Mój sąsiad

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: Monsterlight » czw wrz 09, 2021 7:13 pm

Obrazek
Do przedsprzedaży dorzucamy pocztówkę. 🙂

PREMIERA:
04.10.2021 (na tę chwilę niezagrożona)
Dodatek:
► Pokaż Spoiler
Okay, tutaj Dango przeszło samo siebie. Napis na grzbiecie jest kompletnie nieczytelny :lol: Zna ktoś w ogóle tę mangę? Dobre to?
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: Yuriko » czw wrz 09, 2021 9:05 pm

Czasem Dango chyba lubi poszaleć z tymi tytułami. Grzbiet totalnie nieczytelny.
Monsterlight pisze:
czw wrz 09, 2021 7:13 pm
Zna ktoś w ogóle tę mangę? Dobre to?
Manga jest dość świeża i na necie jej nie ma, a przynajmniej ja jej nie znalazłam. Manga od hagi, więc pewnie będą ciepłe kluchy, ale tym razem pewnie znajdą się jakieś ostrzejsze sceny.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: Akiho » czw wrz 09, 2021 9:58 pm

Ogólnie, bardzo nie lubię czcionek od Dango nieczytelne zawijasy w większości. Na grzbiecie koszmarnie to wygląda, ale je lubią najwidoczniej patrząc na ilu mangach od nich jest to samo :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: Koichi » pt wrz 10, 2021 1:59 am

Ja też nie znam tej mangi, ale opis brzmi banalnie, chyba trzy podobne jednotomówki już czytałem. Podobne w sensie, że jest jakiś gej i zrządzeniem losu w mieszkaniu tuż obok wprowadza się super koleś i już mamy romans. Kurde, też bym tak chciał :P

Ale ogólnie mangi tej autorki są strasznie słodkie, zero jakiejś większej dramy, więc tutaj też nie spodziewam się żeby fabuła poszła w jakieś poważne, czy mroczne klimaty. Na pikantne sceny też nie liczę, ale kto wie, może autorka ewoluowała i się jeszcze zdziwię? :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: Meliona » pt wrz 10, 2021 9:06 am

Koichi pisze:
pt wrz 10, 2021 1:59 am
Na pikantne sceny też nie liczę
No właśnie okładka mi wskazuje, że takie sceny będą xD Dlatego jestem trochę zaciekawiona. Poczekam na opinie xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: Yuriko » pt wrz 10, 2021 1:08 pm

Koichi pisze:
pt wrz 10, 2021 1:59 am
Na pikantne sceny też nie liczę, ale kto wie, może autorka ewoluowała i się jeszcze zdziwię?
Na okładce masz 18+. Do tego na wszystkich stronach gatunek jest określany yaoicem. Na necie są 2 rozdziały i tam mniej więcej coś się dzieje.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: Koichi » pt wrz 10, 2021 8:51 pm

Yuriko pisze:
pt wrz 10, 2021 1:08 pm
Koichi pisze:
pt wrz 10, 2021 1:59 am
Na pikantne sceny też nie liczę, ale kto wie, może autorka ewoluowała i się jeszcze zdziwię?
Na okładce masz 18+. Do tego na wszystkich stronach gatunek jest określany yaoicem. Na necie są 2 rozdziały i tam mniej więcej coś się dzieje.
Ja nawet nie zauważyłem tego 18+ :P
"coś" się dzieje
LOL, byle nie to co u Natanka XD

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: Yuriko » pt wrz 10, 2021 9:00 pm

Koichi pisze:
pt wrz 10, 2021 8:51 pm
LOL, byle nie to co u Natanka XD
Śmiechłam xD Ale nie wiem, mam nadzieję, że jednak więcej niż coś.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Mój sąsiad

Post autor: ninna » pn paź 11, 2021 7:42 pm

Przeczytane. Ot, kolejny zwyklak do odhaczenia ale nie spodziewałam się nie wiadomo czego :wink:. Manga nie wyróżnia się absolutnie NICZYM, są tam chyba wszystkie schematy znane z BL
► Pokaż Spoiler
Ta manga to jeden wielki schemat i jest kroplą w morzu jej podobnych. Nawet sceny seksu nie są zbyt śmiałe w porównaniu do innych tytułów 18+. Tak właściwie to nic tu nie pokazano i tego znaczka mogłoby nie być - owszem, sam seks jest ale ukazany bardzo subtelnie. To takie trochę "ciepłe kluchy" jak wspomniała Yuriko, niby są jakieś zalążki dram (czy raczej nieporozumień) ale nie rozwijają się w nic większego, i w sumie to dobrze.
Czyta się to szybko i sympatycznie, lekturę umila piękna kreska, którą kocham u tej autorki. Ale jak ktoś sobie kupno tego tomiku daruje to nic nie straci. Zaczynam myśleć, że "Miłość Doda Ci Skrzydeł" był takim promykiem świeżości w twórczości tej autorki, a cała reszta dzieł jest od jednej kalki. Czytałam "Miłość", "Coś między nami" i "Sąsiada". Ten czwarty tytuł, który u nas wyszedł sobie darowałam bo nic mnie do niego nie przyciągnęło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości