Acony

Forum ogólne dotyczące mangi Acony
Zablokowany

Czy gdyby manga została wydana w Polsce, kupiłbyś/kupiłabyś ją?

Tak
39
49%
Nie
21
27%
Może
19
24%
 
Liczba głosów: 79

Leksyv
Status: Offline

Acony

Post autor: Leksyv » śr wrz 25, 2013 4:50 pm

Obrazek
Autor: Kei Toume
Wydawnictwo: Kodansha
Ilość tomów: 3 (zakończona)
Opis:

http://www.mangaupdates.com/series.html?id=3241

Manga nie posiada anime.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » śr wrz 25, 2013 5:21 pm

Szkoda, że nie pokusiłeś się o polski opis. Zrobię to za ciebie:
pewna grupa skanlacyjna na swojej stronie pisze:Motomi musiał przeprowadzić się do dziadka, po tym jak jego matka musiała wyjechać za granicę w sprawach służbowych. Jednak w domu, w którym mieszka starszy pan, dzieją się dziwne rzeczy. Główny bohater spotyka tam małą dziewczynkę, która oznajmia mu coś niewiarygodnego...
Bardzo sympatyczna i ciekawa manga z elementami komedii. Główna bohaterka... nie żyje. A w każdym razie tak twierdzi, bo miała wypadek, w którym zginęła... I obudziła się ponownie. Jednak jej ciało się starzeje jak u żywej istoty, tylko baaaardzo wolno. Nie jest w stanie zasnąć w nocy, ale jak już zasypia, to śpi kilka dni. Ona i jej tata przyjechali z Ameryki, żeby szukać jej mamy, która zniknęła w czasie tego wypadku.
Jednak w apartamentowcu, gdzie zamieszkał Motomi, mieszka więcej ciekawych i intrygujących istot... Dość powiedzieć, że budynek żyje własnym życiem i musi zaakceptować nowego mieszkańca, żeby ten mógł tam zamieszkać. Niektórzy fani tytułu wręcz mówią, że to nie Acony (ta dziewczynka) czy Motomi są głównymi bohaterami, ale sam budynek...

Manga jest z gatunku slice of life. Głównym wątkiem jest szukanie mamy Acony, ale ani ona ani Motomi przez większość mangi nie robią wiele w tym kierunku. Każdy rozdział to inny dzień w tym zwariowanym domu.

Z pewnością bym kupiła, gdyby została wydana :)
Ostatnio zmieniony śr wrz 25, 2013 11:07 pm przez Lilka, łącznie zmieniany 1 raz.

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » śr wrz 25, 2013 8:10 pm

Właściwie opis mi się podoba :)
Troche tajemnicy, komedii, okruchy życia- słowem super. Poza tym kreska wydje się być sympatyczna. myślę że bym kupiła :3

Marusera
Status: Offline

Post autor: Marusera » śr wrz 25, 2013 8:54 pm

Opis brzmi bardzo ciekawie, kreska mi się podoba, zdecydowanie kupiłabym ten tytuł :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr wrz 25, 2013 9:40 pm

Przyznam, że do bliższego zapoznania się z tym tytułem zachęciło mnie dopiero to, co napisała Lilka :D. Opis z baka-updates jest strasznie lakoniczny i mało ciekawy. Sama manga wydaje się oryginalna i zaintrygowała mnie. Sądząc po okładce, kreska jest ładna. No i to tylko trzy tomy. Z pewnością kupiłabym "Acony".

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » śr wrz 25, 2013 11:06 pm

ninna pisze:Przyznam, że do bliższego zapoznania się z tym tytułem zachęciło mnie dopiero to, co napisała Lilka
Dzięki :D Starałam się opisać tytuł tak, żeby zachęcał ;)

HeruShi
Status: Offline

Post autor: HeruShi » śr wrz 25, 2013 11:07 pm

Bezpieczna ilość. Być może...

MsDi
Status: Offline

Post autor: MsDi » czw wrz 26, 2013 11:03 am

Wydaje się ciekawe. No i tylko 3 tomy. Pewnie i bym się pokusiła. :)

AnkaM13
Status: Offline

Post autor: AnkaM13 » sob paź 19, 2013 3:55 pm

Czytałam dawno i do dziś jedna z moich ulubionych.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » wt gru 10, 2013 7:35 am

Tylko trzy tomy, a Lilka zachęciła bardzo skutecznie. Kupiłabym. No i okładka śliczna!

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt sie 01, 2014 2:03 pm

Świetne!Uwielbiam tego typu serie.Z pewnością chce mieć ją na swojej półce :D .

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » ndz sty 25, 2015 10:59 am

3 tomy... czemu nie. Można by upchać do jednotomówek.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 26, 2015 4:01 pm

Ame pisze:Świetne!Uwielbiam tego typu serie.Z pewnością chce mieć ją na swojej półce :D .
Zgadzam się, również bardzo lubię mangi z takim klimatem+ okładki które nieźle się prezentują. Więc czemu nie, jestem na TAK :P

Zablokowany

Wróć do „"Acony"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości