Czy warto?

Wasze wrażenia na temat pierwszych artbooków wydanych w Polsce
Dragonek
Status: Offline

Post autor: Dragonek » sob cze 07, 2003 9:30 pm

zohar pisze: (nadążacie?)...
W momencie, gdy Kawarajima rysuje samodzielne produkcje,...
Kawarajima to nie podróbka Urushihary. Nie obrażaj ludzi, których nawet nie znasz...

Wyobraz sobie ,ze tak (tylko z krzesla nie spadnij) nadazam bo nic nowego nie mowisz ^^
Tego drugiego tlumaczyc tez nie trzeba bylo - to oczywiste...
Poza tym.. slowo podrobka nie zostalo przeze mnie uzyte w formie wybitnie negatywnej.. po prostu nie da sie tego nazwac kopia Urushihary poniewaz nia nie jest. Mozna napisac ,ze KK sciagnal wiele z Urushiego,ale za to pewnie tez mi sie dostanie ;) Styl KK mi osobiscie podoba sie "z daleka" , moze dlatego ,ze to z tworczoscia Satoshiego zetknelam sie w pierwszej kolejnosci ,a moze dlatego iz zbyt wiele w pracach KK jest... hmm.. jakby to okreslic...hmm.. dysharmonii... tzn. zajmuje sie tematem mangi i rysunkiem juz dosc dlugo i udalo mi sie zauwazyc ,ze dobor poszczegolnych czesci postaci jest b. wazny. Np nie kazdy rodzaj wlosow pasuje do danej gebusi jak i gebusia rysowana jakims stylem nie bedzie pasowac do reszty ciala rysowanej innym. I to widac w pracach KK... gebusia niby Satoshi -gdyby nie ten nos (w 3/4).. gebusia niby Satoshi ,ale wlosy juz nie do konca.. cialko tez nie...
Mi sie to rzuca w oczy i psuje efekt calosci.. jesli innym nie, to oki.
Dla mnie Satoshi jest gora i tyle......

A propos... jak bylo widac na zalaczonym obrazku (wypowiedz powyzej) TY rowniez nie znasz .... :wink:

Ayanami
Status: Offline

Post autor: Ayanami » czw cze 19, 2003 2:50 pm

mnie tam nie interesują artbooki... (no chyba że byłby kiedyś w Polsce jakiś artbook z NGE)

Rajin
Status: Offline

Post autor: Rajin » ndz cze 29, 2003 9:23 pm

Witam wszystkich, jako ze to moj 1 post na tym forum (teraz sie mnie nie pozbedziecie :twisted: )
Co do KK. Jak jusz zostalo napisane powyzej nie jest to 1 osoba a 4, a kazdy Rysunek/obrazek/art/czy jak to tam nazwiecie ;) Jest w zasadzie zupelnie inny pod wzgledem stylu. Artbookow nie posiadam, ale mam zamiar nabyc KK :) . Niektore Panie sa rzeczywiscie Nienaturalnie narysowane (jak zreszta zostalo to napisane) ale bierze sie to z eksperymentow tych 4 artystow. Blablabla...
Ja tam jak dorwe kase to lecem i kupuje :D

Xantus
Status: Offline

Post autor: Xantus » ndz cze 29, 2003 9:27 pm

Mam akurat takiego farta, że mieszkam blisko chyba najdroższego komiksowego sklepu w Polsce - Comics Universum i co jakiś czas sobie tam zaglądam popatrzeć na różne śliczności po zboczonej cenie... Ciekawe jaka by była szansa na wydanie takie evangelionowego artbooka... W CU taki oryginalny kosztuje coś około 400zł :shock: To mnie przerasta...
A co do Wanekowych "The New Generation of Manga Artists" - no poprostu bardzo piękne ilustracje najwyższej jakości wydania (no - dałoby się jeszcze lepiej ale bez sensu bo i tak jest wybitne).
Ja już czekam na trzeci - kolejną sutą ucztę dla ośrodka przyjemności i poczucia piękna oraz artyzmu :wink:
Ale jest jedna trochę przykra sprawa... - ilustracje dwustronicowe są niewygodne do oglądania, bo obawiam się rozgiąć książkę pod kątem 180 stopni, żeby móc obejrzeć to na płasko, bez żadnych zagięć przestrzennych...
No al to tylko tyle :wink:
A cena - cóż, ja uważam, że są odpowiednio wycenione...
No i dodatkowo odnośnie ceny rzeknę: jak to jest, że narzekają ludzie ze stałymi łączami, którzy sobie mogą ściągać pełno mangi i anime z internetu? Przecież stałe łącze to dość droga sprawa... Ech - no ja nie mam stałego łącza w zamian za większe kieszonkowe... A tam... Są jeszcze dziwniejsze rzeczy na świecie... Cóż - okrutne, smutne, prawdziwe - ludzie dązą do samozagłady... Może już za 1000 lat? A może dopiero za 100000? Ciekawe, kiedy ta upragniona Apokalipsa i zbawienie dla bogobojnych, a zguba dla grzeszników nadejdzie... :P

megumi
Status: Offline

Post autor: megumi » pn lip 07, 2003 1:44 pm

Mam pierwszy Artbooczek i jestem z niego zadowolona :lol:

Są tylko dwa małe problemiki:

-cena (wiem, że artbooki są po takich cenach i nie mam do nikogo pretensji...tak tylko sobie mówię^^)

-kobity&onlykobity (wkurza mnie to, że waneko trochę zaniedbuje swoje czytelniczki, wypuszczając na rynek same produkty spod znaku shonen...)

Sailor_Space
Status: Offline

Post autor: Sailor_Space » wt lip 22, 2003 3:08 pm

hehe a mnie sie udalo odkupic dwa artbooki za 45 zl:)) To calkiem niedrogo plus 6zl koszty przesylki za oba:D I tak mi sie oplacalo:) a artbooki w idelanym stanie sa:)

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt lip 22, 2003 3:31 pm

Sailor_Space pisze:hehe a mnie sie udalo odkupic dwa artbooki za 45 zl:)) To calkiem niedrogo plus 6zl koszty przesylki za oba:D I tak mi sie oplacalo:) a artbooki w idelanym stanie sa:)
No nie, to sie nazywa szczęście.
U mnie o tyle dobrze że cały czas są dostępne i w każdej chwili mogę dokonać zakupu. Może po wakacjach albo jak wygram w totka. :P

Sailor_Space
Status: Offline

Post autor: Sailor_Space » wt lip 22, 2003 10:32 pm

hehe z ta wygrana to nie wiadomo jak bedzie:) ja czasmi gram ale jeszcze nic nie wygralam:(( ale mysle ze do konca wakacji to jakos uzbierasz:) ja mam nadzieje ze mnie tez sie to uda:D

PS jak sie wstawia czyjes cytaty w postach zeby byly tak na bialo??

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt lip 22, 2003 10:46 pm

Proszę wybaczyć offtopic
Sailor_Space pisze:PS jak sie wstawia czyjes cytaty w postach zeby byly tak na bialo??
Najprościej użyć funkcji cytuj (znajduje sie w prawym górnym rogu każdego posta)
W trakcie edycji posta można posłużyć się funkcją "Quote" (znajduje sie nad wyborem koloru i rozmiaru czcionki).

np.
oto przykładowy cytat[/quote ]

oczywiście bez tych spacji po quote :P
powinno to wyglądać tak:
oto przykładowy cytat
Jeśli chcemy dodac nazwe uzytkownika ktorego cytujem to:

[quote ="Nazwa użytkownika"]oto przykładowy cytat[/quote ]

oczywiście bez tych spacji po quote
a powinno to wygladac tak:
Nazwa użytkownika pisze:oto przykładowy cytat

Sailor_Space
Status: Offline

Post autor: Sailor_Space » śr lip 23, 2003 8:14 am

hehe OK To sprobje nastepnym razem ale prosze nie krzyczec jak mi cos nie wyjdzie;]

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » śr lip 23, 2003 12:19 pm

Sprowadzę temat na tory obecnej rozmowy (sorry ;]) Jak dla mnie to moimi ulubionymi rysownikami są właśnie Koh Kawajirama dlatego ten artbook jest dla mnie obowiązkowy! Hmm może na ASS03...

Eti
Status: Offline

Post autor: Eti » ndz sie 24, 2003 3:57 pm

Przeglądałam te artbooki w pewnej zagranicznej ksiegarni i no coz... mnie sie niezabardzo podobaly czego nie moge powiedziec o towarzyszacym mi koledze ktory malo nie poslinil niektorych kartek. nie wiem... dla mnie te artbooki byly zbyt cukierkowe. i prawde powiedziawszy moja biedna swinka skarbonka malo sie nie rozbila gdy uslyszala co i za ile mam zamiar kupic naszczescie dzielnie sie bronila i oszczedzila mi widoku cukierkowych laleczek ktore teraz by sie kurzyly na polce....

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz sie 24, 2003 8:04 pm

ja sobie zamowilem wreszcie pierwszy tomik w sklepiku jpf. mam tylko nadzieje, ze w drodze do mojego pieknego miasta nie zostanie uszkodzony (nie wybacze nawet malego zgiecia :twisted: )
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kasiotfur
Status: Offline

Post autor: Kasiotfur » wt paź 07, 2003 5:28 pm

Nie wiem.. moze to ja mam jakis wypaczony gust, ale te artbooki zupelnie do mnie nie trafiaja :// takie okropnie plastikowe sa... te dziewczyny takie sztuczne i slodkie #_#.... az prochnicy mozna dostac.... ;///

Phrizee
Status: Offline

Post autor: Phrizee » ndz lut 01, 2004 12:27 am

heh ogladajac te arty jeszcze bardziej sie upewnilem ze japonczycy to pedefile i zboki buahahahahahaha :D bez obrazy... :P ten taki z malymy dziewczynkami byl b. fajny ale ten taki poslkadany z roznych autorow (rysunki w strylu krzyska z głardjna <- suxxx) byl realnie do kitu... yo!

kOsmos
Status: Offline

Post autor: kOsmos » wt kwie 06, 2004 8:22 am

Ja mam 2 z nich :] Jeden Kawarajimy i Omnibus Collection. Jednak wolę sprowadzać sobie artbooki z japoni bo są lepiej wykonane ( np. 2015 z NGE , Albo Der Mond ). Cena jest naprawdę przyzwoita, bo za tą samą objętość artbooka wydanego w japoni płacimy ponad 100 PLN.

Phrizee -> widzę, że tutaj tez propagujesz ruch anty kasenowy ? :D

Neo3DSMax
Status: Offline

Post autor: Neo3DSMax » pn lut 14, 2005 1:58 pm

Ja Artbooków też nie moge kupić, bo kasy nie mam co jest spowodowane brakiem pracy. Ale jedynie co kupiłem to JPM i Mangazyn.

Niestety żałuje że nie moge kupić Artbooków, narazie znalazłem tymczasowe rozwiazanie, ale wyłacznie tylko dla siebie to ściagam je z sieci całe Arty tylko poto aby dobrze zapoznać się z tą dziedziną jakże wspaniałej sztuki malowania. Jest to niedozwolone, ale co mam robć jak kasy nie ma... wiem iść do pracy, którą jest cieżko teraz znaleść.

Ale jak tylko wrescie znajde prace to zaczne masowo nadrabiac zaległości.

Kisara
Status: Offline

Jak najbardziej yessssssss

Post autor: Kisara » ndz lut 26, 2006 11:49 am

Naprawdę warto to kupić, choć cena mnie różnież przybija. Z tego co znalazłam w internecie narazie wydali 8 tomików. Z resztą sami sprawdzie, bo może sie myle 8) http://search.barnesandnoble.com/bookse ... rtists&z=y

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » wt gru 26, 2006 5:00 pm

Kupiłbym ale cena mnie przeraża normalnie :/ No fakt artbook :/ Miło było by mieć może jak będe mieć "niezaplanowany" przypływ gotówki to kupie ^^

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » sob gru 30, 2006 9:28 am

Ray pisze:Miło było by mieć może jak będe mieć "niezaplanowany" przypływ gotówki to kupie ^^
Hmmm z tego co widzę, Waneko przestało je wydawać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"The New Generation of MANGA ARTIST"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości