Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Wszystko o mandze Wilczyca i Czarny Książę

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
79
38%
Nie
103
50%
Być może
26
13%
 
Liczba głosów: 208

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » ndz paź 26, 2014 8:41 pm

Jestem na tak :P
Oglądałam anime i jest inaczej niż co myślicie (ze będzie szczekała przy ludzie, sikała na hydrant ) to tylko posłuszeństwo i musi zrobić co każe ten chłopak. (oczywiście nie ma o "to")
Ale myślę ze jest ciekawy.

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » pn lis 17, 2014 6:32 pm

Przeraża mnie rosnąca popularność tego tytułu. "Ookami Shoujo to Kuro Ouji" ma w sobie wszystko, czego nie lubię w słabych szojkach, Główna bohaterka na własne życzenie zmienia się w popychadło, lata za egoistycznym bucem i robi wszystko, żeby czytelnik uznał ją za głupiutką. Z rozdziału na rozdział jest coraz gorzej, aż nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. Pamiętam, jak narzekałam na "Ścieżki młodości", jednak teraz widzę, że w kategorii nowszych shoujo "Ścieżki młodości" są nawet niezłe. Strzeżcie się! ;)

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn lis 17, 2014 6:47 pm

Nie dotknął bym tego nawet długim kijem. Szkoda kasy na to. NIEEE.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lis 17, 2014 6:56 pm

Przeraża mnie rosnąca popularność tego tytułu. "Ookami Shoujo to Kuro Ouji" ma w sobie wszystko, czego nie lubię w słabych szojkach, Główna bohaterka na własne życzenie zmienia się w popychadło, lata za egoistycznym bucem i robi wszystko, żeby czytelnik uznał ją za głupiutką. Z rozdziału na rozdział jest coraz gorzej, aż nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. Pamiętam, jak narzekałam na "Ścieżki młodości", jednak teraz widzę, że w kategorii nowszych shoujo "Ścieżki młodości" są nawet niezłe. Strzeżcie się!
Już znam powód dlaczego, ludzie na MAL przykleili tej mandze przydomek: słaba kopia Kaichou wa Maid-sama! :P

zamek1989
Status: Offline

Post autor: zamek1989 » czw sty 08, 2015 11:36 pm

a ja jestem na TAK dlatego że jakoś tak lubie bcowatych zimnych bohaterów:) co prawda Erika troche wkurza to manga bardzo chętnie bym kupiłam obejrzalam anime z rawami jestem tez na bierząco wiec jak mówiąłm zdecydowanie TAK napewno bym kupiła:)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw sty 08, 2015 11:41 pm

Jeśli to coś w stylu Ścieżek albo Przewodniczącej to jestem zdecydowanie na nie.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt sty 09, 2015 8:48 am

Z samego opisu jestem na zdecydowane "nie". Ponieważ wychodzi z niego że główna bohaterka jest idiotką/ewentualnie zapomina się zastanowić. On zaś jest co najmniej bucem/ bądź narcyzem. A motyw zrobię sobie z ciebie popychadło..., piszę "nie".
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt sty 09, 2015 10:20 am

Reviolli pisze: Ponieważ wychodzi z niego że główna bohaterka jest idiotką/ewentualnie zapomina się zastanowić. On zaś jest co najmniej bucem/ bądź narcyzem.
Tak dokładnie jest xD popularny motyw w szojkach^^

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt sty 09, 2015 10:48 am

Trochę nie wiem jak to napisać.
Do nieśmiałości w szojkach już się przyzwyczaiłem, choć nie lubię. Ale co innego nieśmiałość, a co innego ewidentna głupota. Mamy tu połączenie motywów za którymi nie przepadam. Stawiam na romanse z mocnym akcentem komediowym lub innym (np. sportowym/tajemniczym) ale by był ciekawy, plus bohaterowie jak najnormalniejsi (zachowanie, problemy) lub dziwni/kontrast między ich osobowościami.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt sty 09, 2015 3:45 pm

Jak tak patrzę, że ja sama to tutaj dodałam, to aż mi się chce usunąć ten temat. Zdanie co do tej mangi szybko zmieniłam, na szczęście zaćmienia mózgu są chwilowe.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » pt sty 09, 2015 5:22 pm

Kupiłabym na pewno mangę :D
Jestem gdzieś w połowie anime na podstawie tej mangi, ale porównałam ją do pierwowzoru i manga według mnie jest dużo lepsza :)
Ostatnio zmieniony ndz lip 26, 2015 12:36 am przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Yin
Status: Offline

Post autor: Yin » pt sty 23, 2015 3:20 am

sama nie wiem.. w anime główna bohaterka mnie strasznie wkurzała i momentami miałam ochotę ją zabić.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » wt mar 10, 2015 1:41 am

Anime ogólnie mnie wkurzało, zepsuło kilka spraw, natomiast mangę czyta mi się bardzo dobrze, postacie w niej odbieram zupełnie inaczej, a z rozdziału na rozdział historia coraz bardziej mnie interesuje, zwłaszcza, kiedy skupia się na postaciach pobocznych. Bohaterowie się rozwijają w trakcie mangi i to jest dla mnie duży plus, zwłaszcza, że wątki poważniejsze równoważą się z historiami komicznymi z życia wziętymi. Kreska w mandze też mi siadła. Może mówię też tak dlatego, że w ostatnich rozdziałach jakie czytałam było dużo fajnych pobocznych opowiastek, a wcześniejsze rozdziały zatarły mi się w pamięci, ale na ten moment czytania jestem na tak :)

Valkiris
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 23, 2013 10:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Valkiris » śr kwie 22, 2015 8:41 pm

Nie kupiłabym. Główna bohaterka jest beznadziejnym przypadkiem, który daje sobą pomiatać do woli, byleby zdobyć aprobatę swojego "ukochanego". Jest tak wykorzystywana i obrzucana błotem, że aż żal było patrzeć. Żeby było ciekawiej, to ona wierzy bezgranicznie w każde jego słowo i praktycznie za każdym razem obiecuje poprawę. Chyba nie wyczuwa tego, że coś jest nie tak w jej związku... Główny bohater to po prostu przystojny buc, który uważa się za jej pana i władcę. Chłopak początkowo był nawet w porządku (a przynajmniej nie był wulgarny), ale teraz to już przeszło ludzkie pojęcie. Jego zachowanie i słowa to po prostu kwintesencja prostactwa. A ona zamiast go normalnie rzucić albo chociaż do pionu postawić, to wpatruje się jak w obrazeczek i dalej robi wszystko, co tylko jej każe... Przeczytałam około 20 rozdziałów i mimo iż to był czas, gdy miałam bardzo wysoką tolerancję na głupotę bohaterów, to nie zdzierżyłam i porzuciłam. Ostatnio przeczytałam rozdział walentynkowy i tylko się utwierdziłam w tym, że to była świetna decyzja. :mrgreen: Nie tknę nawet kijem.

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » pt kwie 24, 2015 7:22 pm

Może, ponieważ anime zaciekawiła mnie na tyle, że jestem na bieżąco z mangą, ale raczej nie podoba mi się na tyle, żeby stawiać na półce. Zobaczymy jak się rozwiną kolejne rozdziały :)
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2015 6:59 am przez Naureth, łącznie zmieniany 1 raz.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz kwie 26, 2015 6:20 pm

W zyciu. Nie trzeba gloryfikacji patologicznego zwiazku.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz kwie 26, 2015 6:24 pm

Ostatnio zabrałam się za tę mangę by się przekonać, czy serio jest tak bardzo NOPE i owszem, jest.
NIE kupiłabym. Nie jestem obrzydzona/zniesmaczona czy coś motywem samym w sobie, ale to jak został przedstawiony + główna bohaterka daje okropne połączenie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

inuyasha6
Status: Offline

Post autor: inuyasha6 » pn lip 20, 2015 11:15 pm

Manga jest naprawdę rewelacyjna( nawet jeśli opis na to nie wskazuje). Humorystyczna i z biegiem wydarzeń robi się z tego dobre romansidło (więc powinno zadowolić większość nastolatek). Na pewno bym kupiła <3

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt kwie 12, 2016 11:29 pm

Manga nareszcie dobiegnie końca. Ostatni rozdział ukarzę się 13 maja 2016
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... 13/.100980

Ostatnie rozdziały były całkiem znośne ,ale całość wypada dalej mizernie.
Kto się cieszy :P

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt kwie 12, 2016 11:32 pm

Nie wiem, jak to się stało, że przy mojej wybredności względem shoujo, akurat tę serię naprawdę polubiłam xD Początek był mocno średni, jednak potem naprawdę z dużą przyjemnością sięgałam po nowe rozdziały. Przede wszystkim za sprawą drugoplanowych bohaterów, jednak główną parę również polubiłam.
Co nie zmienia faktu, że cieszę się, że manga już się kończy i nie będzie na siłę przedłużana. Ostatnie rozdziały wyraźnie zmierzały ku końcowi i miałam nadzieję, że niebawem poznamy finał.

Gdyby przypadkiem któreś wydawnictwo zdecydowało się wydać ten tytuł, to chętnie bym go kupiła :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Zablokowany

Wróć do „Wilczyca i Czarny Książę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości