Senpai wa Otokonoko

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy interesuje cię ta manga?

Tak
13
45%
Może
5
17%
Nie
11
38%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Monsterlight » pn mar 27, 2023 5:55 pm

Obrazek

Autor: Pomu
Gatunki: Shounen, Gender Bender, Dramat, Psychologiczne, Komedia, Romans
Długość: 100 rozdziałów (zakończone), wydanie tomikowe: 6+ tomów (nadal wychodzi)
Premiera: 2020 rok
Anime: Zapowiedziane

Opis: Uczennica liceum, Saki, jest zakochana w koleżance z klasy wyżej o imieniu Makoto. Pewnego dnia postanawia ona wyznać dziewczynie, co do niej czuje. Wyznanie Saki bardzo zaskakuje Makoto, ponieważ większość szkoły doskonale wie, że Makoto tak naprawdę jest chłopakiem, który lubi nosić urocze i dziewczęce stroje. Mało który z uczniów akceptuje jego odmienność, ale okazuje się, że nie zmienia to uczuć Saki, która z takiego obrotu spraw jest wręcz zadowolona! Dzięki temu może się cieszyć zarówno męską jak i kobiecą wersją swojej ukochanej osoby. Jak dalej potoczy się ich relacja? Polecam się przekonać.

Opinia: Jedna z lepszych rzeczy, jakie ostatnio czytałam. Kilka początkowych rozdziałów ma dość luźny i komediowy charakter, ale wraz z bliższym przedstawieniem nam bohaterów manga robi się znacznie poważniejsza. Znajdziemy tu wątki poszukiwania własnej tożsamości, kwestionowania swojej orientacji, trudnych relacji rodzinnych i przezwyciężania traum. Seria nie jest bardzo długa i do końca trzyma poziom, a samo zakończenie uważam za dość satysfakcjonujące. Bohaterowie są interesujący i dają się lubić, a kreska jest bardzo ładna.

Seria zaczynała jako webtoon, ale jakiś czas temu doczekała się fizycznego wydania, które dalej wychodzi. W zeszłorocznym rankingu na "Mangę, której zanimowania chcemy najbardziej" (Manga We Want to See Animated) zajęła pierwsze miejsce. Mam nadzieję, że nie skopią anime, bo jeśli będzie dobre, to może ktoś to u nas wyda xd Na pewno na korzyść serii przemawia to, że jest już zakończona. Co prawda jest w całości w kolorze, co może niektórych zniechęcić, ale w sumie Waneko wydało już kilka lat temu znacznie dłuższe ReLife, więc~

Pierwszy teaser anime

Pozostałe okładki:
► Pokaż Spoiler
Przykładowe grafiki:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony śr wrz 20, 2023 3:58 pm przez Monsterlight, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Koichi » pn mar 27, 2023 6:10 pm

Ogólnie byłbym zainteresowany tą serią. Zastanawia mnie tylko, czy Saki to fajna dziewczyna z którą można normalnie porozmawiać, czy raczej typ psychofanki? XD

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: sano2 » pn mar 27, 2023 6:18 pm

Crossdressing to nie gender bender.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Monsterlight » pn mar 27, 2023 6:28 pm

Koichi pisze:
pn mar 27, 2023 6:10 pm
Ogólnie byłbym zainteresowany tą serią. Zastanawia mnie tylko, czy Saki to fajna dziewczyna z którą można normalnie porozmawiać, czy raczej typ psychofanki? XD
Ja ją polubiłam :) Zwykła sympatyczna dziewczyna, która jak każdy ma swoje problemy. Zdecydowanie nie psychofanka.
sano2 pisze:
pn mar 27, 2023 6:18 pm
Crossdressing to nie gender bender.
A gdzie coś takiego jest powiedziane? Pierwsza lepsza definicja z Wikipedii:
Gender bender – osoba, która aktywnie przeciwstawia się tradycyjnym rolom płciowym („zagina” lub „przegina” je), przybierając cechy (na przykad wygląd) płci przeciwnej.
Myślę, że pasuje do głównego bohatera.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Koichi » pn mar 27, 2023 6:48 pm

Monsterlight pisze:
pn mar 27, 2023 6:28 pm
Koichi pisze:
pn mar 27, 2023 6:10 pm
Ogólnie byłbym zainteresowany tą serią. Zastanawia mnie tylko, czy Saki to fajna dziewczyna z którą można normalnie porozmawiać, czy raczej typ psychofanki? XD
Ja ją polubiłam :) Zwykła sympatyczna dziewczyna, która jak każdy ma swoje problemy. Zdecydowanie nie psychofanka.
O, to dobrze. W takim razie moje zainteresowanie wzrosło :)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Canis » wt mar 28, 2023 7:58 pm

Jestem raczej fanem komedii niż poważnych tytułów, ale opis brzmi nieźle. Kupiłbym pierwszy tom na próbę.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Desponia » wt mar 28, 2023 8:27 pm

Opis mnie zaciekawił, seria wydaje się całkiem przyjemna i chętnie bym ją przeczytała po polsku. Obawiam się tylko, że cena za tomik może trzepnąć po kieszeni, skoro wszystko jest w kolorze.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 622
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Tequilka » pt mar 31, 2023 9:27 am

Brzmi ciekawie, lubię takie historie i chętnie bym widziała tą serię na swojej półce ;3 Także ogromne TAK ode mnie :wink:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Monsterlight » pn lip 10, 2023 11:23 am

Okładka szóstego tomu <3
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 622
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Senpai wa Otokonoko

Post autor: Tequilka » pn lip 10, 2023 2:44 pm

Ale słodziaśna! <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości