Gantz

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
74
45%
Nie
66
40%
Być może
25
15%
 
Liczba głosów: 165

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Ren » wt maja 26, 2020 8:34 am

Ja bym się nie obraził, gdyby Gantz wyszedł u nas. Może nie jest to najwybitniejsze dzieło, ale zwłaszcza pierwszą połowę serii czytało mi się bardzo dobrze. Nawet się zastanawiam od jakiegoś czasu, czy nie kupić sobie omnibusów od Dark Horse'a, ale ponad 600 stron w miękkiej... Jak przeglądam opinie to większość raczej narzeka na to wydanie.

Swoją drogą mam wrażenie, że tylko JPF z naszych wydawnictw mógłby się na to zdecydować. I to pewnie najwcześniej po dogonieniu Berserka.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Alexandrus888 » wt maja 26, 2020 8:44 am

Po dogonieniu Berserka to bym wolał Dorohedoro lub Kiseju.
Gantza zawsze chciałem przeczytać, ale nigdy nie było okazji. Może jak się zabiorę w końcu za film i "siądzie" to się przełamie i poszukam do czytania..,

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: ociesek » wt maja 26, 2020 9:00 am

Ren pisze:
wt maja 26, 2020 8:34 am
Nawet się zastanawiam od jakiegoś czasu, czy nie kupić sobie omnibusów od Dark Horse'a, ale ponad 600 stron w miękkiej... Jak przeglądam opinie to większość raczej narzeka na to wydanie.
A ja nic nie mam do wydnia. Owszem, ciężko się to trzyma, ale to 600 stron i sporo kolorowych w środku, choć nadal na objętościówce. Grzbiety mi się nie połamały, kartki nie latają, okładka ma lakierowanie i lakier punktowy. Jak dla mnie całe wydanie jest spoko.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Sebek » wt maja 26, 2020 10:10 am

Alexandrus888 pisze:
wt maja 26, 2020 8:44 am
Po dogonieniu Berserka to bym wolał Dorohedoro lub Kiseju.
Tez bym chcial, aby bylo w takiej kolejnosci, a wtedy ewentualnie "Gantz" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Ren » wt maja 26, 2020 10:50 am

ociesek pisze:
wt maja 26, 2020 9:00 am
A ja nic nie mam do wydnia. Owszem, ciężko się to trzyma, ale to 600 stron i sporo kolorowych w środku, choć nadal na objętościówce. Grzbiety mi się nie połamały, kartki nie latają, okładka ma lakierowanie i lakier punktowy. Jak dla mnie całe wydanie jest spoko.
Dlatego cały czas się zastanawiam. Mam w domu podobne wydanie I Am a Hero (no, z tą różnicą, że w IAaH jest nieco mniej stron) i nic złego się z nim nie stało. Jednak widziałem, że niektórym po pierwszym przeczytaniu zaczęły kartki latać. Chociaż to pewnie wynika też z tego, że ludzie nie dbają za bardzo o swoje rzeczy.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: ociesek » wt maja 26, 2020 11:15 am

Mam wszystkie tomy i zapewniam, że są w idealnym stanie.

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Ren » wt maja 26, 2020 11:46 am

Spoko, zanotowałem, jako kolejny plus, by jednak kupić. ;)

Awatar użytkownika
BaronVonKoch
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 10, 2021 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: BaronVonKoch » ndz paź 10, 2021 2:52 pm

Dla wszystkich zainteresowanych powstał fajny wideo-esej na temat GANTZ'a
https://www.youtube.com/watch?v=UsCflZqDtCw

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: kesah » śr paź 13, 2021 12:30 pm

Ja ostatnio sobie na nowo Gantza przypomniałem. Nadal nie mam go w swojej kolekcji, bo wierzę, że wcześniej czy później ta manga po prostu musi się u nas pojawić, jeśli by było inaczej, to nie rozumiem tego podejścia, bo mamy tu świetną serię, zakończoną a jednocześnie polskie wydawnictwa wolą wydawać serie jakie w Japonii ledwie mają 2-3 tomy i są nadal wydawane i czekać 2-3 miesiące na ukazanie się kolejnego tomu, to jest takie sztuczne zapełnianie bazy tytułów. Bym wolał aby wydawnictwo wydało jakąś uznaną i skończoną serię a z czasem dopiero się wzięły za nowości jakie dopiero zaczęły w Japonii być wydawane. Pewnie jeśli w ciągu 2 lat nikt u nas nie zapowie Gantza, to kupię Omnibusa i tyle... Tak samo chyba z Kengan Ashura - sięgnę po wersję Włoską lub Francuską.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

charlie_m
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 21, 2022 7:31 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: charlie_m » pt kwie 22, 2022 8:02 pm

Zdecydowanie popieram. Seria bardzo dobra, ma swoje uznanie, jest lubiana przez wielu czytelników s-fy i nie tylko. Fakt, długie to, ale wolę takiego tasiemca niż kolejny romans z podobną fabułą tylko innymi postaciami.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: kesah » pt kwie 22, 2022 10:38 pm

W sumie to nadal dziwie się, że dwa tytuły się jeszcze u nas nie pokazały... Mianowicie Claymore i Gantz... Nawet jak Studio JG wydaje w klimatach fantasy mangę powiedzmy Ragna Crimson, to tutaj znacznie lepszy poziom prezentuje Claymore... To samo z Gantzem... To są tak dwie dobre i uznane pozycje, że jakoś trudno mi zrozumieć co powoduje, że jeszcze ich nie ma na naszym rynku... Tak trudno o licencje czy jak?

Cóż, pozostaje czekać. Claymore i Gantz muszą się w końcu u nas pojawić... Kiedyś...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Alexandrus888 » pt kwie 22, 2022 11:23 pm

I jeszcze Elfen Lied. I będzie bosko :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Sebek » sob kwie 23, 2022 10:27 am

Alexandrus888 pisze:
pt kwie 22, 2022 11:23 pm
I jeszcze Elfen Lied. I będzie bosko :mrgreen:
Lepiej "Koroshiya 1" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: TokitaOhma » pt kwie 14, 2023 10:49 am

Podbijam. Czekam i apeluję o wydanie.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

brejq
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 30, 2021 6:46 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: brejq » śr maja 03, 2023 4:50 pm

A ja nie. Złamałem się i kupiłem 11 omnibusów. Teraz tylko czekam na premierę ostatniego tomu :mrgreen:

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: TokitaOhma » śr maja 03, 2023 7:07 pm

Mnie też Omnibus kusi, jednak nadal gdzieś wierze i się wstrzymuje.
Mi się wydaje, że w Polsce, to Kotori jest takim wydawnictwem, które gdzieś zbiorczo 2 lub 3 w jednym mogło by wydać tą serię.
Ale nie obraziłbym się jakby inne wydawnictwo się tego podjęło. Chciałbym by trochę nasze wydawnictwa zeszły z wydawania nowości a skupiły się na seriach które zostały zakończone a nie pojawiły się na naszym rynku, ponieważ w danym okresie zwyczajnie był za mały lub absorbowały go inne tytuły.

Gantz zasługuje na wydanie w Polsce i to w wyjątkowym wydaniu, bo kreska w mandze jest świetna i liczyłbym na powiększony format.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: Em4il » czw maja 04, 2023 11:37 pm

hehe, też ostatnio zamówiłem te omnibusy. Nie wierzę już w wydanie, jpf poszedł w kierunku innych tytułów, a Kotori miało w trochę podobnym guście Rycerzy Sidonii, którzy sprzedawali się tragicznie

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Gantz

Post autor: TokitaOhma » ndz maja 07, 2023 1:57 pm

Akurat tu bym był daleki od porównywania Gantza z Rycerzami Sidonii. Tematycznie mimo wszystko inne i artystycznie Gantz to trochę inny poziom. Dochodzi też kwestia popularności, gdzie Gantz zdobył ją znacznie większą. Co prawda Gantz nadal nie ma anime godne samej serii, oczywiście wydano kilka epizodów, ale zostały odebrane krytycznie przez fanów. To trudna do zekranizowania seria i znacznie lepiej się prezentuje w formie CGI i np. filmy pokroju Gantz : 0 zostały odebrane znaaacznie lepiej i anime by musiało chyba powstać właśnie w takiej formule by odpowiednio oddać mangę.

https://www.youtube.com/watch?v=r37ARGR ... railerBuzz

Ja mimo wszystko jeszcze poczekam. Poza Gantzem jest naprawdę sporo serii już wydanych a które zostały gdzieś pominięte, trudno mi nawet uwierzyć by wydawnictwa gdzieś nie starały się o licencję na tą serię czy też inne np. Claymore.
Wydaje się, że to powinny być pozycje gdzieś "must have" które powinny wręcz się pojawić na takim rynku jak Polski, który wcale mały nie jest i w ostatnim czasie dość dynamicznie się rozrasta. Z nowościami niemal nasze wydawnictwa są na bieżąco, ale no skoro gdzieś tam te nowe serie są wyeksploatowane to może warto jednak spojrzeć wstecz? bo tam się kryją perełki które zostały zaniedbane.

JPF chyba wyszedł z tego założenia, że zamiast brać udział w wyścigu szczurów po nowe licencje, to lepiej wydawać klasykę której zdobycie licencji może być łatwiejsze niż nowych serii a być może nawet tańsze.

Ja sam cały czas czekam u nas w Polsce nie tylko na Gantza ale wspomnianego Claymore, Ubel Blatt, Sun Ken Rock, Im a Hero i wiele więcej...

Czas pokaże, jednak jeśli temat gdzieś nie pojawi się u nas w najbliższym czasie, to nie będzie wyboru i będzie trzeba sięgnąć faktycznie po Omnibusa angielskiego.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Mr.Chiquita » ndz maja 07, 2023 4:52 pm

@TokitaOhma
Co ci daje to ciągłe podbijanie tematów? Tylko je zaśmiecasz w kółko powtarzaniem tego samego. Natłok postów od jednej osoby nie spowoduje, że wydawcy lepiej zainteresują się daną serią. Raczej mają już wyrobione zdanie, co do tych propozycji. Problem z "Gantzem" jest taki, że jest za mało uniwersalny. Mocny klimat s-f i ecchi strasznie zawężają grono potencjalnych odbiorców. Nie sprzedasz tego szeroko na np. Pyrkonie.

Nowy model funkcjonowania JPFu wcale nie jest taki prosty. Trudno jest sprzedawać mangi, które nie miały reklamy anime w bliskim czasie. Trzeba mieć pomysł na promocję, żeby coś nakręcało sprzedaż. Pomysłem JPFu jest limitowana twarda oprawa. Dużo też im pomaga fakt, że inni niespecjalnie kwapią się do podobnych wydań. Ale gdyby nagle SJG i Waneko zaczęły obsypywać rynek swoimi omnibusami w HC, to szybko by nastąpił przesyt. I w konsekwencji ktoś by zaczął tracić, więc wydawanie ich byłoby coraz bardziej ryzykowne. Co i tak jest trudne, bo trzeba się nastawić na długoterminowy zysk.

Poza tym, polski rynek nadal nie jest duży, mimo upływu lat i stabilnego wzrostu. Wynika to z faktu, że inne nie stoją w miejscu. Np. Niemiecki przez ostatnie 2 lata odnotował taki wzrost, jaki my mieliśmy w ciągu +/- 10-ciu. U nas nie było żadnego większego boosta fanów, poza Pandemią. Co nic nam nie daje, bo inni wtedy mieli większy. A, np. Francja miała dodatkowo ustawę, która znacząco przyczyniła się do wzrostu sprzedaży mang. Tymczasem w Polsce mandze trudno przebić się czasami do mainstreamu. Ciągle natrafiam na osoby, np. graczy, którzy nie lubią Azjatyckiej stylistyki. I jej unikają. Jest tego oczywiście coraz mniej, ale to postępuje stopniowo małymi kroczkami.

Podsumowując, pula tytułów jest jeszcze na tyle duża. Że każde wydawnictwo w pierwszej kolejności, patrzy na to, co mu się bardziej opłaci wydać. A, nie na to, kto pierwszy ten lepszy. Jeszcze nie jesteśmy na takim etapie. No i dopóki nasze wydawnictwa nie nauczą się trochę więcej środków przeznaczać na promocję, a nie polegać tylko na anime. To ciężko będzie, żeby takie tytuły miały priorytet nad nowościami.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Gantz

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 07, 2023 5:16 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz maja 07, 2023 4:52 pm
np. Francja miała dodatkowo ustawę, która znacząco przyczyniła się do wzrostu sprzedaży mang.
Możesz powiedzieć coś więcej o tej ustawie? Nic o niej nie słyszałem...
TokitaOhma pisze:
ndz maja 07, 2023 1:57 pm
Ja sam cały czas czekam u nas w Polsce nie tylko na Gantza ale wspomnianego Claymore, Ubel Blatt, Sun Ken Rock, Im a Hero
Ja bym dodał jeszcze Elfen Lied. I myślałem, że jestem jedynym fanem UB, który na niego czeka :D + Claymore, och jakie to dobre!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości