D.Gray-man

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
212
60%
Nie
89
25%
Być może
50
14%
 
Liczba głosów: 351

dispar00
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 24, 2021 1:02 pm
Gender:
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: dispar00 » ndz maja 09, 2021 9:12 pm

zdecydowanie kupiłabym D.gray man'a mam nadzieje że kiedys zostanie to przetłumaczone :angel:
Omocha pisze:
pn lip 13, 2020 8:26 pm
Podzielam całkowicie twoje zdanie. Już od kilkunastu lat czekam, aż ta seria pojawi się w Polsce i naprawdę dziwi mnie wydawanie pomniejszych serii, o których albo nikt nie słyszał, albo takich będących totalnym niewypałem.
Jest to jedna z moich ulubionych serii i choć prawdą jest, że już dawno zakupiłam sobie cały komplet w oryginale, to dla samego tytułu wydałabym hajsy jeszcze raz by mieć go jeszcze w wersji polskiej.
zgadzam się z tobą

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: Okularnik » pn maja 10, 2021 2:33 pm

Myślę że problemem z wydaniem jest fakt, że ta manga dość wolno wychodzi, a końca nie widać xD

Kirina220011
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 15, 2022 7:52 pm
Gender:
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: Kirina220011 » czw mar 17, 2022 11:04 pm

Osobiście marzę o przeczytaniu tej mangi po polsku

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: Yuriko » czw wrz 15, 2022 7:38 am

Okładka tomu 28
► Pokaż Spoiler

aqila
Adept
Posty: 163
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: aqila » pn sty 23, 2023 7:47 pm

Pokusili mnie z tym D-Gray manem, gdyby wychodziło to bym kupował, wydali HxH wiec moze i to by dalo rade...

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: TokitaOhma » wt sty 24, 2023 2:51 pm

Problem może być taki, że D.Gray-Man nie jest tak popularny jak Berserk czy HunterXHunter które wiadomo, że mają ogromną fanbazę pomimo swoich problemów wydawniczych. Nie zmienia to faktu, że D.Gray-Man to świetna manga. Plusem może być to, że anime zekranizowało tylko część mangi i Ci zazwyczaj co obejrzeli anime, gdzieś dalej szukają kontynuacji w mandze i tak było ze mną... W anime D.Gray-Man się zakochałem, ale byłem bardzo rozczarowany tym, że seria została przerwana w pewnym punkcie, wówczas sięgnąłem po mangę.

Z resztą u mnie często zainteresowanie daną serią zaczyna się od anime i tak też było z Magi, które też nie ma w pełni zekranizowanej mangi i po obejrzeniu odcinków momentalnie sięgnąłem po wersję papierową.

Po ankiecie z resztą widać, że wielu osobom by sytuacja serii nie przeszkadzała...

Cóż, nasze wydawnictwa mają tendencje do wchodzenia w serie które są wydawane latami, Waneko ma przecież na stanie Black Lagoon i DOGS, więc Hunter X Hunter nie jest ich pierwszą serią wydawaną baaardzo wolno, nie wiem, może ma więcej u siebie takich licencji. Z kolei JPF ma Berserka i Drifters i zapewne gdyby zrobić wyliczankę, to znalazło by się więcej tytułów wydawanych w Polsce które są albo wydawane baaaardzo wolno albo siedzą w głębokim hiatusie.

D.Gray-Man jest podobną serią ale też taką z jaką warto zaryzykować i tylko dlatego, że jakościowo jest to po prostu bardzo dobra manga, seria która prawdopodobnie tak samo jak Hunter X Hunter broni się dotychczasowymi wydanymi przygodami i ludzie cierpliwie czekają na kolejne rozdziały, bo wiedzą, że warto. Jeśli znajdzie się wydawnictwo w Polsce które wyda tą serię, to biorę od razu, bo zwyczajnie D.Gray Man to seria która mi mocno zapadła w pamięć i czuję duży niedosyt, że anime ją urwało.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Neurossis
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 07, 2023 5:23 pm
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: Neurossis » sob paź 07, 2023 5:31 pm

Nadal czekam z nadzieję, że DGM ukaże się w polskim tłumaczeniu. Jest to jedna z nielicznych mang, którą kupiłabym już na pro-orderze. Fabuła jest fantastyczna, kreska autorki z każdym tomem coraz piękniejsza. Na plus na pewno fakt, że anime zostało urwane więc część fanów z pewnością chętnie śledziłaby mange. Na minus wolne tempo wychodzenia tomików, ale myślę, że akurat udałoby się nadgonić, gdyby u nas ruszyło. :D Seria z pewnością jest w sercach wielu osób, bo co jakiś czas sama widzę jak tytuł przewija się w komentarzach na fejsie czy forach.
Bardzo proszę, wydajcie kiedyś DGM <3

aqila
Adept
Posty: 163
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

D.Gray-man

Post autor: aqila » sob paź 07, 2023 6:02 pm

Myśle, ze tez bym się skusił :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości