Acony - temat ogólny

Forum ogólne dotyczące mangi Acony
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Acony - temat ogólny

Post autor: wataken » pt kwie 15, 2016 4:39 pm

Miejsce do ogólnych wywodów-rozwodów-monologów na temat mangi Acony!
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » pt kwie 15, 2016 5:35 pm

Kupiłem mojej nie-mangowej koleżance, bo zawsze chciała mieć jakąś mangę w kolekcji. Już kończy i bardzo jej się podoba. Także drogie Waneko, wygląda na to, że macie nowego klienta :P

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » pt kwie 15, 2016 7:13 pm

Właśnie skończyłam czytać i mam bardzo mieszane uczucia. Kreska i kolorowe strony były rewelacyjne. A postacie? Chyba wszystkie pokochałam. Począwszy od głównych bohaterów, po przez lalkę, ducha-nadzorcę czy dziadka. Tylko historia... Na początku jest spójna, wiadomo o co chodzi, bardzo wciąga [spoiler] poszukiwanie matki Acony, badania naukowe i to czemu się nie starzeje[/spoiler] Później przechodzimy do historyjek które są świetne, zabawne, ciepłe [spoiler]kocham jak budynek zmienia pokoje, czy pokazanie prababki głównego bohatera jako wspomnień domu[/spoiler]. Jednak zakończenie głównego wątku mnie dosyć rozczarowało.... [spoiler]po 10 latach mamuśka wyskakuje jako misiek... serio?[/spoiler] Było to dosyć urwane, zwłaszcza że robiło się bardzo ciekawie... Ogólnie bardzo fajne, ale autorka nie mogła się zdecydować czy to będą epizodyczne historie czy tylko jeden główny wątek i to w sumie mnie mocno rozczarowało. Jednak mimo wszystko polecam ten tytuł i chciałabym więcej powieści ze świata Acony bo jest czarujący.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » sob kwie 16, 2016 2:16 pm

Mi Acony tak przypadło do gustu że aż myślalam nad Lament Jagnięcia.. ;w; aww. Kreska jest taka przyjemna..

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob kwie 16, 2016 10:27 pm

Kupiłem Acony w ciemno i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem, nawet pod koniec trochę myślałem że byłoby super jakby świat Acony był odrobinę dłuższy, fajnie że Waneko się zdecydowało na wydanie, bo nigdy bym nie poznał tej przyjemnej historii.


Tytuł jest bardzo oryginalny i będąc szczery spodziewałem się kompletnie innej historii, kiedy to kupowałem, tak jakby bardziej mrocznej? Z cięższą historią? (Nie czytałem żadnych opinii przed zakupem), co nie zmienia faktu że był bardzo przyjemny, a użycie domu jako czegoś co ma duszę było genialne i po prostu motyw zamiany pokojów był genialny =D>. Przyznam że brakowało mi trochę większego znaczenia głównego wątku, którego rozwiązanie trochę mnie rozczarowało, ale poza tym to super :).

Co do wydania, to ładna gruba cegiełka, bardzo lubię wydania zbiorcze, czym większe tym lepsze (tylko bez przesady, przy 700 stronnicowej mandze już jest to lekko uciążliwe), tłumaczenie okej, czytało się płynnie i przyjemnie, niestety strony trochę przebijają co jest z lekka irytujące. Kolorowe strony prezentują się wyśmienicie, fajnie że Waneko zdecydowało się umieścić ich tyle i w dodatku w środku tomu, świetny efekt.
<kaszle> dobrze że ich nie wycieli <kaszle>

Czekam na więcej takich niespodzianek, lubię jak kupuję coś w ciemno i bardzo miło się zaskakuję :)
Obrazek

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » pn kwie 18, 2016 9:32 pm

Podobają mi się takie wydania, a do tego lubię jednotomówki, choć tak szybko się kończą ;) Zauroczyła mnie historia Acony i nie żałuję zakupu. Tutaj rozpisałam się szerzej o mandze.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn kwie 18, 2016 9:39 pm

To byly takie fajne historyjki o codziennosci dziwacznej :D Niektore gorsze, inne lepsze (kocham dozorce i pana zabe), ale i tak calosc wypada na plus. Lubie ten typ staromodnej kreski.
30 kolorowych stron (15 kartek), 3 tomy w jednym, a cena to niecale 35 zl, nie moglam nie kupic.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt kwie 26, 2016 4:46 pm

Właśnie skończyłem czytać swój tomik. Kreska i kolorowe strony były świetne jak dla mnie :twisted: Gdy skończyłem czytać ostatnią stronę, to w głowie pojawiła się taka myśl, heh to już koniec?? Ja chce więcej! Acony, Shikimi i Warashi były moimi ulubionymi postaciami :twisted: Ładna cegiełka to jest, tłumaczenie jest okej jak dla mnie. Plakat też jest świetny :twisted: Szkoda tylko ze strony trochę przebijały.. ale tak już bywa w mangach. Oby więcej takich niespodzianek.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » śr kwie 27, 2016 4:46 pm

http://cubeupload.com/im/nXDniZ.jpg
Jakieś 20 pierwszych stron mam tak wydrukowanych. Cały nakład tak ma czy tylko mój egzemplarz? Reklamować w wydawnictwie czy sklepie w którym kupiłem? (i co jak prawdopodobnie wyrzuciłem fakturę?)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr kwie 27, 2016 5:01 pm

U mnie nie ma takiego "rozdwojenia" druku, możesz reklamować.
amsterdream pisze:Reklamować w wydawnictwie czy sklepie w którym kupiłem? (i co jak prawdopodobnie wyrzuciłem fakturę?)
Nie wiem jak Waneko podchodzi do tego typu reklamacji (Jak się u nich nie kupowało), więc musisz do nich uderzać, co do sklepu w którym kupiłeś, jeżeli to internetowy to powinni przecież mieć info że kupowałeś u nich, w dodatku z reguły na stronie można sobie wydrukować fakturę.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr kwie 27, 2016 7:41 pm

U mnie jest ok więc możesz spokojnie reklamować.
Możesz reklamować coś takiego u nas, a co do reklamacji to jeśli dobrze pamiętam teraz nie jest wymagany paragon/faktura, wystarczy np. Historia transakcji, zamówienie, cokolwiek co możne potwierdzić ze dokonałeś zakupu w jakimś miejscu.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Post autor: Nelinnor » śr maja 11, 2016 9:47 pm

Mam trochę mieszane uczucia co do tej mangi. Ogólnie bardzo pozytywne, ale gryzie mnie tutaj parę rzeczy.

Z jednej strony manga ma wspaniały nastrój i ciekawą kreskę, a wydanie 3w1 tylko służy na plus temu tytułowi. Nie wspominając już o tak niskiej cenie. :)

Z drugiej strony czuję pewien niedosyt, że autorka, jak sama przyznała w przypisach, nie miała pomysłu na tą serię i nie wiedziała w jakim kierunku dalej z tym pójść wahając się pomiędzy gatunkami.

Niestety to widać, pierwszy tom jest dosyć tajemniczy, idzie takimi okruchami życia i pokazuje zalążek ciekawej fabuły oraz wprowadza kolejnych bohaterów. W drugim pojawia się więcej komedii i trochę rozdziałów zupełnie niezwiązanych z żadnym wątkiem, ot takie fillery. Trzeci tom rozwiązuje główną zagadkę dosłownie na długości kilku stron, w dodatku w dosyć absurdalnie komiczny sposób w porównaniu z nastrojem jaki panował nakręcaniu tej historii. Od tego momentu mamy praktycznie same fillery z pokręconym humorem zmierzające ku przeciętnemu zakończeniu.

Nie jest to w żadnym razie manga zła, wręcz przeciwnie. Właśnie dlatego lektura pozostawia taki lekki niedosyt, że autorka nie była w stanie sprostać swojej własnej twórczości, że nie wytrzymała za długo na łamach magazynu i skończyło się na trzech tomach, że przeszła ewolucję z tajemniczych okruchów życia do absurdalnej komedii. Skończyło się więc na tym, że efektem jest lekka pozycja która idealnie sprawdza się w wydaniu zbiorczym, wielka szkoda, bo niewiele brakowało do czegoś naprawdę dobrego.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob maja 14, 2016 8:02 am

Bardzo lubię komedie, a Acony jest dość przyzwoitą jej przedstawicielką, ale trochę szkoda tego nastroju z pierwszej części (tom 1).

I to jest w sumie główny kłopot tego tytułu, czyli gatunek.

W tak krótkich pozycjach nie przeszkadza mi epizodyczność. Chociaż chciałoby się by było dłuższe, byśmy mogli poznać następnych osobliwych mieszkańców tego bloku. Do tego standardowe nijakie zakończenie. Z postaci polubiłem laleczkę i 6 (tego roślinnego duszka).

Lektura bardzo przyjemna i jest ochota na więcej i trochę żal za klimatem z początku, bo komedii mamy u nas dużo, a mroczniejszych historii jest zdecydowanie za mało.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Online

Post autor: ninna » wt maja 24, 2016 10:51 pm

Kupione i przeczytane. Dziwny to komiks, nie pamiętam, żebym kiedyś czytała coś podobnego. Klimatem przypomina nieco "Nawiedzony Dom" od Hanami ale "Acony" jest duuuużo lepsza. Manga trochę w stylu filmów Burtona, fajnie by się ją czytało w Halloween :D. Polubiłam tę zgraję dziwadeł zamieszkującą stary budynek. Polubiłam Motomiego, któremu przyszło z nimi żyć. Najlepszy był Żabon :mrgreen:.

Komiks nie jest niestety pozbawiony wad. Spokojnie można by zmieścić całą opowieść w dwóch tomach. Trzeci to właściwie same fillery (co prawda wcześniej też mieliśmy takie rozdziały ale były one lepsze)... Cała intryga zostaje wyjaśniona już w pierwszych dwóch rozdziałach. No i mamy też jeden zamykający całą historię. Autorka powinna je dodać do poprzednich tomów zamiast ciągnąć mangę na siłę. Przez to tę ostatnią część czyta się ciężko.

W tej chwili nie wiem, czy będę do "Acony" wracać. Manga jest sympatyczna ale raczej nie zapada w pamięć na dłużej.

[ Dodano: Wto 24 Maj, 2016 ]
MrocznyCzajnik pisze:[spoiler]po 10 latach mamuśka wyskakuje jako misiek... serio?[/spoiler]
Mnie też to rozwaliło. Zadałam sobie też pytanie, czy chciałabym, żeby [spoiler]moja mama wróciła w takiej postaci[/spoiler]Nie, przenigdy.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » śr maja 25, 2016 9:51 pm

Niesamowicie infantylna ta manga. Czytam od dwóch tygodni i skończyć nie mogę. Tag seinen to się chyba tu przez pomyłkę znalazł.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » pt sty 13, 2017 2:29 pm

Świetna manga i zabawne historie a same postacie bardzo mi przypadły do gustu :mrgreen: i miejscami aż mi żal że to już koniec bo same historie poboczne były zabawne i chętnie poczytałabym o nowych przygodach mieszkańców Shikimino :mrgreen:

electric_cat
Status: Offline

Acony - temat ogólny

Post autor: electric_cat » śr maja 22, 2019 4:26 pm

Ogólnie cóż to za Acony 4 w zapowiedziach na wrzesień? o0

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Acony - temat ogólny

Post autor: Angu » śr maja 22, 2019 4:38 pm

electric_cat, pisali na asku gdzieś, że pomyłka :P
Obrazek

electric_cat
Status: Offline

Acony - temat ogólny

Post autor: electric_cat » śr maja 22, 2019 11:17 pm

Podziękowała :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Acony"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość