Gantz

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
74
45%
Nie
67
40%
Być może
25
15%
 
Liczba głosów: 166

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: ociesek » pn lut 03, 2020 5:48 pm

kanibalizm pisze:
pn lut 03, 2020 5:04 pm
gantz samo w sobie nie wyróżnia się niczym specjalnym
A ja głupi dopiero teraz czytam pierwszy raz i myślę: jakie to fajne, coś nowego, nie powiela starych schematów... A tu taka opinia...

Nie zrozumcie mnie źle - Gantz jest pełen wad i nie ma samych zalet, ale naprawdę jest w tej serii coś, co trzyma przy niej i nie puszcza. Pewnie polskiego wydania bym nie kupił, bo już zbieram po angielsku, ale byłoby super, gdyby ukazało się u nas.

Awatar użytkownika
kanibalizm
Posty: 58
Rejestracja: śr paź 02, 2019 7:26 pm
Kontakt:
Status: Offline

Gantz

Post autor: kanibalizm » pn lut 03, 2020 6:22 pm

ociesek pisze:
pn lut 03, 2020 5:48 pm
a ja głupi dopiero teraz czytam pierwszy raz i myślę: jakie to fajne, coś nowego, nie powiela starych schematów... A tu taka opinia...
żeby nie było czyta się szybko i spoko [typowo dla tego gatunku. nie jest to w większości ani skomplikowane ani wymagające ciągłego myślenia wiec jak chce się takiego odmozdzacza to się fajnie nada] i czarnych kul jako takich jeszcze nie było, ale szczerze to większość tego typu mang opiera się na tym samym schemacie
► Pokaż Spoiler
te surwiwalowe tytuły różnią się tylko settingiem w większości.
ale przyznam, że to, co wyróżnia gantz to jak absurdalne się robi po pewnym czasie, gdy pojawiają się final bossi XD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Bukafo » pn lut 03, 2020 7:55 pm

ociesek pisze:
pn lut 03, 2020 5:48 pm
A ja głupi dopiero teraz czytam pierwszy raz i myślę: jakie to fajne, coś nowego, nie powiela starych schematów... A tu taka opinia...
No właśnie. Ta seria ma w sobie coś co wyróżnia ją na tle innych seinenów i to widać gołym okiem. Czasami chciałbym dostać amnezji, nie pamiętać co się wydarzyło w tej serii i od nowa to wszystko poznać, bo po prostu nie ma drugiej takiej mangi jak Gantz. :twisted:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: ociesek » pn lut 03, 2020 8:34 pm

Bukafo, zdecydowanie się zgadzam. Nie uważam Gantza za arcydzieło, ale man, that feels so good. Ja na szczęście nie czytałem wcześniej, więc jestem na bieżąco z angielskim wydaniem :)

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn lut 03, 2020 9:53 pm

kanibalizm pisze:
pn lut 03, 2020 5:04 pm
gantz samo w sobie nie wyróżnia się niczym specjalnym
No się nie zgodzę. Chyba żadna inna manga nie otworzyła tylu związków by później olać je kompletnie. :lol: Jakby było to ser szwajcarski, było więcej dziur jak sera.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Archerito » ndz maja 24, 2020 9:00 pm

Ja też czekam na Gantza. To jedyna manga na jaką skusiłem się w postaci skalnacji. Faktycznie z czasem poziom bardzo spada, a końcówka jest robiona na siłę "tak bardzo" ale i tak kupowałbym. A najlepiej gdyby udało się wydać ją tak jak Alitę albo ostatecznie JOJO. Projekty potworów wręcz się o to proszą :)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Sebek » pn maja 25, 2020 10:08 am

Archerito pisze:
ndz maja 24, 2020 9:00 pm
A najlepiej gdyby udało się wydać ją tak jak Alitę albo ostatecznie JOJO. Projekty potworów wręcz się o to proszą :)
Ze wzgledu na ilosc tomow, jakby JPF porwal sie na wydanie, to lepiej w formacie Jojo ;) Tez bym sie porwal na zakup.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Archerito » pn maja 25, 2020 6:01 pm

Sebek pisze:
pn maja 25, 2020 10:08 am
Ze wzgledu na ilosc tomow, jakby JPF porwal sie na wydanie, to lepiej w formacie Jojo ;)
Akurat w tym przypadku podchodzę do tego na zasadzie "shut up and take my money" więc im większy rozmiar tym lepiej :) Aczkolwiek gdyby było ultimatum albo w formacie JOJO albo wcale to oczywiście brałbym jak Chytra Baba 3 Cytryny :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Bukafo » pn maja 25, 2020 6:54 pm

Gantz w omnibusie w powiększonym formacie wydany spod szyldu JPF. Mmm... to byłaby prawdziwa uczta dla mych oczu. *u*
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Archerito » pn maja 25, 2020 9:30 pm

Bukafo pisze:
pn maja 25, 2020 6:54 pm
Gantz w omnibusie w powiększonym formacie wydany spod szyldu JPF. Mmm... to byłaby prawdziwa uczta dla mych oczu. *u*
Tak swoją drogą dziwi mnie, że temat umarł w momencie kiedy Gantz przestał być on-going. Kiedy wychodził coś się działo i nawet wydawnictwa o nim wspominały, a teraz cisza jak makiem zasiał :/

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Akiho » pn maja 25, 2020 9:35 pm

Może przez to, jak bardzo Gantz się w pewnym momencie zepsuł i np ja nie mogłam nawet dokończyć bo za bardzo mnie raziła nielogiczność, rzeczy totalnie z czapy i jakby autor zapominał co było wcześniej w scenariuszu. Teraz już nawet nie pamiętam bo czytałam to wieki temu, ale raczej bym nie kupiła. Za to chętnie bym kupiła dłuższą mangę z motywem gry o przetrwanie, uwielbiam je :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Bukafo » pn maja 25, 2020 9:56 pm

Akiho pisze:
pn maja 25, 2020 9:35 pm
Może przez to, jak bardzo Gantz się w pewnym momencie zepsuł i np ja nie mogłam nawet dokończyć bo za bardzo mnie raziła nielogiczność, rzeczy totalnie z czapy i jakby autor zapominał co było wcześniej w scenariuszu
Że co kurła?!
Argumenty w spoilerach poproszę. Twarde argumenty, dlaczego uważasz, że autor dostał amnezji podczas tworzenia swojej mangi.
A jeśli nie masz, to:
► Pokaż Spoiler
Archerito pisze:
pn maja 25, 2020 9:30 pm
Tak swoją drogą dziwi mnie, że temat umarł w momencie kiedy Gantz przestał być on-going.
Temat umarł... gdzie? Tutaj? Ja nic nie wiem. Nie było mnie na tym forum 10-20 lat temu, gdy seria akurat wychodziła, więc nawet ciężko mi się do tego odnieść. Ale jak dla mnie to to nie jest żaden fenomen. Ze wszystkim (nie tylko z komiksami) tak jest, że gdy coś nowego jest ogłaszane, to ludzie się nakręcają jak świderki, a po czasie o tym zapominają. Cóż, takie życie, że raczej się prze do przodu, a nie żyje wyłącznie przeszłością.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Archerito » pn maja 25, 2020 10:03 pm

Bukafo pisze:
pn maja 25, 2020 9:56 pm
Że co kurła?!
Ja się akurat zgadzam w stu procentach. Końcówka Gantza była pisana na kolanie chyba. Czytając ostatnie chaptery strasznie było czuć, że ktoś chciał serię uśmiercić jak najszybciej.
Bukafo pisze:
pn maja 25, 2020 9:56 pm
Ze wszystkim (nie tylko z komiksami) tak jest, że gdy coś nowego jest ogłaszane, to ludzie się nakręcają jak świderki, a po czasie o tym zapominają. Cóż, takie życie, że raczej się prze do przodu, a nie żyje wyłącznie przeszłością.
Wystarczy spojrzeć na temat o Gantzie jakie przerwy są między postami. Wydawnictwa też jakoś przestały wracać do tematu, mimo pytań w komentarzach. Smuteczek troszkę :(

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Bukafo » pn maja 25, 2020 10:10 pm

Archerito pisze:
pn maja 25, 2020 10:03 pm
Ja się akurat zgadzam w stu procentach. Końcówka Gantza była pisana na kolanie chyba. Czytając ostatnie chaptery strasznie było czuć, że ktoś chciał serię uśmiercić jak najszybciej.
Jeżeli chodziło koleżance, o ostatnie 2-3 rozdziały, to okej, w porządku. Choć moim zdaniem to trochę głupie kończyć serię dosłownie przed zakończeniem... Jeżeli natomiast chodziło o 2-3 tomy i/lub więcej, no to bardzo bym chciał poznać jej opinię, dlaczego tak stwierdziła. >:C
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5409
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Online

Gantz

Post autor: Yuriko » pn maja 25, 2020 10:22 pm

Archerito pisze:
pn maja 25, 2020 10:03 pm
Wystarczy spojrzeć na temat o Gantzie jakie przerwy są między postami.
Jak dla mnie to to nawet nie ma znaczenia jakie są odstępy czasowe między postami, bo nawet przy popularniejszych seriach, takie przerwy są.

Ja tam uważam, że Gantz wciąż ma szansę na wydanie w Polsce, tylko oby to czekanie nie trwało zbyt długo.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Bukafo » pn maja 25, 2020 10:32 pm

Yuriko pisze:
pn maja 25, 2020 10:22 pm
Jak dla mnie to, to nawet nie ma znaczenia jakie są odstępy czasowe między postami, bo nawet przy popularniejszych seriach, takie przerwy są.
No pewnie, że nie ma. Nigdy nie miało i nie będzie. Kolega chyba myśli, że jak ludzie przestali pisać o tym na forum, to seria już nie ma szansy ujrzenia światła dziennego.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Archerito » pn maja 25, 2020 10:35 pm

Bukafo pisze:
pn maja 25, 2020 10:32 pm
No pewnie, że nie ma. Nigdy nie miało i nie będzie. Kolega chyba myśli, że jak ludzie przestali pisać o tym na forum, to seria już nie ma szansy ujrzenia światła dziennego.
A kolega chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem :D Gdzie ja napisałem, że seria nie ma szans na wydanie? Napisałem tylko, że temat ucichł, bo ucichł. I jak wspomniałem wcześniej nie opieram się tylko na forum ale także o informacjach od wydawnictw. Jeśli odnosisz się do czyjejś opinii to odnoś się do całości, a nie do wybranych fragmentów i to tak bez zrozumienia :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Bukafo » pn maja 25, 2020 11:11 pm

Archerito pisze:
pn maja 25, 2020 10:35 pm
Gdzie ja napisałem, że seria nie ma szans na wydanie?
A gdzie ja napisałem, że Ty tak napisałeś? :lol: I kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem? Ja tylko stwierdziłem, że chyba tak myślisz, a nie, że tak piszesz. "Jak nie umiesz grać, to nie graj" - cytując stary, dobry skecz kabaretowy. :wink:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Archerito » pn maja 25, 2020 11:20 pm

Bukafo pisze:
pn maja 25, 2020 11:11 pm
A gdzie ja napisałem, że Ty tak napisałeś? :lol: I kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem? Ja tylko stwierdziłem, że chyba tak myślisz, a nie, że tak piszesz. "Jak nie umiesz grać, to nie graj" - cytując stary, dobry skecz kabaretowy.
No tak...to co napisałeś ma taki sens, że Coehlo by się nie powstydził. Nie lubię spoilerów bo psują mi całą zabawę więc nie będę tam zaglądał. A tak w ogóle to ja nie wiedziałem, że Ty potrafisz czytać mi w myślach.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Dembol » wt maja 26, 2020 12:09 am

Jarałem się początkowymi tomami bo czytałem je mniej więcej w tym samym czasie w którym obejrzałem film Cube, który bardzo mi się spodobał. Podobny fajny koncept (ludzie zamknięci w jakimś dziwnym miejscu). Tajemnica. Dużo krwi i od czasu do czasu jakaś półnaga dziewczyna. Idealna manga dla nastoletniego mnie. Potem wszystko się jakoś rozmyło, zaczęto mnożyć wątki, postacie i koncepcje. Do tego zaczęły mnie drażnić coraz bardziej odstające od reszty rysunków nienaturalne i cyfrowe tła, częściowo na podstawie renderów 3D. Gdybym mógł tanio przeczytać (np. na Humble Bundle cyfrowo) to zapoznałbym się z dalszymi tomami i zakończeniem, ale nie mam do tej mangi, aż takiego sentymentu i nie podoba mi się na tyle, żeby kupować 30 tomów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości