Kulinarne Pojedynki #16

Wszystko o Shokugeki no Souma
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Kulinarne Pojedynki #16

Post autor: Itachi Uchiha » wt kwie 30, 2019 3:51 pm

Obrazek
Tak prezentuje się obwoluta szesnastego tomu Kulinarnych pojedynków. Czy stoisko Soumy przyciągnie gości? Kim jest mężczyzna wyklęty przez dyrektora Akademii Tootsuki?
Tego dowiemy się już 24 maja.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Kulinarne Pojedynki #16

Post autor: Canis » ndz lip 14, 2019 10:03 am

Czytam sobie Soumę, na głodno... To był błąd. W tym tomie pojawia się przepis na chińskie bułeczki hujiao bing. Nie wyglądał na jakoś bardzo skomplikowany, więc postanowiłem spróbować zrobić ten street food. Oto rezultaty:
► Pokaż Spoiler
Może nie są okrągłe jak w mandze, ale udało się. :D Proces przygotowania składników i pieczenia oceniam jako średnio-łatwy. Trudniej było znaleźć odpowiednie składniki - po pieprz syczuański musiałem się wybrać do sklepu z przyprawami. Smak... Obłędny. Nie spodziewałem się że to będzie takie dobre. Dobrze że moja rodzina była obecna, bo zjadłbym wszystkie 8 bułek, a tak zjadłem tylko połowę.

Gdyby ktoś chciał kiedyś zrobić ten wypiek, to mam 2 sugestie. Jeśli nie lubicie ostrej kuchni, to dajcie połowę ilości pieprzu niż ta w przepisie. Ja zrobiłem 2 wersje, jedną zgodną z przepisem dla siebie, drugą łagodniejszą dla rodziny. Obie wyszły bardzo dobrze, ale ta ostra przewyższa pikantnością papryczki jalapeno, więc jest tylko dla amatorów.
Druga to użycie 2 żółtek zamiast jednego do pomalowania bułeczek. Jedno po prostu nie starcza.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kulinarne Pojedynki #16

Post autor: Meliona » ndz lip 14, 2019 10:21 am

Szacun! :shock:
Aż sobie obczaję ten przepis, jak już będę miała tomik w łapkach. Zwykle nawet ich nie czytam, tylko przechodzę dalej :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Kulinarne Pojedynki #16

Post autor: Kocurzyca » ndz lip 14, 2019 3:46 pm

Wygląda jak coś, co mogłabym przyrządzić :P Lubię piec, ale nie lubię gotować.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinarne Pojedynki Shokugeki no Souma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości