No Game No Life #2

Wątek dotyczący nowelki No Game No Life
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » czw wrz 08, 2016 12:06 pm

kolora pisze:
Mormicc pisze:
GrisznakIW pisze:A tak między Bógiem a prawdą, te "zwierzołaki... pełne pięknych kobiet" też brzmią intrygująco.
Jak już to powinno być "pełne lolitek" :v
W sensie, że je zeżarły?
Pomarzyć można :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn paź 10, 2016 10:55 am

Tomik już za mną. Przeczytałem go błyskawicznie, prawie za jednym razem.

Mój psycholek dał radę, ale wydaje mi się że w anime jakoś zgrabniej to wszyło, ale na dłuższą metę anioło-demonik wypada zadowalająco.

Jedyne co mnie drażni tak bardziej zauważalnie to traktowanie Stefki. Ja wiem że w założeniach ma to robić za element komediowy, ale mi się robi co najwyżej głupio jak to czytam.

A tak poza tym to już nie mogę się doczekać 3 tomu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

mad02maddie
Status: Offline

Post autor: mad02maddie » pn paź 10, 2016 4:36 pm

Też mam już tomik za sobą, bardzo przyjemnie mi się czytało i wygląda na to, że tutaj już była korekta, chociaż też nie idealna to chyba o wiele lepsza niż w pierwszym tomie.
No i oczywiście Jibril :D Jak ona jest, to nie da się oderwać od czytania, przynajmniej ja nie umiem.
Z literówek, które znalazłam to:
"nadarzajcej" strona 99
"[...] wszystkie te monstra biegałyby za nami - bibliotekarka zmarszczyła brwi [...]"
po "za nami" powinna być kropka, strona 100
strona 101 - "przeszkodziłoby", powinno być "przeszkodziłby"
strona 107 - "Pokonanie jej wydawało niepokonanym murem" - brak się
strona 131 - "widziała" zamiast "wiedziała"
str 154 - "chodzi" zamiast "chodzić"
str 158 - tutaj takie bezsensowne zdanie mianowicie:
"Możliwe, że zwierzołaki pozwoliły mu nawet wrócić do domu bez szperania w jego umyśle, lecz ani chybi zabroniły mu opowiadać o czymkolwiek"
159 - "cała" zamiast "całą"
166 - "dokoła"
177 - "meteriałów"
196 - "Kiedy odezwała się milcząca dotąd Jibril, odezwała się, chłopak [...]"
198 - "raze"
Oprócz tego, było chyba kilka braków przecinków i braków słówka"się", mimo dośc licznej ilości błędów i tak było już lepiej niż w pierwszym tomie, gdzie mnie szlag trafiał przy czytaniu.
Mam nadzieję, że udoskonalicie swoją korektę i czekam na 3 tom :D :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn paź 10, 2016 6:17 pm

O, wciąż jest sporo błędów. I z tego co sprawdzałam czcionka pozostała bezszeryfowa. A ja się utrwaliłam w przekonaniu, że tego nie kupię. A jak jednak kupię, to z drugiej ręki, by nie finansować bubla.
Jeśli to było "dokoła", zamiast "dookoła", to błędu nie ma. http://sjp.pwn.pl/szukaj/doko%C5%82a.html
Edit: podmieniłam link, bo nie działał
Ostatnio zmieniony pn paź 10, 2016 9:19 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

mad02maddie
Status: Offline

Post autor: mad02maddie » pn paź 10, 2016 9:02 pm

"Rozejrzał się dokoła."
Jeśli błędu faktycznie nie ma, to przepraszam, mój błąd i to było na 167 stronie, a nie 166.
:)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt paź 14, 2016 8:12 am

Książka już za mną. Cieszę się że mam wbudowaną w mózgu autokorektę, bo poza źle podzielonym słowem (pauza na początku linijki) nie zauważyłem nic, a jak mad02maddie wypunktowała, trochę tego było.

Kilka razy ryknąłem śmiechem podczas lektury, najgłośniej podczas negocjacji ze zwierzołakami. Królestwo za majtki :lol: Strasznie mi było żal Stefci, Sora powinien z nią choć raz przegrać, chętnie bym zobaczył jak role się odwracają.
Jibril oczywiście najlepsza. Jej żądzę mordu można było wyczuć, a opis pierwszego spotkania w bibliotece mógł przyprawić o ciarki... do momentu w którym otworzyła usta :P

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw paź 20, 2016 2:47 pm

Jak mam interpretować te nutki, pojawiających się w niektórych wypowiedziach?
Na początku wydawało mi się że symbolizują pewną agresje, ale teraz nie jestem pewny.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » ndz paź 23, 2016 11:51 pm

raczej ekscytacje

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn paź 31, 2016 11:56 am

Tu znowu ja, znowu będę narzekać?

Dostałem dzisiaj 2# tomik i jako że pogodziłem się z cenzurą NGNL, to na fakt że jest nie będę narzekać, ale jakoś nie mogę ogarnąć fenomenu czytania dialogu z pośladków, wygląda to zabawnie i imo źle :D. W poprzednim tomie zostało to jakoś bardziej naturalnie zrobione, ale tu mnie aż rozbawiło.

[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Może jestem zbyt czepialski wybaczcie :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn paź 31, 2016 1:13 pm

Najpewniej pewien Kin'emon samuraj z Kraju Wano nauczył ją pewniej sztuczki, dzięki której napis na tyłku będzie właściwy :)
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn paź 31, 2016 6:36 pm

Hahahaha loool jak to wygląda :lol: :lol: :lol: tomik mam od dawna ale nawet nie zdążyłem jeszcze otworzyć także nie miałem pojęcia :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn gru 26, 2016 6:16 pm

Nareszcie dorwałem się do 2 tomu i go przeczytałem :P Może i korekta w tym tomie była.. ale i tak znalazły się błędy, które zostały wymienione kilka postów wyżej:P
mad02maddie pisze:Jak ona jest, to nie da się oderwać od czytania, przynajmniej ja nie umiem.
Jak tak samo nie potrafię :twisted: Uwielbiam tego psycholka :twisted:

Bardzo spodobało mi się to, jak została opisana Jibril. Ta postać jest po prostu zajebista i najlepsza jak dla mnie. Czytając ten tomik, parsknąłem parę razy ze śmiechu. Negocjacje z zwierzołakami to MISTRZOSTWO xD Nigdy mi się nie znudzi patrzenie na obwolutę 2 tomu :twisted: Lecę czytać 3 tom :D

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt sty 24, 2017 5:32 pm

Pytanie jedynie co do wydania - z jakiego powodu czcionka aż do drugiego rozdziału jest mała, a potem nagle zostaje zwiększona?

[ Dodano: Wto 24 Sty, 2017 ]
Okej, przeczytałem i tom jest dużo lepszy od pierwszego. Ciekawsza gra, świetna Jibril i końcówka. Tym razem korekta się nawet postarała i nie ma dużo błędów. Tylko ecchi nadal słabe i niepotrzebne (+to poniżanie Steph). :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"No Game No Life"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości