Suzumiya Haruhi no Yuuutsu / Nagato Yuki-chan no Shoushitsu

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
76
48%
Nie
64
41%
Być może
17
11%
 
Liczba głosów: 157

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu / Nagato Yuki-chan no Shoushitsu

Post autor: amsterdream » pt lut 03, 2012 1:57 am

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu /The Melancholy of Haruhi Suzumiya/
Obrazek
Liczba tomów: 14+
Autorzy: Nagaru Tanigawa (scenariusz), Gaku Tsugano (rysunki)
Rodzaj: Shonen
Gatunek: Komedia, Sci-Fi, Okruchy życia, Romans
Wydawca: Kadokawa Shoten
Opis ENG:
The story follows the title character Haruhi Suzumiya, a high school girl who can unconsciously change reality, and her strange antics with her school club, the SOS Brigade, which she founded to investigate mysterious events. Haruhi forcibly drafts her cynical classmate Kyon, who narrates the series, and similarly recruits three additional members into her club: the silent bibliophile Yuki Nagato, the shy and timid Mikuru Asahina, and the friendly transfer student Itsuki Koizumi. These members soon reveal themselves to Kyon as the extraordinary characters Haruhi is seeking, sent by their various organizations to observe her and hold her reality warping powers in check by maintaining the illusion of a normal life.
Nagato Yuki-chan no Shoushitsu /The Disappearance of Yuki Nagato-chan/
Obrazek
Liczba tomów: 4+
Autor: PUYO
Rodzaj: Seinen
Gatunek: Komedia, Sci-Fi, Okruchy życia, Romans
Wydawca: Kadokawa Shoten
Opis ENG:
Spin-off manga based off of "The Disappearance of Haruhi Suzumiya". This time the main heroine is Yuki! The story revolves around Yuki and Kyon, about their school life, their club activities, their comedic schoolmates, and the bits and pieces of romantic times that the two have together which you might just want to enjoy reading!
Haruhi zna chyba każdy. Serial jak i film pełnometrażowy to jedne z najlepszych i najbardziej kultowych anime wszechczasów. Manga jest równie znakomita i ma świetną kreskę (zarówno seria główna jak i spin-off autorstwa Puyo).
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 7:54 am przez amsterdream, łącznie zmieniany 1 raz.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » pt lut 03, 2012 10:26 am

Czy przypadkiem Haruhi nie wygrała kiedyś ankiety na następną mangę? (a potem wydano Karin która była na 2 miejscu?)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt lut 03, 2012 10:30 am

Jestem za jedną i drugą pozycją! Wszystko co związane z Haruhi i jej bohaterami jest dla mnie pozycją obowiązkową :)

@Sonia
Tak chyba było, ale co się stało, że nic z tego nie wyszło to nie wiem :\

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » pt lut 03, 2012 10:55 am

W przypadku Haruhi zawsze byłem, jestem i być będę ZA wydaniem.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pt lut 03, 2012 10:57 am

Jestem zdecydowanie na tak , czytałem po englishu i pokochałem od razu . Must to have ^^

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt lut 03, 2012 1:53 pm

Do mnie ta pozycja nie trafia. Mam też wrażenie, że cholerstwo dobrze się sprzeda.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » pt lut 03, 2012 3:34 pm

Do mnie też Haruhi nie trafia, anime ledwo zmęczyłam, mangi nie tknę nawet kijem.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt lut 03, 2012 4:30 pm

Jestem na tak.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt lut 03, 2012 4:53 pm

Zdecydowanie na TAK!

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pt lut 03, 2012 9:56 pm

Jestem na nie. Anime mnie rozczarowało, więc mangi bym nie kupiła.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob lut 04, 2012 12:34 pm

Sam nie wiem, czy kupił bym mangę. Jak większość forumowiczów Haruhi znam z anime, anime i mana są na podstawie light novel, więc to bym wolał czytać niż mangę. Myślę, że jest kilka bardziej interesujących mnie tytułów.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob lut 04, 2012 1:20 pm

Nie moje klimaty, darowałabym sobie.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » sob lut 04, 2012 1:50 pm

Naprawdę Waneko chciało kiedyś wydać Haruhi a tytuł wygrał nawet jakąś ankietę? To widzę, że sporo mnie ominęło. Na korzyść Haruhi przemawia również to, że tomów jest stosunkowo mało i nie ma polskich skanlacji oraz to jedna z niewielu serii, która podoba się zarówno płci męskiej jak i żeńskiej co automatycznie powiększa grono czytelników.

btw. serce mi się kraja jak czytam posty Silla i Nanaly. Anime to czysty geniusz i kapitalna zabawa konwencją.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob lut 04, 2012 2:45 pm

Cytat watakena z lipca 2008:
HARUHI- fani bardzo chca, Japonczycy robia problemy
link do tematu o tym (post jest mniej więcej w połowie): http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t= ... &start=240

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob lut 04, 2012 4:05 pm


Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob lut 04, 2012 5:32 pm

amsterdream pisze: btw. serce mi się kraja jak czytam posty Silla i Nanaly. Anime to czysty geniusz i kapitalna zabawa konwencją.
Anime było świetną pozycją - to znaczy pierwsza seria, przy drugiej trafił mnie szlag, jak przez ponad połowę dawali to samo.

Mangę kupiłem bo wyszła po angielsku... I szczerze mówiąc odniosłem wrażenie, że cała genialność animacji poszła się kochać. Nie wiem, to już nie było to. Haruhi o wiele lepiej prezentowała się w ruchu.


Osobiście też uważam, że ta manga już przeminęła i są inne pozycje na topie, które należałoby wydać w pierwszej kolejności. Na przykład PH.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » ndz lut 05, 2012 12:42 am

Krzych_Ayanami pisze:Anime było świetną pozycją - to znaczy pierwsza seria, przy drugiej trafił mnie szlag, jak przez ponad połowę dawali to samo.
Endless Eight to taka zabawa konwencją dzięki której mogliśmy wczuć się w położenie Yuki - my mieliśmy dość po 5 razach, ona przeżywała tą sytuację 15 tysięcy razy. Wyszło rewelacyjnie.
No i nie zapominajmy o genialnej kinówce - jedno z najlepszych pełnometrażowych anime.
Krzych_Ayanami pisze:Osobiście też uważam, że ta manga już przeminęła i są inne pozycje na topie, które należałoby wydać w pierwszej kolejności.
Nie sądzę, jakie inne postaci z anime mają swoich własnych "wyznawców":
http://www.facebook.com/Suzumiya.Haruhi.ism
http://www.facebook.com/pages/Yukiism/233199013362485
:P

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz lut 05, 2012 1:08 am

Yoruchii, czy jak jej tam było, z Bitcha :P

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz lut 05, 2012 2:38 am

Yoruichi-ism? Jeszcze jest ten, Madoka-ism, ale i tak nie równa się liczbie wyznawców Haruhi-ismu!

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » ndz lut 05, 2012 12:27 pm

Gintokism z Gintamy też, zdaje się, zaczyna się "rodzić" :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości