Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Yuriko » pn maja 15, 2023 4:03 pm

Obrazek
Agresywnie wyglądający, młodszy asystent x bogaty, ale łatwo ulegający innym, genialny detektyw.
Agencja detektywistyczna Sako posiada genialnego asystenta o imieniu Rou. Ma różowe włosy i wygląda nieco nieprzyjaźnie, ale jest lubiany przez zwierzęta, przez co sprawdza się przy ich poszukiwaniu.
A dodatkowo podkochuje się w detektywie Fumi... Rou wspiera Fumiego w rozwiązywaniu spraw, a jednocześnie ma nadzieje na słodki pocałunek…
„Przez zły nawyk przywłaszczania sobie porzuconych rzeczy - przygarnąłem najlepszego pomocnika”.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: MonsterBebe » pn maja 15, 2023 4:14 pm

Wow, obaj są genialni - i detektyw, i asystent. To musi być kawał świetnego komiksu. Już sam opis powala.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Monsterlight » pn maja 15, 2023 4:40 pm

Ah yes, znowu piękne logo X D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Koichi » pn maja 15, 2023 6:55 pm

Koncept tej mangi jest taki, że w każdym rozdziale panowie zajmują się inną sprawą.
I o ile kolorowa okłaka jest sielankowa, to klimat momentami tajemniczy i niepokojący, skłaniający do refleksji nad ludzkimi motywami działań. Nie jest to więc stricte głupia komedyjka, ale też fabuła nie brnie w jakieś bardzo mroczne kierunki.
Ogólnie zarys fabuły mi się podoba i w sumie szkoda, że tak mało rozdziałów.
Bardzo chętnie obejrzałbym też serial na podstawie tej mangi, bo jest do tego spory potencjał i myślę, że mogłoby wyjść naprawdę fajnie. Ale to już taka moja lużna myśl :wink:

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 342
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: lexis » czw maja 18, 2023 12:55 pm

Widzę ostatnio coraz więcej opisów BL w stylu "pobieżny opis postaci A x pobieżny opis postaci B" z cytatem na końcu XD

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: MonsterBebe » czw maja 18, 2023 1:44 pm

To są typowe opisy, jakie Japończycy umieszczają na okładkach. Może u nich się to sprawdza, ale ja jednak wolę, jak wydawca polski trochę się wysili i sam skleci opis na podstawie zawartości tomiku.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Łajza » pt maja 19, 2023 7:43 am

A może to strona japońska wymaga, by opis był taki sam? Ja tam już wolę taki opis niż tandetne pytania typu "Czy Hermenegilda ocali świat i zdobędzie serce Atanazego?". Jak wydawca próbuje mnie tak zachęcić to lektury, to często dany tytuł odkładam na półkę i nie kupuję.

Btw opis brzmi fajnie, ale to BL, więc nie dla mnie.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Akiho » pt maja 19, 2023 11:33 am

Raczej wątpię by można było tak łatwo wpływać na opis oryginału, mi tam osobiście nie przeszkadza a okładka, cóż w bardzo dangowym stylu czyli za dużo zawijasów, ozdobników, za ciasno i za bardzo napaćkane o ile na okładce aż tak tego nie widać to na grzbiecie wygląda fatalnie. :? :? :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Yuriko » pt maja 19, 2023 1:19 pm

Upodobań właścicielki do zawijasów chyba się nie zmieni xD

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Łajza » pt maja 19, 2023 9:00 pm

Na okładce tytuł jest całkowicie nieczytelny. Zarówno czcionka, jak i jej kolor działają mocno na niekorzyść.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Koichi » sob maja 20, 2023 2:40 pm

Łajza jeśli drażnią Cię "te" sceny, to w tej mandze w zasadzie ich nie ma, bo przez większość historii detektyw odrzuca zaloty pomocnika. Dopiero na końcu było jakieś mizi-mizi, ale naprawdę bardzo subtelnie narysowane, że nawet cenzura nie miałaby nic do roboty. Nawet pocałunek nie był jakoś wyraźnie pokazany. Autorka tutaj skupiła fabułę na pracy postaci i sprawach, którymi się zajmują, a nie na samym romansie. Dlatego uważam, że to fajny materiał na serial, albo chociaż anime.

A co do tego, że tytuł na okładce jest nieczytelny, to się niestety zgodzę. Niestety, bo faktycznie nieciekawie to wygląda. Żółty kolor zlewa się z rośliną w tle.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Futrzaste sprawy Agencja Detektywistyczna

Post autor: Łajza » sob maja 20, 2023 10:39 pm

Nie chodzi o "scenki", po prostu generalnie nie przepadam za BL.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość