Posępny Mononokean #4

Wszystko o mandze Posępny Mononokean
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Posępny Mononokean #4

Post autor: Itachi Uchiha » wt sie 29, 2017 8:44 pm

Obrazek
Premiera tomu już 19. września. :P

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Posępny Mononokean #4

Post autor: Naama » wt sie 29, 2017 9:16 pm

Te okładki są prześliczne <3 I bardzo przyjemnie się czyta. Cieszę się, że ten tytuł jest u nas dostępny, dzięki Waneko :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Posępny Mononokean #4

Post autor: KubciO » wt sie 29, 2017 10:47 pm

Przyznaję się bez bicia, wszedłem w serię dla okładek i yokai. :D To już czwarty tom, a ja nawet nie ruszyłem pierwszego (wstyd mówić!).
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Posępny Mononokean #4

Post autor: ociesek » śr sie 30, 2017 10:10 am

Rusz rusz, to jest dobra rzecz :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Posępny Mononokean #4

Post autor: KubciO » śr sie 30, 2017 11:00 am

ociesek, mam taki zamiar. Dwa pierwsze tomiki na półce czekają, trzeci do mnie "leci" w paczce z gildii. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Ksssa
Status: Offline

Posępny Mononokean #4

Post autor: Ksssa » czw sie 31, 2017 3:07 am

KubciO pisze:
wt sie 29, 2017 10:47 pm
Przyznaję się bez bicia, wszedłem w serię dla okładek i yokai. :D To już czwarty tom, a ja nawet nie ruszyłem pierwszego (wstyd mówić!).
Oh, żeby tylko ty! Te okładki uwiodły mnie i moją przyjaciółkę. Zamiast oceniać w tej mandze fabułę, czy jakiekolwiek przesłanie mangi - zajmujemy się wychwalaniem grafiki i kreski głównych bohaterów. Nigdy nie sądziłam, że podejdę z takeigo płytkiego powodu do mangi... A tym bardziej, że będę dalej to kupować z tego właśnie powodu. Co ładne "coś" robi z człowiekiem. XD

O fabule chyba jeszcze nie można się wypowiadać... Chwilowo ma i ciekawsze wątki i słabsze... Raczej manga wypada średnio pod tym kątem. Jedyny minus, który przechyla szalę na niekorzyść mangi jest taki, że średnie wątki, które nic specjalnie nie wnoszą do dalszego przebiegu, zajmują strasznie dużo miejsca i są wręcz rozwlekane. W dodatku te problemy bohaterów... XD
Mam nadzieję, że nasza przystojna dwójka weźmie się w końcu do roboty i zaserwuje nam jakiś porządny wątek, bo w sumie zaserwowała nam bardzo ciekawy pomysł... A przynajmniej coś, co mi bardzo przypada do gustu.

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Posępny Mononokean #4

Post autor: Iris » sob wrz 23, 2017 1:15 pm

Po tym, gdy pogodziłam się z myślą, że "Natsume Yuujinchou" nigdy nie doczeka się polskiego wydania, szukałam jakiegoś zastępstwa. Z "Posępnym Mononokeanem" zapoznałam się na długo przed ogłoszeniem Waneko i już wtedy seria zdobyła moją sympatię. Mając swoje tomiki na półce, naprawdę się cieszę, że jakieś wydawnictwo postanowiło wziąć ten tytuł pod swoje skrzydła. Mimo że jestem fanką pracy Yuki Midorikawy, uważam, że porównywanie "Natsume..." do "Posępnego..." jest nie na miejscu. Obie serie mają kilka cech wspólnych, jednak wbrew pozorom bardzo się od siebie różnią. Tytuł Kiri Wazawa ma kilka minusów, to prawda, ale z czasem ich ilość niknie pod wieloma plusami. Na początku można odnieść wrażenie, że główni bohaterowie są typowi, lecz po paru tomach widać, że autorka konsekwentnie ich prowadzi. Wątek yokai jest ciekawie wykorzystywany i sprawia, że aż chce się czytać dalej. Myślę, że "Posępny..." to jedna z lepszych rzeczy, jakie teraz wychodzą, więc polecam. Nie tylko okładki są ładne. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Posępny Mononokean”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości