Junjou Romantica

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
105
38%
Może
26
9%
Nie
149
53%
 
Liczba głosów: 280

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: ociesek » pn cze 22, 2020 10:17 am

Mormicc pisze:
ndz cze 21, 2020 8:20 pm
Co by nie mówić, jest to jeden z najbardziej ikonicznych yaoiców
A z czego to wynika? W sensie - nie rozumiem tego, bo Sekaiichi jest zwyczajnie słabe, a jednak dość rozpoznawalne. Ciekawi mnie, czym Junjou zasłużyło sobie na to miano?

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: k.x. » pn cze 22, 2020 10:34 am

ociesek, Nie jestem jakimś przedstawicielem ludu, ani nic, ale dla mnie Junjou też jest ikonicznym tytułem yaoi, głównie ze względu na fakt, iż było to pierwsze yaoi jakie widziałam w formie serii. Wcześniej trafiałam tylko na dość krótkie i stare OVA, które nie miały szans w porównaniu do kilku sezonowego Junjou, z dość "nową kreską". Po za tym dla mnie były to złote czasu nastoletniego internetu - miałam już własny komputer i niezły internet, działała wtedy też jakaś polska strona z memami/ gifami z a&m, która podkręcała hype. Teraz dla mnie to całkowity gniot, ale wtedy to było jedyne co znałam, a w dodatku można było z tego robić fajne memy z krzywymi łapkami :lol: Zdaje się więc, że to fenomen podobny do Czarodziejki z księżyca - dziś nie mogę jej już oglądać, ale za dzieciaka ją uwielbiałam, bo nie znałam niczego innego
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: ociesek » pn cze 22, 2020 10:55 am

k.x., dzięki za odpowiedź, rzuciłaś mi na to trochę światła :)

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn cze 22, 2020 12:57 pm

ociesek, jedno z jedynych na czasu dekady+temu yaoi, które miało anime. JR zaczęło się w roku 2008 i dostało 3! sezony po 12 odcinków, nie wiem czy jakiś inny dostał jeszcze tyle samo? Więc było jednym z pierwszych mainstreamowych BL bo miało pełnoprawną serię, a nie tylko parę odcinków OVA. Nie szło też przy okazji w telewizji w Japonii?
Sekaiichi dostało dwa sezonu, ale już w 2011. Od tamtego czasu jest o wiele więcej rzeczy do wyboru. Wstrzeliło się w swój czas i pewnie dziś nie byłoby już aż tak popularne, ale pomogło stworzyć gatunek.
Porównanie z SM jest w sumie dobre...

+Junjo było jednym z pierwszych 'kanonów' BL w anime, a przy okazji miało ogromną zaletę: nie było pełne dramy.
Loveless, Sukisho, Gravitation, No.6 - wszystkie mają więcej dramy jak romansu, Junjo to jednak u podstawy 'kocha mnie, nie kocha mnie' słodko-pierdzące perypetie. Nie dziwię się, że tak łatwo chwyciło kiedy nie było prawie żadnej alternatywy.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Thoreline » pn cze 22, 2020 6:02 pm

Uważam iż nadal jest mało tytułów które mogą dorównać Junjou czy Sekaiichi. Nadal są to dla mnie najlepsze yaoice - choć przeciąganie ich w nieskończoność nie jest według mnie dobre :| . Jeżeli kiedykolwiek zaczęto by wydawać u nas Junjou to kupiłabym prenumeratę. Cieszę się jednak iż to Sekaiichi doczekało się wydania, ponieważ bardziej mi się podoba.
Mało jest tytułów yaoi które miało by większą ilość tomików lub odcinków anime. Zakochany Tyran jest równie dobry, Prawdziwa Bestia mi nie podeszła. Zaś jeżeli ktoś kiedykolwiek zdecyduję się na wydanie Super Lovers to palcem nie tknę.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Koichi » wt cze 23, 2020 12:56 am

To już wolę Hybrid Child - wylałem przy tym ocean łez i nie spałem przez tydzień.
I o dziwo, nie straumatyzowała mnie kreska a smutna fabuła, tak więc autorka zdecydowanie potrafi zapaść w pamięć. Mam oczywiście na myśli anime. Nie polecam wrażliwym.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: yikkimy » wt lip 07, 2020 12:21 pm

Czy będzie szansa, że ujrzymy Junjou Romantice? :D

[Wyderek] Jeśli już, to nie od nas ;) Nie jesteśmy zainteresowani tym tytułem.
Więc nie ma co liczyć u Waneko (nie jestem zaskoczona, tylko masochista mógłby wydać drugi tytuł od niej, po tym co odwaliła )

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Yuriko » wt lip 07, 2020 12:48 pm

Ale to już od dawna było wiadome, że Waneko na pewno nie wyda JR. Nawet mi się zdaje, że to nie chodzi o złą współpracę, bo tomik co 3 miesiące da się wytrzymać, ale długie serie yaoi źle się sprzedają. Sama bym chciała serię na półeczce, ale raczej to się nigdy nie stanie. Nawet nie liczę, że ktoś to po angielsku wyda.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: ociesek » wt lip 07, 2020 2:19 pm

Yuriko pisze:
wt lip 07, 2020 12:48 pm
Nawet mi się zdaje, że to nie chodzi o złą współpracę, bo tomik co 3 miesiące da się wytrzymać
Ekhu, ekhu, zupełnie nie o to chodzi :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Yuriko » wt lip 07, 2020 2:36 pm

ociesek pisze:
wt lip 07, 2020 2:19 pm
Ekhu, ekhu, zupełnie nie o to chodzi
Jeżeli SH sprzedawałoby się rewelacyjnie, to dlaczego by nie sięgnąć po JR? Przecież niejednokrotnie wydawnictwa miały jakieś problemy z autorami, a dalej wydają serie.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Kakaladze » wt lip 07, 2020 3:33 pm

Yuriko pisze:
wt lip 07, 2020 2:36 pm
Przecież niejednokrotnie wydawnictwa miały jakieś problemy z autorami
Szczerze powiedziawszy, to nie przypominam sobie drugiego równie problematycznego autora o którym wydawnictwo by jawnie mówiło. Problemy ciągle się zdarzają, ale z Sekaiichi i Waneko to był fenomen.

Po tym co pisali, to serio wcale im się nie dziwię że wprost mówią że tego nie chcą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Monsterlight » wt lip 07, 2020 4:29 pm

Nawet pomijając te wszystkie "zabawy" z autorką, wątpię, żeby ta seria sprzedała się chociaż dobrze. 25 tomów i dalej wychodzi, kreska na początku jest paskudna, z czasem jest lepiej, no ale pierwsze wrażenie jest kluczowe. Kiedyś, jak nie było innych adaptacji yaoiców to może by to przeszło, bo ludzie by brali ze względu na anime, ale teraz jest hype na inne tytuły z tego gatunku wśród tych, którzy wolą oglądać niż czytać. Yuri on Ice, Dakaichi, Given czy Hitorijime my hero. Ogółem, wybór jest o wiele większy zarówno jeśli chodzi o mangi, jak i animce. Sama bym pewnie zbierała ze względu na sentyment, ale uważam, że jest dużo lepszych Bl-ek, które bardziej zasługują na wydanie u nas :v
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Ardnaska
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:43 am
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Ardnaska » śr sty 20, 2021 9:14 pm

Pragnę całym serduszkiem polskiego wydania tej mangi, ale już raczej nie ma co na to liczyć... :( Szkoda, bo zdecydowanie bardziej podpasowały mi postaci i ich wątki w JR, niż w Sekaiichi Hatsuoi.

dispar00
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 24, 2021 1:02 pm
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: dispar00 » śr mar 24, 2021 1:05 pm

Mam tak samo...Uwielbiam JR i chciałabym żeby ktoś to wydał ale no jest jak jest

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Yuriko » pn lip 05, 2021 2:26 pm

Okładka tomu 26
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Monsterlight » pn lip 05, 2021 2:27 pm

Nawet całkiem ładna. Ale niech to się wreszcie skończy x D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Tequilka » pn lip 12, 2021 2:10 pm

Próbowałam czytać mangę, ale ta kreska mnie przeraża. :shock: Autorka BARDZO nie umie w proporcje ciała - co straszliwie rzuca się w oczy i robi się karykaturalne i śmieszne momentami.
Oglądałam anime i to mi wystarczy.
Jestem na nie.

majka420
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 10, 2021 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: majka420 » wt sie 10, 2021 11:12 am

Obejrzałam wszystkie odcinki i bardzo bym chciała przeczytać mangę po polsku.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Monsterlight » wt sie 10, 2021 11:14 am

majka420 pisze:
wt sie 10, 2021 11:12 am
Obejrzałam wszystkie odcinki i bardzo bym chciała przeczytać mangę po polsku.
To idź skany poczytać xD Na oficjalne wydanie nie ma szans.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Junjou Romantica

Post autor: Yuriko » wt sie 10, 2021 11:58 am

SuBLime ostatnio na streamie wypowiadało się, że u nich też manga jest bez szans. Nie dość, że ilość tomów boli, to jeszcze współpraca z autorką to jakiś koszmar. Mam nadzieję, że SH nie podzieli losu JR z tą długością.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości