Tobaku Mokushiroku Kaiji

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ
OgóreKiszony
Status: Offline

Tobaku Mokushiroku Kaiji

Post autor: OgóreKiszony » czw lut 02, 2012 2:11 am

[center]Obrazek[/center]
Liczba tomów: 13, zakończona.
Rodzaj: Dramat, hazard
Wydawca: Kodansha
Opis:
Tanuki pisze:W latach dziewięćdziesiątych Japonia była pogrążona w pierwszej recesji po II wojnie światowej. Jedną z ofiar kiepskiego stanu gospodarki stał się Itou Kaiji, który po ukończeniu szkoły średniej przeprowadził się do Tokio w poszukiwaniu pracy. Nie mogąc wyrwać się z biedy, trwonił czas i pieniądze na alkohol, papierosy i hazard. Po dwóch latach takiego życia jego sytuacja zmienia się wraz z wizytą lichwiarza, który przychodzi w sprawie długu Takeshiego Furuhaty. Kaiji swego czasu w chwili słabości został żyrantem, ale znajomy zaginął, a należność urosła do prawie czterech milionów jenów. Nasz bohater ma dwie możliwości do wyboru – spłacać dług przez najbliższe 10 lat albo wypłynąć razem z innymi dłużnikami na rejs statkiem „Espoir” (z francuskiego – nadzieja) i spróbować zdobyć pieniądze w grach hazardowych. Wiadomo, czyją matką jest nadzieja, i Kaiji najwyraźniej zalicza się do tej grupy, bo wystarczy parę sztuczek socjotechnicznych, by wybrał drugą opcję. Pytanie brzmi – dostaniemy przykład miłości rodzinnej czy też rodzicielka wyrzeknie się bohatera?
Trzyma w napięciu do samego końca, jak ktoś będzie narzekał na kreskę, jego strata! Wiem, że szansa na wydanie zerowa, ale co tam, zaproponować zawsze można :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw lut 02, 2012 4:04 pm

Taaa, pierwsza seria na próbę, czy się sprzeda? Jestem jak najbardziej za! Zresztą każdy, kto mnie zna, wie, że dałbym się pociąć za wydanie tej mangi w Polsce xD

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob lut 04, 2012 11:50 am

Za dużo dobrego o tym słyszałem, żeby powiedzieć nie.
Jestem na TAK.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » pt lis 13, 2015 4:42 pm

Coś wspaniałego. Anime na podstawie tej mangi to istna perełka. Sam obejrzałem bo ktoś powiedział, że lepsze od DN. I tak faktycznie jest. Wszystko jest mega realistyczne i wciągające. Dawno nic nie dostarczyło mi takich emocji. Mało kto to widział, ale każdy kto tylko da szansę temu tytułowi nie pożałuje. Najlepsze po Monsterze anime jakie widziałem. Szkoda że nie ma szans ani na wydanie w Polsce, ani na angielską wersję. Pozostaje liczyć na 3 sezon anime.
Obrazek

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Tobaku Mokushiroku Kaiji

Post autor: Ramsey Ka » pt sie 20, 2021 1:10 am

W końcu się wziąłem za mangę i co mogę powiedzieć, po prostu cudo :D Mimo że part 3 skupia się na Mahjongu, to czyta się go świetnie. Part 4 (moim zdaniem najsłabszy) trochę się ciągnie, ale wprowadza ważne postacie dla dalszej fabuły. W 5-tym parcie mamy kolejną ciekawą grę hazardową, tym razem specyficzną odmianę pokera. Part 6 (wciąż wychodzi) to coś w rodzaju drugiego sezonu Prison Break'a. W pewnym momencie manga zeszła na trochę inne tory (pojawiło się bardzo dużo elementów humorystycznych, często nieźle odjechanych) ale na całe szczęście wygląda na to że powoli wszystko wraca do normy.

Fukumoto za sprawą samego Kaiji'ego stał się moim drugim (po Urasawie) ulubionym mangaką, a pozostałe tytuły tego autora podobno trzymają poziom więc w wolnej chwili będzie się trzeba z nimi zapoznać :D
Obrazek

JokerX
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 11, 2022 1:14 am
Gender:
Status: Offline

Tobaku Mokushiroku Kaiji

Post autor: JokerX » sob cze 11, 2022 1:17 am

O tak, Manga z Kaijiego w Polsce to moje marzenie! Wierzę, że zanim umrę to się pojawi

JokerX
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 11, 2022 1:14 am
Gender:
Status: Offline

Tobaku Mokushiroku Kaiji

Post autor: JokerX » śr cze 22, 2022 12:31 am

Chyba nie ma sensu dalej czekać, postanowiłem iż przetłumaczę mangę

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 337
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Tobaku Mokushiroku Kaiji

Post autor: lexis » czw lip 06, 2023 1:42 pm

Wydawnictwo Denpa potwierdziło, że wyda po angielsku tylko pierwszą część mangi. Podobno o kolejną stara się inny wydawca, ale nie wiadomo, czy nie będzie to wyłącznie wydanie cyfrowe. (źródło, źródło 2).

Szkoda, bo to fajna manga, zwłaszcza trzy pierwsze części. Dopiero szósta zaczęła mnie irytować (za długa i za dużo schodzenia na boczne tory...).

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Tobaku Mokushiroku Kaiji

Post autor: Ramsey Ka » pt lip 07, 2023 3:39 pm

lexis pisze:
czw lip 06, 2023 1:42 pm
Wydawnictwo Denpa potwierdziło, że wyda po angielsku tylko pierwszą część mangi. Podobno o kolejną stara się inny wydawca, ale nie wiadomo, czy nie będzie to wyłącznie wydanie cyfrowe. (źródło, źródło 2).

Szkoda, bo to fajna manga, zwłaszcza trzy pierwsze części. Dopiero szósta zaczęła mnie irytować (za długa i za dużo schodzenia na boczne tory...).
Jeśli tylko będzie to wydanie fizyczne to zmiana na plus, Denpa strasznie to męczy.
Obrazek

Miyumi
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 07, 2023 4:05 pm
Gender:
Status: Offline

Tobaku Mokushiroku Kaiji

Post autor: Miyumi » pt lip 07, 2023 4:08 pm

Naprawdę bym chciała! Ale tak szczerze ten tytuł bardziej mi pasuje do JPF 🤔

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości