NGNL light novel - temat ogólny

Wątek dotyczący nowelki No Game No Life
ODPOWIEDZ
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr mar 23, 2016 7:50 pm

kuras, spoko. W takim razie liczę, że poinformujesz nas w odpowiednim czasie ;)

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw mar 24, 2016 12:24 pm

Opiszesz, o co chodzi w tej scenie, Grey?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw mar 24, 2016 12:33 pm

[spoiler]Dhampir potrzebuje płynów ustrojowych innych ras by przeżyć, krwią go Sora nie chce karmić, bo to powoduje choroby. Jibril sugeruje, że może nakarmić go, czyli w tym przypadku ją, spermą. Sora natychmiast zamienia się w rycerza na białym koniu i postanawia pomóc niewieście w potrzebie. Do akcji wkracza zazdrosna o brata Shiro, karmi więc dhampira swoją śliną, potem (że pot), a na końcu pozwala dhampirowi wylizać swoją stopę xD[/spoiler]

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw mar 24, 2016 1:10 pm

Im bliżej poznaje NGNL to tym bardziej stwierdzam, że chyba daruje sobie ten tytuł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2798
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw mar 24, 2016 1:10 pm

Grey pisze:[spoiler]Dhampir potrzebuje płynów ustrojowych innych ras by przeżyć, krwią go Sora nie chce karmić, bo to powoduje choroby. Jibril sugeruje, że może nakarmić go, czyli w tym przypadku ją, spermą. Sora natychmiast zamienia się w rycerza na białym koniu i postanawia pomóc niewieście w potrzebie. Do akcji wkracza zazdrosna o brata Shiro, karmi więc dhampira swoją śliną, potem (że pot), a na końcu pozwala dhampirowi wylizać swoją stopę xD[/spoiler]
Możliwe ze złagodzą ten tekst jakąś. Ta postać o której teraz pisałeś, to ta sama postać która znajduję się na obwolucie 4 tomu?? :P

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw mar 24, 2016 1:11 pm

Ale po co coś w tym tekście łagodzić?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw mar 24, 2016 1:15 pm

Zniechęcają mnie takie spoilery zamiast zachęcać, zaczynam się zastanawiać czy NGNL sprosta moim oczekiwaniom. Co nie zmienia faktu że jeżeli Waneko postanowi lecieć z "łagodzeniem" tekstu to z miejsca przerzucę się na wydanie YP nawet z tym dziwnym tłumaczeniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2704
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw mar 24, 2016 1:17 pm

Mnie tez zniechęcają :/ Spojrzę jeszcze na anime, więc pytanie - anime jest wierną adaptacją (oprócz zakończenia, z tego co mówi Baka) czy miało jakieś zmiany/ugrzecznienia?
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw mar 24, 2016 1:22 pm

Angu, anime jest wierną adaptacją.
W tym miejscu chciałbym przeprosić osobę której podałem błędne informacje xD anime adaptuje tomy 1-3 a nie 1-2 ^^ i tak, zakończenie trzeciego tomu jest zmienione. Ale nie jakoś specjalnie, bardziej dodano po prostu ten element po endingu którego nie ma w książce, zapewne będzie później.
miaka88, Kakaladze, takie akcje którą przytoczyłem zdarzają się niezmiernie rzadko. W sumie to jedyna taka na 4 tomy. Ale komedia ta ma w sobie pewne elementy bezczelności także... cóż ;) niemniej jednak nie oceniałbym po tej scenie całości.
Chrno również nie wiem po co cokolwiek w niej łagodzić. Odpowiedziałem jedynie Katori, teraz chyba trzeba czekać na ruch kurasa
Spoiler dla Łukasz.T[spoiler]Łukasz.T, tak to ta postać :)[/spoiler]

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw mar 24, 2016 1:26 pm

Grey, Pewnie tak jest, ale mnie często skutecznie zniechęcają takie rzeczy, w przypadku NGNL nie mam zamiaru z tego powodu nie czytać, bo lubię ten świat :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw mar 24, 2016 1:35 pm

[spoiler](...) Sora natychmiast zamienia się w rycerza na białym koniu i postanawia pomóc niewieście w potrzebie. [/spoiler]
Wiem że to scena nie na miejscu, ale nie mogłem się nie uśmiechnąć :lol:
O cenzurę tekstu bym się nie martwił. Najwyżej rzucą na ten tomik 18+ i koniec.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob kwie 02, 2016 10:18 am

Canis, przecież takie sceny właśnie po to są żeby się uśmiać :)

[ Dodano: Sob 02 Kwi, 2016 ]
Takie informacje powinny Waneko ucieszyć :)
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... 26/.100566

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2704
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob kwie 02, 2016 10:29 am

Grey, Chodzi Ci oczywiście o tego punpuna na trzecim miejscu, nie? ;>
[spoiler]Widzę że u amerykańców podobnie jak u nas - coś może się nie podobać (np tłumaczenie), ale fani i tak kupią[/spoiler]
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob kwie 02, 2016 10:47 am

Angu, Amerykanie są mniej wrażliwi na japońskie wstawki w mangach i książkach co powoduje, że te japońskie zwroty w NGNL musiały im mniej przeszkadzać niż np. mi :) to, że pewni samozwańczy krytycy coś jak to nasze a'la... jak to szło? Pieskowo? Jenotowo? No ten polski portal, narzekali na tłumaczenie nie oznacza, że większość fanów miała coś przeciw niemu :)
Acz akurat w tym przypadku musiałem tym "amatorskim amerykańskim krytykom" przyznać rację, że brzydko to wyglądało :)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob kwie 02, 2016 3:31 pm

Angu pisze: ale fani i tak kupią
A mają inny wybór jak są fanami? Gdyby nasze wydanie było skopane to mógłbym myśleć o wydaniu Anglojęzycznym, ale o jakim będą myśleć Amerykanie? :D

Trzymam kciuki za to aby NGNL jako LN u nas, sprzedało się tak samo dobrze, lub nawet lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt kwie 08, 2016 9:00 pm

Też czekam ale lepiej się z tym przenieść do innego tematu.

[ Dodano: Pią 08 Kwi, 2016 ]
Jedna rzecz mnie zastanawia. Waneko chce w ramach cenzury dać tekst który jest w innym miejscu w strategicznym miejscu. Chodzi np. o ten obrazek:

https://i.imgsafe.org/96d8ae5.jpg

Czy wtedy pole tekstu będzie przezroczyste czy nie? Bo jak nie będzie prześwitywało to jest w tle będzie cenzura ale będzie to brzydko wyglądać. Jak dadzą przezroczysty to też będzie źle bo zamiast odwrócić uwagę od pośladków będzie przyciągał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw kwie 14, 2016 1:27 pm

Obrazek

Dostawa do Waneko, te tomiki wyglądają cudnie, nie mogę się doczekać 3 i 7 tomu po Polsku, te okładki *-*
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw kwie 14, 2016 2:00 pm

3 i 7 ;) no no Kakaladze, widzę, że uczysz się od mistrza^^

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2798
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw kwie 14, 2016 2:02 pm

Ahh świetnie te tomiki wyglądają :twisted: Ja nie mogę się doczekać 2 i 5 po Polsku. Jibril i nowa uskrzydlona :twisted:

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » czw kwie 14, 2016 3:25 pm

Szkoda, że pierwszy tom NGNL nie wychodzi dwa miesiące wcześniej, miałabym dobry powód żeby go kupić :D Okładki są genialne, chociaż najpiękniejsza jest moim zdaniem ta, której nie ma na tej focie, z tomiku ósmego :3

ODPOWIEDZ

Wróć do „"No Game No Life"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość