Lucky Star

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy gdyby ta manga wyszła w Polsce to kupowałbyś ją?

Tak
41
31%
Nie
80
61%
Może
11
8%
 
Liczba głosów: 132

Rika-chan
Status: Offline

Lucky Star

Post autor: Rika-chan » sob cze 05, 2010 6:28 pm

Co sądzicie o wydaniu przez Waneko mangi Lucky Star?
Manga ma 7 tomów i jest miła do czytania :)
Głównymi bohaterkami są Konata, wielka fanka mangi i anime oraz jej 3 przyjaciółki. Fabuła rozgrywa się głównie w szkole. Jest wiele zabawnych fragmentów, można ją spokojnie czytać i z pewnością się nie nudzisz :)
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 12:50 pm przez Rika-chan, łącznie zmieniany 2 razy.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob cze 05, 2010 6:38 pm

Opis mówi naprawdę niewiele. Proszę o dodanie bardziej szczegółowego opisu tytułu albo będę zmuszony usunąć temat.

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Krylan » ndz cze 06, 2010 12:24 am

Opis mangi z wikipedii:
Lucky Star - czteropanelowa (zwaną inaczej yonkoma) manga stworzona przez Kagami Yoshimizu. Liczy aktualnie siedem tomów. Jest wydawana przez Kadokawa Shoten oraz przez magazyn Comptiq od stycznia 2004 roku. Została opublikowana także w innych magazynach.
Lucky Star opowiada o życiu codziennym kilku dziewcząt chodzących do liceum nazywającego się Ryōō. Akcja dzieje się w mieście Kasukabe w prefekturze Saitama pomiędzy rokiem 2006, a 2008. Główną bohaterką tego anime jest Konata Izumi, będąca wysportowaną i inteligentną dziewczyną, która nie uczęszcza do żadnych kół zainteresowań. Jej hobbym jest oglądanie anime, czytanie mang oraz granie w gry (głównie gatunku visual novel oraz MMORPG). Dzieje się to od rozpoczęcia nauki w liceum, aż do jej ukończenia. Jej przyjaciółkami są Kagami Hiiragi, Tsukasa Hiiragi oraz Miyuki Takara.
Mi osobiście manga nie przypadła do gustu. Po przeczytaniu kilku stron skanlacji (na polskich skanlacjach jest tylko 10 rozdziałów) wyłączyłem to, bo dla mnie ani to śmieszne, ani interesujące. Wiem, że anime ma bardzo wielką popularność i wiem, że znalazło by się niezłe grono ludzi, którzy by to kupili. Uważam jednak, że są inne tytuły, które są bardziej warte wydania w Polsce.

Angel
Status: Offline

Post autor: Angel » ndz cze 06, 2010 5:24 pm

A ja bym chciała Lucky Star w Polsce. Tytuł jest krótki i przyjemny.

Hikari
Status: Offline

Post autor: Hikari » śr cze 16, 2010 8:01 pm

Również chciałabym Lucky Star w Polsce. Oglądałam anime, mangę przeczytałabym z wielką chęcią.

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » sob cze 19, 2010 5:26 pm

Krylan pisze:Wiem, że anime ma bardzo wielką popularność i wiem, że znalazło by się niezłe grono ludzi, którzy by to kupili. Uważam jednak, że są inne tytuły, które są bardziej warte wydania w Polsce.
W sumie to się zgadzam. Są inne ciekawsze tytuły, które można by wydać w Polsce. Lucky Star może i najgorszy nie jest, ale jednak wolałabym coś ciekawszego.

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » sob cze 19, 2010 5:52 pm

Mi osobiście manga nie przypadła do gustu. Po przeczytaniu kilku stron skanlacji (na polskich skanlacjach jest tylko 10 rozdziałów) wyłączyłem to, bo dla mnie ani to śmieszne, ani interesujące. Wiem, że anime ma bardzo wielką popularność i wiem, że znalazło by się niezłe grono ludzi, którzy by to kupili. Uważam jednak, że są inne tytuły, które są bardziej warte wydania w Polsce.
Dokładnie. :P

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » czw paź 07, 2010 8:41 pm

No, tez tak sadze. Ogladalam Lucky Stara calego i podobalo mi sie, ale manga jest... jak by to ujac... Nie ma w niej takiej jasno zarysowanej fabuly i to sprawia ze po jakims czasie sie nudzi. Jakos tak nie przemawia do mnie historia w postaci czteropanelowek. :mrgreen:

Rixin
Status: Offline

Post autor: Rixin » pt paź 08, 2010 3:01 pm

hmm... lucky star bym kupil i uwazam ze jest to dobry tytul gdzyz ma tylko 7 tomow i jest bardzo przyjemna do czytania

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 2:15 pm

No, tez tak sadze. Ogladalam Lucky Stara calego i podobalo mi sie, ale manga jest... jak by to ujac... Nie ma w niej takiej jasno zarysowanej fabuly i to sprawia ze po jakims czasie sie nudzi. Jakos tak nie przemawia do mnie historia w postaci czteropanelowek.
Możemy poprosić o rozwinięcie tej myśli?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob lut 19, 2011 2:32 pm

Pierwsze dwa tomy Megatokyo są w tym trybie tworzone.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 20, 2011 12:15 pm

Oglądałem anime i jest świetne hehe :P za mangę się nie brałem bo... w sumie sam nie wiem. Nie lubię 4coma. Poza tym musiałbym przebić się przez kilkanaście chapterów z sytuacjami znanymi już z anime.
Hmm... w sumie jestem neutralny. Ale pewnie z braku laku bym się w to zaopatrzył hehe.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » ndz lut 20, 2011 1:43 pm

Hmm... niezbyt lubię 4panelówki. Gdybym miał akurat wolne środki i akurat znajdował się w księgarni, i akurat miał przed sobą tomik LS, to nawet bym zakupił z ciekawości.

Romel
Status: Offline

Post autor: Romel » czw mar 10, 2011 8:35 am

Moim zdaniem Lucky Star jest dobrą mangą.Jeśli kiedyś miałaby zostać wydana to te siedem tomów byłoby dobrą inwestycją albo wydane mogłoby być jak Karin czyli zbiór dwóch tomów w jednym i wychodzi ,że cała seria składała się by z trzech tomów.Na pewno drugie rozwiązanie jest lepsze i bardziej dobre finansowo dla wydawnictwa.Ta manga się szybko nie znudzi.Ma dużo humoru i oryginalności ,że na pewno kupiłby tą mangę nie tylko fani Lucky Star.Kolejną rzeczą ta manga jest skończona.

Jestem za wydaniem LS. :wink:

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw mar 10, 2011 1:59 pm

Romel pisze:Kolejną rzeczą ta manga jest skończona.
Chyba tytuły Ci się pomyliły, bo manga liczy sobie więcej tomów i nie została jeszcze zakończona.

Romel
Status: Offline

Post autor: Romel » pt mar 11, 2011 6:29 pm

Masz racje pomyliły się. :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz mar 04, 2012 7:55 pm

Jestem za :D

Dzordi
Status: Offline

Post autor: Dzordi » sob maja 04, 2013 9:32 pm

Anime tak, manga nie

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » sob maja 04, 2013 11:22 pm

Na nie.

Yukisa
Status: Offline

Post autor: Yukisa » sob maja 04, 2013 11:31 pm

Na nie,to coś jest jak manga pt: Miku-san,ale jest śmieszniejsza i obrazki również bawią.
Ja zobaczyłem scany to nie mogłem uwierzyć,że tamto coś to Konata.Wole anime.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości