Tylko gwiazdy wiedzą

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Tylko gwiazdy wiedzą

Post autor: Yuriko » pn paź 03, 2022 11:32 pm

Obrazek
W noc deszczu meteorytów otrzymałem pocałunek od nieznajomego, zaraz po tym, jak straciłem pracę i dziewczynę...
To początek słodko-gorzkiej miłości przypominającej smak kawy.

Sorę spotykają różne przykre rzeczy i koniec końców gubi się w drodze do domu. Kiedy próbuje odnaleźć drogę powrotną, napotyka mężczyznę wpatrującego się w gwiazdy. Zaczyna z nim rozmawiać, powoli tworząc więź...

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Tylko gwiazdy wiedzą

Post autor: MonsterBebe » wt paź 04, 2022 8:36 am

Uch, znowu zawijasy. Przez moment zastanawiałam się, jaka "twierdza". Czy to opowieść o twierdzy? Dopiero po chwili rozszyfrowałam, że to "wiedzą". Logo takie se, jak zresztą większość od Dango.
Swoją drogą, tytuł brzmiał mi dziwnie znajomo, aż spojrzałam na półkę z BL-kami. Tam "wiedziały kwiaty", tu "gwiazdy".

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Tylko gwiazdy wiedzą

Post autor: Akiho » wt paź 04, 2022 3:19 pm

MonsterBebe pisze:
wt paź 04, 2022 8:36 am
Uch, znowu zawijasy.

Nieczytelne, pozawijane tytuły to chyba główna wizytówka dango w tytułach yaoi (niestety) :lol: O ile na przodzie okładki jakoś przeboleję, bo ich nie widać na półce ale grzbiety to dopiero są nieczytelne :P Lubię tę autorkę
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Tylko gwiazdy wiedzą

Post autor: Koichi » czw paź 06, 2022 1:02 am

Napis wyszedł byle jak, zupełnie jakby ktoś na szybko nabazgrał. Sorry, że tak negatywnie, ale to naprawdę nieczytelne :P
Za to opis pachnie romantyzmem i zachęca do bliższego spojrzenia na tą mangę. Pocałunek w blasku gwiazd, pogadanki przy kawie, brakuje jedynie ciepłego kocyka 8-)

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Tylko gwiazdy wiedzą

Post autor: Desponia » ndz sie 06, 2023 1:07 pm

Mangę kupiłam krótko po premierze, ale dopiero teraz udało mi się do niej dokopać w mojej kupce wstydu. Bardzo spojony, wolno się rozwijający romans bez fajerwerków. Dość standardowy zestaw składający się z przypadkowych spotkań, nieporozumień i wątpliwości targających bohaterami, ale ogólnie tytuł czytało mi się dość przyjemnie i bez zbędnych przestojów. Dla mnie to lektura akurat na deszczowe popołudnie lub kiedy przyda się odmiana po bardziej angażującym emocjonalnie tytule.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości