Daleko od romansu

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Daleko od romansu

Post autor: Yuriko » pn maja 29, 2023 6:07 pm

Obrazek
Brytyjski inżynier Louis zatrudnia się w KAMOME, niewielkiej firmie IT w małym, nadmorskim miasteczku. Trafia tam pod skrzydła Araty, starszego salarymana. Arata jest zdziwiony szczerym i bezpośrednim zachowaniem Louisa, zupełnie niepasującym do jego niewinnego wyglądu. Na domiar złego Louis w pewnym momencie pyta go: "Naprawdę mnie nie poznajesz?". Czy to możliwe, że kiedyś już się spotkali?

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Daleko od romansu

Post autor: Akiho » wt cze 20, 2023 4:57 pm

Czy to...czy to jest czytelna czcionka!? :lol: Okładka ładna, bez niepotrzebnych zawijasów i czytelna. Można? można :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Daleko od romansu

Post autor: Koichi » wt cze 20, 2023 6:44 pm

Okładka bardzo ładna, ale tytuł mi się kompletnie nie podoba. Sorry, ale kojarzy mi się z tym starym serialem Daleko od noszy XD

Tomik oczywiście kupię, ale będę udawać, że tytułu nie widzę. Szkoda, że jak na złość akurat tutaj jest czytelny.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Online

Daleko od romansu

Post autor: Kuroneko » śr sie 09, 2023 1:06 pm

Która jednotomówka (Daleko od romansu, Blue Blue Blue, Drugi Początek) najbardziej wam się podoba?

Ja czytałam tylko Blue Blue Blue (dobre, ale nie wywarło na mnie wrażenia) i zastanawiam się, czy jeszcze coś spróbować o autorki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Daleko od romansu

Post autor: Koichi » śr sie 09, 2023 6:42 pm

Trudno powiedzieć, bo mi się podobają wszystkie trzy XD

Blue Blue Blue ma fajny górski klimat, Daleko od Romansu - nadmorski, a Drugi Początek natomiast, to uroczy romans chłopców w wieku szkolnym, również w jakimś małym, prowincjonalnym miasteczku, gdzie każdy każdego zna.
Wszystkie trzy mangi mają spokojny, melancholijny klimat (takie okruchy życia) i pod tym względem są podobne. Mnie się podobają i poleciłbym wszystkie, ale jeśli miałbym doradzić którąś z osobna, to nie wiem. Zależy co lubisz w mangach? :wink:

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Daleko od romansu

Post autor: Desponia » pn sie 14, 2023 12:06 pm

Koichi, to ciekawe na jak różne rzeczy można zwracać uwagę czytając mangę. Osobiście nie przykładam zbytniej uwagi do scenerii, w której toczy się akcja, więc "górski" lub "nadmorski" klimat raczej nie mają dla mnie znaczenia przy ocenie tytułu, Najbardziej zależy mi na emocjach między bohaterami, żeby było czuć między nimi chemię i żeby sama relacja była w miarę realistyczna :)
Od Amamiyi czytałam niestety tylko Blue! Blue! Blue!, więc nie mam porównania z innymi jej tytułami. Na pewno jeszcze jakiś kupię, ale raczej będę celować w jakąś promocję lub wyprzedaż u Dango.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Daleko od romansu

Post autor: Koichi » pn sie 14, 2023 6:39 pm

Desponia, może dlatego, że ja miastowy jestem i od zawsze fascynowała mnie sceneria inna niż betonowe pustynie, dlatego zwracam uwagę na takie szczegóły? Odkąd pamiętam zawsze byłem rozdarty między morzem a górami i chyba dlatego ostatecznie mieszkam w środkowej części Polski, żeby być w połowie drogi między jednym a drugim XD
Oczywiście dla mnie w mangach też ważne są emocje i uczucia między bohaterami, najlepiej jeśli odwzajemnione. Z tym realizmem natomiast, to różnie bywa. Czasem wolę jak jest przerysowana słodkość i idealizacja, niż w drugę stronę. Dramy to kompletnie nie moja bajka, jak śmieszą to pół biedy, gorzej jeśli górę bierze irytacja.
Mangi Amamiyi lubię, bo nie mają zbędnych dram, postacie mnie nie irytują, czyta mi się je lekko i przyjemnie. Tylko szkoda mi, że to jednotomówki :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości