest głupia? Nie bój się powiedzieć, że tobie się podobała! W ogóle "głupi" to nie jest argument...). Może nawet młodszy czytelnik wyniesie coś z lektury?

Tomik wydany jest bardzo ładnie, tłumaczenie jest dobre i mangę czyta się płynnie, język bohaterów jest dopasowany do ich wieku, a także widać różnicę w wypowiedziach Hiny i Hayashibary. Jedyne czego mi brakowało to tytułów rozdziałów w środku (są wymienione tylko w spisie treści, potem mamy tylko numery). Jeśli ktoś nie przepada za seriami ongoing (jak ja) to też nie ma co się obawiać - tom pierwszy spokojnie mógłby stanowić zamkniętą całość. Nie ma tu urwanego zakończenia. Mnie ten tytuł bardzo się spodobał i będę kupować dalej. Jeśli formuła podania fabuły się nie zmieni, serię będzie można przerwać w dowolnym momencie.

PS. Nie zrozumiałam tytułu i musiałam wygooglać, co to znaczy "bocchi" (tylko "gal" znałam) :P

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Monsterlight » czw maja 06, 2021 2:01 pm

Wczoraj wreszcie przeczytałam i bardzo mi się podobało :) Początek mnie trochę zniechęcił, bo niektóre rozdziały były takie sobie i praktycznie o niczym, ale im dalej, tym lepiej, a końcówka aż mnie wzruszyła trochę xd Ale chwilami odrobinę szkoda mi było, że to nie GL xd Fajnie, że będzie drugi tom, polubiłam główne bohaterki. Jeśli ktoś potrzebuje czegoś uroczego i w miarę lekkiego do poczytania to jak najbardziej polecam.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Monsterlight » czw cze 17, 2021 11:07 am

Dango dodało preorder na drugi tom, premiera 11 sierpnia :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Monsterlight » pn lip 12, 2021 10:14 pm

Obrazek
Kochani,
dzisiaj mamy dla Was okładkę do 2 (ostatniego) tomu Gal i Bocchi. Mamy nadzieję, że podobała Wam się pierwsza część! W drugiej poznacie dalsze losy przyjaźni dziewczyn.

Do tego tomiku dorzucamy mięciutką pocztówkę (równie mięciutka jak okładka!). Zachęcamy do kupowania i miziania!

PREMIERA:
11.08.2021
Dodatek:
► Pokaż Spoiler
Cudna jest ta pocztówka :oops: Pierwszy tom bardzo przyjemnie mi się czytało, więc nie mogę się doczekać :D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1355
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Koichi » pn lip 12, 2021 11:00 pm

Moje wymarzone biurko, którego nigdy nie miałem. Ale taka pocztówka to zawsze jakieś pocieszenie :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Yuriko » wt lip 13, 2021 3:09 am

To jest biurko? A ja myślałam, ze to taki syf w pokoju xD ale pocztówka naprawdę ładna, aż szkoda, ze seria mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: KAWAIILOVE » wt lip 13, 2021 4:39 pm

Pocztówka jest cudowna, ale że nie zbieram tytułu to się bez niej muszę obejść

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1355
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Gal i Bocchi

Post autor: Koichi » wt lip 13, 2021 10:13 pm

Yuriko pisze:
wt lip 13, 2021 3:09 am
To jest biurko? A ja myślałam, ze to taki syf w pokoju xD ale pocztówka naprawdę ładna, aż szkoda, ze seria mnie nie interesuje.
Tak, biurko. Zagracone przesłodkimi, różowymi i tęczowymi gadżetami XD Na ścianie wisi tablica do której można przypiąć wszystko i cokolwiek, a obok wisi równie uroczy kalendarz. Zawsze chciałem coś takiego mieć jako nastolatek, ale ojciec by mnie chyba zaciukał. A jako dorosły to mam biurko pod znajomych i współpracowników. Takie życie! :P

A seria może nie wybitna, ale za to krótka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości